Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

frigiditate sau nu???


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui inaioana
Espiritu, nu a "remarcat" nimeni pentru ca nu e ceva asa de remarcabil in poveste. Daca doamna spunea ca nu are chef de sot ca are de altii, atunci te puteai lega de aspectul asta, dar asa... nu are legatura. Cunosc familii foarte ok in care el este the one and only si totul merge bine si in dormitor de ani buni, mai multi decat in povestea asta. Problema este o mare nepotrivire de caracter, nu diferenta de libido in sine, dupa parerea mea. Ioana cu Katja (30 martie 2004),Serghei (2 mai 2006) si [url="http://www.youtube.com/watch?v=jioYwuky3tk"] Gruia (DPN ian.2011)[/url].
ba este un aspect important nu prin prisma a ceea ce spui tu fiindca nu numai "mi-ai pierit cheful de sot" se ia in considerare. la o eventuala consiliere cu un psiholog va fi un lucru remarcat. I'm not crazy my reality is just different than yours !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 79
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui espiritu ba este un aspect important nu prin prisma a ceea ce spui tu fiindca nu numai "mi-ai pierit cheful de sot" se ia in considerare. la o eventuala consiliere cu un psiholog va fi un lucru remarcat.
eu una n-am vazut niciun "mi-a pierit cheful de sot", ci un "mi-a pierit cheful de sot twice a day" sau pur si simplu "mi-a pierit cheful de twice a day", ceea ce, dupa luna de miere, mi se pare perfect normal. Asculta, priveste si taci!... Din brate fa-ti aripi de fier Si zboara cu ele spre cer!...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui mianna
Citat:
citat din mesajul lui espiritu ba este un aspect important nu prin prisma a ceea ce spui tu fiindca nu numai "mi-ai pierit cheful de sot" se ia in considerare. la o eventuala consiliere cu un psiholog va fi un lucru remarcat.
eu una n-am vazut niciun "mi-a pierit cheful de sot", ci un "mi-a pierit cheful de sot twice a day" sau pur si simplu "mi-a pierit cheful de twice a day", ceea ce, dupa luna de miere, mi se pare perfect normal. Asculta, priveste si taci!... Din brate fa-ti aripi de fier Si zboara cu ele spre cer!...
doamna,inainte de a raspunde v-as ruga sa mai cititi o data.daca nu scriu inteligibil prefer sa ma intrebati nicidecum sa ma interpretati. cu multumiri anticipate. I'm not crazy my reality is just different than yours !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ok, domnu', recunosc ca pe "mi-ai pierit cheful de sot" nici nu-l pricep, nici nu-l interpretez. am incercat sa fac traducerea si adaptarea [flo] de citit restul, da, am citit. dar deh, is blonda, si mi-a reiesit ca la 4-5 zile chiar are chef de sot. Asculta, priveste si taci!... Din brate fa-ti aripi de fier Si zboara cu ele spre cer!...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Espiritu are dreptate dar nu stie cum s-o dovedeasca[:D] Amanuntul ´´primul, singurul si unicul barbat din viata mea´´ este foarte important nu atat ca aspect sexual ci ca privire de ansamblu asupra relatiei in sine. Nu stim cum este, cum a fost sau ce experiente de viata are sotul lui Nikol, dar stim cum este, ce face si cum gandeste Nikol cu privire la realitatea vietii ei. Pentru cele care de-a lungul anilor au avut mai multe relatii si deci mai multa experienta in sine(atat sexuala cat si ne-sexuala) situatia se vede putin diferit, temerile cu privire la viitor au alta intensitate,(sau apar din alt unghi) si oportunitatile de a optimiza relatiile(actuale sau viitoare) se vad mai clar. Asta nu inseamna, desigur, ca o femeie cu mai multa experienta de viata trece ca lebada prin apa prin problemele expuse de Nikol. Nu despre asta e vorba.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui mianna
ok, domnu', recunosc ca pe "mi-ai pierit cheful de sot" nici nu-l pricep, nici nu-l interpretez. am incercat sa fac traducerea si adaptarea [flo] de citit restul, da, am citit. dar deh, is blonda, si mi-a reiesit ca la 4-5 zile chiar are chef de sot. Asculta, priveste si taci!... Din brate fa-ti aripi de fier Si zboara cu ele spre cer!...
mie mi-a reiesit ca deja e o problema sexul cu sotul,ca de multe ori e din obligatie ca sa evite cearta. nu o cunosc pe doamna in cauza dar as baga mana in foc ca daca ar putea ar lua o pauza mai lunga pana in momentul in care ar fie ea decisa ca vrea.numai ca trebuie si sotul in cauza sa priceapa asta. e un cerc vicios acolo. I'm not crazy my reality is just different than yours !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

espiritu..m ai atins unde ma doare[flo] da as lua o pauza numai ca sa privesc din ansamblu relatia mea,asa din exterior,am atat de multe probleme acum si mi se pare ca el insistand asupra acestui amanunt ma face sa ma indepartez de el,undeva relatia noastra candva atat de frumoasa s a stricat si stiu si unde...atunci cand am nascut fata.Eu am fost mai depresiva in perioada aceea pt ca el avea obiceiul sa ajunga tarziu acasa si eu ma simteam f singura,ma rog asta a trecut dar se pare ca si a lasat amprenta asupra relatiei as minti sa spun ca nu mi a trecut prin cap ideea unei relatii extraconjugale,poate doar pt deversificare,dar nu am curaj,nu as putea sa o fac... nu as vrea sa l pierd,insa nici situatia de fata nu ma face fericita si cred ca de fapt asta este unicul scop in viata fiecarui om sa cunoasca fericirea nu?si daca asta nu e...atunci ma compromit sa traiesc asa?intrebarea a fost mai mult retorica... ceea ce ma doare cel mai tare este ca nu am cu cine sa vb despre asta sau despre alte amanunte si de fiecare data apelez la voi,sunteti un adevarat suport si va multumesc[flo] ,,IDEALUL ESTE INVIZIBIL OCHILOR''
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca problema in sine este ca el te domina complet, dupa cum ai spus ai fost indragostita rau de el, iar acum esti manipulata complet, n-ai curaj sa iti respecti propria fiinta in fata lui, de aia si ai facut o mie de compromisuri pt el, iar el nu te respecta deloc. te considera proprietatea lui. intr-un fel aparte, traiesti intr-un abuz. mdah, f nasol ce traiesti tu. chiar imi pare rau pt tine. cat ai fost insarcintata, tot asa facea? zilnic? sau dupa ce ai nascut? cum a rezistat dupa ce ai nascut, perioada aia de abstinenta de dupa nastere? _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! [ruga]In asteptarea unui ingeras in viata noastra.... ________________________________________________________________________
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pana sa raman totul era super ok,de multe ori,mai ales cat am fost insarcinata eu ceream f mult si el era f obosit si eu ma suparam,insa dupa sarcina nu am mai avut acelasi chfe,copil,nopti nedormite,stres....el a inteles nu m a fosrtat cu nimic,insa de cateva luni s a schimbat complet,parca e obsedat,asta ar face incontinuu El nu e domnul harnicie in persoana insa a ajuns sa faca anumite lucruri in casa ca sa nu ma oboseasca pe mn,eu sa stau si sa il primesc lanaga mn in pat binevoitoare dupa ce tremina curatenia ,,IDEALUL ESTE INVIZIBIL OCHILOR''
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...