Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Viata in Germania (56)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui kariguld
Citat:
citat din mesajul lui MihaelaV
Imi cer scuze daca dau iar buzna aici[asia] Ma mai puteti ajuta cu o mica traducere? Multumesc mult[flo] Mihaela
da-mi PM. sper as te pot ajuta. [batetoba][batetoba][url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=133428"]Bazar pt Mihaita[/url][comoara] [url="http://paul-mihaita.blogspot.com"]VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT! MIHAITA[/url][bonjovi] Unii oameni au petrecut o viata intreaga si au adunat averi facand lucruri firesti, nefiresc de bine!
Nu ai PM-ul activat[:D] Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Kari, Yasmine danke, mama e mai bine. A trecut durerea dupa vreo citeva ore bune si cu vreo 2 calmante. Yasmine tot la antibiotice se astepta si mama, dar in fine daca pe aici se face asa, asta e de acum. Am fost luni si i-a modificat si proteza, avea una facuta acum 3 ani in ro, proteza felxibila ii zice si cind au vazut-o mi-au zis ca pe aici se foloseste alta metoda si asa ceva nu au mai vazut. Dar i-a facut acolo o clema metalica ceva si ma rog, o poate folosi bine. I s-a propus un implant dar mama zice ca nu vrea sa se complice. Ea zice ca a auzit ca e operatie complicata, chiar dureroasa, necestita multe teste plus ca avind o paradontoza acum tratata gingia nu i-ar fi totusi destul de puternica pt asa ceva. Eu o banuiesc ca refuza stiind ca e scump, chiar nu stiu cit costa, dar oricum nu ar conta ca e mama:). Dar stiti voi cum sunt parintii nostri[:)]. Pe de alta parte geaba facem unul nou nout daca se mai prapadeste un dinte alaturi la anul si tot asa, ca implant dupa implant nu ar face ea, stiu sigur. De cind o fi senioara tot la proteza din aia mare ajunge. Complicata treaba si cu dintii si protezele. Vikinga [gravi]14+ cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui leliutza
Buna, imi cer scuze ca intru peste subiectul vostru [:I], dar am mare nevoie de o informatie, poate ma puteti ajuta< vrem sa mergem in Hamburg sa cautam depozite de electrocasnice si de tot felul de produse chinezesti, si am aflat ca ar exista o zona mare cu asemenea produse undeva langa port, dar in rest nu am mai aflat nimic. v-as ruga, daca este cineva din Hamburg si imi poate da mai multe informatii, pentru ca momentan sunt in ceata si pe net nu am gasit mare lucru. va multumesc frumos si inca odata scuze pentru interventie. lelia http://bd.lilypie.com/LzMAp3.png
Eu locuiesc in Hamburg si daca imi dai un nume ceva, sau o adresa,un reper, incerc sa te ajut.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor. Nu am mai scris de ceva vreme aici. A fst mama mea la mine pentru 2 saptamani jumate. Am avut ocazia sa mai lasam pe cea mica in grija ei si sa ne destindem putin fara plans si maraiala in jur. Ma gandeam -daca tot m-am invatat cu binele- sa-mi gasesc bona pentru a sta cu fetita din cand in cand. Credeti ca pot gasi pe cineva care sa-si doreasca sa stea o data sau de doua ori pe saptamana cateva ore?? Unde imi recomandati sa caut? Cu cat se plateste pe ora? Merci de raspunsuri.[flo] Alina, ai intrat pe ultima suta de metri, sper ca esti linistita si pregatita pentru o experienta unica in felul ei. iti doresc multa sanatate si sa-ti revii cat mai repede dupa nastere, iar bebe sa fie cuminte si sanatos tun!!![pup] Liutzica si ingerasa ei Cristina-Aimee
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna,fetele!! Vikinga,stii deja ce ai in burtica?Eu am aflat la 17-18s dar se poate si putin mai devreme. Liutzica,multumesc [flo][pup].Mai avem f putin si suntem taaaarrrre nerbdatori sa-l cunoastem pe bebe,deocamdata asa il strigam [:D].I-am pregatit cu mare drag trusoul,taticul i-a asezat minutios toate hainutele in dulapul din camera lui,am cumparat caruciorul iar Marie ii face zilnic 2-3 desene [olala].Ma impresioneaza zilnic cite declaratii ii face [olala],sper sa se inteleaga bine si sa-l iubeasca la fel toata viata. Eu de baby-sitter nu stiu,banuiesc ca e mai sigur prin cunostine.De prin octombrie vreau si eu Haushalthilfe.Aveti idee unde gasesc o fata/doamna serioasa sa ne ajute la curatenie si calcat? Alina,mami de printesa si [baietel] [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Alina&year=2009&month=8&day=12&babycount type="]baby [/url][gravi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lia, am vazut anuntzuri de babysitter la gradinita. Sunt cunostinte de-a educatoarelor sau surori de copii din gradinitze. unele scriu ca au si niscai cursuri, organizate de VSH un fel de atestat ca stiu sa lucreze cu copii. dar nu am luat niciodata, noi suntem intotdeauna cu copii la pachet, nici mama nu mi-a venit vreodata. pretena mea care mai apeleaza la astfel de servici, imi spunea la un moment dat ca e in regula, dar copii ei au 7 si 4+. nu stiu daca le-a lasat la varste 2+. costa min 5E ora.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui DidiAlex
lia, am vazut anuntzuri de babysitter la gradinita. Sunt cunostinte de-a educatoarelor sau surori de copii din gradinitze. unele scriu ca au si niscai cursuri, organizate de VSH un fel de atestat ca stiu sa lucreze cu copii. dar nu am luat niciodata, noi suntem intotdeauna cu copii la pachet, nici mama nu mi-a venit vreodata. pretena mea care mai apeleaza la astfel de servici, imi spunea la un moment dat ca e in regula, dar copii ei au 7 si 4+. nu stiu daca le-a lasat la varste 2+. costa min 5E ora.
Multumesc de raspuns. Am sa trag cu ochiul si pe la gradinite atunci. [flo] Liutzica si ingerasa ei Cristina-Aimee
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele care locuiti in Germania am si eu o rugamite la voi si va multumesc din suflet daca ma veti ajuta [flo] Aveti idee ce "tratament" se da acolo ptr colici? Am inteles de la o cunostinta ca se gasesc niste supozitoare(numele chiar nu il mai tin minte, din pacate) care cica ar ajuta bebelul sa nu mai aiba asa mari dureri..Sper ca aveti idee despre ce vb...iar daca da as vrea sa stiu cum se numesc respectivele supozitoare si daca le-a folosit careva dintre voi...nu de alta dar sa incerc sa le caut si in farmaciile de pe aici (Belgia). Va multumesc tuturor pentru raspunsuri si imi cer scuze ca v-am deranjat. [pup] Picky, mamica fericita de printesa mica!!!!! [bb] Alessia Stefania [bb] 05/05/2009 http://b1.lilypie.com/4v3op2.png [url="http://family.webshots.com/album/571960518ruBUra"]Printesa noastra[copil][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...