Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ingineri fosti, viitori...(34)


Recommended Posts

Ghiocela ma bucur ca ti-ai mai revenit. Cine crede ca cezariana poate fi usoara sigur n-a trecut prin ea. Atat ca sunt spitale unde se da morfina si atunci e mai bine decat cu calmantele obisnuite. Eu ca am trecut prin amandoua spun sincer ca nu se compara. Acum la ultima nastere am experimentat vreo 20 de contractii pana mi-au pus epidurala. Dupa aceea pana am nascut nici o durere, n-am avut epiziotomie. Am nascut, m-am ridicat din pat mai intai prin camera dupa care am fost la dus si am plecat cu bb la hotelul spitalului. Si a doua zi eram acasa cu musafiri, am fost cu fetele la plimbare [:)] Iar la cezariana eram cu 6 ani mai tanara si nici intr-o saptamana nu puteam merge bine. Nu mai spun de dat jos din pat ca asa am ajuns sa dorm cu bb langa mine in prima luna. Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

'Neata!

Bine ati revenit fetelor!

Mie imi era dor de voi.

In primul rand Ghiocela felicitari si sa-ti traiasca! Cat despre cezariana total de accord cu tine si cu Otilia. Si eu am trecut pe acolo si nu a fost usor deloc. Si nici eu nu am ales-o - m-a ales ea pe mine.[:D]

Nu stiu cum unele femei se duc sa-si programeze cava asa de riscant in primul rand ...

Otilia te cred ca si tu treci prin ce trec eu dar al meu nu realizeaza cat de gereu este in Romania. Plus el zice pai lasa ca gasesti ceva si acolo.

Am sa-i dau linkul Roxanei. Si ea se joaca mult pe calculator - asta nu ma incanta foarte tare. In weekendul asta am mai intregit arsenalul de jucarii pentru ca am fost la cumparaturi.

Elena imi imaginez ce mandru este Razvanelul de burica lui. Am fost martora unei astfel de scene la o prietena de-am mea si am ramas impresionata. Si ea are tot baiat si apoi a venit fetita.

 

Fug ca am un meeting la 9.

Va pupic!

 

Cristina si Roxy (2.10.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata fetelor! ieri am pus un mesaj cu La multi ani pentru Mihai si Gavril dar nu a aparut... Asa ca sa zic cu intarziere La multi ani sa fiti sanatosi, la punga grosi si tot ceea ce doriti sa vi se implineasca! Cum ati petrecut? Sper ca nimeni nu are dureri de cap dupa petrecerea de aseara.[:D] Noi aseara am facut si noi o masa speciala cu toate ca aveam mancare. Azi dimineata am fost la sala si acum la serviciu. Afara doamnea ajuta ca nu mai ploua. Ieri a fost oribil. Este tot innorat dar macar nu mai toarna. Va pupic si sa aveti o zi super! Cristina si Roxy (2.10.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am citit din urma tot, felicitari inca odata Ghiocelei pentru bebelusa[flo] Cristina imi pare rau pentru situatia in care ai ajuns. E o decizie grea, si cred ca sotului tau tare mult ii displace statutul de "bona". Ce bine ar fi sa-si gaseasca ceva de lucru, poate atunci s-ar mai calma spiritele. Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002) Povestea nasterii: [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=121877"] Lili [/url] si [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=121907"] Robert [/url] Locul nostru [url="http://www.jccoradea.ro"] preferat [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Gabi stiu ca nu este intru totul multumit dar ce sa ii fac... Si eu am stat 6 luni pe bara asa ca stiu cum este. Sa speram ca se mai calmeaza lucrurile. Acum sunt in perioada de ignor si nu mai deschid subiectul... In rest ce sa va zic: 2 grade afara...La servici nebunie si cel mai rau ca suntem ca aia: cautam acul in carul cu fan. Roxy la scoaoa. Azi am insris-o pentru masa de Craciun. Dupa masa mergem la piscina ca azi am sarit sala ca sa trec pe la scoala. Mi-au zis ca face excelent.[:D] Va pupic si sa avetio zi super! Cristina si Roxy (2.10.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia]

Ghiocela felicitari pentru puiul mic. Abia astept sa vad pozele [olala].

Nici eu nu sunt pro cezariana, ambele au fost la mine cu complicatii.

Pisi am sters link-ul spre poze. Il pun din nou dar nu il las foarte mult. Pozici.

Intre timp am facut si gardul in fata, am mai placat cu piatra, mi-a montat oglinda in baie [:D], a aparut si canapeaua in living.

Cristina [flo]. Imi pare rau ca sunt norisori si la voi. Sper sa se imprastie repede. [pup]

 

Eu mai am putin si cad in butoi rau de tot. Miercuri l-a operat pe Alex de polipi si amigdale si desi a trecut aproape o saptamana el nu mananca mai nimic. Doar inghetata e ok. Nu stiu ce sa ii mai pregatesc. Ma asteptam ca recuperarea sa fie mult mai usoara.

Nu l-am lasat nici sa mearga la scoala, incercam sa lucram cate putin acasa.

Sper sa fie bine pe weekend cand mergem sa ne vedem nepotelele/verisoarele [olala]. Dupa ceva ani de incercari cumnatica cea mica are doua minuni.

 

Nico

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani, cu intarziere, Gabrielelor si Mihaelelor si tuturor celor dragi voua care poarta aceste nime sau derivatele lor.

Ghiocela, iti doresc recuperare usoara, sa fii sanataosa si bebelusa ta sa fie si ea sanatoasa si sa iti aduca cele mai mari bucurii.

Cristina, greu cu barbatii-copii. Unii dintre ei nu se maturizeaza niciodata dar sper ca tu vei avea noroc si sotul tau va realiza cum stau lucrurile. Pe undeva il inteleg dar pe de alta parte realitatea e greu de tagaduit pana si de catre cei mai optimisti: lucrurile in Romania nu merg bine deloc si nu prea vor merge bine nici pe termen mediu, cel putin. Cred ca e bine ca ai pus problema pe "ignore" , astfel veti avea amandoi suficient spatiu pentru a privi lucrurile mai detasat.

Nico, am vazut si eu pozele cu casuta si copiii. Incredibil cat de mari au crescut si am ramas impresionata de casuta voastra, sa o stapaniti sanatosi si sa iasa bine pana la final.

Oti, la mine lucrurile nu s-au schimbat mult in bine dar deocamdata este o acalmie, stagnam pe undeva...

Azi fac cinste cu [papica]si[alcool], e ziua sotului : 30 de ani!

Va pup pe toate cu drag!

 

Iepumicid="red"> [iepu]

Noi pozici cu Iepi-Mici

PROTEST IMPOTRIVA REDUCERII AJUTORULUI PT MAME IN CICid="red">

MyOpinion.ro - Site de reviewuri

Mareea Albastra Blog

 

All's Well That Ends Well.id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

La multi ani Iepu Mare!

Ancuta ma bucur ca esti un picut mai bine si sper ca anul care vine sa schimbe cu totul carma si pasa proasta in care ai fost anul asta.[pup] Cta despre barbati copii...eu am renuntat la a mai astepta sa se maturizeze. Ai o mare bucurie de la ei cand se joaca cu copilul sau cand trebuie sa treci printr-o stuatie ca..cioasa ca ei vad totul asa de detasat si cu zambetul pe buze...Deci sunt si avantaje ca deh daca mai aveam un panicos si un cerebral ca mine ajungeam sigur la nebuni. Imi doresc sincer pentru anul viitor sa se schimbe ceva acasa in bine si sa pot sa ma intorc. Nici nu stiti si mie ce dor imi este casa mea, de patul meu...

Nico se vede ca tu esti mai linistita. Cel putin asta este impresia mea.

 

Acum fug la treaba ca va spun fetelor nici la lucru nu este chiar roz: astia m-au pus numai la proiecte cu batai de cap si nici nu am experienta la ele...

 

Pupici!

 

Cristina si Roxy (2.10.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!

Am intrat asa de tarziu pentru ca azi am avut organizata o demonstratie pentru niste aparate... Noaptea trecuta nu am dormit foarte bine pentru ca toata noaptea am fost sub presiune ca ceva nu mergea cum trebuie pentru azi asa ca azi am fost de la 8 in laborator...

Intr-un final totul a iesit bine.

Voi ce faceti in weekend?

Noi maine avem lectii de innot si poimaine sa vedem incontro ne plimbam.

 

Pupici si weekend placut!

 

Cristina si Roxy (2.10.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...