Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui buflea
Citat:
citat din mesajul lui LucasMom
Buflea incepe sa cauti de pe acuma. Daca primesti 5 luni de severance nu e de colea. Trage aer in piept si fii optimista ca sigur gasesti altceva mai bun. Sotul meu a fost concediat cu severance package multumitor, a gasit job in 2 saptamani si package-ul a fost bonus, over all am iesit bine cu ceva extra money... stiu ca e nasol cand astepti sa se intample ceva iminent :((
Acum, in perioada asta si=a gasit in 2 saptamani ? Eu caut din ianuarie ...e adevarat ca nu foarte agresiv, am aplicat pana acum doar direct la companii nu la agentii, totusi ce ma sperie este ca am dat foarte putine interviuri ... la doua dintre ele mi-au spus clar ca prefera sa aleaga dntre candidatii care nu au job in momentul de fatza, de parca trebuie neaparat sa ramai somer ca sa te bage cineva in seama. Am avut si o oferta prin martie, era exact acelasi lucru ce fac aici si era platit cu $13,000 mai putin . Daca ar fi fost cu 3k-5k mai putin cred ca ma duceam, dar 13,000 mi s-a parut pay cut-ul prea mare. Acum parca imi pare rau ...
In februarie cand companiile dadeau afara pe capete. Da, a cautat agresiv. E dret ca conditiile nu-s toate identice pt ca anterior fusese o comp mare dar la care nu era fericit din cauza ca era extrem de multa birocratie si lucrurile se miscau foarte incet. Dura 2-3 saptamani de cand termina cate ceva de lucru pana cand avea un code review. Nu era happy ca professionaly nu mergea inaine deloc. Acum compania e mica, extrem de dinamica si senzatia ca esti parte din ea si faci lucrurile sa mearga e mult mai placuta insa beneficiile de genul health insurance, 401k, stock options and such nu sunt la fel. In general nivelul salariilor la angajare acum e cu 10%-15% mai mic...fapt cunoscut. Una peste alta, in cazul lui a fost o schimbare buna, mai ales ca a schimbat un mediu in care era nefericit cu unul care-i place si-i convine, altfel nu ar fi avut curajul sa plece; eu sunt clar mai fericita de cand nu ascult vaicareli despre cat de nasol poate fi sa lucri intr-o companie mare ____________________ Alina, Mama to Luc 3/08
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 276
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

adriana, in baza incept soccer de la 5 ani? aici sunt head start program si pt copilasii de 3-4 ani, Philip a jucat si anul trecut, l-am inscris si anul asta, basca m-am voluntariat sa-i fiu coach. hahaha, cand o urla Nicholas dupa tzatza, eu voi da cu stangu-n dreptu. ma bucur ca v-ati distrat la disney, si chiar ca arata ca in california. misto. abia astept sa plecam si noi, am luat deja camere la hotel, ne vin prietenii sau nu. pe 13 iulie merg la mabasada dupa viza. Domane ajuta! oana, cred ca si Philip ar vrea la Ice Age, nici nu i-am spus ca a aparut, el si-a dorit mult dinozaurul ala alb si in sfarist l-am gasit azi la MacD. ce fericit a fost, numai ca a vorbit intr-una 2 ore de fericire, acu l-am trimis cu bunica la joaca sa mai iau si eu un break. poate-l trimit cu tat-su la film, eu stiu daca sa ma aventurez si eu cu sugarul :) am mai vrut sa zic ceva da' zau ca nu-mi amintesc buflea, bafta! [url="http://apha.shutterfly.com/"]US[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreea, trimite-l cu tati la Ice Age, pe bunica o lasi cu baby, iar tu mergi la cumparaturi sau dormi putin. [8D] Sa fi vazut zimbetul larg, de la o ureche la alta, cind i-am spus Evei ca mergem la Ice Age. [:D] Abia asteapta, si intreaba la fiecare 5 minute cit mai e pina plecam, ca sa fie sigura ca nu uitam [:D] E 4:22pm aici, iar filmul e de la 6:15pm; mai avem putin. Oana si [majoreta] Eva (29 iunie 2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreea, la baza se incepe de la 3 ani, cred, dar daca nu se strang destui copii nu se mai face nimic, la fel e cu toate sporturile, asa ca vrem aici la clubul din orasul nostru sa il dam dar trebuie sa asteptam pana are 5 ani. Si aici la baza arata Ice Age si o sa merem dar eu vreau 3D, vreau si Monsters vs Aliens in 3D, vreau si Coraline in 3D si Polar Express, vreau Transformers la IMAX...Ah ce suparata sunt ca nu putem sa le vedem... Aici am tot mers la IMAX si 3D dar filmele sunt numai despre natura si cele cu dinozauri nu sunt pt copii ca cica ii sperie rau si toate sunt in germana. Adriana si Aidan - 4 ani [url="http://picasaweb.google.com/blackpanterro/NewAlbum611081125PM/photo#5210738316991443538"]A ticket to hell has never been funnier[/url] "Friendship is like peeing in your pants, everyone can see it but only you can feel its true warmth."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

noi n-am mai fost. oana, sa-mi spui cum a fost. bunica n-a avut chef sa iasa, a zis ca sta acasa cu baietii asa ca am iesit noi doi la un restaurant dupa care sotul m-a scos la...lowe's. i-am zis ca asta am asteptat toata saptamana, sa ma duca sa vad preturile la nisip si la scule :) [url="http://apha.shutterfly.com/"]US[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am venit de la movie; n-am fost f impresionata. Celelalte 2 Ice Age dinainte au fost mult mai funny (mai pe intelesul copiilor). Adica poate ar fi fost fain daca mergeam doar eu cu sotul, ca actiunea e mai mult pentru adulti. Asa, Eva a inceput sa se frichineasca pe la jumatatea filmului, ea care de obicei sta nemiscata sa vada un film, daca ii place (Cars!) Mai erau si alti copii in sala, care tot asa, se plictisisera si au inceput sa vorbeasca si sa se bage pe sub scaune, sa se urce pe ele. A bagat in ea si toata punga de popcorn, plus o sticla de apa, iar cu vreo 15 min inainte de sfirsit a cerut la restroom, da' i-am zis sa tina pina cind s-o termina filmul, si-a tinut. Anyway, daca stiam ca e asa, asteptam sa il puna la On Demand la tv si mergeam sa vedem alt film (haha, Adriana, poate la Transformers statea si Eva, ca si ei ii plac de-astea). Oana si [majoreta] Eva (29 iunie 2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...