Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

inselata si eu ??(2)


Recommended Posts

CorinaDani,chiar daca tu nu ai intrebat cu anumite intentii s-ar fi intimplat exact cum ai zis tu.Sigur se gaseau care sa judece si sa amestece religia dar cel mai important,raspunsurile,ei,raspusurile la dilemele doamnei([flo]) ar fi fost cu totul si cu totul altele. Si eu am scris tot fara intentii de a deturna subiectul,a fost doar o concluzie trasa de`a lungul timpului si de la care nu m-am putut abtine sa o expun.[bang] ************************************ Whatever happens don`t let go of my hand!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ce mai tura vura mai, ortodocsi care studiaza in Romania si vine soacra asa repede cu avionul... e grec domnul dr zic eu.[:D] In alta ordine de ideei, Balanta suntem toti asa diferiti. Uite eu fac referire prin prisma casniciei si relatiei mele, la noi sexul e asa bun si dupa 7 ani, mereu inovam, mereu inca descoperim ca al meu imi zice frecvent ca nici nu-i trece prin cap sa se amageasca cu jumatati de masura.[:)] Si astea nu sunt gogosi, al meu a ajuns la varsta si capacitatea cand considera ca nu merita deranjul. Il deranjeaza ideea de sex cu alta persoana, de sanatate, de murdarie. In plus stie ce astept de la el si asta e una din conditii. Nu fidelitate cu forta, nuuuu. Ci sinceritate cand nu mai impartim aceleasi dorinte, sentimente, atractie fizica, hobbyuri, etc. Stie ca eu am mai plecat o data cu copil asa ca nu ma sperie ideea de single mum. Ca sa ramanem impreuna sinceritatea primeaza chiar daca duce la separare. Iar el stie asta si apreciaza. In fine sunt multe de spus, insa nu judeca totul dupa tine si experienta ta, stiu n barbati in jurul meu care au ramas fideli ani de zile (nu bag mana in foc normal) insa au stiut ca nu doresc sa piarda ce au acasa si si-au tinut-o in pantaloni. Pare imposibil dar nu este, daca sexul e ok si acasa, daca relatia merge atunci au apreciat ce au. Sieulafel ma bucur mult ca va reveniti. Stiu ce inseamna sa iti mananci unghiile de nerabdare pana controlezi sa vezi adevarul. Probabil ca el a vorbit cu ea si ori au terminat-o ori au alte cai de discutii. Momentan da-i o sansa. O sansa unica si onesta, incearca sa fii calma, sa nu mai cauti, sa fie totul ok. Crede-ma ca de va continua vei afla oricum, adevarul te cauta si cand n-ai chef sa-l afli. Te pup.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

...luna1, nu pot decat sa spun ca regret ca nu am cunoscut si eu in jurul meu barbati de acest gen...si eu stiu barbati care nu au dorit sa piarda ce au acasa si atunci au fost foarte prevazatori...dar nu atat de prevazatori incat eu sa nu aflu[:)]...si inca ceva, nu judec prin prisma mea...ma bucur cand sunt contrazisa cu exemple reale...ca sa nu moara speranta...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui balanta
...andreea,atunci cand se revine pe linia de plutire ca o constrangere urmata de o resemnare, e aproape sigur ca peste ceva timp vor mai fi ceva derapaje...ce satisfactie putem avea atunci cand cel de langa noi e "imaculat" in urma unui ultimatum...cu dragoste si rabdare...da , bun, e ok... dar banuiesc ca din partea ei...lui la ce ii trebuie rabdare?...dragoste?...dupa 18 ani stii bine ca vorbim de obisnuinta si apartenenta si nicidecum de dragoste...si eu imi iubesc sotul precum un membru al familiei...dar nu il mai iubesc ca intr-o relatie barbat-femeie...si au trecut 15 ani si nu 18...sunt atat de multe aspecte intr-o institutie ca si casnicia , incat fidelitatea e ultimul lucru la care ma gandesc cand e vorba de convetuit sub acelasi acoperis...a, da, la inceputul relatiei mi se pare corect si acest inceput pt fiecare are alta conotatie... al meu nu ma inseala sau hai sa zicem ca nu m-a inselat pana ceva vreme in urma...nu mi-a folosit acest aspect mai mult decat altele...preferam sa ma insele si din sentimentul de vinovatie sa faca mult mai mult pt familie...dar ma rog la mine e deja alta situatie, nu mai bat moneda pe asta spui de un efort de revenire...efort pt ce...sa se autosugestioneze sa o iubeasca mai mult...sa nu doreasca alta femeie mai mult...sau pt ce efort...pt interogatoriul ce va urma si atmosfera incarcata de suspiciunile ei?...eu nu pot trai asa chiar daca as gresi...la urma urmei nu-mi poate impune nimeni ce sa simt...ok, raman cu tine, te respect, nu ma duc cu altul, nu ma mai uit dupa altul, ma ocup de copii,stau in sanul familiei dar nu-mi poti impune sa fiu tandra, draguta, sa sar in sus cand te vad daca nu simt asta...sunt si sentimente care mor, dar asta nu inseamna ca divortezi si gata...si nici nu sunt dispusa la o piesa de prost gust in fiecare mimeaza dragostea...
Balanta,am inteles perfect punctul tau de vedere,daca privesti transant lucrurile asa o fi,nu merita sa faci nimic,nici un compromis,nu mai crezi in cel de langa tine,nu-i dai nici o sansa daca te-a mintit,stii de la inceput ca totul e fals.....Sieulafela gandit altfel lucrurile,crezi ca nu ii este greu sa procedeze asa?Cred ca in sufletul ei se da o lupta infinit mai grea decat daca era acum singura si se impaca cu soarta ei...Poate vei gandi ca-s nebuna ca zic asta,dar stii si tu ce greu e sa te maleezi dupa celalalt in viata asta ca sa fie bine,pentru ca ai depasit multe greutati in viata,dupa 15 ani de casnicie(te admir pentru asta,eu am rezistat doar 5).Hotararea asta a luat-o din dragoste pentru familia ei,a simtit ca poate el are nevoie de asta,de o sansa,nu conteaza cat de greu ii va fi ea face acest ultim efort ca sa isi dovedeasca in primul rand ei ca a incercat tot ce depindea de ea.Parerea ta o respect,e a ta,eu doar am incercat sa o inteleg pe ea.sa inteleg exact ce simte. Andreea,mami de Andrei nazdravan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sansa i-am dat-o desi - in ochii lui si ai familiei lui - pare mai degraba o "revenire" a mea la sentimente mai bune [:D] Calma sunt. foarte calma. incredibil de calma si nu va imaginati cata miere am in glas...[:D] problema este cu ceea ce simt. cu teama ca incercarea mea nu va avea sorti de izbanda... cu faptul ca habar n-am ce i-a spus aleia... adica i-o fi zis "trebuie sa termina aceasta relatie prieteneasca/medic-pacient/ sau amanta -amant ... sau poate ca au stabilit numai sa se ascunda mai bine si "franele" puse de mine, interdictiile de a vorbi cu ea acasa i-o apropia si mai tare???
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui andreeaben
Citat:
citat din mesajul lui balanta
...andreea,atunci cand se revine pe linia de plutire ca o constrangere urmata de o resemnare, e aproape sigur ca peste ceva timp vor mai fi ceva derapaje...ce satisfactie putem avea atunci cand cel de langa noi e "imaculat" in urma unui ultimatum...cu dragoste si rabdare...da , bun, e ok... dar banuiesc ca din partea ei...lui la ce ii trebuie rabdare?...dragoste?...dupa 18 ani stii bine ca vorbim de obisnuinta si apartenenta si nicidecum de dragoste...si eu imi iubesc sotul precum un membru al familiei...dar nu il mai iubesc ca intr-o relatie barbat-femeie...si au trecut 15 ani si nu 18...sunt atat de multe aspecte intr-o institutie ca si casnicia , incat fidelitatea e ultimul lucru la care ma gandesc cand e vorba de convetuit sub acelasi acoperis...a, da, la inceputul relatiei mi se pare corect si acest inceput pt fiecare are alta conotatie... al meu nu ma inseala sau hai sa zicem ca nu m-a inselat pana ceva vreme in urma...nu mi-a folosit acest aspect mai mult decat altele...preferam sa ma insele si din sentimentul de vinovatie sa faca mult mai mult pt familie...dar ma rog la mine e deja alta situatie, nu mai bat moneda pe asta spui de un efort de revenire...efort pt ce...sa se autosugestioneze sa o iubeasca mai mult...sa nu doreasca alta femeie mai mult...sau pt ce efort...pt interogatoriul ce va urma si atmosfera incarcata de suspiciunile ei?...eu nu pot trai asa chiar daca as gresi...la urma urmei nu-mi poate impune nimeni ce sa simt...ok, raman cu tine, te respect, nu ma duc cu altul, nu ma mai uit dupa altul, ma ocup de copii,stau in sanul familiei dar nu-mi poti impune sa fiu tandra, draguta, sa sar in sus cand te vad daca nu simt asta...sunt si sentimente care mor, dar asta nu inseamna ca divortezi si gata...si nici nu sunt dispusa la o piesa de prost gust in fiecare mimeaza dragostea...
Balanta,am inteles perfect punctul tau de vedere,daca privesti transant lucrurile asa o fi,nu merita sa faci nimic,nici un compromis,nu mai crezi in cel de langa tine,nu-i dai nici o sansa daca te-a mintit,stii de la inceput ca totul e fals.....Sieulafela gandit altfel lucrurile,crezi ca nu ii este greu sa procedeze asa?Cred ca in sufletul ei se da o lupta infinit mai grea decat daca era acum singura si se impaca cu soarta ei...Poate vei gandi ca-s nebuna ca zic asta,dar stii si tu ce greu e sa te maleezi dupa celalalt in viata asta ca sa fie bine,pentru ca ai depasit multe greutati in viata,dupa 15 ani de casnicie(te admir pentru asta,eu am rezistat doar 5).Hotararea asta a luat-o din dragoste pentru familia ei,a simtit ca poate el are nevoie de asta,de o sansa,nu conteaza cat de greu ii va fi ea face acest ultim efort ca sa isi dovedeasca in primul rand ei ca a incercat tot ce depindea de ea.Parerea ta o respect,e a ta,eu doar am incercat sa o inteleg pe ea.sa inteleg exact ce simte. Andreea,mami de Andrei nazdravan
exact andreea!!! chiar aseara ma gandeam ca daca luam hotararea sa merg mai departe cu divortul ( care, oricum, nu este exclus din schema inca!) as fi fost cu ochii rosii de plans dar mult mai linistita in ceea ce priveste viitorul meu in care eram numai eu cu minunile mele de copilasi...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai ce auzisem eu despre greci (ca sa ma alerge Hannen pe aici cu prejudecatile mele[:D]) e ca sunt barbati de casa si foarte pasionali. Asta am auzit toata viata, sa ma marit cu un grec ca e asa si pe dincolo.[:D]Na ca nu mi-a iesit si mi-am luat un englez, calculat frate, sot model, tatic la fel, si pasional doar in pat.[:I] Acum sincer zic asa: n-are rost sa il mai inebunesti cu starile tale (reale de altfel, atat de reale ca iti vine sa-i dai una in cap uneori, stiu) continua cum ai inceput, canalizeaza-te pe reusita relatiei, fii o bombonica, apuca-te de ceva sport sa iti adormi gandurile criminale[:D], si o sa fie bine. Sigur. Balanta na ca eu am devenit asa naiva la "batranete". Pana sa vin aici am gandit la fel ca tine, monogamia nu exista, barbatii nu pot fi "fidei" asa ca ce nu stiu nu ma afecteaza, inchid ochii, nu caut, nu cunosc. Dar ma crezi ca adevarul te cauta el fir-ar sa fie? Ma crezi, ca o ironie a vietii mele, tocmai am aflat de o alta tipa cu care ma insela primul meu iubit (in care am investit multi ani si suflet) cand au trecut 17 ani de atunci? Cum naiba mai? Ma cauta o verisoara de mult uitata si aflu ca una cu acelasi nume de familie ca si noi (al meu si al verisoarei) a facut facultatea cu ea si stia tot despre mine si iubitul, si eu eram o mare bitch, nu il intelegeam, nu il iubeam, etc etc il consola ea. Da nu mai vreau frate sa stiu, dar uite ca aflu dupa 17 ani, si tot doare la orgoliu. Mi-am schimbat gandirea cand am venit aici. Aaaa nu, nici aici nu sunt sfinti barbatii. Insa e o alta atitudine. Am schimbat de la auzit prin fumoaruri cum se laudau barbatii (insurati sau nu) pe cine au mai f...ut (in Romania) la auzit barbati discutand "aoleu, l-am vazut pe xulescu cu una iesind dintr-un hotel. Daca afla nevasta-sa il lasa. Ce idiot, sa riste el sa piarda familie asa frumoasa pentru 20 min placere.!" Si discutiile astea intre barbati. Si m-am uitat in jur. Aici nu e o virtute sa inseli. E o virtute sa ti-o tii in pantaloni, sa apreciezi ce ai acasa, sa respecti. Usor m-am schimbat si iar sunt idealista. Daca imi iau una peste bot va anunt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Insa macar faci tot ce ti sta in putere sa salvezi familia ta. Eu asta am simtit dupa 1 an de incercari, ca am epuizat totul, absolut totul si ca a meritat. Ca nu a fost sa fie, e alta poveste, insa a meritat sa incerc. Eu tin pumnii sa fiti ok dtpdv [flo] Daria & felina fioroasa[zana][url="http://4.bp.blogspot.com/_TFA_yYALrsI/SvnpIYmTTTI/AAAAAAAAAB4/KQmqdH1SKtU/S220-h/IMG_0662_1.jpg"]GIULIA(2004 08 16)[/url] cu [buburuza] [url="http://good-times.webshots.com/photo/2581961910059491989nGUHDr"]Sela[/url] _____________________"Meglio sole, che mall`accompagnate !"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...