Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ZODIA FECIOARELOR * * 15 * *


Recommended Posts

FECIOARA- 10 iulie Comunicarea cu cei din jur nu va fi prea buna. Mare atentie in cazul in care doresti sa iti pui semnatura pe un document oficial. Ingrijeste-ti sanatatea, deoarece este posibil ca o suferinta mai veche sa iti dea serios de furca. Un interes major vei manifesta si pentru relatia cu partenerul de suflet, pe care ti-ai putea-o consolida in aceasta perioada.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui guzelnico
Monimo, si de ce n-am fi noi vrednice? Da-mi voie sa ma razvratesc putin. Acele mame care isi arunca pruncii abia nascuti la tomberon, acele mame care fac copii ca pe banda industriala si apoi ii lasa nemancati, nespalati, needucati sau ii bat si/sau batjocoresc, acele mame, Monimo, sunt vrednice? Ma intreb acest lucru in fiecare luna, de vreo 5 ani, fie ca incercam sa avem bb natural, urmarindu-mi temperatura/facand teste de ovultie, fie prin vreo metoda invaziva care ne stoarce de putere si speranta. [q] Poti sa-mi raspunzi? De ce sunt randuite lucrurile asa? Prin efortul nostru am pregatit venirea unui bb care sa ne lumineze viata: ne-am ocupat de educatia noastra (ca sa-i putem oferi lu' bb invataturi bune), incet-incet am strans banuti pt a ne cumpara un apartament (camera lu' bb e aproape pregatita), o masina (sa-i oferim lu' bb conditii decente de deplasare), muncim de dim pana seara (sa nu-i lipseasca lu' bb nimic)... Dar "barza" sau cum vrei tu sa-i zici ne ocoleste ... DE CEEEEE? [q]
NU NICOLATE DRAGA NU ITI POT RASPUNDE. OT DOAR SA SPUN CE SPUNEA UN MAESTRU ZEN...CINE STIE NU SPUNE SI CINE SPUNE NU STIE SI MAI SIGUR POT SPUNE CE SIMT EU... EU SIMT CA DUMNEZEU E PREZENT IN FIECARE ZI IN VIATA MEA CA MI-A DAT UN SOT MINUNAT SI O FAMILIE LA FEL CARE E ALATURI DE MINE, CA M-A TRECUT PRIN CATEVA OPERATII IESIND SANATOASA MEREU, CA IMI LUMINEAZA VIATA ZI SI NOAPTE SI CA MA SCOATE MEREU LA LIMAN ORICAT DE GREU MI-AR FI... NICIODATA RUGACIUNILE NU MI-AU RAMAS FARA RASPUNS. NICIODATA. SI DACA LUCRURILE SE INTAMPLA ASA....EU FECIOARA CARE DE OBICEI CRITIC COMENTEZ MA REVOLT LA NEDREPTATE DESPIC FIRUL IN 4....IN FATA DIVINITATII SUNT UN COPIL CUMINTE SI RABDATOR..RABDARE PENTRU CARE NU AM CUVINTE SA MULTUMESC. SIMT CA PENTRU FIECARE E RANDUIT CEVA SI TIMPUL MEU NU A VENIT. SI IN INIMA MEA E PACE SI LINISTE. SI ASTA E CEL BUN LUCRU POSIBIL CARE MI SE PUTEA INTAMPLA. POATE CA A TREBUIE SA ASTEPT ATAT SA FIU MAMA CA SA INVAT NISTE LECTII. TOT PE ACEST SITE SUNT INTR-UN GRUP DE RUGACIUNE ORTODOXA CU NISTE FETE MINUNATE CA SI VOI. DE 2 SAPTAMANI VIITOAREA CUMNATA A UNEIA DINTRE ELE..O FATA CARE SAMBATA 4 IULIE TREBUIA SA SE CASATOREASCA CU FRATELE EI...A FOST OPERATA PE CREIER SI A AFLAT DIAGNOSTICUL: CANCER CU METASTAZE IN ULTIMUL STADIU. CUM AM SPUS CEI 2 TREBUIAU SA AIBA NUNTA IN 4 IULIE. ACUM SUNT DISTRUSI. ALINA E SIMIPARALIZATA SI TRAIESTE CU APARATE. TOATE NE-AM LASAT PROBLEMA CU COPII SI NE RUGAM PENTRU EA. DE CE TREBUIA SA I SE INTAMPLE LA FATA AIA SIMPATICA BUNA COPILAROASA? CU CE A GRESIT? NU STIU NICOLETA. SI NICI NU INTREB. STIU CA NIMENI NU SI-A PIERDUT SPERANTA SI CA ASTA II RAMANE OMULUI. SORILEA AI TOT RESPECTUL MEU PENTRU VOI SI FAMILIA TA CU BAIETELUL INFIAT. CUM IL CHEAMA? CHIAR... FETELE CARE SUNTETI DEJA MAMICI POVESTITI-NE DESPRE COPII VOSTRI. CUM II CHEAMA CE NAZDRAVANII FAC... TE PUP CU DRAG NICOLETA SI PE VOI TOATE FECIORICILE.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ingerasul meu se numeste RAZVAN IONUT si urmeaza sa-i facem botezul sambata viitoare pe 18 iulie. Ce sa spun despre el, ca e cuminte, mancacios, frumos...etc, si as putea sa ma laud cu el pagini intregi, ca e al meu si pt mn e cel mai cel, asa spune fiecare mama despre puiul ei [:D] Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois SoriLea - MAMI DE RAZVANEL
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nico sper ca nu te-ai suparat pe mine. Ti-am spus asa cum vad eu lucrurile si o sa fi in gandul meu la toate rugaciunile pentru dorinta ta de a fi mama. Esti e fecioara pe talpa si hotarata asa cum imi plac mie fecioarele si iti vei vedea visul implinit fara nici un dubiu. Te iubesc! [flo][flo] In sens fratesc ...sper ca nu te speri si fugi[:D] Sorilea fi buna si pune mi si mie pe PM ce ai scris pentru nico cu adoptia. ca trebuie sa stim de toate. sa va traiasca Razvan-Ionut....[flo][flo][flo] cat timp are? in 18 il botezati? ce frumos..in 19 o sa botez si eu pentru prima data...pe Raisa finuta mea...sunt fff mandra...am umblat pana acum sus si jos si i-am facut rost de patut de carucior de haine si tot ce am putut. parintii ei sunt niste prieteni f dragi.. HEEEIIIII restul fecioricelor pe unde umblati? Toata lumea e la mare la soare numai noi 3 ne batem pe topicul asta? Maiii...tot nu am aflat si eu cum ma pun pe lista cu zile de nastere...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monimo, surioara mea, cum as putea sa ma supar pe tine?![pup] Io iau aminte la tot ce mi se spune. Sa dea DD sa-ti fie ascultate rugaciunile! [ruga] Si surioara mea este f credincioasa. Io ma mai razvratesc, mai ales dupa vreo incercare gen FIV nereusita. Dar ma indrept![flo] In privinta introducerii in "baza de date", trebuie sa soliciti la una din "sefele" mai vechi [:D]. Spre ex, capitolul acesta l-a deschis Anacezara si cred ca doar ea poate face modificari/ adaugiri in lista. [pup] SoriLea, mami de Razvanel, am primit si-ti multumesc. [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

FECIOARA- 11 iulie Te asteapta o zi ceva mai calma, fara surprize deosebite. Esti putin cam neatenta si de aceea ai face bine sa nu te implici in activitati care necesita un mare efort de concentrare. Persoana iubita iti va face o surpriza deosebit de placuta legata de pertecerea timpului liber. O cunostinta aflata pe alte meleaguri iti va da un semn, astfel incat vei incheia ziua cu zambetul pe buze. Fecioricilor, vom avea o zi de weekend minunata! [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...