Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Viata in Germania (56)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui clara.linda
daca stiti medici de familie si ginecologi in heidelberg, vorbitori de romana, de origine romana, va rog scrieti-mi si mie.nu vorbesc bine germana.aici la clinica medicii vorbesc engleza asa am rezistat. e greu cand il vedem in incubator asa micut, la doar 600 de grame, el se lupta sa traiasca.
align="right" id="quote2">Uite aici o ginecoloaga romanca http://www.frauenaerzte.de/mihaelacameliaborozan/drucken.htmlnu o cunosc personal, dar am o prietena care a fost la ea si a spus ca e ok. Multa bafta! Doamne ajuta sa fie bine cu cel mic!„Desparti drumurile, dar nu poti sa desparti si sufletele”
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc,fetele![pup][flo]Trebuie sa fie bine!

 

Tumpi,zici ca seamana bebe cu mine?[:)]Ma bucur sa aud asta!Cred ca are de la amindoi,sotul zice ca de la el a luat frizura![:D]

 

Maraki,sotul a sunat la cabinetul dr Chelbea marti(s-a mutat pe Grillpartzerstrasse)si cica e inchis,is toti in concediu.Ce greu sa gasesti un pediatru in luna august!!!Noi ne-am orientat spre un cabinet in centru,mi-a placut mult doctora (e nemtoaica,tinerica) cind i-a facut baiatului U2 in clinica si probabil raminem la ea,au program si noaptea,fac urgente la Dr.Geisenhofer.Eu am in apropiere clinica din Ebersberg dar nu au sectie de pediatrie [bang][bang].

 

 

 

Alina,mami de printesa si [baietel] baby [gravi]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare nemtoaice!

 

Vin cu o intrebare ptr. fetele din München:

[?] De unde se poate cumpara Umweltplakette ptr. turisti? Se face usor si ptr. cei care nu vorbesc germana?

Eu am dat o cautare si cica la Dekra se poate lua. Cum? PUr si simplu cu actele masinei si bani`?

Multumesc mult!

 

Intreb ca-i vara-mea la ai mei - adica in apartament, ca ai mei sunt in concediu - si de abia acum ne-am adus aminte de tampenia de Umweltplakette si sa stiu ce sa-i spun fetei sa faca.

 

Alina, a venit bb-lul?

Sa-ti traiasca si sa fie sanatos! Felicitari!

 

Clara, sanatate multa ptr. puiut si tie putere!

Doamne ajuta!

 

Alles Gute!

 

 

 

Io cu Cristianid="blue"> -fiul meu preferatid="size1"> - & Amélieid="red"> -fiica mea preferataid="size1">

---------------------------------------------

www.inimacopiilor.ro - de la INIMA ta, la INIMILE lor!id="size1">

www.watch-out.eu

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui clara.linda
sotul meu trebuie sa ramana la munca in karlsruhe, sa avem asigurare medicala in continuare ( eu nu lucrez ) iar eu trebuie sa raman singura aici in heidelberg sa vin la copil la FIPS ( terapie intensiva ) sa aduc lapte de san si sa nu il las singurel.
Clara, noi locuim in Mannheim- Seckenheim, suntem destul de apropape de HD, uneori ajungem cu bicicletele pe la clinica de copii. Daca ai nevoie de ceva da-mi un semn. iti trimit acum numerele mele de telefon prin PM Acum ceva timp era o fata Mirela, facuse medicina in TM si locuia in HD. Daca imi aduc aminte nick-ul ei, revin Edit: am rascolit un pic netu si am gasit informatia [url="http://forum.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=10555"]aici[/url]. Dar, nu apare ca i-ai putea trimite mail si PM, daca nu se logheaza slaba sansa sa citeasca mesajul...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui DidiAlex
Citat:
citat din mesajul lui clara.linda
sotul meu trebuie sa ramana la munca in karlsruhe, sa avem asigurare medicala in continuare ( eu nu lucrez ) iar eu trebuie sa raman singura aici in heidelberg sa vin la copil la FIPS ( terapie intensiva ) sa aduc lapte de san si sa nu il las singurel.
align="right" id="quote2">Clara, noi locuim in Mannheim- Seckenheim, suntem destul de apropape de HD, uneori ajungem cu bicicletele pe la clinica de copii. Daca ai nevoie de ceva da-mi un semn.iti trimit acum numerele mele de telefon prin PMAcum ceva timp era o fata Mirela, facuse medicina in TM si locuia in HD. Daca imi aduc aminte nick-ul ei, revinEdit: am rascolit un pic netu si am gasit informatia aici.Dar, nu apare ca i-ai putea trimite mail si PM, daca nu se logheaza slaba sansa sa citeasca mesajul...
align="right" id="quote2">Inimoaso! [flo][pup]Io cu Cristianid="blue"> -fiul meu preferatid="size1"> - & Amélieid="red"> -fiica mea preferataid="size1"> ---------------------------------------------www.inimacopiilor.ro - de la INIMA ta, la INIMILE lor!id="size1">www.watch-out.eu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Alina
Multumesc,fetele![pup][flo]Trebuie sa fie bine! Tumpi,zici ca seamana bebe cu mine?[:)]Ma bucur sa aud asta!Cred ca are de la amindoi,sotul zice ca de la el a luat frizura![:D] Maraki,sotul a sunat la cabinetul dr Chelbea marti(s-a mutat pe Grillpartzerstrasse)si cica e inchis,is toti in concediu.Ce greu sa gasesti un pediatru in luna august!!!Noi ne-am orientat spre un cabinet in centru,mi-a placut mult doctora (e nemtoaica,tinerica) cind i-a facut baiatului U2 in clinica si probabil raminem la ea,au program si noaptea,fac urgente la Dr.Geisenhofer.Eu am in apropiere clinica din Ebersberg dar nu au sectie de pediatrie [bang][bang]. Alina,mami de printesa si [baietel] [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Alina&year=2009&month=8&day=12&babycount type="]baby [/url][gravi]
Alina este atat de scump baietelul incat la ultimul mesaj l-am transformat in fetita [olala][:)] Este inchis cabinetul dar Dr. Chelbea nu mai este acolo...pe la inceputul lunii iulie am fost ultima oara si au spus nemtoaicele ca dr. noastra era la varsta pensionarii si din cauza ca sta prea departe de cabinet ( schwabing ) a preferat sa iasa la pensie...si-a dat si toti pacientii deja, mie-mi pare foarte rau pt ca mi.a facut o impresie super dupa cum l.a tratat pe Agelos cand era bolnav. Acum ramanem la aceeasi locatie, nu ne mai permitem sa ne mutam ca initial( de cand se nascuse Agelos ) am fost la o grecoaica timp de 2 ani si cand a aflat ca ne.am dus si pe la Chelbea, ne.a spus ca nu ne mai primeste la ea [:D] Pur si simplu a zis sa nu mai trecem pe acolo ca nu ne consulta [alcool] Monica http://www.community.webshots.com/user/maraki36 mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 ) [url="www.dropshots.com/maraki"]Foto Angelo[/url] [url="www.dropshots.com/maraki1"]Angelo1[/url] [url="www.dropshots.com/maraki2"]Angelo2[/url] [url="www.dropshots.com/maraki3"]Angelo3[/url] [url="www.dropshots.com/maraki4"]Angelo4[/url] [url="www.dropshots.com/maraki5"]filmulete maraki5[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui clara.linda
sotul meu trebuie sa ramana la munca in karlsruhe, sa avem asigurare medicala in continuare ( eu nu lucrez ) iar eu trebuie sa raman singura aici in heidelberg sa vin la copil la FIPS ( terapie intensiva ) sa aduc lapte de san si sa nu il las singurel.
align="right" id="quote2">Clara, eu locuiesc aproape de Heidelberg, sunt stomatolog, nu internist, daca te pot ajuta cu ceva, cu mare placere.>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie ChaplinCorinna, Andreas Noël, Yasmin Serena si samburelu mititelu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele,multumim pt gindurile bune,ne-au ajutat mult [flo][asia],vesti bune de la noi. Astazi baietelul meu a implinit 2 sapt si cred ca vrea sa ne arate ca a crescut [:)],nu a dormit deloc de azi dimineata,e plimbat din brate in brate,Marie ii citeste povesti si e incredibil ce atent e,ii recunoaste vocea [olala]. Irinusha,multumesc [flo],bebelul a venit de 2 saptamini. Umweltplakette cred ca poti cumpara de oriunde,noi am luat de la Autohaus.Voi ce mai faceti,cit mai stati in Bahamas?[:)]Aveti vreun loc si pt noi pe-acolo?[:D][olala] Maraki,sunteti multumiti de doctorii de la praxisul ala?Imi pare rau ca d-na Kelbea a iesit la pensie desi ma asteptam,stiam ca are peste 60.Noi vom merge curind la u3 si cred ca mergem la praxisul din centru,ne mutam acolo.Pe Marie,fiind mare,pt eventualele raceli o duc la medicul de familie,aici in sat [:D]. Clara,multa sanatate bebelusului. Alina,mami de 2 copii minunati
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...