Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

La Multi Ani cu intarziere Anutei [pup], cu mai mica Evei, Irinei , lui Aidan si Lisei. Ruxij haidi mey [:I]... vreau poze cu tine dupa broaste [:D].... Castelele sunt copyright de 'ot. Io la constructii in vacanta am predat stafeta... ca sunt in vacanta, nuuu[:D] A fost fain ce mai... saracul Bogdan a fost carat prin jungla. Ne astepta intr-o seara Lia sa mearga la dinner de socializare si i l-am adus pe Bogdan de la mijloc in jos in punga de plastic. Ca n-o vrut sa-l dezbrac eu, plin de namol de rainforest era si in masina de inchiriat nu se putea altfel ca namolul rosiatic nu iesea prea usor. Am zis ca ma bate Lia... dar nu m-a batut. Ba chiar si pe Lia am pus-o la marsaluit.. prin rainforest[:D] Dimineata o fost beach si castele si piscina si la amiaza animale, plaji de surf si rainforest cu cascade. La snorkeling n-am fost ca cel mic era prea piticot, dar am mers cu submarinul. Pe copiii nostri i-am carat pana-n parcul vulcanic activ de insula mare si i-am dus sa vada cum fumega si cum scoate lava spre ocean. Dar cum trebuia sa zburam nu l=am luat pe Bogdan ca ne trebuia hartie de notar. Cu palavragitul asa-i ca n-avuseram timp. O singura diineata am fi putut, dar ma batuse un soare in cap cu o zi inainte de a fost singura zi in care m-am miscat asa ca prin vis. Copiii s-au inteles bine, mai ales la traznai[:D]. Dupa o dimineata in care au tatonat fiecare sa vada cine face primul pas, fiica-mea l-a luat pe Bogdan si o zis hai... si s-o executat. Va tzuc pe fuga si revin cu pozne dupa ce termin cu stiinta si eu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 276
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Welcome back fetele, vad ca avurati aventuri frumoase. Ruxij, ti-a facut cineva poze la snorkeling?[:D] AB, cred ca a fost fain la vulcan. Astept cu nerabdare pozicile! Multumesc pentru urari fetelor! OanaC, au fost Sinzienle, de aia o sarbatoriram pe Anuta. La multi ani Eva[s], fain party ati avut! Delia, fain ca sinteti aproape de ocean. Cind eram si noi mai aproape mergeam prea rar, acum ii invidiez pe cei care stau aproape. Ce ti-e si cu firea omului![:D] Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Booon, din ciclul "toate mi se intampla numai mie" sa va dau raportul zilei de azi. L-a penetrat inspiratia pe barbata-meu si ne-a facut program - ne-a organizat pe toti si a propus sa mergem in Manhattan la Enterprise Museum ... desigur ca eu nu am nici o pasiune pentru avioane, port-avioane, submarine, elicoptere, rachete, simulatoare de zbore ...etc, Flavia nici atat, dar m-am gandit ca o sa fie interesant pentru Alex si mai ales pentru barbat si am decis sa fiu femeia islamica, supusa si timida, deci, ne-am imbarcat si am atacat muzeul si istoria lui. Vreme frumoasa, briza, peisaj, chiar si muzeul a fost muult mai interesant decat m-am asteptat ... totul pana cand i-a cazut barbatului aerul conditionat din camera serverelor de la serviciu [bang]- alerta pe blackberry, barbatul se agita, eu ma enervez, copiii vor inghetata, ne certam (eu cu barbatul, barbatul cu copiii, copiii cu mine), ne suim in masina si ajungem la serviciu. Adica pardon, ajungem cu masina, in fatza serviciului. Barbatul ma lasa, pe mine la volan si pe copii in spate, ma lasa sa bobinez pe strazile patriei dupa un loc de parcare sau sa o bag intr-una cu plata. Desigur ca am sarit in prima parcare cu plata care - SURPRIZA - nu are nici un loc liber. Si uite asa am inceput sa ma invart si s-o bomban pe ea de situatie, de viata, de barbat de cine m-a pus sa ma iau dupa el, etc, etc, etc ... [:D]. Pana la urma gasesc loc de parcare, ne ducem sus la el, eu organizez jocuri de cabana printre birouri vreo 2 ore, barbatul transpira la sauna de la servere, pana cand hotarasc, EU de data asta, ca ma duc cu copiii in Central Park si el sa stea la serviciu si ne intalnim cand termina. Dau adunarea, ii pun pe amandoi sa faca pipi cu fortza si inchei actiunea cu un pipi personal. Si ce credeti ? Ies din toaleta cu mobilul personal pe fundul WC-ului [:D] ...da, da, cand m-am aplecat, mi-a alunecat nemernicul, din buzunarul de la spate, direct pe gaura ... a intrat la apa / pipi si evident ca nu mai functioneza. Plec de la barbat si am facut ca in tinerete - ne-am dat intalnire, la ora X, la masina ... vestea buna este ca in parc am gasit un mini parc de distractii, cu tot felul de masinute / avioane / rollet coaster pe care evident ca ai mei le-au calarit cu o placere deosebita(pe banii mei desigur) Cel mai dragut a fost Alex azi la culcare - cica "mvai mama ce zi minunata am avut azi, a fost asa ca o expeditie" [:D]. Huh ! ! ! Bine ca ei s-au distrat, ca de fapt asta e interesul nu-i asa ? P.S. Asa ca fetelor acum imi trebuie telefon, care vreti sa ma sunati sa stiti ca nu se poate [:D] .. ma intreb daca SIM-ul intrat la apa mai functioneaza pe un nou telefon ? Ca eu am TOATA agenda pe SIM-ul mobilului.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buflea, sim-ul functioneaza, dar mai intai trebuie sa-ti salvezi toata agenda pe sim, altfel ramane doar pe telefon. eu stiu a posteriori despre asta, am o gramada de numere pierdute pe vecie. isprava cu telefonul in apa mi-e super cunoscuta, am patit-o de doua ori recent. pe-al treilea telefon nu mai dau banii, pana nu ajunge fie-mea la majorat. [bibe] AB si ruxij, sa va fie de bine vacanta, din ce povestiti a fost distractie mare pentru copii. [pup] Macrina, din ce stiu eu, e pe membru de familie. dental e separat mai intotdeauna de asigurarea medicala, in general sunt chiar doua companii diferite. nu ai un website unde sa verifici toate astea sau documentele de la ei? [url="http://madeinromanika.wordpress.com/"]made in romanika[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi anisori Eva![s][s][s] am vazut pozicile cu Aidan si Rudy..[bis] pe mine ma doare capul de la AC.. mama ei de caldura, ca numai peste 100 o tinem.. si abia e iunie.. Mihaela, mamik fericit de [copil]Andra - 29 martie 2008 [url="http://community.webshots.com/user/mihutza11"]Pozici[/url] [url="http://www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]Primul anisor[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=136037"]Povestea americancei[/url] [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5211d37ef93faf418fe040&source=category&category_id=all"]Povestea noastra[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Amami ma bucur ca-ti vei linisti sufletelul vis-a-vis de puiutul tau...;) bravo! dar daca el e happy la gradi...tu nu-ti mai face probleme, eu am spus....e mai dureros pentru mame, decat pentru ei...lor le prieste, se dezvolta atat de frumos... un dezavantaj mic e ca la inceput, cand se initiaza in "viata sociala" si au contacte cu altii, mai sunt infectiile astea ocazionale, dar asta e...infectii la care devin imuni in final...ceea ce e bine... pe masura ce cresc, nu mai sunt atat de usor afectati din acest punct de vedere Buflea, ooof ar trebui sa te apuci de scris :) o faci foarte bine...telefonul daca-l lasi inchis si scoti tot ce poti scoate din el (capace, baterie etc) o sa mearga... dar il deschizi dupa ceva vreme (1-2 sapt si mai baga feonul pe el din cand in cand) mie mi-au cazut pe fundul piscinei de cateva ori...si am procedat la fel, au mers... sim-ul e intact, vezi ca acum e optiunea de descarcare on-line a agendei telefonice cu toate contactele etc...tocmai pentru a prevenii asa accidente si dai doar sync pe website-ul providerului tau de telefonie mob direct din noul telefon, cand ai accidente de acest fel si-ti recuperezi agenda...indiferent ce...ca sim-ul nu are asa valoare, numarul ti-l poti pastra si daca pierzi tel...agenda daca o uploadezi pe account-ul tau e indistructibila :) Miere, esti tare frumoasa! sincer iti spun...toti 3 sunteti frumosi...sa stii ca Aidan te face si mai frumoasa decat erai inainte...radiezi si nu esti grasa deloooc, dar deloc! va pup pe toate ah! o prietena buna de acasa din Ro, a facut nunta...mi-a trimis poze sa le vad, mi-au placut tare mult, reusite...car sunt relaxante, daca vreti sa vedeti niste foto dragute cu o nunta de acasa din rom poftiti aici: http://www.photoone.ro/albume09/09olgutasimihaiorzan/ ...revin mai tarziu si cu poze de ieri de la ocean o zi frumoasa si o sapatamana pe masura Ioana, mamica lui Matei Nicholas [baietel] (25 ianuarie 2007) si a lui Lucas Gabriel[baietel] (03 ianuarie 2009)[:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihutza, asa e si la noi... AC non-stop! Buflea, chiar ca toate ti se intimpla numai tie![:D] Bine ca s-au distrat copiii! Noi ne distram cu Gica pe aici si cind ne amintim ii mai dam papica si bietului Betta fish. Dupa ce nu se mai dezlipeau de vasul ala acum e uitat de tot bietul de el... Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, eu merg pe principiul "no news is good news" astazi n-am nimic de povestit [:D]- INCA - dar mi-a scapat ceva de ieri [:D]. Cand am plecat de la muzeu, am mai luat si o amenda de parcare, ca cica pusesem masina intr-un loc unde se parcau numai camioane comerciale ...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...