Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui blue eyes
Rufus, eu am zis pareri, nu sfaturi. Diferenta diferentiatoare intre cele doua e ca la a doua ti se ofera tema pe tava, pe cand in cazul parerilor trebuie sa scoti ceva din burta, ceva ce tu, barbat matur, ai putea oferi constructiv si gratis pe un forum unde multe femei sufera din cauza unora cu neuronul la etajul inferior. Cadoul potrivit pentru o femeie? Descopera-i feminitatea! Cadoul potrivit pentru un barbat? Apreciaza-i masculinitatea! Cadoul potrivit pentru un copil? Lasa-i copilaria! ___________________________________________________
Ba pe naiba. Femeile sufera din cauza de propria prostie, nu ca sunt ei asa cum sunt.parerea mea e ca in 99 la suta din cazuri, in orice domeniu omul si-o face cu mana lui si se numeste lucru manual. Si ca sa revin la suferinta femeii, aia are in genere un punct O , o origine,mai exact. si incepe fix atunci cand femeia nu se mai respecte pe ea, uita cine este si traieste prin si pentru barbatul de langa ea (strict apropo de cuplu vorbind). si urmatorul pas e ca incepe sa confunde dragostea (care lasa libertate pt ambii implicati,care presupune respect de sine) cu dependenta si cand s-a ajuns la dependenta pa si pusi suferinta e in toi si...evident el e un nenorocit. N-ati vazut ca initial, orice relatie merge bine, exista respect de ambele parti si luna de miere dureaza fix atat pana unul incepe sa faca ceea ce am spus eu mai sus. si de regula e femeia, dar se intampla si invers. In dragoste, cu rare exceptii, nu exista egalitate si mereu unul e vanator si altul vanat. Culmea culmilor...ma gandeam recent....femeile incep arta seductiei de mici, mai exact de la cativa anisori cand isi seduc taticii(complexul lui Oedip) si o fac in cel mai simplu, natural,instinctual si eficient mod cu putiinta fara prea multe fasoane, tatonari si strategii...cum si unde uitam sa ne pierdem naturaletea, naiba stie, dar o pierdem pe undeva, atat timp cat forumul si realitatea sunt pline de femei care sufera (din cauza lor, nu din cauza barbatului)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 22
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cred ca esti putin frustat daca ai putut sa scrii asa ceva.Nu cred ca este o rautate ci doar o parere pe care ai exprimat-o intr-o pasa proasta.Eu nu ma simt afectata de aceasta parere,dar stii cum se spune ca barbatul fara femeie este zero(nu pot sa spun exact ce este).Va spun un banc in acest sens. D-Zeu ii spune lui Sf.Petru sa ia 2cai(1 alb si 1 gri) si sa se duca pe pamant si la fiecare casa la care conduce barbatul sa-i dea un cal.Sf.Petru spune:Doamne dar este cam putin 2 cai.La care D-Zeu ii spune:sigur iti vor ajunge. Se duce Sf.Petru pe pamant si la prima casa din drumul lui intalneste un barbat in curte pe care-l intreaba: -Omule la tine in casa cine conduce? -EU cine sa conduca,ca EU sunt barbatul casei. -Bine,atunci eu am 2 cai,1 alb si 1 gri,tu ce culoare vrei? -Pai stai sa ma duc s-o intreb pe nevasta ca ea hotaraste. Intr-o relatie fiecare parere conteaza,nu conteaza cine o exprima,principalul este sa o acceptam.Nu luati totul la modul personal ca viata este scurta. Mama lui Alinuta pricinduta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...