Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ingineri fosti, viitori...(34)


Recommended Posts

[hia]

Anca La multi ani sotului! Sper ca ati avut un weekend reusit [pup].

Cristina ma bucur ca a iesit totul bine. Cum a fost la inot?

Pisi fata draga esti in vacanta?

 

Cristina eu nu ma astept la nimic bun in tara in urmatorii ani [q]. Tare ma bate gandul sa ne cautam ceva de lucru in afara. Astept pana la vara sa ne mai linistim si apoi vedem ce e de facut. Casa ne-a cam terminat fizic si psihic.

Lucrari sunt din ce in ce mai putine, eu trag tare de mine cand am cate un proiect [:I]. Tare greu ma mobilizez. Vreau o vacanta urgent. Probabil in vacanta de iarna lasam copiii la bunici si poate plecam undeva 2-3 zile.

In weekend am fost in Ardeal si mi-am vazut nepotii. Am un nepotel de 5 luni si doua nepotele de o luna. A fost si botezul printeselor. Asa dor imi erasa tin un bb in brate [olala]. Andra asteapta sa ii face si ei unul cat de curand [:I].

Pe cand am ajuns acasa ne astepta si noul mebru al familiei. Un pui mic, mic de catelus. Nu asi fi vrut sa il las in toata casa dar cand il vad ce dulce e nu ma lasa inima. I-am cumparat un cosulet dragut, azi trebuie sa gasesc jucarii, mancare, trebuie studiata problema [:D].

 

Nico

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

LA MULTI ANI, IEPU MARE! Ancuta, iarta-mi intarzierea cu care-ti fac urarea, dar am zacut pana acuma sub masa dupa "tratatia" de la tine! Tare bun a fost totul! [:D] Nico, absolut superba casa ta! Cred ca-i minunat sentimentul pe care il ai cand vezi ce-a "iesit" din manutele si munculitza voastra! Repet: s-o stapaniti sanatosi si s-o umpleti cu amintiri frumoase! Sunt socata cat de tare au crescut copiii si cat de frumosi sunt, mai ales printesa Andra! [olala][pup] ... P.S. Nu-s in vacanta ci intr-o lene perpetua! [:I] Cristinica, multa putere-ti doresc sa poti ramane in ignore pana timpul va rezolva de la sine problema! Pana la urma, obishnuinta este a doua natura a omului! Elena, sarcina usoara-ti doresc si copil frumos, si sanatos la capatul ei! Claudia, tu chiar nu ne mai zici nimica? ... Si eu mai tac, dar din cand in cand tot mai scriu doua vorbe [:D] Mi-e dor de povestile tale! As mai scrie, dar este luni si sunt treburi de facut! [pup] toate fetele! Dori, mami de Vladuc [bonjovi] (17.10.2003) si Raduc [auto](15.10.2005)! [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846"] Povestea unui LICURICI[/url] "Batranii spun ca 'apa trece si spun ca pietrele raman'. Dar lucrul altfel se petrece pe vechiul nostru Glob batran. Ca piatra, orisicat de tare, se macina si trece stand, iar peste trista-i macinare doar apele raman curgand!" [url="http://community.webshots.com/album/578481048FHgNUh"]Minunata Venetzie_aug.2010[/url] [url="http://good-times.webshots.com/album/577852096mZyZrF"]Disneyland - Paris_2010[/url] [url="http://family.webshots.com/album/575177224dKnMjk"]Ziua Balantelor_2009[/url] [url="http://picasaweb.google.com/De2oriMamica/Ziua_Balantelor#"]Ziua Pisoiasilor_2008[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!

 

Si eu ca dupa razboi dar asta este... Viata merge inainte... In ultima vreme am numai chestii rahacioase.

PIsi bine ai revenit. Mi-a fost dor de tine. Ma bucur ca sunteti sanatosi si voinici.

Nico la iinot merge bine. Ii place si profesoara este buna - zic eu - deja a reusit sa se tina decat cu plutitorul si fara aripioare. Cred ca pana la Craciun e gata de scaldat.[:D]

Aici de dimineata au fost -3 grade. Tortul era bocna inghetat.

Sa va zic ce am patit in weekend: Roxy a primit de la scoala ca a fost cuminte si a facut nu stiu ce bine o maimutica de plus - toti o primesc in situatia sus mentionata.

Bun...am fost la balaceala cu ea, am mancat cu ea, am dormit cu maimutoiul Boris pana cand ne-am dus sambata la Ikea si dupa vreo ora Roxy: unde e Boris? Cauta maimuta vreo ora pe acolo ia-o de unde nu-i. Ma duc la intrare - era mai apropae ca iesirea de unde eram noi - si spun pierdu-i bunatate de maimuta cu semnalmentele asta si nu suntem nici propertarii ei, e mandria scolii...Ma trimite tanti de acolo la lost and found - afara din magazin cu cosul neplatit, pe incredere ca in UK [:D] - a doua usa pe dreapta. Ajung la locul cu pricina iar semnalmente, schimb de nr de telefon daca ajunge maimutoiul vaq sunam...

Intram inapoi, ca noi suntem oamnei de bine si nu fugim cu marfa neplatita, traversam tot magazinul si in capul meu nu ma gandeam decat cum sa ma prezint eu luni la scoala sa spun ca am pierdut mascota de 20 de ani prezenta acolo... Zic lui Roxy spunem ca a vrut sa iasa la pensie si mergem sa cautam alta maimuta si zicem ca a trimis-o pe asta in loc (nepot, nepoata a lui Boris). Cand Roxy morcovita cum era ca a pierdut obectul cu pricinas o vad ca i se lumineaza fetisoara si zice 'Boris'!!!! Eu zic biet copil cred ca a luat-o razna ca iti dai seama ca am facut-o cum mi-a venit la gura - in special ca nu ma intelegea nimeni...[:D]....Cand intr-un cos era azvarlit cu alte plusoase Boris al nostru... Fetelor niciodata nu m-am simtit asa de fericita. Cred ca daca gaseam o comoara nu m-as fi bucurat asa. Nu ma gandeam decat la rusinea de luni...

In fine happy days found it. Ieri am fost la o mina de carbune muzeu. Roxy of course: Merge si Boris... I-am zis merge dar la intrare sta in masina ca daca-l pierdem in mine nici o speranta.

In fine asta a fost aventura lui Boris...

Azi eu la servici am fost super alergata si tracasata ca am doua masinarii ce nu merg si nici nu a pricep briliant la ele - nu sunt pe domeniul meu... Deci sunt pe sistemul uitat ca corca in lemne dar sper ca va fi bine...

Scuze ca m-am intins.

 

Va pupic!

 

Cristina si Roxy (2.10.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Pisi sunt aici, nu mai intru des din lipsa de timp, acuma insa am zis hai sa bag un ochi sa vad ce mai faceti. la multi ani cu intarziere dar din inima baietilor tai, sa creasca mare si sa fie sanatosi. sunt cuminti? [pup]

Nico sa stapaniti sanatosi casa, mi-au placut pozele si copii ce mari si frumosi sunt[olala].

Anca la multi ani lui Iepu mare!

Ghiocelasa-ti traiasca bebelusa.

Oti ce fac fetele? ai poze undeva? ma pun sa caut in spate sa vad daca ai postat ca tare as vrea sa le vad.

Cristina ce frig e la voi, la noi a fost ieri ft fain, dar ai ploua[q] si ramane asa. bine ca l-ati gasit pe boris pana la urma, l-ai dus azi la scoala?

 

eu tot ocupata cu baietii, scoala, gradi, lectii, fotbal, am inceput un curs de conta, am odata in saptamana, am de invatat...apoi treburi casnice, asa ca cateodata nu dau drumul la comp cate o sapt.

 

va pup pe toate si va doresc numai bine.

 

Claudia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deocamdata merge bine sarcina. Am stari de greata doar in masina. Am inca stari de somnolenta. Incep insa sa am dureri de spate, de la stat la calculator. In plus si greutatea mea deja mare stiu ca imi va face aceasta sarcina mai dificil de purtat. Dar sper sa fie bine. Razvan pupa in fiecare zi burta si zice spre coca sa faca nani, nani , pui. Elena Isabela, mamica lui [url="http://family.webshots.com/photo/2824989360103257880DlJNAX"]Razvan - Gabriel[/url] - 01.08.07 si 15+[gravi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetelor ca buna nu pot sa zic ca este. Roxy toata noaptea a facut temperatura si a vomat... Asa ca azi nu ne ducem nici la scoala si nici la servici...

Cred ca iar s-a stresat pe la scoala cu ceva ca toata noaptea in aiureala ei ma intreba ce inseamna diverse cuvinte...

In momente din astea chiar ca balanta se inclina catre acasa...

 

Claudia bine ai revenit pe la noi. Ne era dor de tine. Te cred cand spui ca nu ai timp uneori. Eu am noroc aca dimineata trebuie sa intru si imi fac 5 minute sa ma uit ce fac fetele daca nu in pauza de masa.

 

Va pupic!

 

Cristina si Roxy (2.10.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...