Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Leoaicele DC*(38)*-in suflet cu Emma


Recommended Posts

Salutare

 

Deci, am ramas in urma cu cititul. De cateva zile deschid pg 12 si cand sa incep sa citesc, intervine ceva. De la serviciu, mai deschid, dar nici gand sa reusesc sa citesc.. ramane asa deschis toata ziua.

Ca sa nu ma dati disparuta [:D] va scriu nitelus pana reusesc sa recuperez. Sper ca sunteti bine cu toate si va pup cu drag.

 

Noi suntem binisor. Amelia si-a taiat deja toate zilele din calendar ca a zis ea ca s-a saturat. Dar teoretic ar mai avea pana miercurea viitoare. Asa ca azi facem alt calendar.

 

In we am fost la ziua cumnatului la curte. A fost tare tare frumos si nu stiu cand a trecut timpul(am mers dupa masa ca atunci a venit sotul). Cand a plouat am stat tot afara, ca era acoperit. Am respirat aerul acela de dupa ploaie, magnific!

Amelia a alergat, a facut tort din nisip decorat cu caise si mere stranse de pe jos, a cantat si s-a jucat cu o fetita.

Poze inca nu am, ca am uitat aparatul acasa. Cand le obtin de la cumnata, pun cateva.

 

Ieri am fost in vizita la niste prieteni care s-au mutat la casa( apartamentul lor) noua. E tare frumos sa iti indeplinesti visul de a avea casa ta! Erau asa impliniti!! Ma intrebam daca o sa ajungem si noi vreo data sa scapam de chiria asta.. Dar sanatate sa avem[:)]

 

Va pupic si mai revin saptamana aceasta

 

 

Lilia si Ameliaid="red">(26.09.2004)

id="left">id="right">id="right">

Copiii vin pe lume cu agenda lor proprie: unii ne lumineaza viata, unii ne testeaza rabdarea, unii ne dau un scop, altii incep sa aiba grija de noi.. cert este ca atunci cand vin, copiii schimba totul.. id="size1"> ( DH)id="black">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 204
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Adriana , nu am stiut ca iei pastile de slabit. Eu zic ca sa obisnuit organismul si acum vei stagna o perioada , apoi incepi iar sa dai jos, oricum felicitari pentru initiativa [flo] eu nu mananc mult dar nu dau jos niciun gram de 5 ani! (in sarcina am luat 9kg, am plecat din spital cu +2kg decat cat aveam inainte de sarcina

 

Lilia , cu programul asta "prima casa" nu puteti sa va luati casa voastra? noi nici nu ne-am interesat pentru ca nu avem bani nici de avans asa ca.....

abia astept poze sa o mai vad pe mica Amelia

 

________________________________________

 

Cataid="purple"> si [8**] Bianca-Mariaid="red">(2.11.2005)

 

 

Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copilid="limegreen">

 

 

Bucatareala

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello, dragutelor![flo] Hop si eu...

 

Sunt varza...[alcool]...azi am fost "in priza"... Am gatit (supa de pui cu taitei de casa, snitele si orez cu ciupercute...cu castraveciori murati...)...m-am apucat tarziu si...m-a prins soarele in bucatarie...[biz]

Am intins o gramada de [rufe] (bine ca s-au uscat rapid...), [spala] a spalat trei ture..., am facut [curat] in toata casa...

Nush...de unde atata chef de munca "pe" mine...[alcool]...S-au aliniat plantele?! A fost luna plina aseara...[:-/] Interesant...e ca, un coleg de-al sotului, i-a adus un borcan mare, plin cu zmeura... si, intrucat fii-mea refuza sa manance fructele, propriu- zise, mi-am propus sa fac o tarta sau un tortulet cu ele... HA, HA, HA!!!! No...m-am "stuchit"...sa nu ma deochi...[alcool]

in schimb, tortuletul cred ca maine il voi face...m-am trezit ca n-am frisca...[bang]

 

Am vrut sa postez si, alaltaseara, de fapt...tarziu in noapte...dar forumul era in revizie ...sau asa ceva...

Ieri, pe la amiaza, intr-o pauza...am incercat sa postez, iar...dar dupa ce am scris ditamai cearsaful...s-a intrerupt legatura... [bang] A picat net-ul...Am ceva probleme cu acest lucru, de cateva zile... Cred ca am sa renunt la serviciile acestei firme...

 

Let's start:

 

Katty, sar'mana! [pup] Da'...cred ca acum te relaxezi, la Olanesti...minunat loc! [olala] Cu o [berica] rece si saratele [pofta]...Merg...ca unse...! Deh...BRAVO MADAME!!!! [pk]

Concediu placut si relaxare maxima! [flo]

 

Catutza, multumesc, draguto! [pup]

Ah...daca ti-a placut si orasul...de ce nu il si vizitezi?! Va asteptam cu mare drag! [flo]

Brrrr...prin ce ai trecut la dentist! Sper ca esti ok acum!

[pofta] salata de vinete...dar n-am chef sa coc in casa...si la gratar...am uitat sa cumpar...[bang]

Ce de bunatati ai gatit... daaa...[asia]

Multa sanatate! [flo]

 

Dany, mercic, scumpo! [pup] Da'...la fel ca si Katty, la ora asta, cred ca te relaxezi...in Delta....[pk]...Vacanta placuta, sedere faina si fara "zapaceli" din partea copilasilor!

Te asteptam cu pozici![flo]

Urmeaza sa le vad pe cele pe care le-ai pus...

 

Annie, scumpo...unde esti?! [pup] Unde este fata optimista si care inspira atata voie buna?! Si...MATINALA....[;)] Te imbratisez, draguto...sper ca esti ok... Capul sus...si tot inainte...are sa treaca si perioada asta... Exista fericire si pentru tine...E in drum spre tine! [flo]

Multumesc pentru intrebare, Mitzuid="green">, din pacate, tot mai tuseste...dupa atata tratament...se trezeste ragusita...nu stiu ce sa mai fac...ce sa mai spun...[bang]

 

Daria, [pup] mare pentru frumoasa inotatoare! [olala] Nu mai am cuvinte...la ce copil reusit ai! Si e de admirat si curajul ei! Felicitari! [flo]

Citat:
Ieri am copt vinete si am facut o salata, am fiert iar porumb , am facut supica pe pui cu taitei, am facut ... racituri niciodata n-am facut vara ... azi am facut chiftelute. Mai am daca vreti fasole frecata de vineri Si aseara am prestat un tort din bal cumparat si crema de frisca+Milka ... Maine fac cartofi noi cu patrunjel si frig pulpe dezosate si gataaa. Imi bag picioru`. Aaa, am mai luat si cateva felii de pizza
align="right" id="quote2">

Inundatie la mine in gurita...[pofta][pofta][pofta]!!! Mey...esti bestiala! [pk] Da' ai gatit... cu simt de raspundere...si numai...una si una...mancaricile...

O saptamana usoara la jobb!

Ah...multumim pentru complimente! [pup]

 

Gabi, orice comentariu din partea mea ar fi de prisos! Doar ca sunt alaturi de voi si ma rog lui Dumnezeu ca totul sa fie bine, pana la urma! [ruga]

Multa sanatate! [flo]

 

 

Copilutzu, un [pup] maaare!!!! Sper ca esti mai bine si ai trecut peste pasa nasoala! Sunt aici daca...pot sa te ajut! [flo]

 

 

Emma, multa sanatate lui Andreiid="blue">! Frumos concediu si "aglomerat"...[flo]

Asteptam pozici!

 

Leditia, multa sanatate! [flo]

 

Adi, las' ca nu esti singurica... Sunt alaturi de tine! Si eu tot acasica...tot pe langa casa...[bang]

Sar'mana pentru complimente! [pup]

Iar tortul....e [olala] minunat! Ca tot ce faci tu, dealtfel! Mii de felicitari! [asia][flo]

N-a ajuns ploaia la voi?! Alaltaieri, dupa-amiaza, in Bacau a plouat cu spume...T O R E N T I A L...si, ieri...madame vreme...ne-a servit o ploaie zdravana...[bang] SPER, din tot sufletul, sa ajunga si la voi!!!! [pic] [pic] [pic]

Multa sanatate! Nasol cu durerile de cap...cunosc, din plin, cum e...si, la fel...durerea nu cedeaza nici cu Solpadeine, nurofen si restul... e ca si cum as lua bomboane...

Multa sanatate! Si...totusi, ai grija si cu procesul de slabire...Sa nu fie aceasta cauza durerilor de cap...

 

Lilia, [pup] micuta! Draguta de ea!

Mama ta cand vine?!

Cred ca v-ati distrat frumos la ziua cumnatului...Plus ca la aer curat..o minunatie...

Si Ameliaid="red">...micuta bucatareasa...[flo]

Asteptam pozici, bineinteles! [flo]

 

Livya, bine ai venit! [flo] Ai nimerit intr-o gasca de super, super fete! Scriu din propria experienta...sunt ultima (ma rog, am fost...[:D]) venita in grup...si...ma simt minunat alaturi de ele...[asia]

La cat mai multe postari! Chiar cearsafuri! [:D]

 

 

 

Gata...ma duc sa incerc sa adorm... Iar m-au luat insomniile...[alcool]

O saptamana minunata sa aveti dragutelor! [flo]

 

 

Maria-Elena, un vis devenit realitate!id="green">

 

 

Mitzu si...perlutzele...[:D]id="orange">

 

Ioana, mami de id="limegreen">Maria-Elenaid="green">, alintata, id="limegreen">Mitzuid="green"> [pup] ( 5 septembrie 2006 )id="limegreen">

 

 

De prin viata...adunate!id="purple"> "[ilp]"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna celor mai si mai...

 

O zi frumoasa si numai bine va ofer cu drag [cit] si[papica].

 

Astrele spun:

Pregateste-te sa primesti in continuare bani si cadouri de acolo de unde te astepti cel mai putin.

 

Astrele ti-au pregatit surprize foarte placute, iar relatia de cuplu este infloritoare.id="red">

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~id="maroon">

Eu sunt mai bine cu "pisicul"[:)],deja caut solutii[pk].Stiam ca in general daca pot sa spun ce ma supara mai mult de o zi nu ma tine[:D]

Bogdi e fericit are primele 6 carti de la adevarul si-mi cere sa-i citesc(daca plange si fata vrea si mai mult sa-i citesc in acel moment)[alcool].De rezolvat ii rezolv pe amandoi pe fata o "mufez" si lui ii citesc[pk].

 

Fara se vreau am masurat-o pe Isabella s-a intors pe latimea patutzului si la limita a incaput deci 60cm[pk](+4 fata de luna trecuta) si am masurat apoi capul 40cm(+2fata de luna trecuta) [pk] nu stiu ce greutate are caci nu am cantar...iar la medicul de fam nu am ajuns inca...dar sper sa fi luat bine.

 

[pup][flo]

 

oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*id="Tahoma">

id="purple">

[flo][flo2][floare3]

Bazar pentru Bogdanid="red">id="size1">

Blogul lui Bogdan-Andrei

_

 

goblenuri-relatii pe blogul Donului

 

_

id="right">

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la

Dumnezeu imposibilul!

id="red">

[ruga]Doamne ajuta!id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza

livya bine ai venit.[flo]

 

Dodo,ma bucur ca esti mai bine psihic.[flo]

 

Ioana,trimite si la Cta niste tort.[pofta]

 

Adi,ce pastile de slabit iei?Eu nu sunt de acord cu astea,desi la un moment dat am vrut sa iau si eu,dar m-a zapacit barbata-miu la cap ca nu si nu,ca mi le arunca si am zis pas..sunt si fff scumpe.Eu am tinut un regim proteic,cu care de ex al meu slabeste 1kg pe zi..eu nu!Deci pt mine nu e bun acest regim.Acum insa,mi s-a luat si ma rasfat..ba cu o inghetata,ba cu o cioco..deh,recuperez.[:D]

 

Lilia,de ce nu aplicati pt programul ala "prima casa".Am inteles ca v-ar trebui cu totul cam 7000 euro(avansul 3000,plus taxe notariale,comisionul firmei imobiliare si ce mai e) si apoi ratele,dar suporta si statul f mult,deci banuiesc ca ratele ar fi mai mici decat daca v-ati lua voi un ap cu credit ipotecar.

 

 

 

POZE CU NOI

[mamica] de David Christian[copil]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Leditia
Neatzalivya bine ai venit.[flo]Dodo,ma bucur ca esti mai bine psihic.[flo]Ioana,trimite si la Cta niste tort.[pofta]Adi,ce pastile de slabit iei?Eu nu sunt de acord cu astea,desi la un moment dat am vrut sa iau si eu,dar m-a zapacit barbata-miu la cap ca nu si nu,ca mi le arunca si am zis pas..sunt si fff scumpe.Eu am tinut un regim proteic,cu care de ex al meu slabeste 1kg pe zi..eu nu!Deci pt mine nu e bun acest regim.Acum insa,mi s-a luat si ma rasfat..ba cu o inghetata,ba cu o cioco..deh,recuperez.[:D]Lilia,de ce nu aplicati pt programul ala "prima casa".Am inteles ca v-ar trebui cu totul cam 7000 euro(avansul 3000,plus taxe notariale,comisionul firmei imobiliare si ce mai e) si apoi ratele,dar suporta si statul f mult,deci banuiesc ca ratele ar fi mai mici decat daca v-ati lua voi un ap cu credit ipotecar.POZE CU NOI[mamica] de David Christian[copil]
align="right" id="quote2">Ledi[pk]vineri ne-a sosit premergatorul[pk] era de pe 5 iunie in CT [alcool]Cat despre "prima casa" eu am inteles ca statul gireaza in rest totul e la fel ratele sunt la fel,..doar gireaza pana la 60 000 euro atat.oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*id="Tahoma">id="purple">[flo][flo2][floare3]Bazar pentru Bogdanid="red">id="size1">Blogul lui Bogdan-Andrei _ goblenuri-relatii pe blogul Donului_id="right">
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de laDumnezeu imposibilul!id="red">[ruga]Doamne ajuta!id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dodo,pune o poza sa vad si eu despre ce premergator este vorba.Se poate?

 

Nu stiu exact cum e cu prima casa,intr-adevar informatiile pe care le stiu,le stiu de la tv.Nu m-am interesat pt ca noi avem acum o casa.

Eu voiam mai demult sa aplic pt programul ala al lui Mazare,insa nu mi-a venit adeverinta de la munca in timp util si nu am mai apucat sa depun dosarul.Apoi ne-am casatorit si nu stiu daca ma mai incadram.(pt ca sotul avea locuinta,doar ca era luata inainte de casatorie)Acum clar nu ne mai incadram nicaieri ca am luat alta si suntem amandoi proprietari.Eu intelesesem ca statul ar suporta o parte din suma,pt ca ratele la 57mii de euro ar fi enorme in caz contrar si nu stiu cine si-ar permite.Am niste prieteni care pt 45mii platesc 15 sau 20mil lunar,deci pt 57mii(ca avansul e de doar 3000),ratele sunt enorme..Si atunci nu stiu ce treaba mai faci,pt ca sunt fff putini tineri care si-ar permite aceste rate..Cred ca ar fi undeva la 30mil..si cine naiba isi permite sa dea atat la banca lunar?Plus ca inafara de asta stim cu totii,ca mai ai si alte cheltuieli legate de casa,de transport,mancare,haine,pt tine ca persoana,ca doar nu stai nemancat 10-12 ore la munca..daca mai ai si copii,nu vreau sa ma mai gandesc,ca vad la mine cum se duc banii de cand am copil..Si pana la urma ar trebui sa se numeasca "prima casa pt tinerii bogati" daca ar fi asa.Insa cei interesati ar trebui sa se intereseze mai bine..

 

 

POZE CU NOI

[mamica] de David Christian[copil]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ledi acesta este

 

oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*id="Tahoma">

id="purple">

[flo][flo2][floare3]

Bazar pentru Bogdanid="red">id="size1">

Blogul lui Bogdan-Andrei

_

 

goblenuri-relatii pe blogul Donului

 

_

id="right">

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la

Dumnezeu imposibilul!

id="red">

[ruga]Doamne ajuta!id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...