Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui alina240
Desigur ca am incercat sa clarific acel dialog, i-am explicat ca nu a fost decat curiozitate, nu stiu de ce a ajuns la concluzia ca nu am incredere in el ca doar nu l-am intrebat daca a invitat-o la o cafea.
Si daca ar fi invitat-o la o cafea care era problema? Asigura-l ca ai incredere in el. Au trecut atatia ani. Mai bine sa depaseasca momentele tensionate de atunci si sa pastreze o relatie civilizata. Si nu te ingrijora inainte sa ai de ce. Fii vigilenta dar fara sa lasi sa se vada asta. E o vorba... "pastreaza-ti prietenii aproape si dusmanii si mai aproape". Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 36
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Cine stie ce sentimente i-or fi desteptat intalnirea cu fosta! Bune, rele, valmasag.... Au avut o istorie impreuna, cu parti frumoase si urate, iar oamenii sunt oameni. Nu poti sa invinuiesti pe cineva ca sime ce simte, doar comportamentul il poti chestiona. Intr-adevar, nu ti-a raspuns frumos, probabil ca era tulburat, inca in valtoarea emotionala. A trecut, cred ca nu mai are rost sa te gandesti sau sa redeschizi subiectul, macar o perioada. Eu nu l-as mai deschode deloc. Lasa-l sa se linisteasca. Si eu cred ca inselatul cu fosta e subiect de film. Fii calma si vezi-ti de viata ta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu cred ca era tulburat inca. Chiar nu m-am gandit ca m-ar insela cu fosta, in schimb am fost curioasa cum s-a desfasurat "intalnirea'. Aveti dreptate, nu o sa mai deschid subiectul cu toate ca nu inteleg de ce a reactionat asa. Si la urma urmei este adevarat, nu pot controla sentimentele altei persoane.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sunt de acord cu ladyj ,,Tu ai renuntat sa mergi la eveniment doar din cauza unei eventuale prezente a fostei sotii? ca daca da, ai gresit si tu." ...am citit si celelalte raspunsuri...ceva este in neregula...deci el (dupa aprox 2 ani ,timp in care a locuit singur)cunoscandu-te pe tine s-a hotarat sa se ocupe de divort?! Deci, ce inteleg eu?! Ca el a asteptat-o pe ea...sigur nu ea a fost vinovata in relatia lor...ci el. Acum , reactia pe care a avut-o ,,ciorba-n fata" este un raspuns (parerea mea) pe care l-a dat in functie de ,,circumstante" . Daca l-ar fi intrebat un coleg de munca,un prieten, sigur nu i-ar fi dat acest raspuns. Tu stii adevarul ! Dar, atata timp cat este cu tine (eu in locul tau mergeam ; si, care-i problema ca va veni si exa?! atata timp cat tu nu ai contribuit la despartirea lor....)nu vad de ce dai importanta unor ,,vorbe"?! De ce ti-a atribuit fosta sotie cuvinte urate?!Scrisorile de dragoste nu cumva erau raspunsuri la mesajele lui?!Traieste-ti viata cu barbatul care-ti este sot , tu l-ai ales, si daca a divortat de o femeie (cum spui tu ,,un divort urat") probabil ca asta este doar problema lor. Preocuparea ta vis-a-vis de aceasta femeie (dupa parerea mea) exista ori pentru ca te simti oarecum ,,inferioara" ei (si probabil ti-ar fi placut sa-ti povesteasca ceva urat ce probabil s-ar fi petrecut acolo)sau pentru ca ai o relatie care se clatina. Poate ea a venit la acel eveniment insotita, poate din acest motiv era,,tulburat"! De acord cu espiritu "eu personal nu mai am nimic cu exa si tot m-ar deranja sa ma interogheze cineva ..."....Nu crezi ca daca il vroia inapoi il avea de mult timp?! Sunt convinsa ca nu ai vorbit urat fata de el de fosta sotie (nu cred ca ti-ar fi permis in primul rand ca este mama copiilor lui) mai mult de-atat cei ce realizeaza ca au fost vinovati in casnicia pierduta nu-si discuta fostele sotii. Nici pe mine nu m-a barfit niciodata fostul sot , as fi auzit cu siguranta, deci , in calitate de fosta sotie iti spun ca ma bucur inca de mult respect din partea fostului sot, nu pot sa nu recunosc ca n-a incercat sa fim din nou impreuna (in conditiile in care el nu era singur)dar stie ca nu se mai poate face nimic. Nu pot sa-ti spun ca am ramas prieteni dar nici dusmani nu suntem ,deci, decat sa-mi ,,arunce o ciorba-n fata" cred ca (daca mi-ar fi destinata mie)daca ar fi prin preajma ar fi dispus s-o primeasca in locul meu. Nu m-am bagat niciodata in relatiile lui,de fapt in nicio relatie... S-a intamplat sa fim amandoi la o nunta foarte shic(nu am stiut ca va veni si el),am venit fiecare insotiti, si?! Da , el a avut ,,grija" sa-i spuna partenerei ca eu sunt fosta sotie iar ea bleaga a fost ,,preocupata" sa ma studieze , eu....am dansat toata noaptea , nici nu-mi mai amintesc cum arata...stiu doar ca era o tipa marunta!Deci, iti dai seama ce importanta am dat eu !!!! Fata aceea nu era vinovata cu nimic si chiar daca ar fi fost(fie vorba intre noi n-ar fi fost in totalitate)...sa fim seriosi!!!!! M-am cam lungit...in fine asta este parerea mea!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am mai spus , nu am refuzat sa merg la eveniment din cauza eventualei prezente a fostei sotii, impreuna cu sotul am hotarat asa din cauza ca aveam unele probleme urgente de rezolvat. In rest ce sa spun, nu contest faptul ca daca fosta sotie l-ar fi vrut inapoi nu ar fi reusit. Iar legat de aceea perioada in care el locuia singur, nu stiu daca a asteptat-o pe ea sau nu, insa el mi-a spus ca datorita faptului ca relatia nu mai mergea de mai mult timp s-a mutat singur, apoi ocupat fiind cu munca nu a perfectionat divortul si abia cand ne-am cunoscut noi a facut acest pas. Iar daca scrisorile de dragoste erau un raspuns la mesajele lui nu stiu, ma gandesc ca daca erau un raspuns la mesajele lui nu i-ar fi impiedicat nimic sa isi reia relatia daca amandoi si-ar fi dorit asta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu ai gresit ca l-ai intrebat , ai gresit ca nu ai mers cu el la acel eveniment.A cui a fost ideea ca ar fi mai bine sa nu mergi? Pe cine deranja sau nu deranja prezenta fostei? Chestia cu increderea , este un mod de ati inchide gura.Crede-ma am avut acasa un asemenea specimen si nu am stat cu el un an sau doi, am stat 18 ani.Egoismul la uni barbati nu are limite.In mod clar nu avea ce cauta acolo fara tine -impreuna la bine si la rau- parca asa se spune.Dece nu a ales varianta sa ramana acasa cu tine sau sa te duci tu? Poate sunt prea rea...dar nu gresesti daca intrebi atunci cand ceva te macina. Pupici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...