Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Condica Salajencelor [96]


Recommended Posts

'neataaaaaaaaa!!!!!!!!!

 

multam de cafei.

 

mihaela nu ati avut probleme la vama din cauza broscutei?cred ca e mare .abia astept pozele.

 

oti, io zic ca musai sa ne alocam 2 zile consecutive de shoppingareala.

ieri am fost si in piata vecinilor.moama ce ordine, cecuratenie, ce fructe, ce alea, alea.mi-a ramas gandu la zmeura si afine,da si la preturile mici.

 

io-s incantata de tot,chiar daca forintu a aruncat si marfa lor s-a mai scumpit nitele,tot incantat-s de ce au ei.calitatea e net superioara fata de ce gasim in ro.pacat.am putea avea si noi asa marfa.

 

is in zona.......

 

Bimilit - soacra cu DOUA nurori[bang]!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui dianalaura
Multam fetelor de urari! [pup]V-am spus ca ajung acasa doar acu seara, asa ca ma scuzati ca nu am dat cafea, capucinno, ciocolata, tort, inghetata..si tot ce mai vreti voi! Le dau acum, ca voi oricum nu sunteti la dieta!diana [mamica] de [copil]IANIS STEFANid="blue"> 14 mai 2007 Varsta lui IanisTorturi
align="right" id="quote2">fata noi acceptam si dimineata cafeiu ,tortu,sucu si alea,alea[:D].Bimilit - soacra cu DOUA nurori[bang]!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Bimilit
Citat:
citat din mesajul lui dianalaura
Multam fetelor de urari! [pup]V-am spus ca ajung acasa doar acu seara, asa ca ma scuzati ca nu am dat cafea, capucinno, ciocolata, tort, inghetata..si tot ce mai vreti voi! Le dau acum, ca voi oricum nu sunteti la dieta!diana [mamica] de [copil]IANIS STEFANid="blue"> 14 mai 2007 Varsta lui IanisTorturi
align="right" id="quote2">fata noi acceptam si dimineata cafeiu ,tortu,sucu si alea,alea[:D].Bimilit - soacra cu DOUA nurori[bang]!
align="right" id="quote2">ezact [:D]Dulciuri
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noa buna seara si de la mine...azi am fost la mare, am stat la soare si la briza, e asa de placuta caldura de aici...Am fost si ne-am plimbat prin oras, am fost la biblioteca si de acolo in parc si la mare, am stat pe pietre admirand-o si mancand inghetata. Orasul e plin de turisti, toate terasele sunt deschise, e una misto de tot pe malul marii cu canapele, fotolii, muzica buna, cu palmieri...e ca un club in aer liber. Dupa ce ne intoarcem o sa fac si poze. I-am luat testoasei casuta noua, cu capac si bec, cu filtru si incalzitor si cu solutii anti-clor si anti-bacterii. I-am pus pietre si are loc berechet. Am pus pe blog cateva fotografii.

In rest savuram din plin vacanta, e superb sa fii acasa si Silvia a stat azi afara toata ziua cu prietenele, su revenit 2 fetite care au fost si vara trecuta la bunicul lor si sa-u inteles tare bine fetele, plus ca mai sunt si alte 2 fetite cu care s-a jucat Silvia...ce mai, e acasa deja aici!

 

[pup] la toata lumea, daca mai apuc maine mai trec pe aici sa va urez somn usor, ca azi: [nani].

 

ps. adriana, concediu placut...am uitat sa iti urez de cand am ajuns. [pup]

 

Bia, la granita nu ne-au intrebat nimic decat au controlat pasapoartele...singurul control a fost la iesire din Ro, in rest e spatiu Schengen...[pup]

 

vorbe de copil...id="Georgia">

id="size1">

Hobbyid="Book Antiqua">

id="right">

calator de profesieid="Book Antiqua">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cand era insarcinata nevasta-mea, i-am zis:

- Iubito, daca o sa semene cu tine, o sa fie magnific.

La care ea mi-a raspuns:

- Si daca o sa semene cu tine, o sa fie miracol.

 

Draga, suntem casatoriti de peste 10 ani si am observat ca

am inceput sa facem dragoste numai cand ai tu nevoie de bani... Sotia:

- Si ce, dupa tine acest lucru nu se intampla suficient de des? ca se poate rezolva.....

 

 

Dupa o aventura de doua luni, o tanara il întreaba plina de emotie pe iubitul ei:

- Cand o sa ma prezinti rudelor tale?

- Draga mea, deocamdata e imposibil. Copiii sunt la tara , iar nevasta-mea e plecata intr-o delegatie!

 

 

Mamico, nu pot sa dorm! Spune-mi, te rog, o poveste!

- E trecut de 1 noaptea. Las' ca vine taticulimediat si cand o sa-l intreb pe unde-a fost, o sa ne spuna el o poveste!

 

 

In sala de asteptare trei barbati stau cu sufletul la gura.Iese moasa si il felicita pe primul:

- Felicitari aveti gemeni!

- Doamne, ce coincidenta, eu chiar lucrez la Minessota Twins...

Dupa o ora iese aceeasi femeie si spune celui de al doilea tatic:

- Incredibil, aveti tripleti!!! - Nu pot sa cred, ce coincidenta, eu lucrez la 3M Company.

Al treilea lesina...

- Ce s-a intamplat, intreaba moasa?

- El lucreaza la 7UP...

 

 

Sotul ajunge acasa la 5 dimineata. Nevasta:

- Unde ai fost, Superman?

- Pai, sa vezi, am fost cu niste clienti in oras...

- Si ai stat cu ei pana la 5 dimineata, Superman?

- Pai, da, am reusit sa obtin un contract si....

- Si dupa aia ce ai mai facut, Superman?

- Pai, am fost sa bem ceva la un bar...

- Si pe urma, Superman?

- Pai, am fost la un bar de striptease, asa au vrut clientii, dar a fost foarte urat si plicticos. Da dece imi tot zici "Superman"?

- Pai doar Superman isi mai poarta chilotii peste pantaloni!

 

 

Sotul asteapta langa salonul de infrumusetare. Dupa un timp indelungat iese de acolo sotia sa... El se uita la ea, respira adanc si spuse : Bine, macar ai incercat!

 

 

 

Dragostea e oarba, dar casatoria ii reda vederea.

 

 

Femeile sunt ca medaliile olimpice: trebuie sa lupti pentru ele, apoi iti atirna de gat o viata intreaga.

 

 

 

- Mamico, de ce te-ai maritat cu tati de fapt?

- Vezi, mai - nici copii nu inteleg de ce...

 

 

Tatal vine de la cresa cu copilul, mama isi pune mainele in cap:

- Ma, asta nu-i copilul nostru!

El, mirat:

- Ce importanta are, maine tot la cresa il duc.

 

 

Casnicia este foarte asemanatoare cu mersul la restaurant in grup. Comanzi ce vrei, pe urma vezi ce au luat altii si brusc nu iti mai place ce ai tu.

 

 

Barbatul nu este complet pana nu se casatoreste. Pe urma este terminat.

 

 

Un baietel il intreaba pe tatal lui: "Tati cat costa sa te casatoresti?. Tatal i-a raspuns: "Nu stiu

fiule, inca platesc."

 

 

- Tati este adevarat ca in unele parti din Africa , un barbat nu isi cunoaste sotia pana nu se casatoresc?

- Asta se intampla peste tot fiule.

 

 

Nu am cunoscut fericirea adevarata pana nu m-am casatorit.

Pe urma a fost prea tarziu.

 

 

Niciodata nu te culca nervos. Ramai sa termini cearta.

 

 

 

Secretul casniciei perfecte ramane un secret.

 

 

Cand un barbat iti fura sotia, cea mai nasoala revansa este sa il lasi sa o pastreze!

 

 

Prietena mea mi-a spus sa fiu mai afectiv. Acum am doua prietene.

 

Unui barbat i s-a furat cardul de credit. Nu a depus plangere deoarece hotul cheltuia mai putin decat nevasta-sa.

 

 

Un om sparge o Banca si ia cativa ostateci... Intreaba agresiv pe primul retinut: "Spune-mi m-ai vazut jefuind Banca?" Ostatecul raspunde: "Da!" Fara sa mai stea pe ganduri, hotul il impusca in cap. Apoi intreaba acelasi lucru pe cel de-al doilea ostatec. Al doilea ostatec raspunde: "Eu nu te-am vazut, ... dar te-a vazut nevasta-mea.

 

 

Tupeu este atunci cand un barbat se intoarce acasa la 4 dimineata mirosind a parfum de femeie, cu urme de ruj pe camasa, intra in casa si vazand-o pe nevasta-sa cu o matura in mana ii zice:

- Nu te enerva, ca tu urmezi!

 

 

Intr-o zi sotul vine de la servici si nu poate baga masina in garaj deoarece pe drumul spre garaj erau trantite bicicletele copiilor. Da sa bage bicicletele in garaj si gaseste jeepul deschis si cainele plin de noroi intins pe bancheta. Intrigat, intra in curte unde vede copiii intr-o balta de noroi, piscina era si ea plina de noroi, copii se jucau cu furtunul. Intra in bucatarie, nu fara a observa ca

geamul de la usa era plin cu palmute de ciocolata, clanta imbracata in felii de sunca si gaura cheii infundata cu un carnat. In bucatarie curgea apa, frigiderul era deschis si continutul lui varsat pe podea, farfurii si pahare murdare peste tot. Pe masa o balta de suc. Pe jos nu se putea calca altfel decat pe mancarea catelului sau in continutul borcanelor de muraturi. Incepe sa isi caute sotia prin toata casa. Era un vacarm... televizorul si calculatorul cu jocuri erau date la maximum... Intra in baie unde prosoapele pluteau pe podea intr-o balta de apa murdara si sulurile de hartie igienica erau derulate pe pereti, tavan, prin cada si pe manerul de la usa . In sfarsit isi gaseste sotia in dormitor relaxata cu o masca pe fata, bigudiuri in par. Citea o carte si asculta muzica cu castile pe urechi. O intreaba ce s-a intamplat. Ea ii raspunde. "Iti aduci aminte cand te intorceai acasa si ma intrebai ce am facut toata ziua? Eehh ... astazi nu am facut nimic!!!

 

 

Grija mare pe intuneric. Doua doamne tinere, de mult timp prietene, dar de ceva timp casatorite, se hotarasc sa iasa fara soti in oras. Dupa cateva ore petrecute la un bar, pe inserate, se intorc pe jos acasa. La un moment dat una zice:

- Fata, ce ma fac? Fac pe mine! Nu mai pot sa tin pana acasa. Cealalta rapunde:

- Si eu la fel! Hai sa intram aici in cimitirul asta, ca e intuneric si nu ne vede nimeni..

- Bine, dar cu ce ne stergem?

- Eu cu chilotii si apoi ii arunc.

- Eu nu renunt la chiloti, dar o sa gasesc o solutie.

A doua zi se intalnesc barbatii.

- Oare unde au fost, mai, nevestele noastre aseara? A mea a venit acasa fara chiloti.

- Tu stai bine. A mea a venit cu o panglica in fund pe care scria "Nu te vom uita niciodata. Fratii Ionescu!"

 

 

Un studiu sociologic arata ca barbatii, in general, ies la baut din doua motive:

1. N-au nevasta

 

2. Au nevasta

 

 

 

Dulciuri

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

Oti multam de cafea!

Va mai dau si eu una!

Oti, te-ai mai gandit? Incepi dieta/ Eu aseara am calcat pe bec, am avut zi de carbo, si aseara am mancat si strudel si inghetata, asta nu ar fi asa mare problema, insa am mancat si 2 mici. A luat mama o tava special ca e ziua mea si nu am pregatit nika, si no, era urat din partea mea sa refuz. [:I](a se citi am mancat ca asa am vrut [:D]). Azi am zi de fructe. Cu toate ca mai calc pe bec cateodata, slabesc! Si ieri m-am bucurat, ca am mai trecut un prag psihologic [:D]. Azi dimineata m-am cantarit, desi cantarul oficial e maine dimineata, dupa ziua de azi de fructe, si aveam 59.9 kg![:D]. Is curioasa cat o arata maine...ca tre sa pun la socoteala ca mi-au venit si rusii acum dimineata...poate voi retine apa mai multa zilele astea...vom vedea..

Ieri dupa amiaza pe la 5 cand am ajuns acasa, am facut un dus, ca era rupta de oboseala si lipicioasa, si am fugit la mama, ca Stefan era acolo.; Si pe la 8 a venit si colegu de la munca, dupa noi, cu un superb buchet de 3 trandafiri, 1 pentru fiecare 10 ani [:D]. Si Stefan mi-a cantat "e ziua ta mamico"..mamicoooo....da..inimaaaa....

Asa ca aseara pe l;a 23, dupa 40 de orre de nesomn..am reusit sa adorm si eu in sfarsit!

Mai multe detalii despre unde am fost, ce am facut si celelalte va spun pe mess.

Mihaela, bine ati revenit aasa! Cand ziceati ca plecati in Norvegia?

Livia, daca o sa reusesti sa intri zilnic o sa poti tine pasul cu noi, stai linistita!

Tzuc toate fetele!

 

diana [mamica] de [copil]IANIS STEFANid="blue"> 14 mai 2007

 

Varsta lui Ianis

Torturi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...