Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

...miricica nu stiu :)) dar multumesc mult de tot [flo] iti impartasesc in totalitate....temerile, dar ia-o si asa...daca e sa se intample ceva dramatic sau nu in vietile noastre nu puteam schimba nimic... eu cred in destin...si nu cred in coincidente...totul se intampla cu un scop. Du-te acasa linistita si termina cu prostiile, aidan mai mult o sa doarma in avion, asa ca poti sa bagi anestezic cat vrei tu :D ca doar nu o sa pici sub scaun acum... ...eu am zis ca ma duc acasa cu vaporul :)))) sau ma tot rog de kos sa mergem acasa sau sa e mutam in europa daca nu vrea acum acasa... Ioana, mamica lui Matei Nicholas [baietel] (25 ianuarie 2007) si a lui Lucas Gabriel[baietel] (03 ianuarie 2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 276
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui IoanaN [ poti sa bagi anestezic cat vrei tu :D ca doar nu o sa pici sub scaun acum... Ioana, mamica lui Matei Nicholas [baietel] (25 ianuarie 2007) si a lui Lucas Gabriel[baietel] (03 ianuarie 2009)
Well, sa stii ca aproape s-a intamplat asta:))) cand am venit prima oara in america, primul zbor cu avionul, prima iesire din Romania, nu cunosteam pe nimeni aici, eram doar eu cu doua geamantane, aproape moarta de oboseala, mi-a fost de ajuns cateva paharele[:D], am ajuns la immigration si nu pricepeam ce vrea nenea ala de la mine, ma tot intreba de unde am luat viza? si cine mi-a dat-o??? ca nu reusea sa-mi scaneze pasaportul. L-am lamurit cand i-am dat un damf de Bailey's in nas, de, venisem cu Lufthansa si astia serveau bauturi fine la vremea aia, LOL. [url="http://www.flickr.com/photos/14984866@N07/"] Baby Gator [/url] [url="http://www.eklipsse.net/gallery/"]FineArt gallery [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

scuze,am fost plecat in oras[:D] eu nu i-am zis nik despre alea 15 zile. no, cu autentificarea este asa,semnatura ta si a sotului si gata...nu trebuie legalizate...va cred ei pe cuvant[:D] acolo la apostila e bataia de cap,e un du-te /vino. ti-am trimis pm cu formularele. au fost ok la mine aici,nu sunt formulare standard 29 ianuarie 2009 a venit pe lume ciufulita Ana Teodora!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Macrina, In Oltenia circula vorba asta cu Olga nebuna. Era o femeie nebuna care cara zeci de plase dupa ea. Despre amprente ... ce sa spun asa o fi la green card holders. Dar imi lua amprentele la ambele maini: 4 degete, degetul mare, aratatorul. Ma mir ca nu imi facura si o radiografie dentara [:D]. Irina, asa am patit eu cand m-am dus in Ro. Am avut ambele fetite cu mine, v-am spus ca am luat-o cu noi pe fata prietenilor nostri, si cand sa decoleze avionul simteam nevoia sa dau la rate. ma luase o asa ameteala de ziceam ca acum lesin. Si nu stiam ce sa mai bag in gura sa ma linistesc. Traisca Halls! Iar eu nu am probleme din astea. Cu bebelusul nu stiu ce sa spun. In avionul transoceanic au fost multi bebelusi. Nu va spun ce plansete isterice erau acolo. Bietii copilasi nu reuseau sa se linisteasca. mamicile devenisera nervoase ca nu puteau sa-si calmeze copiii. Ca asa ma gandeam si eu, cu un copilas care nu vorbeste, nu merge e mult mai usor. ii dai sa suga, doarme mult, ii place sa il tii in brate, molfaie la o jucarioara ... dar m-am cam razgandit [:D]. depinde mult de copil. Iar eu care fac urat la oboseala (nu functionez la parametrii normali) si daca pierd o noapte greu imi revin ... nu prea imi vine sa imi asum riscul la un asa drum. Nu spun ca am obsesia sa nu imi fure careva copilul [bang] Asa ca daca poti, incearca sa eviti legaturile astea. Oricum sta copilul 8 ore in acelasi loc in avion. Cand am venit luni, toata ziua de duminica m-am simtit groaznic, ca am fost la tara la parintii cumnatei mele (sa sarbatorim cununia lor) si s-a lasat cu gratar de capra, mici, pui, vin bun ... ce sa mai, trai neneaca pe noi, iar duminica dimineata parca aveam o greutate in stomac. Nu am putut sa mananc nimic toata ziua de duminica pana seara la 10. Si aveam niste emotii cu mersul pe avion ca daca ma ia cu lesin, daca vomit, ce fac cu fata ... Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006) [URL="http://community.webshots.com/album/413983623DOHqnP"]Camera lui Luca/Finding Nemo[/URL] si [URL="http://good-times.webshots.com/album/557235620iZEBjC?start=0"]Camera Evei-Gradina cu flori vesele[/URL] [URL="http://www.onetruemedia.com/my_shared?z=15dde712e107702b2ad340&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]Binecuvantarea[/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mey, mie nu mi-au luat niciodata amprentele la intrarea in SUA (si am gc). Oare s-au schimbat regulile? Lisa, poti sa imi trimiti si mie tot ce ai tu in materie de formulare pt birth certificate? Mai ai adresa mea de email? 1:50 de minute e cam la limita. Aeroportul din Munchen este destul de mare, dar depinde si ce terminale ai si unde trebuie sa ajungi. Eu am venit prin Munchen o data si a trebuit sa luam bus-ul ca sa schimbam terminalele. Imi inchipui ca e mai complicat cu un bebe, dar dc merge si sotul o sa fie ok. La mine ii problema ca merg singura. [url="http://www.flickr.com/photos/14984866@N07/"] Baby Gator [/url] [url="http://www.eklipsse.net/gallery/"]FineArt gallery [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am sa va postez un email de la compania Lufthansa cu policy-ul lor despre infants: Dear Mrs. Aschilian, Thank you for contacting the Lufthansa Internet Service Center. Free Baggage Allowance Piece Concept: Applicable on flights to/from the U.S., Canada, Mexico, and the Caribbean. First/Business Class: Each seated passenger is allowed two pieces of checked baggage. Each piece should not exceed 32 kilograms (70 pounds). The maximum total dimensions (length + width + height) of the two pieces combined inclusive of handles and wheels must not exceed 273 centimeters (107 inches). Please note, however, that any piece of luggage exceeding 157 centimeters (62 inches), will be considered oversized, and an extra baggage fee will be assessed accordingly. **Star Alliance Gold customers are allowed three pieces of checked baggage.** ------------------------------------------------------------------------------ For Economy Class: Two pieces at 50 lbs (23 kg) each. A flatrate of $/#8364; 150 will be charged for bags weighing in excess of 50 lbs (23 kg) up to a maximum of 70 lbs (32 kg) per piece. Our normal excess baggage rates apply for additional pieces or baggage weighing more than 70 lbs (32 kg) and the maximum dimensions for all tickets remain the same at 62 inches (158 cm) per piece. In addition to the checked baggage allowance, each seated passenger may carry hand-carry ONE PIECE of baggage, with maximum weight 8 kilograms (18 pounds), and maximum dimensions of 56 X 41 X 20 centimeters (22 X 16 X 8 inches). In addition to the cabin baggage allowance, the following items may be carried on board: One small ladies´ handbag, briefcase or laptop. When traveling with an infant under the age of two who will not occupy a seat, parents may gate check one collapsible stroller OR one car seat (FAA approved) OR one infant carrier at no additional cost. The infant is restricted to one piece of luggage in total, which may be checked. When checked, the infant´s bag may weigh up to 23 kilograms (50 pounds) and may measure up to 115 centimeters (45 inches) in total dimensions (length + width + height); when carried on board, the bag may weigh up to 8 kilograms (18 pounds) and should be 56 X 41 X 20 centimeters (22 X 15 X 8 inches) or smaller. **If your journey includes a stopover exceeding 24 hours in Germany or any other international destination with travel resuming to another international destination, excluding travel to/from the U.S., Canada, Mexico, and the Caribbean, the weight concept will apply.** Effective December 31, 2002, all checked baggage must be screened using certified equipment. The TSA requests that travelers refrain from locking checked luggage. Travel with excess, oversized, or overweight baggage may be possible with prior reservation and for a nominal fee. It is not possible to quote excess baggage fees by e-mail or online; please contact our reservations department directly at (800) 645-3880 for information regarding charges and space availability on your ticketed flights. We look forward to serving you, online and in flight. Thank you for choosing Lufthansa. 29 ianuarie 2009 a venit pe lume ciufulita Ana Teodora!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miere dar si 6 ore or sa te apuce nebuniile...1 ora si 50 e super ptr Munchen. Ciuf bine ai revenit! Dar baietelul tau nu i nascut aici? de ce ESL test?! La multi ani Anuta! dar e Sf. Ana??? Don't throw with stones if you live in a glass house. corina mama Ralucai http://community.webshots.com/user/corinaraluca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...