Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

inselata si eu ??(2)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui Donna_Ly
Ce ma frapeaza cel mai tare e permanenta ta nevoie de a-l proteja pe el - de aia te-am si intrebat la un moment dat cum a explicat cele 24 de apeluri, eram sigura (si mi-ai confirmat) ca nici nu-i zisesesi. Te temi pentru cariera lui, pentru self-esteem-ul lui, pentru linistea parintilor lui, pentru sanatatea lui (ca e cam grasut - dar tu ai o boala CONFIRMATA de inima, dar stai si plangi noptile...). Parca ai avea un al treilea copil de care sa ai grija... Dar EL, el la ce e bun in viata ta? Ce iti ofera? De ce nu te poti lipsi, din lucrurile primite de la el? Daca l-ai intreba pe el asta, ce ti-ar raspunde? Ca o concluzie: cred ca a devenit mult prea complexat in raport cu tine (indiferent de eforturile tale pentru a preveni asta), te percepe ca pe o mama mai mult decat ca pe o sotie... poate ca acum, cand te va vedea vulnerabila, nefericita din cauza lui, se va simti din nou barbat si veti putea recladi relatia (sa dea Dumnezeu)... sau poate i se va parea ca-si pierde dreptul de a fi protejat si-si va lua lumea in cap...
ai pus punctul pe un alt "i"! da. i-am fost si mama inca de cand ne-am cunoscut. l-am iubit asa de mult ca nu stiam ce sa-i mai faca sa-i fie bine. maaare greseala. am luat pe umerii mei orice atributie, orice problema ... nici nu vreau sa ma mai gandesc. acum imi dau seama ca daca eu nu am mai mancat nu are nimic gatit acasa... cred ca va trebui sa incerce sa se obisnuiasca cu situatia asta. pentru ce am stat cu el? pentru ca muult timp m-a facut sa ma simt cea-mai-cea femeie din lume. am si acum dosarele cu sutele de mail-uri trimise cand era la el in tara si eram in vacante sau cand a fost in armata... imi place/iubesc sau iubeam fata lui balnda, ochii frumosi/ gura... stiti voi... ca orice femeie indragostita! apoi, mi-a placut si situatia ca in casa eu eram "Sefa" cum spune copilul cel mare eu am hotarat intotdeauna ce sa facem cu banii, unde sa ne mutam, ce sa cumparam etc.... interpretam asta ca pe un semn de iubire fata de mine . acum stau sa ma intreb daca nu era doar o lipsa de implicare... si, cel mai important, este un om tare bun, milos care m-a lasat sa-mi ajut familia/ prietenii/cunostiintele de cate ori au avut nebvoie si noi am putut sa o facem.... acum trebuie musai sa pun in balanta defectele si calitaile lui. inselatul/mintitul se vor muta de la calitati ( prin prisma faptului ca nu le avea [:D]) la defecte .... si atarna greu rau de tot. au ceva tone...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui mamagiuliei
Urat de tot. Totul. Si atitudinea lui, este parca luat de val si nu mai stie de familie [q]. Soacra probabil i cauta scuze, nu poate nici ea accepta ca fiu`su a luat-o pe aratura [bang] Acum ori va distantati si in scurt timp se decide soarta casniciei voastre. Eu mereu sper in happy-end [flo] Ori ramaneti asa pana el nu va mai putea si va pleca de acasa cine stie pt cat timp - scurt, probabil, daca X nu e dispusa sa faca la fel si de obicei asa se intampla, foc de paie. Imi pare atat de rau, stiu prin ce treci - cum e sa se naruie toate visele tale - si cat de al naibii de urat e. Daria & felina fioroasa[zana][url="http://family.webshots.com/photo/2321998890059491989vxhdzf"]GIULIA(2004 08 16)[/url] cu [buburuza] [url="http://good-times.webshots.com/photo/2581961910059491989nGUHDr"]Sela[/url] _____________________"Meglio sole, che mall`accompagnate !"
mai, nu stiu daca X este dispusa sa-si paraseasca barbatu' mai ales daca ala in continuare nu va afla nimic... dar, atat cat il cunosc eu pe domnu' sot... la cat de - nu stiu cum sa-i zic...- infatuat este ... nu cred ca ar lua-o de nevasta...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui sieulafel
Citat:
citat din mesajul lui absoluta
Stiu ca este o coborare a ta dar ce ar fi sa o suni pe dobitoaca aia si sa-i spui: alo, buna ziua, as vrea sa stiu si eu cine sunteti deoarece am primit factura de telefon a sotului meu si am vazut ca sunt foarte multe apeluri date si la ore tarziu catre acest numar de telefon si vreau sa stiu ce se intampla. cine sunteti si cum se explica aceste apeluri?!
m-am gandit la asta. aseara chiar i-am format unul din numerele de telefon. dar am inchis inainte sa-i sune telefonul. e la mare cu copilul si cu "violentu'" si nu vreau ca "violentu'" sa surprinda discutia, sa afle si acel copilas sa asiste la cine stie ce scena... si apoi domnu' sot m-a rugat sa o sun peste 4-5 zile...[:D] si eu ca o sotie iubitoare si ascultatoare nu-i ies din cuvant [:D]
De unde stii ca sotul madamei este violent? Nu cumva de la sotul tau? Cat esti de convinsa ca este adevarat? In plus...daca tu ai avea un sot violent, ai mai avea curajul sa vorbesti cu domnul doctor tzspe ore la telefon si sa trimiti si primesti sms-uri? Nu stiu de ce, dar am impresia ca faza asta cu sotul violent este tot un scenariu fantezist menit sa te impiedice pe tine sa o contactezi sau sa o dai in vileag! [:-@] Adica tie iti este teama sa nu o surprinda "violentul" in timp ce vorbeste cu tine, dar ei si sotului tau nu le-a fost teama? E prea cusuta cu ata alba! Cine stie ce om bun si cu incredere in sotia lui o fi si sotul ei... Ai un suflet mult prea bun pentru lumea asta in care traim noi! Alina, mami de Ana Antonia [zana] (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul [hagi] (14 Feb 2003) [url="http://lb2f.lilypie.com/mEeyp3.png"]Ana, minunea mea iubita[/url] [hippi] [url="http://lbyf.lilypie.com/QORQp3.png"]Luca, iubitul mamei drag![/url] [roker] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113377"]Povestea nasterii Anei[/url] [bibe] **************************
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=154832&whichpage=1"]Siluan, randunel de pe DC, are nevoie de ajutorul nostru pentru a trai! Nu-l refuzati!! [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu as suna-o si i-as spune,bucura-te cat mai poti de concediu,si gandeste-te ce-i vei spune sotului cand va afla ca ai un amant.De ce sa o suni doar peste 4-5 zile???Nu e neaparat sa auda ce vorbiti la telefon sotul si copilul.Spune-i ceva sa ii mearga la inima,sa nu-i mai arda de concediu.De ce sa o menajezi,ea s-a gandit la tine cand a inceput aventura cu sotul tau???Ce,nu stia ca e insurat??? Ramonel,mami de [aerob] Bea(08.11.2007)
2 sarcini oprite din evolutie la 5s si 7s-MTHFR C677T heterozigot, PAI1 4G/5G genotip heterozigot In cartea vietii, un înger a scris despre nasterea copilului meu. Apoi, închizand cartea, a murmurat: "Prea frumos pentru acest pãmant!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am citit dar cam printre randuri, in fine am idee despre ce e vb si sincer nu ma imaginez in locul tau....ce as face...as suna-o sa-i spun ca am vrut sa vad pe cine mai reguleaza sotul meu...alta discutie cu ea chiar nu ii vad rostul....e majora, e vaccinata, stie ca omul are familie si se baga....deci nu vad de ce m-as cobora in a avea un dialog; cat despre el.....eu una sunt ft transanta in asa ceva si o vad ca pe o jignie personala adusa mie...frate nu mai ai nici o treaba cu mine, spune-mi in fata dar nu te cotai pe la toate colturile si ma pui in situatii din astea jenante...iti trebe multa tarie si clar aceste zile fara copii sunt bine venite....iti poti aduna cat de cat gandurile. ia si fa ce crei tu ca e mai bine pt tine, important e sa nu te dai deoparte gandindu-te doar la copii, ia-ne pe noi ca adunare unde te descari si iti mai spunem una alta....dar ceea ce faci sa cantaresti ft bine
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu m-am gandit ca informatia despre "violenta" barbatului ei s-ar putea sa nu fie tocmai exacta... dar pentru posibilitatea ca ar fi... am trait in casa pana au divortat ai mei cu un sot extrem de violent si mi-am vazut mama batuta si plina de sange. Dumnezeu sa-l odihneasca caci pentru mine a fost un tata bun... dar... nu mi-au iesit din minte niciodata scenele de violenta domestica vazute in casa. nu as putea sa provoc eu o astfel de scena unui copilas nevinovat. l-am cunoscut. are o fata asa de dulce... pacata de el ca are o astfel de femeie drept mama. desi, sunt convinsa ca este o mama buna...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui emanouela
am citit dar cam printre randuri, in fine am idee despre ce e vb si sincer nu ma imaginez in locul tau....ce as face...as suna-o sa-i spun ca am vrut sa vad pe cine mai reguleaza sotul meu...alta discutie cu ea chiar nu ii vad rostul....e majora, e vaccinata, stie ca omul are familie si se baga....deci nu vad de ce m-as cobora in a avea un dialog; cat despre el.....eu una sunt ft transanta in asa ceva si o vad ca pe o jignie personala adusa mie...frate nu mai ai nici o treaba cu mine, spune-mi in fata dar nu te cotai pe la toate colturile si ma pui in situatii din astea jenante...iti trebe multa tarie si clar aceste zile fara copii sunt bine venite....iti poti aduna cat de cat gandurile. ia si fa ce crei tu ca e mai bine pt tine, important e sa nu te dai deoparte gandindu-te doar la copii, ia-ne pe noi ca adunare unde te descari si iti mai spunem una alta....dar ceea ce faci sa cantaresti ft bine
exact asta i-am spus-o si eu toate aceste zile in diferite forme si variante... nu-l tine nimeni legat de mine. ii doresc liniste si fericire. dar sa nu-si bata joc de mine! sa nu ma minta, sa nu se ascunda, sa nu ma insele. si daca a facut-o... sa inceteze sa o mai faca! dar cu puterea si indarjirea cu care o apara si jura ca sunt nevinovati... se pare ca nu este dispus sa o faca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga mea tu, in bunul tau simt, ii portejezi acum pe toti numai pe tine nu. Saraca soacra, saracul sot, saraca amanta. Sa incepem cu sotul, saracul nu mai are mancare gatita, ce sa-ti zic. Sa-si faca, in locul lui as fi venit cu flori, cu lumanarele, iti gateam si fazan numai sa ma ierti (daca eram barbat of course[:D]) Saraca amanta cica sa n-o suni ca e la mare si o cafteste barbatu'. Pai tu nu vezi ca tot pe ea o protejeaza sotul tau? Ce ma intereseaza nene unde e amanta, adica tu te dezintegrezi zilnic de durere si ea face plaja linistita si noaptea doarme de n-are treaba. Pai nu e problema ta sa o protejezi. Ah, ca nu te duci la barbatu-su e altceva, dar cand o suni vorbesti cu ea, e treaba ei sa se protejeze de violentul. Si daca nu e in stare e problema ei, trebuia sa se gandeasca cand a mancat-o...undeva. Randul tau cand e? Cand zice sotul asta al tau: saraca sotia mea, uite-o cum se zbuciuma ia sa ma port eu finut si cum trebuie? Cand? Of ca pe unii i-as bate numai in cap de o mie de ori. Ai comis-o dom'ne ai comis-o dar macar fi domn.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Luna1
Draga mea tu, in bunul tau simt, ii portejezi acum pe toti numai pe tine nu. Saraca soacra, saracul sot, saraca amanta. Sa incepem cu sotul, saracul nu mai are mancare gatita, ce sa-ti zic. Sa-si faca, in locul lui as fi venit cu flori, cu lumanarele, iti gateam si fazan numai sa ma ierti (daca eram barbat of course[:D]) Saraca amanta cica sa n-o suni ca e la mare si o cafteste barbatu'. Pai tu nu vezi ca tot pe ea o protejeaza sotul tau? Ce ma intereseaza nene unde e amanta, adica tu te dezintegrezi zilnic de durere si ea face plaja linistita si noaptea doarme de n-are treaba. Pai nu e problema ta sa o protejezi. Ah, ca nu te duci la barbatu-su e altceva, dar cand o suni vorbesti cu ea, e treaba ei sa se protejeze de violentul. Si daca nu e in stare e problema ei, trebuia sa se gandeasca cand a mancat-o...undeva. Randul tau cand e? Cand zice sotul asta al tau: saraca sotia mea, uite-o cum se zbuciuma ia sa ma port eu finut si cum trebuie? Cand? Of ca pe unii i-as bate numai in cap de o mie de ori. Ai comis-o dom'ne ai comis-o dar macar fi domn.
De acord cu tine!!! Ramonel,mami de [aerob] Bea(08.11.2007)
2 sarcini oprite din evolutie la 5s si 7s-MTHFR C677T heterozigot, PAI1 4G/5G genotip heterozigot In cartea vietii, un înger a scris despre nasterea copilului meu. Apoi, închizand cartea, a murmurat: "Prea frumos pentru acest pãmant!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

barbatii sunt lasi si rareori ai sa vezi vreo unul sa aiba dotarea necesara in pantaloni si sa zica, da, am gresit, te rog sa ma ierti....pt ei e mai comod sa minta. sunt deasemeni incapabili sa ia decizii de genul...mai ales in sit data cand i-ai fost si mama si iubita si sotie, etc; ei insa nu stiu ca noi avem acel al 6 lea simt si ca putem mirosi chestiile astea si rare ori dam gres...nu stiu ce e in capul lui insa ar putea face in asa fel incat sa cad in postura de victima...pe mine una nu m-ar interesa...pt mine mai imp sunt sanatatea mea mentala si linistea sufleteasca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...