Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nazdravani de august-septembrie 2003 (iunie.2009)


Recommended Posts

Neata fetelor putine[:D] [pup]

 

LA MULTI ANI sarbatoritilor de astazi:

 

Horiaid="blue"> [s] si Stefanid="blue"> [s]

 

Sa cresteti maaari si sanatosi sa fiti!!!! [pup]

 

 

Am uitat sa va spun ca saptamana asta l-am dus pe Radu la prima lectie (de incercare) la taekwondo [:D] Ne-am gandit ca ar fi cazul sa-l dez-bebelusim si sa prinda un pic de barbatie.

Nervi de otel avea proful acela! Erau vreo 7 copii, intre 4-6 ani, si fiecare facea miscarile in legea lui. E drept ca si proful facea miscari cam complexe si parca astia mici se pierdeau pe drum, nu il puteau urmari de la cap-coada. In orice caz, dupa ce mi s-a parut cam pe linga, Radu acasa ne-a aratat 2 miscari foarte bine executate, deci am decis sa mai incercam o data, ca ni se ofera posibilitatea la 2 antrenamente gratis inainte de a decide daca il dai sau nu. Ora sedintelor e un pic cam inaintata pt el, de la 17;30, el nedormind la prinz, se cam aduna oboseala. De fapt, dupa vreo jumate de ora, toti cascau [:D] Sa vedem...

 

Pupici! [pup]

 

 

 

 

Dana [zz] mama lu' [cavaler]Radu Stefanid="size2"> id="Trebuchet MS">id="green">

 

 

 

 

Hobbyid="purple">

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

"If you wanna make the world a better place,

Take a look at yourself and then make a Change"id="Script MT Bold">id="size4">id="green">

"Man in the Mirror" - Michael Jacksonid="size1">id="green"> [floare3]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Dana Ene,

 

Sara a inceput scoala luni, pe 17 august. Suntem scolarite, draga, in clasa a I-a. Eu personal am fost foarte emotionata, cred ca "intineresc", ca imi dau lacrimile una-doua la evenimente de astea.

Inca nu am prea multe amanunte sa va spun despre prima saptamana, deoarece copiii mai mult s-au distrat, au repetat literele si numerele. Insa, in prima zi , Sara a venit acasa cu o punga de hartie pe care era lipita o hartie, unde li se cerea sa aduca ceva care sa le descrie personalitatea, cat de cat. De exemplu, profesoara a zis, sa umple acea punga fir cu o jucarie, care nu fie mai mare decat punga, fie cu hartia de la un dulce preferat, fie cu poze , etc.

Sara le-a dus 4 fotografii si o diploma.

Doua fotografii erau cu catelusul ei, primit acum 2 ani de Craciun si alte 2 fotografii o aratau pe Sara cum conduce vaporasul Mark Twain din Disneyland, chiar de ziua ei,iar diploma era de fapt, un certificat de pilot autorizat, primit de la capitanul vasului. A fost o ocazie deosebita...chiar de ziua ei. Profesoara a fost foarte incantata de ceea ce a prezentat Sara la scoala. A doua zi , chiar mi-a zis ca ea a citit si a aratat certificatul Sarei la toata clasa.

Apropo de cadourile ei, in afara de NIntendo, a primit multe altele, inclusiv un set de bebe, adica un carucior( desi mai are alte 3), un leagan, care se transforma si in scaunel de masa, un tarc si o gentuta care se poate desface in masuta de schimbat bebe. sa nu o iei ca pe o lauda, insa am vrut sa spun ca o idee de cadouri.

In orice caz, maine o sa aiba petrecerea cu toti prietenii si prietenele ei. Acasa am tot sarbatorit-o cu "adulti", cum spune ea. Maine are petrecerea intr-un parc de distractii.

Azi o sa primesc de la scoala tema, aic in fiecare vineri copii primesc un dosar cu tema pentru urmatoarea saptamana. Inca nu am detalii, va scriu de la servic. O sa revin [flo]

 

In Romania tot de la 7 ani se incepe scoala?

 

Ancuta si Sara

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,

 

Am revenit si noi dupa o vara lunga,cu excursii si peripetii.

Inainte de toate pupam mult obrajii de 6 ani si mamicile lor.

 

Cristina - RE: Intalneala - noi suntem total disponibili sa ne vedem.Ne e indiferenta ziua si ora.Fiind exact we dinaintea scolii nu plecam nicaieri.

 

Vacanta noastra a fost destul de agitata dar per total reusita.Am fost cu rulota intr-un circuit.Adica Buc-Poiana Neamtului (Valea Avrigului)-Ocna Sibiului- FAgaras-Sovata-Praid-LAcul.Rosu-CheileBicazului-Piatra Neamt-Corbu(adica mare)-Buc.

A durat 2 saptamani dar s-a sfarsit prost cu Mircea cu febra 42 (n-am vazut in viata mea febra asta pe termometru!).Dupa cateva zile in care l-am tratat de insolatie,nemai scazandu-i febra cu nimic am venit de urgenta acasa si l-am internat.A fost spectaculos si pt.copii sa vada cum il ia salvarea dar acum radem de aventura.COncluzia nu pot sa o trag pt. ca nu stim ce a avut.Analizele au fost bune asa ca mergem pe ideea unei viroze f. putenice.

 

Apoi am ai fost de vreo 2 ori la mare si ieri ne-am intors de la 1 saptamana la Sinaia de unde am fost in excursii pe Valea Cerbului si la Brasov - aici trebuie sa-i raspund Danei care spunea ca pleaca cu fetele -unde am fost la "PAradisul Acvatic"- o piscina indoor,cu topogane,jacuzi,bazine pt. copii,mini cascade si altele.Am fost si la o pastravarie in AZuga unde copiii au fost super incantati sa prinda niste pastravi (eu credeam ca o sa-i jeleasca amarnic cand ii mancam dar le-a placut foate mult).

 

Lasand vacantele deoparte,noi avem an foarte greu.Radu la scoala si RAluca la gradinita.Amandoi pentru prima oara.Aici am o problema majora.Cum fac sa ma impart?

I-am luat deja Radului cateva rechizite, i-am reamenajat camera de scolar si astept cu emotie pe 1 septembrie sa vorbesc cu invatatoarea.Am niste emotii ucigatoare!AStept sa vad ce-mi spune, ce uniforma avem...Apoi,ma pun pe cumparat...

Incerc sa pun zlele astea si niste poze.

Va pup multisim...

 

Irinuca

 

Poze cu Raducu si Raluca:

http://picasaweb.google.com/mircea.strimbeanu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am ramas restanta pa pupici, asa ca astazi spunem cu intarziere ralucutei, si petrei [s]!

 

pai atunci zic asa... sa ramana duminica, 13 septembrie, ca tot e zi de odihna. parcul IOR, 10:30, sau in traducere libera pentru gasca noastra, cum ne trezim venim in parc.

in dotare, paturica neaparat. si diverse de jucat. o sa comand un tortulet, la cofetaria de unde luam de obicei, cu ciocolata ca am vazut ca prinde. iar schema de mancat e cea de anul trecut, caci iarasi am vazut ca functioneaza cel mai bine, si le place si copiilor.

apa, un suc si un pachet de biscuiti o sa am rugamintea sa luam de-acasa, fiecare. cred ca le va fi de ajuns.

castanii despre care vorbeam sunt langa un loc de joaca, cu tiroliana si plasa de catarat, asa ca vor avea ce sa faca.

 

deci, pana acum avem... danaoana, tigresa, sasha.p (?), sisi, irinuca, cristinamh. daca am uitat pe cineva, dati cu mesaju'.

 

irinuca, chiar ca e vacanta cu peripetii! cred ca la lacu rosu e zona cu risc de insolatie, si cristi a patit-o. nu asa rau, dar tot i-a fost rau.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI Petraid="red">!!! [s]

Sa cresti maaare, sa fii sanatoasa si norocoasa!

Pupici mamico! [pup]

 

 

 

Dana [zz] mama lu' [cavaler]Radu Stefanid="size2"> id="Trebuchet MS">id="green">

 

 

 

 

Hobbyid="purple">

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

"If you wanna make the world a better place,

Take a look at yourself and then make a Change"id="Script MT Bold">id="size4">id="green">

"Man in the Mirror" - Michael Jacksonid="size1">id="green"> [floare3]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI, PETRA!

 

LA MULTI ANI, ADRIAN!

LA MULTI ANI, RALUCA!id="red">

 

Dragelor, sunt pe fuga, am vayut ceva de intalnire.

Despre ce duminica este vorba_ In spetembrie_

 

Promit sa revin maine cu un mesaj mai detaliat.

Pup!

 

________________________

Danielaid="red"> mamica de Oana Mariaid="red"> (2 sept. 2003) si Roxana Elenaid="red"> (7 febr. 2006)

Alte poze si filmulete

SPIRIDUSI DE IANUARIE-FEBRUARIE 2006

NAZDRAVANI DE AUGUST-SEPTEMBRIE 2003

id="size1">id="Trebuchet MS">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui irinuca
Buna dimineata,A durat 2 saptamani dar s-a sfarsit prost cu Mircea cu febra 42 (n-am vazut in viata mea febra asta pe termometru!).Dupa cateva zile in care l-am tratat de insolatie,nemai scazandu-i febra cu nimic am venit de urgenta acasa si l-am internat.A fost spectaculos si pt.copii sa vada cum il ia salvarea dar acum radem de aventura.COncluzia nu pot sa o trag pt. ca nu stim ce a avut.Analizele au fost bune asa ca mergem pe ideea unei viroze f. putenice.IrinucaPoze cu Raducu si Raluca:http://picasaweb.google.com/mircea.strimbeanu
align="right" id="quote2">Si noi am experimentat viroza cu pricina... cu febra mare care nu a cedat oricum, cu sinuzita si tuse de credeam, cum abia intrasem in tara ca o fi de "aia noua"... Ma rog o fi fost dar a trecut ca o gripa obisnuita. Ceva a fost pt ca nu m- aafectat doar pe mine ci inca 3 perosane din grup - doar pe femei, baietii, inclusiv Alex nu a avut nimic...."La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...