Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nazdravani de august-septembrie 2003 (iunie.2009)


Recommended Posts

LA MULTI ANIid="red"> tuturor Alexandrelorid="red"> si Alexandrilorid="blue"> din grupul nostru pt astazi [pup]

 

Iuliana frumoase pozele de peste tot! Ai doua domnisoare adevarate, ce copilasi.. [:D] imi pare rau ca aveti probleme, sper sa se rezolve usor si sa uitati de ele cat mai repede! (multam' de pontul cu parcul cu dinozauri de linga Vienaid="size1">)

 

 

 

 

Hobbyid="purple">

 

******************************************

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[s]Eric!!id="blue">

oana, pe unde sunteti?

 

am adus copiii acasa. ei sunt in al noualea cer, noi dupa o luna de "vacanta" incercam sa ne obisnuim. tati pleaca la servici, eu trebuie sa-mi revin si sa reincep sa am rabdare.

parca ascultatori sunt, dar au devenit tare obraznici. amandoi, si iris vad ca a luat-o pe urma lu fra-su.

un singur lucru bun insa, se joaca impreuna. azi aveau dialog:

"iris, ne jucam amandoi ceva?

ce?

cu vacile [n.r. pe wii play]

bineee... daca ma lasi sa castig!!"

cam asta e conceptia lu fi-mea de jucat impreuna [:D]

dar aseara chiar m-au lasat cu gura cascata. s-au jucat cu trenuletele vreo ora si nu s-au batut. stiu ca visez frumos, si ca orice minune nu dureaza mai mult de 3 zile, dar era asa frumos!!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s]

LA MULTI ANI, RADU!

 

[s]

LA MULTI ANI, MIRUNA!

 

[s]

LA MULTI ANI, SERGIU!

 

[s]

LA MULTI ANI, ERIK!

id="red">

 

________________________

Danielaid="red"> mamica de Oana Mariaid="red"> (2 sept. 2003) si Roxana Elenaid="red"> (7 febr. 2006)

Alte poze si filmulete

SPIRIDUSI DE IANUARIE-FEBRUARIE 2006

NAZDRAVANI DE AUGUST-SEPTEMBRIE 2003

id="size1">id="Trebuchet MS">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cris, bine ca ai adus copilasii acasa. Eu la ei ma gandesc, intelegi [:D].

O sa vezi tu ca incet-incet se vor juca impreuna, sau macar se vor juca in liniste. Eii, acum nu-ti imagina ca va fi ceva de permanenta, dar se vor inmulti si episoadele acestea.

 

Iuliana, imi pare rau. Sincer!

Sper sa va reveniti curand si sa va fie foarte bine.

Felicitari printeselor pentru ca s-au acomodat atat de bine si de usor.

 

Anka, super bine a trecut vara asta la voi. Nu? Pare-se ca asa, pe negandite, pe neplanificate [:D], e mai frumos.

 

 

Noi am avut un weekend la munte. Ce pacat ca a trecut atat de repede... Mai mergeau vreo 2-3 zile la aer curat, remy, plimbari, etc.

 

________________________

Danielaid="red"> mamica de Oana Mariaid="red"> (2 sept. 2003) si Roxana Elenaid="red"> (7 febr. 2006)

Alte poze si filmulete

SPIRIDUSI DE IANUARIE-FEBRUARIE 2006

NAZDRAVANI DE AUGUST-SEPTEMBRIE 2003

id="size1">id="Trebuchet MS">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai, ca sa va spun acum, nu ca m-am linistit un pic, dar degeaba ma mai macin.

 

In ziua cind v-am scris din Romania ca am facut o criza de plins (eu am scris mesajul mai pe la prinz si nici nu stiam ce ma asteapta, dar parca a fost o presimtire), m-a sunat Alex sa imi spuna ca s-au facut restructurari si si-a pierdut job-ul. Am fost amindoi socati, mai ales ca a fost un moment f.greu ca el era aici si eu acolo. In fine, ni s-a naruit tot pamintul de sub picioare. Norocul nostru a fost ca aveam bani strinsi sa traim cel putin 1 an fara job-ul lui, deci f. disperati nu eram ca ne pierdem casa si raminem pe drumuri acum...ne gindeam ca nu stim cit poate sa dureze pina isi gaseste job, plus ca era faptul ca nu aveam asigurare medicala. Si stiti cum se intimpla. Tocmai cind nu o ai, te imbolnavesti.

 

Pina am venit noi inapoi, el a avut timp sa isi puna CV-ul la punct si a iesit unul beton. A trimis la vreo 5-6 companii aici in Sacramento, dar aici totul e aproape mort in domeniul lui (Alex este inginer mecanic si design proiecte pentru incalzire-ventilare aer conditionat si plumbing si piping-nu stiu cum sa spun exact in romaneste-pentru spitale si cladiri comerciale). Ei, acum cu economia asta nu se mai construieste mai nimic, si nici compania lui si nici majoritatea celor de aici din Sacramento nu mai au de lucru si nu angajeaza ingineri pe pozitia lui.

 

Acum o saptamina (cam dupa o sapt de cind a fost laid off), l-au contactat unii sa il intrebe daca e dispus sa vina la interviu si sa accepte sa se relocheze in Bay area (biroul e chiar in centrul San Francisco-ului) pentru ca ei il vreau pe el neaparat, dar conditia e ca trebuie sa se mute cu familia in zona. Ei, acum parca a venit greul si mai mare pentru ca a trebuit sa luam decizii pe care nu ne gindeam ca o sa le luam vreodata.

 

Alex a acceptat job-ul pe o pozitie mai buna fatza de cea pe care o avea aici in Sacramento si cu un salar mai mare cu 15% decit a cerut el asa ca noi va trebui sa ne mutam de aici, sa dam spre inchiriere casa in care am pus atit suflet, sa schimbam fetele de la scoala la care merg si care e rated 10 (maximul posbil), sa inchiriem noi un apartament (pentru ca in zonele cu scoli bune acolo pe linga SF pe o casa de inchiriat mai mica decit a noastra si veche de 30-40 de ani platim o data si jumate si chiar mai mult fata de cit platim noi rata la casa noastra), sa stea Alex acum pentru cel putin 6 luni singur acolo intr-un apart. inchiriat si sa vina numai in we acasa sau poate si intr-o seara in timpul saptaminii (din pacate conducind face cel putin 2.30-3 ore cu trafic pe sens si nu poate sa faca asta in fiecare zi), eu sa stau singura cu fetele aici pentru ca nu pot sa o schimb pe Emma de la scoala acum cind de abia a inceput mai ales ca la scolile bune intotdeauna e lista de asteptare, sa dau cu piciorul la sansele mele de a fi acceptata dupa atitia ani de scoala aici la facultatile la care am aplicat deja etc etc.

 

Azi, dupa ce deja acceptase oferta sapt. trecuta, a mai primit un tel. sa fie invitat la un interviu la o companie undei se ofera un post si mai bun si cu un salar probabil mai bun.Eu i-am zis sa se duca, macar sa vada care e treaba. Cind nu ai nimic, nu ai, cind ai ceva, vin toate:((.

 

Momentan inca sint in transa.

 

Fetele au inceput sa plinga cind le-am spus. Emma a zis ca ea nu vrea ca ii place casa ei, Diana ca nu o sa mai aiba prieteni si ca nu vrea sa vb. spaniola[:D]. Asta m-a facut sa rid in hohote cu tot stresul pe care il aveam. Nu stiu de unde a dedus ea ca se vb alta limba. Emma m-a intrebat si ea daca se vb engleza acolo unde o sa ne mutam.

 

Azi s-a dus Alex sa se intilneasca cu un fost client si Diana l-a intrebat daca sa duce la alta casa...stresat si copilul ca i-am zis ca peste 2 sapt. tati va incepe serviciul si va trebui sa stea in alta parte.

 

Dana_ene, intotdeauna cind ne intoarcem acasa, e f. usor cu fusul orar. Pot sa spun ca acum a fost prima data cind am ajuns acasa noaptea la 2 a.m si nu am putut sa adormim decit seara. Dar de atunci nu am avut nici o problema. In Romania a fost si anul asta mai usor...nu ne-a luat decit vreo 3 zile si asta pentru ca nu le-am lasat pe fete sa doarma in cursul zilei. Si nu spun ce bucurie pe capul lor cind au intrat in casa. Au inceput sa sara in sus de bucurie, s-au dus direct in camera cu jucarii, Diana a inceput sa aduca lucruri si sa spuna" mami, imi aduc aminte de asta:))",de parca ar fi fost plecate de o vesnicie:).

 

Un lucru bun s-a intimplat totusi[pk]. Alex a slabit vreo 6 kg, iar eu 2 kg in 10 zile si acum sint bela, sharmanta si rachitoare[:D]. 3-4 daca as mai da jos, as fi in culmea fericirii.

 

Anka, am reusit sa vad si eu pozele. Frate, frumoase dar diferite sint fetele astea ale tale...zic eu sau mi se pare ca nu seamana deloc intre ele?

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Wow! Iuliana, intradevar dificila situatia in care ati fost pusi. Doamne-ajuta sa se rezolve toate cu bine! Probabil ca asta se va intampla, Alex spui ca are un CV beton, deci sunt sanse sa gaseasca un job care sa presupuna mai putine complicatii.

Zici ca ai slabit? Pai, nu erai deja slaba? Ma uitam la poza din Austria, unde esti cu sorella si mi s-a parut ca arati tare, mai, dar tare bine. Ca o pustoaica.

Ti-am mai spus ca imi place cum imbraci fetele? Sau ca Emma mi se pare ca iti seamana din ce in ce mai mult? Superbe printesele voastre!

Apropo, cum adica "medaliate la obraznicie"? Se poate? Fiindca vad multe medalii!!! [:D]

 

Anka, m-am uitat si eu la pozele voastre. Nu mi-a venit sa cred cat de mare s-a facut Erika. Eu mi-o imaginam tot bebelush, dar e o adevarata domnisioara. Frumoase fete are mama, delicate. Iar gropitele din obrajori... mmmm... de milioane!

 

Dana, tu ai hobby-ul picturilor acrylice? Foarte faine!

De Raduc ce ne mai povestesti?

 

 

Astazi a fost o zi importanta. AM DEPUS DOSARUL DE INSCRIERE LA SCOALA PENTRU OANA!

[pk]

 

________________________

Danielaid="red"> mamica de Oana Mariaid="red"> (2 sept. 2003) si Roxana Elenaid="red"> (7 febr. 2006)

Alte poze si filmulete

SPIRIDUSI DE IANUARIE-FEBRUARIE 2006

NAZDRAVANI DE AUGUST-SEPTEMBRIE 2003

id="size1">id="Trebuchet MS">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ola fetelor,

 

AM un problem.Unde mama masii gasesc uniforma de scoala dar care sa nu fie 100% plastic?

M-am ingrozit vazand la CAreffour, Cora si alte d'astea costume de baietei 100%ppc.Cred ca ma duc sa-i cumpar material si ii fac la croitor.Aaaa....si sunt in cazul asta deja in criza de timp....

Am cumparat rechizite,ghiozdan,i-am refacut camera ca pt. baiet mare dar sunt in pom cu hainele.

Maine incerc sa trec pe la scoala sa o cunosc pe invatatoare.Of, of!

Pup.Pa

 

Irinuca

 

Poze cu Raducu si Raluca:

http://picasaweb.google.com/mircea.strimbeanu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor!

 

Si LA MULTI ANI pentru ziua de ieri Erikid="blue">. Pacat ca Oana_noemi nu a mai intrat de asa mult timp aici....

 

Iuliana wow, chiar ca asa intamplari, in asa scurt timp.... dar sa speram ca se vor aranja toate cum e mai bine pentru voi. Ultimul lucru de care trebuie sa-ti faci probleme e slabitul, tu vezi de fete sa fie ok, sustine-l pe Alex, si daca mai ai timp...pe tine [flo] bafta multa multa!!!!!

 

Dana_ene felicitari si sa fie cu noroc inscrierea la scoala! [:)] Parca ieri vorbeam aici despre colici si scutece...ce trece timpul asta!

Da, hobby-ul meu este si pictatul, cand am inspiratie, chef, timp...si multam' de aprecieri!

Raduc e bine, am mai scris eu cate ceva despre el, toata ziua pe la gradi, cu prietenii lui, de vreo 2 sapt merge si la taekwondo si se pare ca ii place, asa ca l-am inscris in mod serios (aici trebuie sa faci contract alea alea, nu merge treaba cu platitul si gata, avem perioada de minim 4 luni de mers la sala, apoi daca vrem sa renuntam ok, daca nu, se prelungeste automat pe inca 6 luni).

Va incepe si el pregatirea de "Vorschule", anul acela pregatitor pt scoala, cand am inteles ca fac betze, bastonase si alte chestii de genul asta.

Urmeaza in curand interviul al 2-lea cu directoarea de la scoala unde l-am inscris pt la anul. Asa e procedura aici, merge la evaluare copilul de cateva ori inainte de inceperea scolii, ca atunci cand se incepe scoala, profesorii sa ii cunoasca f bine capacitatile. Am un pic emotii pt ca li se pun intrebari neasteptate...la primul interviu s-a descurcat super, sper ca va fi si mai si acum.

Oana ce spune despre scoala? E nerabdatoare?

 

Irina bafta micului scolar! Si tie la gasire de uniforma! [:)]

 

Cam atit ..

 

Hobbyid="purple">

 

******************************************

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

la multi ani, Oana!!id="red">

 

irinuca, nu stiu daca gasesti ceea ce cauti tu. si nici nu stiu daca e rentabil cu croitorul. din "vechile" mele amintiri, frate-miu schimba luna si pantalonul, ca-i rupea in genunchi, le facea el ceva. hainute parca avea vreo 2.

 

iuliana, draguta tare diana cu spaniola. in fond va mutati 2-3' latitudine mai la sud, nu?

 

eu ma pregatesc de gradi. iris incepe azi. vestea "buna" e ca nu sunt 35, sunt 31[q]. a doua e ca avem o singura educatoare, dar macar e titulara. si a treia... abia asteapta, ii e dor de copii de nu mai poate. ieri erau 3 din ei la topogan, abia i-am putut desparti.

 

aa, si ca paranteza, minunea cu jucatu impreuna inca dureaza. scartaie pe ici colo, dar se pare ca statul impreuna la bunici i-a ajutat mult. si faptul ca iris a crescut, dar cred ca au ajuns si ei la concluzia ca se au unul pe celalalt si e pacat sa nu profite [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s] OANAid="red"> !!!!! [pup] si multe [flo], petrecere frumoasa si numai bucurii.

 

iuliana, tin pumnii sa luati decizia cea mai buna, va cred ca nu este usor. [pup]

 

[pup] la toata lumea, fara deosebire.

 

fii alaturi de Mihaitaid="Book Antiqua">id="maroon">id="size4">

 

vid="red">oid="purple">rid="blue">bid="maroon">e id="teal"> did="green">eid="purple"> cid="navy">oid="red">pid="orange">iid="limegreen">lid="blue">...id="Georgia">

id="size2">

Hobbyid="Book Antiqua">

id="right">

calator de profesieid="Book Antiqua">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...