Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Divort dupa 18 ani de casnicie


Recommended Posts

Asta fac plang si urlu si il trimit la naiba ...dar tot sufar.Nici eu nu sunt deacord cu criza barbatului la 40 de ani dar se pare ca este adevarata mai am prietene care trec prin crize de genul asta dar care nu au ajuns la divort.Incerc sa ma linistesc si sa ma consolez ca acest om nu ne merita.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 59
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Asa cred si eu, acum lucrurile sunt prea calde pentru explicatii din partea la amandoi.Nu am vrut sa-l schimb pentru ca este foarte greu sa schimbi un om , am spus ca este normal sa faci compromisuri de ambele parti pentru a reusi sa menti un echilibru si o armonie in familie dar toate au o limita se pare ca la mine limita nu am fost eu ci copii.In clipa in care a ridicat pumnul la copil am ripostat si ajunsa acasa i-am spus foarte hotarata ca nu se mai poate dupa toate cele spuse si dupa amenintarile lui cu divortul i-am spus ca daca asta vrea asta sa faca.In prima faza a fost foarte socat dupa care a spus ca nu vrea sa mai ramanem nici prieteni de dragul copiilor.Cred ca la el a fost o lovitura dura in mandria lui faptul ca eu am acceptat divortul si nu am mai cautat ca alta data o cale sa ne impacam.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pasi mici si pe rand...iti tin pumnii sa faci ce-i mai bine pt tine[flo]cat timp ti-e tie bine le este si copilasilor bine:-) mai poti sa ierti complet si sa stergi cu buretele iesirile? devii ceea ce practici www.de-azi.ro http://oscarfriends.wordpress.com/ "Daca abatoarele ar avea pereti de sticla, am fi cu totii vegetarieni." Linda si Paul McCartney
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine ma dispera efectiv expresia si ideea de "criza barbatului de 40 de ani!"[bang]Mor cind o aud! Mai fetelor/nevestelor/mamelor,dar criza femeilor cind este???? Motive mai,motive.Ah de`as putea ce i^as vindeca eu pe toti de toate crizele ,inclusiv alea cind le ies dintii [bibe][bang][bang] ************************************ Whatever happens don`t let go of my hand!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu nu contest faptul ca ati fi putut avea probleme in casnicie care sa fi erodat in timp relatia, dar: cum a reusit el sa transeze asa rapid totul? Nevasta, iti las tie tot, draga mea: copiii, casa, sa nu zici ca-s baiat rau iti las si creditul de la banca si eu ma duc ... sa alerg!!!!! Ntz.ntz sunteti prea galagiosi si nu mai gatesti bine, pa si pusi!!! Criza, criza, dar daca va conciliati, te rog ai in vedere ca nu prea te poti baza pe el te poti trezi oricand plecata in vacanta ca o familie si intoarsa acasa cu ajutor de la prieteni. Este INADMISIBIL sa te lase balta asa, si cu un copil mic.... Parerea mea este sa nu-i mai cauti scuze (a lovit copilul) si sa-l lasi in plata lui, cel putin o perioada.... mai departe numai tu hotarasti [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Karluta, din cate ai povestit, omul nu e la prima abatere... e o porcarie, criza asta de 40 si cum adica e firesc la un barbat sa se arunce in aventuri? Moamaaaaa, suntem in secolul 17???? Dupa cine plangi? Dupa un barbat care nu te-a respectat de-a lungul anilor inselandu-te, dupa un barbat care te-a facut carpa in fata prietenilor, dupa un animal care si-a lovit propriul copil, dupa omul care te-a tratat ca pe o ultima fraiera de-a lungul anilor... si tot de el ti-e dor? Gandeste-te un pic: cat mai vrei sa te umilesti? Cat mai vrei sa induri? Esti masochista cumva? Eu zic ca ai indurat destul, ai azi-maine 40 de ani, e cazul sa incepi o viata noua, pana a mai ramas ceva din ea, ca repede se duce, mult prea repede, ca sa stam si sa suspinam dupa oameni din astia se calitatea a III-a, in loc sa ne vedem de viata noastra si sa incercam sa fim cat mai fericiti... Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002) [url="http://www.dropshots.com/kincses3#"]poze noi[/url] [url="http://www.dropshots.com/kincses4#"]poze si mai noi[/url] [url="http://www.dropshots.com/kincses5#"]poze cele mai noi[/url] Povestea nasterii: [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=121877"] Lili [/url] si [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=121907"] Robert [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Probleme au mai fost dar mereu am avut solutii pentru ele.Eu am fost socata de iesirea lui atat de violenta verbal fata de mine , in conditiile in care in toate discutile avute noi nu ne-am permis sa ne insultam reciproc,era una din regulile de baza sa nu ne insultam. Vreau sa va spun ca ma ajuta foarte mult ca ma pot descarca aici de toate problemele mele,m-am mai linistit acum cand am vazut ca lumea are rabdare sa te asculta si te ajuta sa te intaresti si sa mergi mai departe. Cineva ma intreba daca pot sa-l iert.Din fericire nu sunt nici popa si nu sunt nici Dumnezeu ca sa-l iert ...eu nu am ce sa iert la el...trebuie el sa-si ierte faptul ca a pierdut o familie frumoasa si sanatoasa... din ce motiv!!! nici daca incerc sa-mi storc creierii nu imi pot da seama.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gai K -ai foarte multa dreptate in ceea ce spui , asa am spus si eu ...gata cu umilinta!!! Am fost o sotie fidela si pot sa spun perfecta(toata lumea spune asta)dar atunci cand ,,eu sunt cu binele dupa tine si tu cu raul dupa mine ,, doare cel mai tare!Un lucru este foarte clar acum pentru mine , am obosit si nu mai vreau sa-i trag pe drumul cel bun cand el insista sa mearga prin noroi. Aici pe forum reusesc sa ma descar de multe lucruri pe care ar fi trebuit sa le spun de mult.Am plans si am tot urlat la mine de trei zile este cazul sa ma opresc.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...