Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

inselata si eu ??(2)


Recommended Posts

Tu mai ai vreo relatie sexuala cu sotul tau, din moment ce spui ca dormi cu copiii si nici macar cand acestia au fost plecati nu ai dormit impreuna cu sotul tau? Este un subiect pe care ar trebui sa-l iei in considerare, tu si altii ce-si inchipuie ca au o relatie minunata "roz" cand ea de fapt e "gri" de-a dreptul. Ce face el...au facut multi altii, chiar nu e o noutate. Intr-adevar nu e corect ca-ti ascunde multe lucruri, dar cel mai probabil are frustrari pe care ar trebui sa i le identifici. Asta daca iti mai doresti o relatie cu el...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu aveam un coleg care tot asa, se indragostise de o tipa pana in varful unghiilor dar ii era teama sa recunoasca in fata nevestii ca ii pasa de ea. Aveau aproape 20 de ani impreuna si 2 copii. Iar cand nevasta a aflat s-a simtit ingrijorat pentru iubita, care tot asa, ii era greu sa-si faca sotul sa sufere. Pana la urma tot nevasta-sa a “rezolvat” toate problemele. L-a sunat pe sotul iubitei, a iesit scandal in ambele familii, au divortat, el se simtea responsabil de tot necazul pe care il pricinuise iubitei, a consolat-o ceva timp, apoi a luat-o de nevasta si traiesc fericiti si in ziua de azi. Asa ca – vezi ca poate sunand-o pe tipa le rezolvi problema. Si ti-o rezolvi si tie ca zau daca merita sa continui in conditiile astea. Este clar ca s-a indragostit lulea si nu-i sta capul decat la madam X - doamne fereste cate telefoane... statea ca pe jaratec daca n-o auzea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Luna1
Citat:
citat din mesajul lui A_Iulia
...si mai cred ca daca nu era asistenta aia, era alta. Degeaba o suni.
de ce crezi asta?
Pana la urma e un caz fericit ca "madam" e maritata, cine stie cum ar fi evoluat lucrurile daca ar fi fost vorba de o asinstenta nemaritata. Dar nu cred ca ea e cheia in subiect, ci Sieulafel si sotul ei. Ei doi trebuie sa-si rezolve problemele singuri, fara telefoane la diverse alte persoane. "Madam" e probabil o forma de exprimare a frustrarilor lui. Cu cat mai repede sieulafel le descopera si actioneaza, cu atat sansele de a-si reface casnicia cresc. Asta daca poate trece peste faptul ca a fost si este mintita.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sieulafel, pentru ca iti doresti foarte mult ca sotul tau sa-ti spuna adevarul gol-golut, eu cred ca nu ar trebui sa te concentrezi pe asta. Sigur ca nu este o situatie de dorit, dar sotul tau nu iti va spune adevarul din foarte multe motive: de rusine si jena, ca sa te protejeze sa nu suferi dar si ca sa protejeze casnicia voastra la care nu este momentan pregatit sa renunte. Sigur ca ai putea tu sa scormoni ca sa gasesti informatii- dar nu iti va ajuta la absolut nimic constructiv (decat daca te hotarasti sa divortezi si atunci te-ar ajuta sa-ti consolidezi portofoliul de argumente) Ideal ar fi sa ignori problema descoperita si sa te canalizezi pe relatia cu sotul tau, in masura in care poti face acest lucru.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe la alte subiecte se stie clar ca eu sunt aia de militez pentru dormitul impreuna dupa nasterea copilului, pentru neprotejarea sotului de copil ca si cum acesta ar fi bau bau. La noi asa a fost, l-am protejat pe al meu sot de treziri noaptea in sensul ca eu ma trezeam, dar el era in camera cu noi. Sau mai bine zis fie-mea era la noi in camera. Dar...nu pot crede ca o relatie de desfiinteaza cu tot ce are bun doar pentru ca partenerii nu dorm impreuna. Pentru a face dragoste nu trebuie neaparat sa o fac in patul conjugal cu lumina stinsa. Iar pentru a te tine in brate...poti sa o faci inainte de mers la somn. In fine, noi (eu si sotul) nu putem dormi separat, au fost momente cand a plecat in alta camera sa doarma trimis de mine ca a doua zi avea vreo intalnire imp si s-a intors dupa juma de ora ca nu poate dormi fara mine. Dar pentru a distruge o relatie e nevoie de mai mult de atat. Noi avem doar o versiune normal, a ei, dar revin la ce ziceam mai devreme, eu cred ca pe Sieulafel o doare mai degraba minciuna cu nerusinare decat inselaciunea acum. Cred ca ideal, un barbat cand calca in strachini si afla nevasta, ar trebui sa recunoasca imediat si sa o ia de la zero imediat (daca mai vor sa ramana impreuna). Minciunile si negarile nu face decat sa agraveze totul.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Luna [flo] Sigur ca nu se reduce totul la relatia sexuala. Dar sunt foarte multe de spus aici si nu e subiectul potrivit. Parerea mea (si eu am trecut printr-o poveste similara) este ca in anumite momente ale vietii privim cu superficialitate si desconsideram importanta sexului in cuplu, si asta e un catalizator la destramarea lui. Stiu ca pe sieulafel o doare faptul ca e mintita - cui i-ar placea? Dar el nu va veni sa spuna adevarul, iar daca o va face, cred ca relatia lor se poate chiar inrautati. Din acest punct de vedere, daca iti doresti sa-ti continui casnicia, e mult mai bine sa nu afli toate picanteriile pentru ca te vor macina incetul cu incetul si vor eroda relatia. Intr-un fel sunt de acord cu tine, motivul principal al divortului meu a fost nu inselatul, ci minciuna. Dar aici nu discutam despre un divort, ci despre posibile cai de reconciliere...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...