Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clinica Gynecoland - Dl. Dr. Ioan Stoian - nota 20


Recommended Posts

Dragele mele, Eu am fost o vizitatoare a acestui forum acum 2 ani, cand am fost pacienta Dl. Dr. Tutunaru, fiind programa pentru laparoscopie. Am avut ghinionul sa imi vina ciclul cu 3 zile inainte de interventie si desi dl. Dr. a spus ca facem laparo oricum (?!) [bruta] am hotarat sa renunt, gandindu-ma ca totusi ar putea apare complicatii pe parcurs, mai ales ca eu am endometrioza. Asadar, am renuntat pentru o perioada sa mai merg pe la medici, sa fac mii de analize, avand in vedere ca "cel mai bun medic pe infertilitate" in Romania m-a dezamagit. Acum 2 saptamani am gasit pagina web a clinicii gynecoland (cautati Gynecoland in google), am vizitat clinica pentru un simplu control periodic (PAP, secretie, etc). Prima impresie a fost foarte buna, asa ca m-am hotarat sa ii povestesc Dnei Dr. Mirela Vasile istoria mea. Am descoperit ca este clinica privata ce face si interventii ginecologice si laparoscopie si m-am hotarat sa ma operez. Vreau sa va spun ca acum sunt in a 3-a zi dupa laparo, sunt acasa de 1 zi, si am numai pareri SUPER despre clinica, Dl Dr. Stoian - un profesionist, OM, medic dedicat, serios....nu gasesc destule cuvinte de lauda. Intreaga echipa - de la infirmiere, asistenti, medici chirurgi, anestezistul - isi fac datoria cu o dedicatie, amabilitate si seriozitate rar de intalnit in Romania in ziua de astazi. Am fost tratata mai bine decat ma puteam astepta si chiar mi-a parut rau ca parasesc clinica unde am fost tratata regeste! Comparativ cu interventiile laparo in celelalte spitale din Ro si Bucuresti, am citit povestile fetelor care s-au operat la Elias cu Dr. Tutunaru. Trecand si eu acum prin experienta asta, pot sa va spun parerea mea - ca NU este in regula sa nu se monteze sonda urinara!!!! Eu am avut probleme cu repunerea in functiune a vezicii urinare si fara sonda, ar fi aparut complicatii. Placuta in nici un caz nu este, dar este necesara deoarece previne riscul unor complicatii. Eu acum am doua mici gaurele in zona ovarelor, a treia gaurica este chiar in buric, deci nici nu se vede. Gaurelele se vindeca foarte frumos. S-a descoperit endometrioza de gradul I si mi s-a dat o lista de tratament pe care o urmez. Mi s-a prezentat foaia de externare in care este explicit descris ce interventie s-a efectuat, ce s-a gasit si ce tratament urmeaza. Mi s-au facut toate analizele - PAP, secretie, ureaplasma, mycoplasma, si cele preoperatorii de sange ekg etc, care le am frumusel in mapa cu foiai de externare. Aparatura (cel putin mie asa mi s-a parut) foarte performanta. Organizarea - excelenta. Programarile - se respecta. Per total super [cool]! In concluzie, fetelor, cele care doriti un medic serios, dedicat si care face si laparo si alte interventii chirurgicale la un nivel superior, mergeti cu incredere. Eu va recomand aceasta clinica cu toata caldura si increderea si daca mai aveti intrebari, va raspun cu cea mai mare placere. Va pup pe toate![floare3] Diddy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 21
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu am facut la ei o sonoelastografie mamara. Parca a fost 150 roni. Singurul minus ar fi ca am asteptat (tot la dr. Mirela Vasile) vreo 2 ore peste ora la care am fost programata... Peste 6 luni voi repeta investigatia tot la ei... [url="http://by.lilypie.com/UoGup2.png"]Mara[/url] si [url="http://by.lilypie.com/MWckp2.png"]Matei[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui bytzi
didi,cit costa o laparo?
bytzi doamne ,ajuta-ma sa am si eu un bebe [ruga]
"Speranta,ca si credinta,nu inseamna mai nimic daca ii lipseste curajul; nu inseamna nimic daca ii lipseste riscul." (Thornton Wilder)
Stai pe scaun? Am sunat eu adineauri pret pt laparoscopie intr 800-1000EURO!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, costul laparoscopiei este 800 euro, ziua de spitalizare 100 euro, eu am stat 2 zile, deci in total m-a costat 1000 euro. Comparativ cu clinicile private din strainatate, pentru care am facut cercetare, este ieftin. Comparativ cu "taiatul pe banda rulanta de la Elias sau alt spital", nu stiu daca este scump sau nu, pentru mine sanatatea nu are pret, dar daca comparati si voi cat dati pentru o interventie laparo la alt spital (asistente, mana 1, mana 2, anestezist, etc)...cred ca tot pe acolo ajungeti....Mie mi s-a parut foarte important faptul ca dupa operatie am putut vorbi cu medicul sa imi spuna ce a gasit, ce tratament urmeaza etc, nu sa alerg pe holuri dupa el sau sa stau saptamani intregi fara sa aflu ce am si in nici un caz sa ma opereze pe ciclu asa cum au vrut unii. Cat despre asteptare la programare, eu nu am asteptat deloc, a fost totul la timp, depinde probabil si de cat de aglomerati sunt. Eu m-am programat in 2 saptamani la laparo, la consultatie am asteptat 10 minute la Dr. Vasile. Analize sunt decontate de casele de asigurari de sanatate (CASMB, CASAOPSNAJ si CASMTCT)- vedeti aici: http://www.gynecoland.ro/analize-CASMB-OPSNAJ.html
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...