Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

inselata si eu ??(2)


Recommended Posts

Ti-am citit acum ultimul mesaj, ce sa spun, e chiar jenant ce face el. Continua sa te "jigneasca" prin tot ce face, deci va trebui sa te aperi de nesimtirea lui. Daca va demisiona, inseamna ca este si las pe deasupra, si problema este grava. Daca prefera sa-si paraseasca locul de munca pentru o simpla fufa, atunci cred ca nu e in toate mintile. Si culmea e, ca tot tu vei suferi mai mult, si pentru acest lucru, nu el! Deci, afla odata ce este intre ei, am vazut ca o stii pe X, si apoi ia decizia care-ti convine mai mult.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))] ultimele variante ale "povestii": tot de la soacra zicere [:D]: EA - saracuta - din cauza problemelor de acsa cu sotul violent - are probleme "la cap" si domnu doctor o trateaza, ii da tratament si face psihoterapie cu ea. ca sarcul domn doctor este prea politicos sa o refuze... si de ce o suna chiar el ??? cu siguranta tot din politete !!! politete se numeste cand un om vorbeste de 24 de ori cu o colega de serviciu intr-o zi la ore tarziii din noapte cand dansa este in garda si domnu' in patul sau de acasa [:D] [:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))] mai, chiar o credea asta biata femeie? sau este posibil sa spere ca eu as putea crede asta...?????
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca este o coborare a ta dar ce ar fi sa o suni pe dobitoaca aia si sa-i spui: alo, buna ziua, as vrea sa stiu si eu cine sunteti deoarece am primit factura de telefon a sotului meu si am vazut ca sunt foarte multe apeluri date si la ore tarziu catre acest numar de telefon si vreau sa stiu ce se intampla. cine sunteti si cum se explica aceste apeluri?!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce ma frapeaza cel mai tare e permanenta ta nevoie de a-l proteja pe el - de aia te-am si intrebat la un moment dat cum a explicat cele 24 de apeluri, eram sigura (si mi-ai confirmat) ca nici nu-i zisesesi. Te temi pentru cariera lui, pentru self-esteem-ul lui, pentru linistea parintilor lui, pentru sanatatea lui (ca e cam grasut - dar tu ai o boala CONFIRMATA de inima, dar stai si plangi noptile...). Parca ai avea un al treilea copil de care sa ai grija... Dar EL, el la ce e bun in viata ta? Ce iti ofera? De ce nu te poti lipsi, din lucrurile primite de la el? Daca l-ai intreba pe el asta, ce ti-ar raspunde? Ca o concluzie: cred ca a devenit mult prea complexat in raport cu tine (indiferent de eforturile tale pentru a preveni asta), te percepe ca pe o mama mai mult decat ca pe o sotie... poate ca acum, cand te va vedea vulnerabila, nefericita din cauza lui, se va simti din nou barbat si veti putea recladi relatia (sa dea Dumnezeu)... sau poate i se va parea ca-si pierde dreptul de a fi protejat si-si va lua lumea in cap...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Urat de tot. Totul. Si atitudinea lui, este parca luat de val si nu mai stie de familie [q]. Soacra probabil i cauta scuze, nu poate nici ea accepta ca fiu`su a luat-o pe aratura [bang] Acum ori va distantati si in scurt timp se decide soarta casniciei voastre. Eu mereu sper in happy-end [flo] Ori ramaneti asa pana el nu va mai putea si va pleca de acasa cine stie pt cat timp - scurt, probabil, daca X nu e dispusa sa faca la fel si de obicei asa se intampla, foc de paie. Imi pare atat de rau, stiu prin ce treci - cum e sa se naruie toate visele tale - si cat de al naibii de urat e. Daria & felina fioroasa[zana][url="http://family.webshots.com/photo/2321998890059491989vxhdzf"]GIULIA(2004 08 16)[/url] cu [buburuza] [url="http://good-times.webshots.com/photo/2581961910059491989nGUHDr"]Sela[/url] _____________________"Meglio sole, che mall`accompagnate !"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca si eu as suna-o si as vorbi cu ea. Dar la modul foarte calm si sigur pe mine. Si i-as spune ca stiu despre tot ce este intre ei si as intreba-o cum prefera sa afle sotul ei, de la mine sau de la ea? Chit ca nu duci amenintarea pana la capat, stii cel putin ca-i bagi morcovul si poate o lasa si ea moale. Sau poate convorbirea cu ea iti va lamuri unele aspecte... Numai sa fii tu sigura pe tine si sa o iei la modul direct. Si nu vad asta ca pe o coborare la nivelul ei, dimpotriva! Ii vorbesti asa cum stii tu sa vorbesti si o pui la locul ei, asa cum merita! Cat despre soacra...suntem mame...tendinta este sa isi apere copilul, este normal. Incearca sa dreaga busuiocul pentru el.. Saraca..mi-e mila de ea...prin ce o trece si ea!! Dar oare fiului ei nu i se rupe sufletul nici pentru suferinta propriei mame? Of! [bang] Alina, mami de Ana Antonia [zana] (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul [hagi] (14 Feb 2003) [url="http://lb2f.lilypie.com/mEeyp3.png"]Ana, minunea mea iubita[/url] [hippi] [url="http://lbyf.lilypie.com/QORQp3.png"]Luca, iubitul mamei drag![/url] [roker] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113377"]Povestea nasterii Anei[/url] [bibe] **************************
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=154832&whichpage=1"]Siluan, randunel de pe DC, are nevoie de ajutorul nostru pentru a trai! Nu-l refuzati!! [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da, nu-i frumos, dar e sanatos [:D] si eu as suna-o daca as fi in locul tau, macar pentru a-i strica si restul de concediu...ea sta acum cu burta la soare, visand la clipa reintalnirii cu sotul tau si tu te perpelesti de atatea zile...vorba alinei, sa-i bagi putin morcovul...dar fa-ti un scenariu si joaca-ti bine rolul, fii tare pe pozitie, n-o lasa sa se scuze, atrage-i atentia ca esti cu ochii pe ei si sa faca bine sa-si gaseasca alt medic curant, daca problemele ei sunt "cu capul"... Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 ) "Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

SI eu as suna-o la sigur, dar as suna-o cand sunt sigura ca nu pot fi impreuna, ori cand face el o baie, ori cand doarme, as suna-o pe aia si i-as zice ca stiu tot, ca sotul meu mi-a dat toate detaliile, ca e langa mine si tocmai ce a recunoscut in urma unei discutii. Apoi i-as spune ca daca mai prind vreun apel de la ea sau de la sotul meu catre ea ma duc la barbatu-su. Asa iti vei da seama cat de departe s-a ajuns ca sigur domnita va reactiona cu explicatii.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui absoluta
Stiu ca este o coborare a ta dar ce ar fi sa o suni pe dobitoaca aia si sa-i spui: alo, buna ziua, as vrea sa stiu si eu cine sunteti deoarece am primit factura de telefon a sotului meu si am vazut ca sunt foarte multe apeluri date si la ore tarziu catre acest numar de telefon si vreau sa stiu ce se intampla. cine sunteti si cum se explica aceste apeluri?!
m-am gandit la asta. aseara chiar i-am format unul din numerele de telefon. dar am inchis inainte sa-i sune telefonul. e la mare cu copilul si cu "violentu'" si nu vreau ca "violentu'" sa surprinda discutia, sa afle si acel copilas sa asiste la cine stie ce scena... si apoi domnu' sot m-a rugat sa o sun peste 4-5 zile...[:D] si eu ca o sotie iubitoare si ascultatoare nu-i ies din cuvant [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...