Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

M-am hotarat adoptie.... cap.63


Recommended Posts

miha74- ai o semnatura trasnet!!!heheheh[olala] manuelita - ashteptam veshtile bune [olala] noi avem tema pentru acasa de la prima sesiune de consiliere parentala...tre' sa o facem, fiecare in dreptu' lui (nu pot copia de la omu' meu...[:I]) va tzuc [pup]...plec cu catzelu afara.....[:D] gabi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

CRISIS - ati fost superbi, iar despre TEODORA...NO COMENT, e adorabila si are niste ochii...mama, mama[pup][pup] MISHA - ti-am vazut flacaul, e dulce foc. Cred ca asa grasut o sa ajunga si Razvanel al meu, ca mananca pana mai are putin si se sparge [:D], iar daca nu-i dau, ma stiu toti vecini la cat urla [bang], dar e al meu si il iubesc chiar daca e haplea [:D] Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois SoriLea - MAMI DE RAZVANEL
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare catre fetele cu experienta in declararea adoptabilitatii. La noi copilul este in plasament. Parintele biologic nu se gaseste nicaieri, la adresa de buletin stau parintii biologicei si aceasta nu a fost pe acasa de ani buni. Se spune ca biologica traieste pe strada-in oras (de altfel la stabilirea masurii de plasament a fost gasita prin zona gropii de gunoi). Timp de 6 luni politia a cautat-o mereu si nu este de gasit pentru a i se lua declaratie cu privire la declararea adoptabilitatii. Intrebarea este cum putem misca dosarul, cei de la DPC nu inainteaza dosarul in instanta fara declaratia biologicei. Mentionez ca exista la dosar declaratii de la toate rudele mai putin biologica. Nu stiu de ce aceasta declaratie cu privire la declararea adoptabilitatii nu s-a luat in urma cu 6 luni cand a fost gasita biologiga si i s-a luat delcaratia pentru pladsament. Sunnday07, noua pentru plasament ne-au fost solicitate aceleasi acte ce le-am depus pentru atestatul de adoptatori plus o cerere de acordare a plasamentului. A fost o mare piedica faptul ca aveam atestatul de adoptaturi dar cu legislatia in mana am reusit sa aducem acasa un dar de la Dumnezeu. Bafta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maruta sunt de mare folos la dosar rapoartele politiei cum ca au cautat-o si nu au gasit-o , iar DPC-ul poate face un raport in care sa concluzioneza toata ancheta, prin care sa spuna ca biologica isi neglijeaza copilul si ca nu i-ar putea oferi conditii minime de trai(adica toata povestea cu traitul pe strada si la groapa de gunoi, cersetorie).Judecatorul daca ar avea bunavointa in maxim 3 infatisari ar trebui sa declare copilul adoptabil, dar asta depinde numai de el.Ce am observat eu este ca atat de mult conteaza cum fac cei de la DPC dosarul si cum se prezinta in instanta. Ei sunt norocul meu : [url="http://by.lilypie.com/NoBEp2.png"]Razvan[/url] si [url="http://b3.lilypie.com/G2Ntp3.png"] Maria [/url] Cand Dumnezeu iti inchide o usa , intotdeauna iti deschide o fereastra.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunnyday, noua pt plasament nu ne-au cerut acte in plus, din cate imi amintesc.Marutza,nu stiu de ce la unele judete a avea atestat este un impediment pt plasament, nu e nimic ilegal, ba chiar e o aiureala , la noi chiar avem prioritate cei cu atestat, pt ca asa e cel mai "in interesul copiilor".Nu va lasati, stati cu legea in mana! Succes mult!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[pk][pk][pk] bravo manu !!!!!!!!! in sfarsit !!!!! violeta, bun venit acasa ! [pup][pup][pup] la cat de mult te'a asteptat mamica ta si cat de mult te'a dorit, fii sigura ca viata ta va fi plina de dragoste si bucurie ! [olala] carmen, multu' de vesti ! [flo]
mami de brotac rocker [pk]
[url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846"]Povestea unui Licurici[/url] [flo][flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miha 74, bine ai revenit cu vesti despre voi Manuelita, va uram drum bun spre casa, ne bucuram impreuna cu voi; stim ca acum centrul universului vostru s-a mutat, dar poate iti faci mila cu noi si cand doarme puiul mic ne spui si noua povestea aducerii acasa a manutelor acelea mici; cum a fost drumul, cum a reactionat, cum a fost prima zi, primele ore (mi-a placut expresia “parinti ineficienti”, dar sa stii ca nu ati fost voi ineficienti, doar asa a fost sa fie) Acuma, eu nu obisnuiesc sa intru incaltata in vietile oamenilor, dar : Tzuni, sunt tare curioasa sa stiu daca Maria si-a intalnit bunicii si cum a decurs totul; Mi se pare mie sau iar e o perioada fasta pe aici ? Si multumesc anticipat cui isi face mila de mine si imi explica si mie (sau imi da un link) cum e treaba cu mailul comun...m-as incumeta sa pun si eu o poza acolo...si sa-mi clatesc ochii cu cei mai iubiti copii.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...