Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

inselata si eu ??(2)


Recommended Posts

luna, pai asa auzisem si eu... si d'aia l-am luat [:D]! acum, serios vorbind, eu asa cum am simtit ca ma inseala... simt si faptul ca nu a mai facut-o pana acum in cei 16 ani de relatie.. cred ca in anii astia si-a pierdut putin din identitatea de grec si s-a "romanizat" cu tot cu obiceiurile noastre : bere si femei [:D] cu starile mele, de duminca incoace nu-l mai innebunesc deloc. doar pe voi va innebunesc [:D] si va cer si scuze si va si multumesc din nou.... cum sa fac sa aflu cum lucreaza aia... 12 cu 24, 12 cu 48 ????
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Iti zic si eu ca Mamagiuliei, fa tot ce iti sta in putinta sa lupti pana la capat. Astfel nu vei avea regrete. Pai afla de la el, ce patern are, 12 cu 24 sau 12 cu 48. Sau suna la spital, cere cu ea (cand nu e la serv) si afla cand intra pe tura data viitoare, asa iti vei da seama cum lucreaza. Da, despre simtit, nu stiu, eu inca mai cred ca e imposibil sa nu simti cand te inseala. Ca poate nu vrei sa accepti asta e alta problema. Si te cred ca nu te-a inselat. Ma gandeam acum cateva seri, in urma unei partide intime[:I] (hai ca dau tot din casa) ca felul cum m-am simtit mangaiata, abandonul total, atingerea...alea nu pot fi contrafacute. Nu cred, poate sunt naiva, ca un barbat poate sa se dedice total, sa se abandoneze, sa iti arate iubire prin fiecare por si a doua zi (sau a cincea) sa mearga la alta. De aceea cred ca as simti schimbarea, cum zici si tu. Plus zi de zi, colaborarea, rasul in doi, fericirea, totul se schimba daca el se indragosteste subit. Cred eu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui mamagiuliei
Insa macar faci tot ce ti sta in putere sa salvezi familia ta. Eu asta am simtit dupa 1 an de incercari, ca am epuizat totul, absolut totul si ca a meritat. Ca nu a fost sa fie, e alta poveste, insa a meritat sa incerc. Eu tin pumnii sa fiti ok dtpdv [flo] Daria & felina fioroasa[zana][url="http://4.bp.blogspot.com/_TFA_yYALrsI/SvnpIYmTTTI/AAAAAAAAAB4/KQmqdH1SKtU/S220-h/IMG_0662_1.jpg"]GIULIA(2004 08 16)[/url] cu [buburuza] [url="http://good-times.webshots.com/photo/2581961910059491989nGUHDr"]Sela[/url] _____________________"Meglio sole, che mall`accompagnate !"
multumesc mult de urari. ai fost extraodinara ca ai rezistat 1 an!!! eu nu cred ca voi rezista atat... ori ma conving de sentimentele lui/ dorintele lui in urmatoarea luna ori... la revedere si ne vedem la judecatorie!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui sieulafel
Citat:
citat din mesajul lui mamagiuliei
Insa macar faci tot ce ti sta in putere sa salvezi familia ta. Eu asta am simtit dupa 1 an de incercari, ca am epuizat totul, absolut totul si ca a meritat. Ca nu a fost sa fie, e alta poveste, insa a meritat sa incerc. Eu tin pumnii sa fiti ok dtpdv [flo] Daria & felina fioroasa[zana][url="http://4.bp.blogspot.com/_TFA_yYALrsI/SvnpIYmTTTI/AAAAAAAAAB4/KQmqdH1SKtU/S220-h/IMG_0662_1.jpg"]GIULIA(2004 08 16)[/url] cu [buburuza] [url="http://good-times.webshots.com/photo/2581961910059491989nGUHDr"]Sela[/url] _____________________"Meglio sole, che mall`accompagnate !"
multumesc mult de urari. ai fost extraodinara ca ai rezistat 1 an!!! eu nu cred ca voi rezista atat... ori ma conving de sentimentele lui/ dorintele lui in urmatoarea luna ori... la revedere si ne vedem la judecatorie!
A fost mai greu si inutil totodata, acum stiu, el s a mutat din casa, am depus actele de divort si le am suspendat. Deci n am renuntat usor. Eu [:D] Si nu, nu la alta s a mutat, asta stiu sigur. Ca apoi cand cum si cu cine, nici n am aflat si nic nu ma mai privea. Daria & felina fioroasa[zana][url="http://4.bp.blogspot.com/_TFA_yYALrsI/SvnpIYmTTTI/AAAAAAAAAB4/KQmqdH1SKtU/S220-h/IMG_0662_1.jpg"]GIULIA(2004 08 16)[/url] cu [buburuza] [url="http://good-times.webshots.com/photo/2581961910059491989nGUHDr"]Sela[/url] _____________________"Meglio sole, che mall`accompagnate !"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui sieulafel
multumesc mult de urari. ai fost extraodinara ca ai rezistat 1 an!!! eu nu cred ca voi rezista atat... ori ma conving de sentimentele lui/ dorintele lui in urmatoarea luna ori... la revedere si ne vedem la judecatorie! [/quote] Pai.. anunta-l si pe el int-un oarecare fel de acest termen. Asa e corect. Sa nu creada ca gata... a si scapat si se poate culca pe o ureche. Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt oarecum de acord cu Balanta [:)] - o fi de la varsta, dar nu vreau sa va spun cati ani am [:)]. Sunt de acord in sensul ca in timp, casatoria devine un angajament, care se pastreaza cu efort si implicare si responsabilitate si nicidecum cu dragostea si simtirile inceputului. Eh, efortul asta nu este pentru toata lumea, nu toti pot sta ...de aceea multi si multe derapeaza, fara a avea in cap sa isi piarda familia ... este noul, este sentimentul ala ca cineva te descopera iar, te admira pentru ceea ce ii dezvalui, comparativ cu partenerul de acasa care stie si de cate ori pe zi ai gaze pe intestin - ce sa mai discutam, e greu sa stai fidel - si dupa mine, cei care stau, au cu totul alte motive decat dragostea fata de familie. Ori sunt prea comozi, ori sunt prea timizi, ori le este frica de consecinte, ori gandesc in avans si vor sa evite complicatiile - mai ales acolo unde sunt copii. Nu ca le-as gasi o scuza "patinatorilor" - dar ii inteleg. Eh ! Acum un "patinator" inteligent, derapeaza fara sa-l simta nimeni - asta nu pricep eu, ce-o fi asa de greu sa fii precaut ? Eu o inteleg pe "sieulafel" - e greu sa stii ca partenerul tau "patineaza" cu o asistenta, chiar daca esti sigura pe el, ca tot acasa aterizeaza - e greu, ce sa mai discutam, e aproape imposibil. Si nu, ea nu trebuie sa lase garda, ci el trebuie sa schimbe tactica - pana la urma, nevasta trebui recastigata si data viitoare mai multa inteligenta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui buflea
Eu sunt oarecum de acord cu Balanta [:)] - o fi de la varsta, dar nu vreau sa va spun cati ani am [:)]. Sunt de acord in sensul ca in timp, casatoria devine un angajament, care se pastreaza cu efort si implicare si responsabilitate si nicidecum cu dragostea si simtirile inceputului. Eh, efortul asta nu este pentru toata lumea, nu toti pot sta ...de aceea multi si multe derapeaza, fara a avea in cap sa isi piarda familia ... este noul, este sentimentul ala ca cineva te descopera iar, te admira pentru ceea ce ii dezvalui, comparativ cu partenerul de acasa care stie si de cate ori pe zi ai gaze pe intestin - ce sa mai discutam, e greu sa stai fidel - si dupa mine, cei care stau, au cu totul alte motive decat dragostea fata de familie. Ori sunt prea comozi, ori sunt prea timizi, ori le este frica de consecinte, ori gandesc in avans si vor sa evite complicatiile - mai ales acolo unde sunt copii. Nu ca le-as gasi o scuza "patinatorilor" - dar ii inteleg. Eh ! Acum un "patinator" inteligent, derapeaza fara sa-l simta nimeni - asta nu pricep eu, ce-o fi asa de greu sa fii precaut ? Eu o inteleg pe "sieulafel" - e greu sa stii ca partenerul tau "patineaza" cu o asistenta, chiar daca esti sigura pe el, ca tot acasa aterizeaza - e greu, ce sa mai discutam, e aproape imposibil. Si nu, ea nu trebuie sa lase garda, ci el trebuie sa schimbe tactica - pana la urma, nevasta trebui recastigata si data viitoare mai multa inteligenta.
pe cuvant ca mi-a placut mesajul tau pana la partea cu "data viitoare mai multa inteligenta" [:D] ma gandeam, uite... eu am facut niste greseli, poate scria in "fisa postului" de nevasta a domnului doctor ca trebuia doar eu sa incerc sa mentin aprinsa flacara pasiunii... da' iata ca acum incerc si sunt sanse ca "patinatorul" meu sa se intoarca la nevasta lui schimbata-n bine.... si cand colo... partea cu inteligenta necesara pe viitor m-a dat peste cap... acum, serios vorbind, [flo] pentru mine fiecare punct de vedere citit aici ma ajuta enorm!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu is exceptia care intareste regula: in feb anul viitor facem 20 de ani de casnicie, si imi iubesc sotul. Nu in forma de respect, nu in forma de acomodare, ci chiar il iubesc. Ma uit la el si mi-s dragi trasaturile lui, mi-i dor de el (nu ne vedem de duminica seara pana vineri seara, dar vorbim in telefon, pe messinger). Eram convinsa cu ani in urma ca atunci cand o sa ma plictisesc, o sa termin relatia, si nu stiu ce sa zic, ca inca nu m-am plictisit. Nu stiu daca a fost patinator, eu nu am fost, chiar daca ocazii au fost, din belsug. Ce oi face cand l-oi prinde? habar n-am scuze de off topic, sieulafel, din ce am citit pana acum, eu as da o sansa casniciei voastre. Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui sieulafel
Citat:
citat din mesajul lui buflea
Eu sunt oarecum de acord cu Balanta [:)] - o fi de la varsta, dar nu vreau sa va spun cati ani am [:)]. Sunt de acord in sensul ca in timp, casatoria devine un angajament, care se pastreaza cu efort si implicare si responsabilitate si nicidecum cu dragostea si simtirile inceputului. Eh, efortul asta nu este pentru toata lumea, nu toti pot sta ...de aceea multi si multe derapeaza, fara a avea in cap sa isi piarda familia ... este noul, este sentimentul ala ca cineva te descopera iar, te admira pentru ceea ce ii dezvalui, comparativ cu partenerul de acasa care stie si de cate ori pe zi ai gaze pe intestin - ce sa mai discutam, e greu sa stai fidel - si dupa mine, cei care stau, au cu totul alte motive decat dragostea fata de familie. Ori sunt prea comozi, ori sunt prea timizi, ori le este frica de consecinte, ori gandesc in avans si vor sa evite complicatiile - mai ales acolo unde sunt copii. Nu ca le-as gasi o scuza "patinatorilor" - dar ii inteleg. Eh ! Acum un "patinator" inteligent, derapeaza fara sa-l simta nimeni - asta nu pricep eu, ce-o fi asa de greu sa fii precaut ? Eu o inteleg pe "sieulafel" - e greu sa stii ca partenerul tau "patineaza" cu o asistenta, chiar daca esti sigura pe el, ca tot acasa aterizeaza - e greu, ce sa mai discutam, e aproape imposibil. Si nu, ea nu trebuie sa lase garda, ci el trebuie sa schimbe tactica - pana la urma, nevasta trebui recastigata si data viitoare mai multa inteligenta.
pe cuvant ca mi-a placut mesajul tau pana la partea cu "data viitoare mai multa inteligenta" [:D] ma gandeam, uite... eu am facut niste greseli, poate scria in "fisa postului" de nevasta a domnului doctor ca trebuia doar eu sa incerc sa mentin aprinsa flacara pasiunii... da' iata ca acum incerc si sunt sanse ca "patinatorul" meu sa se intoarca la nevasta lui schimbata-n bine.... si cand colo... partea cu inteligenta necesara pe viitor m-a dat peste cap... acum, serios vorbind, [flo] pentru mine fiecare punct de vedere citit aici ma ajuta enorm!
Daca fiecare punct de vedere te ajuta sau macar te face sa analizezi putin situatia, atunci sfatul meu pentru viitor este : nu ii cere partenerului tau decat ca comportamentul lui fata de tine sa nu se schimbe ... in rest, treaba lui, sa patineze de cate ori vrea, daca vrea, dar sa poata sa daruiasca acasa aceeasi atentie, implicare si daruire cu care erai obisnuita. Atat ar trebui sa conteze.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sieulafel,ai intrebat cum poti afla turele ei...suni la spital,esti o prietena de-a ei si vrei sa vii in vizita la ea,tocmai te-ai intors din alta tara si vrei sa stii cum o gasesti acasa.Nu e mare lucru.Sau rogi pe cineva sa sune si sa intrebe de ea...Bafta si incearca sa iti ocupi timpul cat mai putin cu gandul asta.Nu merita!El trebuie sa fie ferm pe pozitie,degeaba nu se vad la munca daca ,sa zicem,el doreste s-o mai vada,pai o vede si 5 minute undeva...asta-i ideea.Te pup cu drag Andreea,mami de Andrei nazdravan[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...