Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ingineri fosti, viitori...(34)


Recommended Posts

Dragele mele va multumesc din suflet pentru urari. tare bine mi-au picat [pup][flo][flo][flo]. Ieri nu am apucat sa intru dar banuiesc ca nu refuzati bunatatile de azi [cafea] [papica] [papica] [papica] [pepsi] [pahar]. De trei zile chefuiesc [alcool]. Am avut tort in fiecare zi [:D]. Imi greu sa cred ca am ajuns la 34 (am socotit putin inainte sa cumpat lumanarile [:I]). Aseara am facut si [cubrad]. A fost asa de frumos [olala]. Mi-ar fi placut sa fie si putina zapada. Anca recunosc ca sunt putin invidioasa. Trebuia sa trimiti si la noi cativa fulgi [:)]. Sper sa reusim sa dam si noi o fuga la munte daca nu ninge intre timp aici. Gabi fetita unor prieteni a facut anestezie generala. E drept ce ea avea doar 5 ani [flo]. Cristina la noi Mos Nicolae aduce doar dulciuri, fructe, carticele si nuieluse. A fost totul bine pana a aflat Alex la scoala ca la alti copii a adus multe jucarii. In anumite case Mosul a venit si de trei ori [bang]. Cred eu ca pana la urma am gasit explicatiile bune. Sa vedem cum ne descurcam cu Mos Craciun [:D]. Pana vine Mosu fiecare trebuie sa pregateasca cadouri pe care le pune sub brad. Am uitat sa va spun ca de ziua mea am primit cel mai frumos cadou de la Alex A. Mami, iti place cadoul meu? E. Care cadou iubitule? A. M-am rugat sa nu mai fi bolnava si acum esti bine. Asta e cadoul meu. Nico
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Cred ca e exagerata treaba cu anestezia generala, nu? Dar probabil depinde si de copil. Lui Lili la 6 ani i-au extras primii doi dinti, atunci nu i-au facut nici macar injectie, doar spray. Si inca nu se miscau dintisorii. La canini trebuia injectie din cauza radacinii adanci de 1 cm. Se pare ca am o fata curajoasa, ca nu s-a plans deloc[:D] Doctorita i-a pus dintele in manusa de cauciuc, acasa am pus-o la colectie... nu a durut-o, dar atat s-a rugat de mine pana i-am dat juma' de lingurita de nurofen[alcool] (nu de alta, dar ii place gustul) Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002) Povestea nasterii: [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=121877"] Lili [/url] si [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=121907"] Robert [/url] Locul nostru [url="http://www.jccoradea.ro"] preferat [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Vad ca toata lumea isi doreste zapada... Aveti grija ce va doriti sau daca vreti veniti la noi la Yorkshire ca avem din plin si se anunta ca vine iar vifornita... Nico buna cinstea si cu intarzire. Si la noi ar fi trebuit sa vina mosul doar cu dulciuri dar hai sa zicem ca a fost un an mai special...Apoi mosul vine cu ce poate. Eu zic ca orice e mai bun decat nimic. Eu am avut si ani cand n-am primit nimic deci stiu.[:D] Ancuta ma bucur ca te-ai distrat. O meriti din plin. Stiu ca intoarcerea in 'frumosul' Bucuresti te intoarce pe dos dar gandestet-te la clipele frumoase. Pisi pai ai intrat asa in fuga calului si nu ne-ai zis ce faceti... Gabi chiar ca ai fata curajoasa. A mea cred ca s-ar fi jelit...Daca o vezi ce se vaita de o zgarietura... Noi ieri am fost la medic dar bibitele disparusera asa ca ne-am dus degeaba. Eu ieri ziceam ca incep postul dar l-am sarit asa ca de azi [:D]... Va doresc o zi linistita. Pupici! Cristina si Roxy (2.10.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Eu nu stiu din ce motiv dar azi am asa o stare buna. Zici ca sunt nebuna. Imi vine sa zambesc tot timpul. Deci hai ca fac cafeluta, ceai si ce mai doriti voi dar numai sa mai intrati la sporovaiala. Ieri eu toata ziua am stat langa SEM asa ca aseara am ajuns franta si pana la urma am reusit sa adorm pe canapea. De dimineata ca deobicei am fost la sala unde am bagat regulamentar si acum ma pregatesc sa scriu un raport despre munca de ieri. Dupa masa am un curs: cum sa scrii project proposals. Va pupic si sa aveti o zi super-super! Cristina si Roxy (2.10.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nico, sa fi sanatoasa si sa ai parte numai de bucurii! Eu am fost la Olanesti de luni pana ieri, la o sedinta a unei Comisii din care mai nou fac parte. M-am descurcat bine cu ce aveam de prezentat, dar abia asteptam sa plec acasa. Statiunea nu prea am vazut-o, decat seara, un pic, dar nu m-a impresionat in mod deosebit. Copilul meu ma astepta cu mult drag si imediat si-a dat drumul la mofturele, ca de era cine sa il sprijine. Mi-a zis sotul ca a fost foarte cuminte si s-au inteles bine, dar cum am aparut eu, cum a inceput showul. Aseara am ajuns pe la 23.00 si am adormit pe la miezul noptii si imi e asa de somn acum... Elena Isabela, mamica lui [url="http://family.webshots.com/photo/2824989360103257880DlJNAX"]Razvan - Gabriel[/url] - 01.08.07 si 18+[gravi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Poftiti la ceai, cafeluta, capucino, cioco calda si tot ce mai doriti voi. Bine ai revenit Elena. Ma bucur ca esti bine - chiar daca un pic obosita. Ce face burtica? Eu ieri am avut o zi mai linistita. Cursul a fost placut. Acasa Roxy si-a scris felicitarile pentru colegi si a luat o gramada de timp ca stiti voi sunt nume straine si tare greu sa le scrii.Azi am niste experimente. sa vedem cum merge. Pupici! Cristina si Roxy (2.10.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fete dragi [pup] Elena, pai ajungi la Olanesti si nu treci pe la mine? trebuia sa dai si tu un telefon. Si eu sunt tare dezamagita de statiune. Ai anuntat sarcina pana la urma? Poate reusesti sa iti reduci programul de lucru. E bine ca esti multumita de ce faci. Eu acum sunt in faza de dorit tareeeeee concediu. Vreau sa stau acasa macar o saptamana. Cristina asa se obisnuieste acolo, la felicitari ma refer? Ma bucur ca te-ai mai linistit. Eu azi sunt varza. M-a suparat Alex tare de dimineata, am si plans o tura [:I]. Nu se trezeste sa mearga la scoala, nu vrea sa repete lectiile, nu vrea sa lucreze nimic. Am terminat toate variantele. La verificarea de ieri la mate mi-a venit cu foaia rosie (calificativ B-8p dar sincer eu nu ii puneam nici S). Stie sa faca exercitiile dar la scoala e cu capul in nori. Si cica sa ma bucur ca el a luat nota buna. Altii au fost mai dezastru [bang]. Ieri nu am mers la birou. S-a trezit Andra urland noaptea si am crezut ca are otita. E ok, am scapat de otita, nu stiu ce s-a intamplat. Acasa chiar aveam multe de facut asa ca a trecut ziua imediat. Nico
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nico draga mea [pup][flo] si nu te mai supara ca este dect o nota. Mai bine la astia ca in primii ani nu au note si parca nu se agita asa ca noi. Daca el a fost mult mai bine decat altii cred ca vina o poarata invatatoarea. Poate nu se face inteleasa suficient... Zic si eu... Bine ca nu a facut Andruta ta otita ca asta iti mai lipsea. Ah ca mai intrebat de felicitari: da asa se poarta aici sa dai felicitari la toata lumea... O nebunie. scrii de te doare mana. Eu am avut 120 felicitari de scris... Cristina si Roxy (2.10.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina nu ma deranjaza nota ci atitudinea lui fata de tot. Face doar ce vrea el. E foarte incapatanat. Ai scris 120 de felicitari???? Imi plac tare dar nici chiar asa [:D]. Azi trebuie sa merg pe santier si sunt -2 grade. Nu imi place frigul. Daca ninge parca mai merge dar la noi greu ajung fulgii de nea [q]. Nico
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Hai cu ceaiul, cafeaua si alte bunatati pe care le doriti. Aprind si focul in semineu (e cu gaz se face repede) asa ca la povestit nu la gura sobei ca nu posed una dar poate se ofera cineva. Nico uite un termos cu ce vrei tu sa te mai incalzesti pe santier. Cat despre Alex te inteleg perfect dar eu co Roxy am adoptat o strategie dar nu stiu daca merge si la teine. Cand vrea ea ceva si ii arde buza (chiar si nimicuri) le conditionez. I-am spus ca serviciul ei este scoala si daca nu munceste suficient i se taie alocatia, chiar si cea de dulciuri sau ce ii mai place ei sa rontaie in afara de mancarea normala. La mine merge. Acum i-am zis ca daca invata sa scada pana la 100 o sa primeasca un premiu. Pana la 20 merge dar can ai lichidat si degetele de la maini si cele de la picoare incepe greul... Eu sunt azi iar in microscopie pana la gat dar nu ma plang ca acolo ma simt eu comfortabil. La noi ne-a trecut in extrema cealalta peste noapte. De la -6,8 grade la +5...Nu e bine dar asta este. Va pupacim! Cristina si Roxy (2.10.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...