Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Viata in Germania (56)


Recommended Posts

dengabi, bine ai venit, stiu cum e la inceput, asa ca nu ezita sa intrebi orice ai nevoie, poate vom sti sa te ajutam! [pup] "noi" am inceput clasa a 5-a, vad ca ii place... [URL="http://good-times.webshots.com/photo/2354379010100816331LiDLUL"]poza cu noi[/URL] [URL="http://good-times.webshots.com/album/558226232sJMJER"]poze diverse[/URL] [URL="http://www.facebook.com/album.php?aid=858&id=1727991987&l=2395a72935"]aprilie 2009[/URL] Simona, mama Antoniei (27.06.1998)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Seara buna,fete dragi! Dengabi,bine ai venit![flo] Andreia,multumim mult pt urari!Deja bebe a implinit 3 saptamini [olala],offf,ce trece vremea!A inceput deja scoala la voi? Simona,ooo,clasa 5 deja!Ai domnisoara mare!Merge la Gymnaziu?Asteptam impresii ca doar si pe noi ne asteapta in 3 ani! Vikinga,dada,cu pisu in fata pe masa de inafasat ne-am trezit de citeva ori [:D].In rest,bebe e adorabil,il iubim enorm si parca e de cind lumea in viata noastra.In rest,suntem obositi,are colici,nu prea doarme noaptea dar sanatosi sa fim,ne descurcam.Aaa,ziua doarme f bine [:)]. Da,astia de la Vita 34,au incurcat borcanele,in singele meu au gasit anticorpi de hep C,singele din cordonul ombilical e "unaufällig".Ne-am testat cu totii,fata si tata sunt negativi,eu am repetat analizele si mai dureaza. Deci tu nu stii inca ce va fi bebe 3.Mai ai putin si afli.In orice caz,bucura-te cit mai poti de o burtica linistita,pt mine ultimele 2 luni au fost f grele,am avut o burta enorma pt masurile mele,contractii,bebe a stat jos si l-am simtit mereu extrem de jos,etc. Fetele,a facut cineva Leinwand la Aldi(fotoshop),ies bine,a mai facut cineva? Seara faina tuturor! Alina,mami de 2 copii minunati
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui celesta
Citat:
citat din mesajul lui Carmi
Fetele, imi spuneti si mie, bitte, de ce acte are nevoie cineva care vrea sa se marite in Germania? Un link poate aveti....Multumesc.Carmi si Fabiano-om-mare, ca papa:D (20.10.05)
align="right" id="quote2">Carmi depinde de la caz la caz (daca ai mai fost casatorita, daca sotul e neamt, dovada venituri, etc) Mergi la Rathaus (la Standesamt) acolo unde te vei muta cu domiciliul si cere o lista cu actele de care ai nevoie. Asta e drumul cel mai sigur si drept [:)]„Desparti drumurile, dar nu poti sa desparti si sufletele”
align="right" id="quote2">din ce imi aduc aminte[:D]/certificat de nastere international cu apostila+traducere in germana si legalizata/declaratie in cazul in care nu a mai fost casatorita,la fel tradus si legalizat/pasaportsi sotul nu a avut nevoie decat certificatul de nastere,el e neamt[pup]intalnire
angi album
angi sensapolis
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui dengabi
Buna , Sunt noua pe forum si de cateva luni in Germania,mai precis locuiesc in Frankfurt .Imi doresc sa ma primiti si pe mine in clubul vostru. [flo]
Bine ai venit si , daca ai nevoie de info in Frankfurt, potzi sa ma intrebi. Eu stau de aproape 9 ani aici si, cu ceva info, te pot ajuta. Liutzica, pai daca nu ma intrebi ce pofte mai ai[:D] Andreia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

toni este la real, deocamdata, sper, nu a reusit sa cunoasca f. bine limba in cei 2 ani de cand e aici si invatatoarea a spus ca e mai bine decat sa mearga la gymnaziu si sa-i fie greu, mai bine sa mai asteptam un pic, oricum la cat de mult m-am ocupat eu de ea, eu fiind mai mult la vapor, zic ca s-a descurcat onorabil, dar bineinteles, ca orice mama, vreau sa ajunga mai departe... ei ii place la scoala, sa fie cu copiii, sper sa si invete [:D], om vedea! asa e, trece f. repede timpul, iar eu cum o vad destul de rar observ si mai bine schimbarile [pup] [URL="http://good-times.webshots.com/photo/2354379010100816331LiDLUL"]poza cu noi[/URL] [URL="http://good-times.webshots.com/album/558226232sJMJER"]poze diverse[/URL] [URL="http://www.facebook.com/album.php?aid=858&id=1727991987&l=2395a72935"]aprilie 2009[/URL] Simona, mama Antoniei (27.06.1998)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru primirea in Clubul mamicilor din Germania. Noi am scapat de schimbatul scutecelor,alaptat,facut baita[bibe],etc.,pentru ca deja avem 14 ani si avem alt gen de probleme mult mai complicate,cele legate de pubertate[pk].

Asa ca bucurati-va acum cand sunt mici ,pentru ca vor creste si problemele vor fi din ce in ce mai mari.

 

Referitor la medicii romani din Frankfurt eu sunt foarte dezamagita. Am senzatia ca nici macar nu te asculta in cele 5 min, cat dureaza consultatia.

O experienta am avut cu Dr, Rusdea Dan de la ortopedie,care mi-a facut o injectie , m-a lasat in cabinet si a plecat. Nici macar nu m-a ascultat ce vroiam sa-i spun. Am o hernie de disc ,care imi da dureri si amorteli pe piciorul drept

 

Si a doua experienta am avut-o cu Dr.Herle Simona de la ginecologie,care era interesata mai mult de viata mea privata,decat de consult. [q]

 

Va pup si va doresc noapte buna.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetele[flo],daca ma primitzi si pe mine aici m as bucura tare!sunt mama de esentza,care a venit pe lume la numa 26 sapt,dar cu ajutorul lui d zeu,acum suntem mari[:D](3,500,4 luni),as avea mare nevoie de o informatie si anume daca stitzi cumva de este biserica romaneasca in pforzheim sau prin imprejurimi[pup],eu am cautat pe net dar nu am gasit nimik!stiu ca este una,dar tocmai la baden baden[:D](cam departe de mine),tare as vrea sa mi crestinez copila mai repede[pup],la anul plecam in Romania si e cam tarziu atunci. multzumesc anticipat de raspuns[flo] Pepina,mama de Carla,corcodusa mami draga
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...