Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nazdravani de august-septembrie 2003 (iunie.2009)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

LA MULTI ANI [s] sarbatoritilor zilei: Capsunicaid="red"> de Freia (ce or mai face???) si Cezarid="blue">

 

Cristina bafta multa si poate apare pe parcurs si ceva mai bun!

 

Dana-ene sanatate Roxanei (edit: scuze, citisem Oana in zapaceala mea[alcool]...), sper sa isi revina repede.[flo]

 

Mihaela te pup [pup]

 

Despre floarea_soarelui stiu ca sunt ok, si Ioana si ea, si sper sa apara pe aici sa mai spuna vreo doua vorbe mai noi asa [:)]

 

Sisi pina la urma pe unde ajungeti in Austria? cand plecati?

 

 

 

Dana [zz] mama lu' [cavaler]Radu Stefanid="size2"> id="Trebuchet MS">id="green">

 

 

 

 

Hobbyid="purple">

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

"If you wanna make the world a better place,

Take a look at yourself and then make a Change"id="Script MT Bold">id="size4">id="green">

"Man in the Mirror" - Michael Jacksonid="size1">id="green"> [floare3]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s] Capsunika de Freia si [s] Cezar Alexandru!!!!

 

cris, bafta, tin pumnii...eu am lucrat doar 3 saptamani si moooooaaaaaamaaaaa ce bucuroasa am fost! [:D] Nu neaparat de bani(bine, si de aceea) dar si pentru ca nu-mi place acasa si pentru multe altele la mine. [pup]

 

danat te pup si eu! Raducu a inceput gradi?

 

dana-ene, sanatate Roxanei. [pup] Sper ca si-a mai revenit...

 

Silvia a inceput azi scoala adevarata [:D], pana acum a fost numai fritids si acomodarea. Azi sta de la 8 la 12, maine la fel...pentru ca sunt acasa nu ramane si dupamasa. Dar de luni, program normal, de la 8 la 15.30. A fost dragut azi, am stat si eu vreo 45 de minute pana au avut intalnirea de dimineata(poate va amintiti ca mai scriam si cand era la camin, stau copiii si profele pe jos in cerc, intr-una din sali(au vreo 5-6 pe acolo, copiii au numele scris pe o bucatica de hartie si fiecare se aseaza la locul lui). Acolo fac prezenta, se numara cati sunt(au o piatra pe care o dau din mana in mana si fiecare spune numarul urmator), se cunosc intre ei, povestesc programul zilei. Azi spre ex. dupa intalnirea asta au avut program de joaca, Silvia a stat cu o fetita si cu o profa si au inceput un joc cand eu am plecat, alti copii erau in sala de "bureti" unde se bateau cu bureti mari [:D], alte fetite erau in sala papusilor, iar o trupa de baieti erau in sala calaretilor(o sala cu jocuri de cai, pentru baieti)...apoi aveau intalnire in curtea scolii toate clasele unde rectorul(directorul cum ar veni...ma rog, e o tipa [:D]) le va vorbi putin copiilor si vor canta cantece. Apoi au masa de fructe pe la 9.30-10, au pauza si iar activitati in clasa, jocuri, o plimbare scurta inainte de masa de pranz ca sa cunoasca zona si la 11.10 au masa de pranz. Cam atat azi, vom primi si instructiuni si orarul zilele viitoare, sunt tare curioasa cum va merge.

 

[pup] pe toate!

 

fii alaturi de Mihaitaid="Book Antiqua">id="maroon">id="size4">

 

vid="red">oid="purple">rid="blue">bid="maroon">e id="teal"> did="green">eid="purple"> cid="navy">oid="red">pid="orange">iid="limegreen">lid="blue">...id="Georgia">

id="size2">

Hobbyid="Book Antiqua">

id="right">

calator de profesieid="Book Antiqua">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela bravo Silviei! Asta e bine de-acum.

As vrea si eu la scoala ei, ca asa frumos e programul. Si aici am inteles ca in prima clasa e mai mult joaca (incep sa ma gandesc daca nu am gresit lasandu-l inca un an pe Radu la gradi - chit ca acum trebuie sa faca anul de Vorschule cu anumite activitati - noi ne gandisem ca un an in plus il va ajuta la perfectionarea limbii germane).

Si da, Radu merge la gradi de cand ne-am intors din concediu, nu a avut pauza decat cat am fost plecati. Fiind privata, gradinita lui nu are pauza peste vara. Doar ca au activitati mai lejere (daca pot spune asa) stau mai mult pe afara, se mai duc la piscina, mai des in parc, in diferite "Ausflug"-uri pe la Schonbrunn, Zoo...de-astea nasoalele [:D]

Ma bucur pt tine ca esti suedeza deja, se simte ca esti in mediul tau [pup]

Si pupicei fetelor!

 

 

 

 

 

 

Dana [zz] mama lu' [cavaler]Radu Stefanid="size2"> id="Trebuchet MS">id="green">

 

 

 

 

Hobbyid="purple">

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

"If you wanna make the world a better place,

Take a look at yourself and then make a Change"id="Script MT Bold">id="size4">id="green">

"Man in the Mirror" - Michael Jacksonid="size1">id="green"> [floare3]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

venit... cu jobul n-am nici o problema, cu programul insa...

incepe la 8.30. n-ar fi rau, dar am vazut unde e [q] si fac o ora pana acolo. deci asta inseamna ca la 7 ies cu iris pe usa, o duc la gradi, si ma incadrez. chiar daca ar fi numai 2 luni, tot o sa fie greu.

apoi... oficial programul se termina la 5.30. ceea ce inseamna ca nu ajung sa iau nici un copil de la gradi. si ca sa fie si mai bine, oficial se termina la ora aia, practic stai pana termini toate dosarele care trebuiau raportate pe ziua aia... si, conform hotararii de guvern, orele suplimentare nu se platesc...

astept si pe tati, pt ca inclin mai mult sa nu accept. cu ce reusesc sa fac in plus pe langa somaj ies binisor la bilant. cam asta e situatia...

 

acum sa trec la altele mai vesele,

 

mihaela, pai daca ii place de ce nu o iei la 3? stiu ca esti acasa, dar daca plange... oricum, felicitari!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dana, uh ce uituca sunt...doar nu demult te-am mai intrebat daca merge Raduc la camin si mi-ai raspuns ca da [bang]. Frumoase activitati au acolo...deh, au si unde merge cu ei in orasul mare si frumos [olala].

[pup] daca ai timp mai scrie-mi despre tine pe email. Eu nu prea am noutati decat ca de luni intru iar in priza...

 

cristina, sa iei hotararea cea mai buna pentru voi. Sa ne spui care e...

Pai profa de fritids cand a vazut ca silvia plange, m-a intrebat daca nu vreau sa o las, desi convenisem ca azi si maine nu ramane dupamasa...dar aveam deja programata plecarea in oras si n-a ramas. Profa a zis ca ea e multumita ca plange [:D] pentru ca inseamna ca ii place...a zis asa frumos si zambind ca sa inteleaga si Silvia esenta. Politica aici este ca daca mama/tata sunt liberi si acasa, copilul sa nu stea la program dupa scoala pentru ca sunt foarte multi copii si personal putin. Anul asta e primul an cand sunt 2 clase de copii de clasa pregatitoare cum e Silvia, sunt 40 de copii. Pana acum era o clasa din fiecare an, deci max 20-22 de copii...iar personalul s-a redus cu criza taman cand numarul copiilor a crescut. Si toti copiii sunt inscrisi la program de dupamasa, de asta m-au rugat sa nu o las dupamasa macar astea 2 zile cat mai stau acasa. Desi platim taxa lunara, indiferent cat merge copilul la fritids...asa e politica aici. Deh, nu mi se pare normal, dar lor se pare ca da, asa e regula.

 

fii alaturi de Mihaitaid="Book Antiqua">id="maroon">id="size4">

 

vid="red">oid="purple">rid="blue">bid="maroon">e id="teal"> did="green">eid="purple"> cid="navy">oid="red">pid="orange">iid="limegreen">lid="blue">...id="Georgia">

id="size2">

Hobbyid="Book Antiqua">

id="right">

calator de profesieid="Book Antiqua">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...