Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ingineri fosti, viitori...(34)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

'Neata!!!

Vad ca aici activitae zero... Am ramas decat eu si Elena...

Eu am toata dimineata si dupa amiaza ocupata azi dar rau de tot. Toata ziua tot un meeting. Plus am fost la sala si acum sunt franta...

Aseara am facut placinta cu dovleac. A iesit super. Poftiti de gustati.

 

Va doresc o zi usoara si pupici!

 

Cristina si Roxy (2.10.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata mie ca nimeni nu mai intra pe aici...

sa va zic ca soata + bondoaca vor sa vina la Romanica definitiva ca cica ei nu se acomodeaza.... In situatiunea data nu stiu unde raman eu ca eu acolo nu pot lucra...

Deci situatie incurcata si cu dureri de cap...

Fug la treaba ca azi striga dupa mine.

 

 

 

Cristina si Roxy (2.10.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata, Cristina, ce situatie dificila. Totusi...nu ai putea sa ii convingi pe sot si pe pustoaica sa mai aiba rabdare un pic? E de asteptat sa nu se poata adapta din prima dar nu cred ca trebuie renuntat asa de usor. Roxy e copil, chiar daca ii e greu acum sunt convinsa ca se va adapta in scurt timp. Iar sotul ma gandesc ca poate fi sensibilizat cu argumente logice: la cum stau lucrurile in Romania, la ce sa va intoarceti? Mai bine mai stati acolo o vreme, pana mai trece nebunia din Romania si daca, intr-o perioada de 6 luni - 1 an, ei nu se simt mai bine acolo, atunci puteti sa rediscutati problema intoarcerii si, poate, datele problemei vor fi altele. In cazul vostru sacrificiile au fost si sunt de ambele parti: pe de o parte tu ai stat atata timp departe de ei si ati avut de suferit toti, acum sunteti in sfarsit impreuna dar ei nu se simt bine acolo...La un moment dat trebuie gasita o cale in care sa nu mai fie atatea sacrificii de nici o parte fiindca, pe termen lung, nu poate rezulta in ceva bun situatia asta. Sper sa fie totul bine si sa fie doar o faza prin care trec cei doi....cred ca daca mai stau 2 luni acolo si apoi vin in vacanta in Romania, o sa vrea sa se intoarca rapid in UK. TE pup! Iepumic [iepu] [url="http://good-times.webshots.com/album/561858199FIToTi"]Noi pozici cu Iepi-Mici[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152145&whichpage=1"]PROTEST IMPOTRIVA REDUCERII AJUTORULUI PT MAME IN CIC[/url] [url="http://myopinion.ro/"]MyOpinion.ro - Site de reviewuri[/url] [url="http://www.mareeaalbastra.blogspot.com"]Mareea Albastra Blog[/url] All's Well That Ends Well.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

Ancuta bine ai revenit!

Sarut mana pentru suport! Ce mai faci tu? Ce mai face mami tau?

Cta despre plecare: eu am luat o hotarare tacita. Dac ei vor sa plece nu am sa-i reti. Oricum asta ar fi or in martie ori la vara deci au inca timp sa se razgandeasca. Ceea ce am sa fac eu este sa nu le mai dau bani. Am sa le dau atat cat as fi castigat in Romania adica un salariu de sa zicem 1500RON. Cu asta sa vedem daca pot sa se descurce si apoi decid ei singuri ce au de facut. Eu ca o femeie cu cap ce ma aflu nu pot sa ma dau dupa doi copii - ca asta sunt ei - si sa risc totul pe o carte care o stiu proasta de la inceput.

Va pupic fetelor si sa aveti o zi super!

 

Cristina si Roxy (2.10.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina sotul tau nu si-a gasit nimic de lucru? Stii, ma gandesc la toti romanii care ar vrea sa plece undeva la munca, dar undeva unde sa aiba ceva sigur, ceva elemente de stabilitate. De exemplu, sa plece unde e sora/fratele/nasul, etc. sau unde sa aiba cazare asigurata, etc. Eu as fi unul din acesti romani care ar pleca, dar sa am ceva cat de cat care ma ajute sa fac tranzitia. Aici nu e de stat, sincer. Elena Isabela, mamica lui [url="http://family.webshots.com/photo/2824989360103257880DlJNAX"]Razvan - Gabriel[/url] - 01.08.07 si 11+[gravi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

Eu azi am reusit sa-mi intind un muschi la sala... Noroc ca este de la mana dar doare....

Elena ce face burtica?

Cat despre ce ai spus te inteleg intru totul stii de ce? Eu cand am plecat acum aproape patru ani am avut decat acceptul de la slujba dar la Belfast nu am avut pe nimeni. A fost al dracului de greu sa trec peste dor, peste sentimentul de vinovatie dar am reusit ca am stiut ca nu am de ales.

El acum ma are pe mine, eu lucrez, bani avem mai mult decat suficienti si daca lucrez numai eu, o casa mai mult decat buna avem. Stiu ca nu este usor sa te inveti cu alta cultura, cu stilul englezes de dat cu nuca in perete si alte chestii dar ar trebui sa se mai gandeasca.

Nu stiu... Astept ca barbatul meu sa creasca si sa nu se mai comporte copilareste. El crede ca in ultimii patru ani s-a sacrificat...Nu zic ca nu. Dar eu? Nu am decat franturi din copilaria Roxanei si si acum dupa aproape jumatete de an de stat impreuna ma uimeste cu anumite chestii. Plus copilul meu nu mananca ce mananc eu pur si simplu ca nu a invatat si alte chestii...

Ma scuzati ca m-am intins atat...

O perioada grea dar si maine e o zi si daca traiesc totul va fi bine.

 

Va pupic!

 

Cristina si Roxy (2.10.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Burtica mea face bine, Razvan se lauda la cine sta sa il asculte ca:"nenea doto' a mami coca BINEEE!!!", adica nenea doctorul a zis ca mami si coca sunt bine.

Razvan a devenit parca mai iubaret, ma pupamai des, nu mai vrea in brate ca stie ca "au coca", imi spune des "mamica meu", "Iza meu" si ma mangaie pe fata.

 

Elena Isabela, mamica lui Razvan - Gabriel - 01.08.07 si 13+[gravi]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina nu pot sa zic decat "I've been there" Pe undeva e si faptul ca noi am vrut mai mult e la viata iar ei ca soti si capi de familie se simt rau ca nu au servici. Al meu n-a primit nici macar un telefon pana acum dar mergem mai departe. O sa mearga la curs de norvegiana ca altfel nu se poate, unele firme nici nu-l iau in baza de date a lor. Voi aveti acest avantaj al limbii engleze dar piata e asemanatoare. Conceptii similare. Se merge pe recomandari si asa cum este normal isi protejeaza oamenii lor. Eu zic sa nu-l strangi cu usa. Ma refer la faza cu veniturile. Nu isi cauta de mult timp de lucru. Sa speram ca va reusi in scurt timp. Pe Roxy o inteleg, e copil. Ana are multi prieteni aici si intr-o zi a inceput sa jeleasca dupa copii din Ro. Ii lipseste mult distractia din parc unde era plin de copii si se jucau frumos. A prins 5 luni de distractie din plin si asa ceva nu se uita usor. Uite un [url="http://www.poissonrouge.com/poissonrouge.php"]link[/url] care sigur ii poate prinde bine. Ana se joaca mult aici, da jos pe cercul cu steagul UK sinasa invata ea engleza. Cu mancarea la ce te referi ca nu m-am prins? [pup] sa vina si zile frumoase si fara batai de cap! Anca, tu cum mai esti. Ma gandesc mereu la tine ce greu trebuie sa-ti fie. La servici totul bine? Elena, deja in trimestru 2. Super! Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello girls! [vampa] Scuze pt absenta dar este cat se poate de motivata: Am nascuuuuutt!!! O fetita de 3500 grame, 54 cm la 41 saptamani prin cezariana. Pana la urma nu am putut scapa de cezariana oricat de mult am fugit de ea. A fost groaznic dupa operatie, m-am recuperat f greu. O sapatamana dupa ce am venit acasa abia m-am putut da jos din pat. Era sa fac si mastita ca nu aveam canalele desfundate si sanii erau plini de lapte. A venit cineva de la spital sa ma mulga si mi-a scos 300 ml de lapte din sani. m-a strans de sani si de sfarcuri pana aproape de lesin. a fost groaznic, dar acuma e spre bine. Bine ce n-am stiut de la inceput prin ce o sa trec! O sa pun si eu poze dar mai intai sa ma dumiresc cum se face. Nu am apucat sa citesc din urma, m-am grabit mai intai sa scriu. ma intorc sa citesc si apoi va mai scriu! (sper ca pe aici nu s-a intamplat nimic rau!) Pupaturi si imbratisari la toata lumea![grup][pup] Ghiocela - mami de [caru] Irina Maria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...