Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Leoaicele DC*(38)*-in suflet cu Emma


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui Dodo-pui
Ledi acesta esteoo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*id="Tahoma">id="purple">[flo][flo2][floare3]Bazar pentru Bogdanid="red">id="size1">Blogul lui Bogdan-Andrei _ goblenuri-relatii pe blogul Donului_
id="right">
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de laDumnezeu imposibilul!id="red">[ruga]Doamne ajuta!id="size1">
align="right" id="quote2">Aaa,din asta i-am luat si eu,dar sa se joace cu el,ca nu stiu in ce masura e el asa stabil sa se plimbe cu el prin casa.(bine,cand o merge)POZE CU NOI[mamica] de David Christian[copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 204
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Leditia

Aaa,din asta i-am luat si eu,dar sa se joace cu el,ca nu stiu in ce masura e el asa stabil sa se plimbe cu el prin casa.(bine,cand o merge)


align="right" id="quote2">
Mie mi se pare ok si mult mai bun decat cele clasice care-i invata sa mearga incorect(dr pe acelea chiar nu le indica)



oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*id="Tahoma">
id="purple">
[flo][flo2][floare3]
Bazar pentru Bogdanid="red">id="size1">
Blogul lui Bogdan-Andrei
_

goblenuri-relatii pe blogul Donului

_
id="right">
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!
id="red">

[ruga]Doamne ajuta!id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata !

A plouat rau di tat pe aici asa ca e racoare :-)

Dodo, felicitari lunganei [pk] super frumoasa jucaria, sa o folositi sanatosi !

Ioana, ce harnicuta ai fost [pup][pup]

Ledi, cum stai cu somnul ? [flo]

Lilia, asteptam pozele [olala]

Restu` de gagici ?

 

 

-------id="red">

Daria & felina fioroasaid="Trebuchet MS">id="red">[zana] GIULIAid="Trebuchet MS">(2004 08 16)id="Trebuchet MS">id="red"> &id="Trebuchet MS">id="red"> [buburuza] Selaid="Trebuchet MS">id="red">

-------id="red">

Port in suflet povestea licuriciului Emmaid="red">id="Book Antiqua">

"Stelele care cad nu pier,

Stelele care cad se duc pe un alt cer"id="size1">

NU RAMANE INDIFERENT !

AJUTA-L PE BOGDANid="blue"> SA VADA !id="red">id="size4">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

 

Pauza de pranz, si va scriu repejor. Am reusit aseara sa citesc, dar nu am mai apucat si sa scriu ca era tarziu. Am scris o parte pe care mi l-am trimis pe mail si azi termin repejor cu el.

 

Catutza, imi pare rau ca ai probleme cu dintii.

Hai ca incet-incet vine si vacanta voastra.

Tu deja esti in vacanta, nu? Nu mai are Bia ocazia sa sara pe saltele :d

 

Dany, ce frumos a fost la mare. Si tu nu esti grasa, nu stiu de ce zici asta. Ca un mic secret, in unele poze mai vechi, imbracata in haine mai largute, aveam impresia ca esti mai grasuta. Cand de fapt nu esti deloc. Dar iti inteleg dorinta de a fi asa cum ai fost o data..

Sa ai o vacanta placuta cu elevii.

Si multa sanatate finutului proaspat sarbatorit.

 

Daria, venim noi la gulas sau bogracios, se poate?

Tu de ce gatesti asa mult in we? Voi reusiti sa mancati tot?

Am ras cu lacrimi de faza cu spalatul Selei.

 

Ioana, imi pare rau ca inca nu ati scapat de problemele de sanatate. Dar ma bucur ca ramai optimista. Mi-a placut mult '' ghearele tasneau... coama in flacari...pregateam ragetul.. ''[:D]

Ca idee, daca vrei vinete coapte si ardei, poti sa le faci la sora ta, la curte, pe gratar. Noi am facut in ceilalti ani la fratele sotului. Si ne-au zis sa mergem si anul acesta. In special daca vrem pe iarna e foarte comod.

 

Leditia, ce frumos ca ai iesit cu cumnata sa te relaxezi. Dar eu nu pot sa merg intr-un magazin daca nu am bani. Ma enerveaza :d

Amelia a fost la cresa de la 2 ani jumatate. Noi am nimerit o cresa ok, unde nu au fost probleme si am fost foarte multumiti. Dar oricum ar fi, stresul revenirii la munca va fi mereu foarte mare, cel putin la inceput. Dar pe urma, toate gasim o cale de mijloc si de echilibru, daca ne dorim.

Cat despre cele 4 kg, eu nu o sa iti zic ca celelalte fete ca arati foarte bine asa cum esti si ca nu ai nevoie de slabit. Pentru ca eu stiu de la mine ca 4 kg in plus te pot stresa la fel de mult ca si 50. Depinde de psihic si de greutatea la care te simti bine.

De aceea te incurajez sa mergi mai departe, dar sa o iai usor.

Este foarte adevarat ca nu se potriveste orice dieta oricarei persoane. Trebuie sa detectezi ce anume te ajuta sa slabesti( la unii se intampla daca renunta la dulciuri, la altii daca renunta la grasimi, iar la al treilea poate sa il ajute doar faptul ca nu mai mananca dupa o anumita ora)

 

Gabi, ma bucur ca esti mai optimista. Nici chiar in cazul in care o mama greseste in timp ce incearca sa lupte pentru copilul ei, nici atunci nu cred ca este judecata de cineva. Pentru ca se vede foarte bine intentia initiala. Cu atat mai mult la tine, care nu ai gresit cu nimic, nu vad de ce te-ai fi simtit vinovata si judecata.

 

Doamne ajuta mai departe! Un doctor bun conteaza foarte mult. Eu o sa ii multumesc mereu doctorului Ameliei, pentru ceea ce a fost pentru ea si pentru noi. Mai sunt foarte putini doctori, care sa fie si Oameni.

 

Emma, deci in timp ce noi ne plangeam aici toate ca vrem vacanta tu deja erai relaxata total [:D]

Imi pare rau ca Andrei e bolnav, sanatate multa. Si asteptam poze si ca nasa si din vacanta( daca vrei sa le impartasesti cu noi bineinteles)

 

Adi, felicitari pentru cele 10 kg in minus si iti tin pumnii sa plece si celelalte 10 la care speri.

Mi-a placut ca ai zis tu ca nu ai facut multe de mancare de ziua sotului dar cand ai inceput sa le enumeri nu se mai termina lista [:D]. Ca de obicei jos palaria!! Si ptiu sa nu fie de deochi pentru Catalina. E tare frumusica. Am vazut si la tine si la Daria, cum reusiti sa le faceti impletiturile alea? Eu nu prea reusesc la Amelia.

 

Raluca, s-au intors baietii? ai terminat cu curatenia generala?

 

Katty, sper sa aveti o vacanta frumoasa acolo, sa veniti numai cu impresii placute.

 

Annie.. eu consider ca din orice situatie trebuie sa existe iesire daca iti doresti cu adevarat. Trebuie insa fii foarte hotarata in ceea ce iti doresti. In astfel de relatii nu prea cred ca merge cu '' nu stiu ce am sa fac, am sa vad... '' Este doar parerea mea. Si desi am sa fiu dura, eu consider ca o femeie care este abuzata( fizic sau psihic) si sta in acea relatie, este principalul vinovat pentru viata pe care o are. Si din astfel de relatii te poti desprinde numai daca iai masuri radicale, nu doar pe moment, la suparare sau la nervi. Iti doresc multa hotarare si vointa sa faci ce trebuie.

 

Am uitat sa va zic, ca noi pana la urma am ajuns la ferma aia, atunci duminica. A fost dragut, Ameliei i-a placut, desi initial orasheanca din ea se tinea de nas ca ii mirosea urat. A dat zahar la ponei, iarba la caprite si a admirat celalalte animale. Am luat si laptic de la dozator.

 

Va pup si sa aveti o zi cat mai frumoasa.

 

 

 

 

 

 

Lilia si Ameliaid="red">(26.09.2004)

id="left">id="right">id="right">

Copiii vin pe lume cu agenda lor proprie: unii ne lumineaza viata, unii ne testeaza rabdarea, unii ne dau un scop, altii incep sa aiba grija de noi.. cert este ca atunci cand vin, copiii schimba totul.. id="size1"> ( DH)id="black">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lilia, [:D] am gatit mult ca am avut musafiri.

De obicei nu fac cantitati mari, ci mai multe feluri in cate o caserola sa aiba lumea ce alege [:-@] si pana miercuri nu trec pe la aragaz nici impuscata [8D]

Pozele ? [olala]

 

-------id="red">

Daria & felina fioroasaid="Trebuchet MS">id="red">[zana] GIULIAid="Trebuchet MS">(2004 08 16)id="Trebuchet MS">id="red"> &id="Trebuchet MS">id="red"> [buburuza] Selaid="Trebuchet MS">id="red">

-------id="red">

Port in suflet povestea licuriciului Emmaid="red">id="Book Antiqua">

"Stelele care cad nu pier,

Stelele care cad se duc pe un alt cer"id="size1">

NU RAMANE INDIFERENT !

AJUTA-L PE BOGDANid="blue"> SA VADA !id="red">id="size4">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui LiliaToma
Buna, Gabi, ma bucur ca esti mai optimista. Nici chiar in cazul in care o mama greseste in timp ce incearca sa lupte pentru copilul ei, nici atunci nu cred ca este judecata de cineva. Pentru ca se vede foarte bine intentia initiala. Cu atat mai mult la tine, care nu ai gresit cu nimic, nu vad de ce te-ai fi simtit vinovata si judecata. Doamne ajuta mai departe! Un doctor bun conteaza foarte mult. Eu o sa ii multumesc mereu doctorului Ameliei, pentru ceea ce a fost pentru ea si pentru noi. Mai sunt foarte putini doctori, care sa fie si Oameni.
align="right" id="quote2">Edit:[bang][bang[bang] am dat drumul doar la citat de raspuns....[bang]oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*id="Tahoma">id="purple">[flo][flo2][floare3]Bazar pentru Bogdanid="red">id="size1">Blogul lui Bogdan-Andrei _ goblenuri-relatii pe blogul Donului_id="right">
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de laDumnezeu imposibilul!id="red">[ruga]Doamne ajuta!id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui LiliaToma
Buna, Gabi, ma bucur ca esti mai optimista. Nici chiar in cazul in care o mama greseste in timp ce incearca sa lupte pentru copilul ei, nici atunci nu cred ca este judecata de cineva. Pentru ca se vede foarte bine intentia initiala. Cu atat mai mult la tine, care nu ai gresit cu nimic, nu vad de ce te-ai fi simtit vinovata si judecata. Doamne ajuta mai departe! Un doctor bun conteaza foarte mult. Eu o sa ii multumesc mereu doctorului Ameliei, pentru ceea ce a fost pentru ea si pentru noi. Mai sunt foarte putini doctori, care sa fie si Oameni.
align="right" id="quote2">Poate din cauza neputintei mele [asia]oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*id="Tahoma">id="purple">[flo][flo2][floare3]Bazar pentru Bogdanid="red">id="size1">Blogul lui Bogdan-Andrei _ goblenuri-relatii pe blogul Donului_id="right">
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de laDumnezeu imposibilul!id="red">[ruga]Doamne ajuta!id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa ii zic Lyviei, bine ai venit printre noi.

 

Si am uitat sa zic despre Prima casa.

Statul nu suporta o parte din cei 60 mii. Statul de fapt nu da nici un leu. Avantajul acestui program este ca statul este girant in fata bancii in caz ca nu mai poti plati. Si atunci banca relaxeaza conditiile ca sa iti poata da creditul. Statul a impus bancilor care vor sa acorde credite prin acest program, o anumita limita la dobanda, peste care nu pot sa treaca( mai putin da, mai mult nu, e in dependenta de Euribor si Libor dar oricum exista o marja fixata)

 

In aceste conditii, cu o dobanda mai mica, o persoana s-ar putea incadra la un credit mai mare decat la ce se poate incadra in conditiile actuale. Sau daca ia aceeasi suma pe care vroia sa o ia inainte, va avea rata mai mica, datorita dobanzii.

Problema ramane avansul de minim 5%.

 

Noi analizam si aceasta varianta cu prima casa, desi eu sunt foarte sceptica in privinta realizarii lui.

Daca va fi posibil, vom incerca ptr avans un alt credit, de consum..

 

Deocamdata insa, nu imi fac mari sperante, dar continuu sa visez. Doar nu e interzis, nu?

 

Bineinteles, imi doresc cel mai mult sa fim la casa noastra, unde fiecare lucrusor sa poarte amprenta noastra.

 

Dar stiu ca Dumnezeu aranjeaza lucrurile asa cum stie el. Noi am renuntat la visul nostru, pe parcursul a cativa ani cat Amelia a stat mai mult prin spitale. Nu am regretat nici o clipa pentru ca sanatatea este cea mai importanta pana la urma. Si prefer sa stau in chirie, dar sa stiu familia unita, fericita si sanatoasa.

 

Acuma, simt ca e momentul sa reluam visul.

Dar ii multumesc lui Dumnezeu pentru ca am reusit sa imi platesc si o chirie pana acuma, pentru ca Amelia este bine, pentru ca am un serviciu cat de cat bun( in conditiile actuale, as spune foarte bun) si ma rog ca lucrurile sa evolueze mereu inspre bine. Asta va doresc si voua, sa gasiti implinirea si bucuria in ceea ce primiti de la viata.

 

Stiti la ce visez eu? Visez sa am o casuta cu pridvor si cu iarba verde, ca in Neveste disperate [:D] Visul ramane vis [:D]

 

 

Lilia si Ameliaid="red">(26.09.2004)

id="left">id="right">id="right">

Copiii vin pe lume cu agenda lor proprie: unii ne lumineaza viata, unii ne testeaza rabdarea, unii ne dau un scop, altii incep sa aiba grija de noi.. cert este ca atunci cand vin, copiii schimba totul.. id="size1"> ( DH)id="black">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui mamagiuliei
Lilia, [:D] am gatit mult ca am avut musafiri.De obicei nu fac cantitati mari, ci mai multe feluri in cate o caserola sa aiba lumea ce alege [:-@] si pana miercuri nu trec pe la aragaz nici impuscata [8D]Pozele ? [olala]
align="right" id="quote2">Inca nu le am. O sa la pun cand le voi avea :)Lilia si Ameliaid="red">(26.09.2004)id="left">id="right">id="right"> Copiii vin pe lume cu agenda lor proprie: unii ne lumineaza viata, unii ne testeaza rabdarea, unii ne dau un scop, altii incep sa aiba grija de noi.. cert este ca atunci cand vin, copiii schimba totul.. id="size1"> ( DH)id="black">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Capitolul *(39)* va astepta

 

oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*id="Tahoma">

id="purple">

[flo][flo2][floare3]

Bazar pentru Bogdanid="red">id="size1">

Blogul lui Bogdan-Andrei

_

 

goblenuri-relatii pe blogul Donului

 

_

id="right">

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la

Dumnezeu imposibilul!

id="red">

[ruga]Doamne ajuta!id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...