Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

M-am hotarat adoptie.... cap.63


Recommended Posts

Buna, va citesc de cativa ani, dar nu prea am scris. Felicitari pt minunile voastre, ce fericiti trebuie sa fie cei ce sunt parinti! [olala] Am si eu o rugaminte- cunoasteti pe cineva care locuieste in strainatate dar a venit temporar in Ro pt a adopta? Citisem ca mai intrebau fete, dar nu stiu daca s-a concretizat ceva. Multumesc, Gabi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui papelusca
Buna, va citesc de cativa ani, dar nu prea am scris. Felicitari pt minunile voastre, ce fericiti trebuie sa fie cei ce sunt parinti! [olala] Am si eu o rugaminte- cunoasteti pe cineva care locuieste in strainatate dar a venit temporar in Ro pt a adopta? Citisem ca mai intrebau fete, dar nu stiu daca s-a concretizat ceva. Multumesc, Gabi
Eu am o cunostinta care a venit din Dubai sa-si obtina atestatul mai intai. Si apoi cu ajutorul parintilor aflati in tara sa caute un copilas. Dar eu mai stiu ca nu ai voie sa scoti copilul din tara (definitiv) decat dupa ce trec cei doi ani de post-adoptie. Teoretic cel putin.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tzuni [flo] E bine si asa... deci sunt sperante sa obtinem atestatul. Poate cu noua lege vom avem voie sa scoatem copilul din tara; ar fi bine si cateva luni aici, cateva luni in Romania. Prietena ta a spus adevarul, ca traieste/lucreaza in Dubai? Adevarul e ca tot citindu-va experientele imi cam luasem gandul de la adoptie din Ro; nu pricep de ce e asa de greu, de ce nu merge totul ca la carte. Speram sa intalnim persoane profesioniste la DPC-urile din judetele de resedinta ale parintilor. Multumesc, Gabi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

asi, felicitari[flo][flo][flo]! Ma bucur ca ai scapat de hartogaraie si ca ai acum familia intreaga si din punct de vedere legal, nu numai emotional! eu intru greu pe forum, piciul meu e in vacanta si refrenul lui este "te joci cu mine?" cu intarziere, LA MULTI ANI BIANCAI SI MARIEI [s] ioana, mama lui Mihai [url="http://picasaweb.google.ro/ioana.odeta/UnArtist?authkey=Gv1sRgCP-f0PP38OzZbg#slideshow/5338209091101214338"]un artist[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asi, felicitari! [/red] Dragele mele, mi-e dor de voi si tare as vrea sa mai scriu cate ceva, sau macar sa pot citi din urma, dar NU MAI AM TIMP :)))) Am acasa o maimutica-lipitoare care nu se dezlipeste de mine decat cu spaclul :) iar la serviciu o groaza de treaba dupa concediul de 3 saptamani. Tare as mai da statul in judecata pentru discriminare! Adica ce, daca adopti un copil de peste 2 ani, de ce nu avem si noi dreptul la un concediu macar de 1-3 luni de acomodare, ca doar si noi cotizam,,,,BRRRRRR ce nervi am ca a trebuit sa ma intorc la lucru. Pupici! Manuelita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare. intru scurt doar sa va transmit niste pupici de la o prietena draga, dar total absenta in ultima vreme [:D], si anume rozi [pk] e foarte ocupata, are o gramada de chestii de rezolvat si nu are timp sa intre pe forum (sunt bine, si ei si victorasul scump), dar se gandeste la voi si va transmite toate cele bune [pup] va pup si eu, si va doresc o zi buna !
mami de brotac rocker [pk]
[url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846"]Povestea unui Licurici[/url] [flo][flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello dragi mamici, Noi sambata ne-am intors de la mare unde Biancai i-a placut foarte mult, dar a facut rosu in gat si era suspecta de infectie urinara si astazi ne-am intors din spital unde am stat 4 zile si am facut antibiotice in vena. Mititica a luat o frica de doctori ca daca vede unul incepe sa planga de te doare sufletul.Acum este bine astepatam sa vedem cand se depune dosarul pt incuviintare si sa terminam si noi actele ca a atrecut 1 an si lucrurile se misca foarte greu la noi. Miha sa stii ca imi place semnatura te e super si eu vreu sa ne intalnim odata.[olala][olala][olala] Misha multi [pup][pup][pup][pup] MAMI DE BIANCA CHRISTINA Toate lucrurile bune se intampla celor ce asteapta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hehe [:D] uite'o si pe duoamna urziceanu cum a iesit din barlog [pk] ce faceti ? cum sunteti ? ce face maya ? [pup] maria, receptionat mesaj. voi transmite mai departe [8D]
mami de brotac rocker [pk]
[url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846"]Povestea unui Licurici[/url] [flo][flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...