Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Scumput Hawaii-ul, dar f.fain. O prietena a platit doar pt.ea 6000$ pt.10 zile dar a avut ghidul grupului. Au fost in fiecare insula, cazati 90% la gazde, pensiuni, mancare traditionala, etc., vizitat/experimentat cat s-a putut de mult din viata si cultura hawaiiana. Ea e mai rebela din fire si i-a placut enorm, desi a fost super de obositor, era pe drumuri vreo 10h/zi. Avusese in grup si o tipa cu bebeu de vreo 6 luni pe care l-a purtat cu ea peste tot. Curaj mare zic eu :) Oricum e o destinatie care merita vazuta. Ce bine Ruxi ca ai avut ocazia sa-i oferi o vacanta asa frumoasa baiatului tau!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 276
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu am avut intotdeauana ghinion cu conferintele, numai locatii nasoale. Ultima la care am fost (la nivel national ca sa zic asa) a fost in Orlando[bang], la doi pasi de mine, ca si cand nu eram satula de peisajul floridian. Oricum am avut niste aventuri atunci: eram insarcinata in patru luni, am plecat cu o dubita inchiriata de scoala care s-a stricat in mijlocul autostrazii, pe o ploaie torentiala, efectiv s-a oprit pe banda din mijloc si pe langa noi treceau masinile si camioanele cu 70 de mile la ora. Apoi a venit AAA si ne-a tractat inapoi, am inchiriat o masina, in timp ce asteptam masina m-au atacat doua pasari care m-au ciocanit in cap!! si m-au urmarit in timp ce eu fugeam disperata si dadeam din maini ca o nebuna. Am ajuns la 7 seara, plecata de la 1, drum de 2 ore in mod normal. A doua zi m-am gandit eu sa merg la Disney singura, m-a prins o ploaie torentiala si am pierdut ultimul bus spre hotel, am ramas in parcare la Epcot la 11 noapte singura cuc, am crezut ca ma omoara vreunul pe acolo, tin minte ca vorbeam cu Lucian la telefon si plangeam, pana la urma am sunat la hotel si au trimis pe cineva dupa mine. A fost o conferinta de cosmar, dar am castigat un premiu[:D] [url="http://www.flickr.com/photos/14984866@N07/"] Baby Gator [/url] [url="http://www.eklipsse.net/gallery/"]FineArt gallery [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea iti raspund si eu la intrebare [:)] Deocamdata am doar un copil, bebe din burtica e due in 30 Dec. Teoretic daca se naste la timp, o sa fie o diferenta de 3 ani si 4 luni intre ei. Insa intre mine si fratele meu e diferenta de 1 an si 2 luni si ne-am inteles super de bine de miculuti. Sunt convinsa ca le-a fost f.greu la ai mei si le-am tocit nervii :) mai ales in primii ani, dar pt.noi a fost minunat sa fim de varste asa apropiate. Irina ce voinic ai tu acolo. Deja e in piciorute in patut! Bravo! Mi-a placut mult si de Nicholas zambaretul lui Philip. Noi suntem happy tare in seara asta. Am dat ap. in chirie la cat am vrut si de cand am vrut. Traiasca craigslist [:D]! Am pus anuntul sambata seara si a 2-a zi dimineata deja aveam doritori. :) Azi am ales chiriasul si e facuta treaba! Pachetele pt.vapor sunt gata, valizele aproape. Mai avem niste shopping de facut si suntem apoi buni de zbor. E stresanta relocare asta, dar pana la urma le terminam pe toate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Amami,voi va mutati de tot in Romania?? nu stiu daca te-am felicitat pt burtica...si mie imi e dor de ea[q],Doamne Ajuta! [wow]miere,chiar ca nu ai bafta la conferinte. Ca tot venii vorba de vizita,cea mai misto excursie a noastra a fost anul trecut cand am vizitat tot Kentucky si Tennesse-ul. am luat la rand toate pesterile posibile[:D],superb...am vazut si am pus mana pe canguri...am vazut cangur albinos[:D](da ,pana si eu au greseli genetice). noua ne place tare mult muntele,sper sa o invatam si pe Ansca cu el. Tara asta e superba,trebuie doar sa ai timp,masina si niste bani de buzunar[:D] 29 ianuarie 2009 a venit pe lume ciufulita Ana Teodora!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa militez pentru Waikiki.. uitati continuarea de la castele... si ma adun sa pun si pozele triate pe categorii de salbaticie [:D] Cel mai fain este intr-adevar sa te plimbi de pe o insula pe alta, dar iti trebuie nervi. De exemplu insula mare e superba, dar cazarea este mizerabila. De asemenea sa te plimbi intre insule e ieftin exista si low-cost si Hawaiian. Cand am luat biletele de schimbat asa intr-o ora ne-a costat o suta de persoana, daca nu a fost jumatate de pret. Noi planuiam doua zile in Hawaii si am fugit intr-una urgent. Un bebe e ok ca nu merge pe oriunde, dar doi mai maricei nu mi-a convenit dpdv sanitar. Si mie imi place enorm sa-mi aleg traseele de hiking singura. Cu copiii e complicat pe insule din acestea fara vegetatie prea multa... de la o varsta nu-i mai poti cara si traseele sunt complet expuse soarelui si-n Hawaii chiar te bate-n cap. Asa ca preferam sa doarma de amiaza si sa plec cu ei pe la 3 sa fim pe traseu la 4 si sa terminam pe la 6-7. Eu n-as zice ca a fost scump intr-un final. Noi am planuit o suma si consumat jumatate. La micul dejun mancau gratis, dar nemancand in fapt le luam un iaurt o banana s-un croissant la pachet. Apoi ei mai mancau inca o masa. In rest o salata de fructe, lichide (apa si lapte) s-un croissant ceva si erau ok. E drept ca-n singurele seri in care ne-am rasfatat la restaurantele japoneze sau la ascultatul unei muzici bunute... am platit substantial. Dar asta a durat vreo doua zile pana au inceput sa mearga pe coclauri. Dar parcurile naturale erau ieftine, oamenii amabili si o masina de inchiriat iti asigura libertate si cu GPS-ul esti liber sa hoinaresti. Eu sunt fericita. Am vazut cu copiii ceea ce pot retine ei acum. Snorkelingul a fost un regret dar cel mic e prea mic. Oricum ei au intrebat de ce nu mergem sa stam in Hawaii:)) Ruxij da-l naibii de plictisit... o fost starul? Mi-o placut snorkelingul tau si ghidul... parca-0mi aduce aminte de nenea ala din primul soap opera latin de pe la noi... Inima salbatica sau asa ceva [:D] Ioana cu balena manci bataie!!![:D]... Arati super. Nu esti model, dar arati foarte bine...tine-o tot asa [pup] Castele Diamond Head Oahu Island unde ne-a plouat in sfarsit de drum pentru a ne da s-un curcubeu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Wow dar cu cata sarguinta muncesc copilasii la castele! Si rezultatul e super! si ce peisaje frumoase! Ab-urel, nenea ala din Corazon Salvaje a murit saracul, tanar, la 40 si ceva de ani, atac de cord. Amami, voi unde va mutati? [url="http://www.flickr.com/photos/14984866@N07/"] Baby Gator [/url] [url="http://www.eklipsse.net/gallery/"]FineArt gallery [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ABule, ma bucur ca si voua v-a placut. Cum iti ziceam, eu sunt datoare vanduta, fara voi nu avea si Bogdan ocazia asta grozava. El nu isi da seama, i se pare ca e normal sa faca snorkeling si hiking in Hawaii...of copiii astia [:D] Cred ca in Hawaii iti trebuie mai mult timp pt. a vedea tot ce ofera, eu zic ca e un loc deosebit si cu multe multe frumuseti. Ai mereu ceva de facut, timp sa ai. Nu, plictisitul nu era starul. Starului i-a placut, de fapt familia Star au fost de patru ori in Hawaii pana acum deci inseamna ca le place. Dar plictisitul vorbea cel mai tare, iar pe mine nu voia lumea sa ma asculte ca era el prea vehement si deh, io's femeie, nu se uita nimeni la ce zic io, asa ca sa stii ca chiar m-am enervat putin[bang] Ce gretos! Mai ales gogonata aia cu cum s-a dus el la TREI sesiuni de postere si a umblat de nebun de si-a rupt picioarele si nu a gasit directorul de program, da' la office hours nu i-a trecut prin cap sa se duca, ma lasi? Mi s-a parut minciuna pe fatza. Dupa care tranteste si prostia ca in Hawaii "you can't do snorkeling" and "there are no corals" [:-@] Ce mai, m-a suparat [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miere, ce ghinioane si pe tine!! Sa stii ca nu toate conferintele sunt asa rele:) Sa va povestesc una de o patii eu anul trecut. Venira niste prieteni la mine si eu intelesesem ca ei vor sta pt. weekend, eu aveam programata o conferinta in cursul saptamanii. Cand colo, ei venisera la mine sa stea o saptamana in concediu. Asa ca le-am zis sa mearga cu mine in Saint Louis, ca doar aveam hotel si e la 5h de condus de noi. Zis si facut, vin cu mine, se cazeaza in aceeasi camera si seara, cand sa mergem la nani, eu nu aveam la mine pijamaua si hm....chilotii [:D] Culmea frugalitatii in facut bagaje [:D] Apropos de gagii, pronind de la barbosul ghid, sa va tin la curent cu my crushes [:D], acum imi place Bradley Cooper, il vazui in "He's just not that into you" http://images.google.com/images?hl=en&q=Bradley+Cooper&rlz=1R2GPEA_en&um=1&ie=UTF-8&ei=DDRMSqesEoTiNZOttLgB&sa=X&oi=image_result_group&ct=title&resnum=762366305
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut toate pozele, familii fericite la plaja, in vacanta, pesti, snorkeling, tipul de pe pagina 9 (l-am vazut si eu inainte de "test", da' n-am scris nimic pt ca nu-i nici genul meu), castele de nisip, copii harnici si frumosi de AB, par superb de Raluca, Aidan cititor ... Am citit cam tot ce-ati scris si povestit despre Hawaii, conferinte, intimplari si vacante ... Dar n-am nici un chef sa scriu; nu stiu de ce; dar sint aici, va citesc si ma uit la toate pozele. Oana si [majoreta] Eva (29 iunie 2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...