Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Divort dupa 18 ani de casnicie


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui Marina
Io zic sa urli, sa faci si tu o criza si sa-l trimiti la naiba. Banuiesc ca ai si tu dreptul sa fii stresata si sa ai o criza de 40 de ani! Marina
Da, in mod clar si ea are dreptul acesta si e mult mai justificat din cate povestea. Dar oare ar ajuta cu ceva? Eu nu i-am zis sa reziste si sa stranga din dinti, i-am zis doar sa se gandeasca daca merita sau nu sa faca asta. Daca o face si va fi mai bine atunci merita. Daca o face degeaba atunci mai bine sa-l trimita la naiba direct, fara sa mai astepte trecerea timpului si mintea lui cea de pe urma. Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 59
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Sincer , cu ani in urma am citit intamplator un mesaj primit pe telefonul lui si am avut un soc, era un mesaj de la o femeie maritata ( cu care el sustinea la vremea respectiva ca nu ar avea nimic),atunci am sunat la numarul respectiv si am avut o discutie foarte dura si foarte urata cu persoana respectiva ,dupa care am avut o discutie si cu el...nu am plecat ...am ramas si am luptat pentru ceea ce era al meu...adica pentru sotul MEU ,pentru copilul meu ,pentru caminul meu.Din clipa aceea am jurat ca nu mai pun mana pe telefonul lui...am spus ca lucrurile pe care nu le sti nu dor .Este posibil ca in acest moment sa existe cineva...dar acest cineva sigur este la randul ei maritata pentru ca sotul meu in ultima perioada(2ani)nu mai face delegati,nu lipseste de acasa in cursul saptamanii iar in weekend sta in casa.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Karluta, stii ce e trist ? Ca nu depinde de tine alegerea lui, eu asa simt [bang] Si ca orice faci, el va face fix cum a decis deja. Mai bine incearca sa nu te imbolnavesti si sa le fii alaturi copiilor si lucrurile oricum se vor aseza, in vreun fel sau altul, vei vedea si tu zilel urmatoare ce posibilitati ai si ce mai poti face. Asta cu mandria/orgoliu e un mare kk. Nimeni nu iese dintr o casnicie fara sa explice ce si cum, macar din respect. Daria & felina fioroasa[zana][url="http://4.bp.blogspot.com/_TFA_yYALrsI/SvnpIYmTTTI/AAAAAAAAAB4/KQmqdH1SKtU/S220-h/IMG_0662_1.jpg"]GIULIA(2004 08 16)[/url] cu [buburuza] [url="http://good-times.webshots.com/photo/2581961910059491989nGUHDr"]Sela[/url] _____________________"Meglio sole, che mall`accompagnate !"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Este foarte dureros dupa atatia ani, dupa ce ierti ,dupa ce treci cu vederea atatea sa se descotoroseasca de tine ca de un obiect.Sunt foarte sigura ca voi reusi sa trec peste toate astea,dar greu si cu foarte multa durere si sunt sigura ca nimic nu va mai fi cum a fost.Oricum ma pot considera o norocoasa si o femei realizata prin cei doi copii minunati pe care ii am . Pe langa astea mai am o familie si o SORA MINUNATA care ma sustine si care ne iubeste enorm pe toti trei.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca il mai vreau...acum sunt atat de furioasa si sigur nu-l mai vreau.L-am iubit si il iubesc enorm pe acest om si nu i-am cerut nimic niciodata decat sa fie cu noi ,in momentul in care a ajuns acasa sa fim o familie...dar nu poate acest lucru...este atat de egoist.Da vreau inapoi un barbat care sa arate ca este tata pentru copii lui, sa se implice in activitatile lor, sa mergem impreuna la plimbare,la cumparaturi sa fim o familie... si care sa inteleaga ca totul are o limita si ca nu este suficient faptul ca financiar familia ta este bine sa inteleaga ca trebuie din cand in cand sa mai arati si ca sentimental iti pasa de oameni de langa tine...il vreau inapoi pe acest om ...dar din pacate nu pot face o magie sa se intample toate astea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru sfaturi.Am incercat mereu sa-i fiu un sprijin in tot ce a vrut sa facem , am incercat mereu sa pastrez comunicarea intre noi dar el este un tip foarte dur care nu isi deschide sufletul asa de usor si care daca are o problema nu vrea sa discutam...el spune mereu ca nu vrea sa ma streseze cu problemele lui...iar cand incercam sa-i spun ca ne ducem in jos in prapastie ca trebuie sa facem ceva , mereu raspunsul era tipic...esti nebuna sau ,,ce vezi tu in neregula cu noi, sti ce ar insemna sa nu-mi pese de voi...sa vin beat acasa in fiecare seara si sa-ti dau bataie in fiecare zi,, si la replici de genul asta ramai blocata.In general simteam cand ceva este in neregul si incercam sa comunic dar din pacate raspunsul era ,, nu am nimin ti se pare tie,,
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Primul impuls este sa crezi ca are pe alta...in trecut a mai avut mici aventuri trecatoare(dar oare ce barbat nu are!!!)dar culmea il miroseam imediat si actionam dar acum nu am simtit nimic...oare cu trecerea varstei a devenit mai versat in a ascunde asta [bang]sau poate am pierdut din vederev multe lucruri ocupata mereu si cu cel mic si restul lucrurilor.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...