Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ingineri fosti, viitori...(34)


Recommended Posts

Nico nici la copiii mei nu le pasa de note. Numai mie[bang] Mai fac si eu restrictii la una-alta, dar in general raman cu raguseala (de la urlete) si cu gustul amar. Apropo de scaderi si adunari, fiimea le face pe degete si acum, pana la 1000. Sa vezi cat de dulcica e, cum isi ascunde mainile sub masa (ca ne este rusine sa numaram pe degete) incepe sa-si miste cu viteza luminii degetutele si imi tranteste pe foaie rezultatul corect[:D] De fiul meu nu mai zic nimic, adolescent iritat si iritant[:D][:D][:D] cu un prof de mate idiot si o mama care si-a pus in cap ca-i baga in cap matematica. Mission impossible...[:-@] Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002) Povestea nasterii: [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=121877"] Lili [/url] si [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=121907"] Robert [/url] Locul nostru [url="http://www.jccoradea.ro"] preferat [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dimineata! Cafeluta, ceai? Noi am fost la Christmas market in Leeds ieri unde a fost super. Roxy a fost tare incantata. Sambata am avut lectia de inot unde Roxy s-a descurcat excelent. Am ajuns la faza cu cercul sub apa si cu trecutul prin el. I-a placut tare mult. Ieri dupa ce ne-am intor de la plimbare am facut niste foi de prajitura ca noi joi avem petrecere de craciun si avem pot of luck care inseamna ca fiecare aduce ceva de acasa(normal traditional). Gabi ai fost tare simpatica cu socotitul pe degete pana la o mie. Ei sa fie sanatosi. Va pupic si sa aveti o zi super! Cristina si Roxy (2.10.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata mai pe la pranz [:I]. Cristina eu ma bag la ceai ca iar am fost pe teren. E un frigggg. Mi-a trebuit juma' de ora sa ma dezmortesc. Vad ca atmosfera e mai senina pe la voi. Ati plecat incarcati din Christmas market? Gabi parca o si vad cum misca degetelele [olala]. Ieri i-am dat cateva teste la mate lui Alex. Se descurca foarte bine. Nu stiu de ce la scoala e cu capul in nori. La abecedar e dezastru. Poate mai recuperam in vacanta. Intre timp si-a mai schimbat putin atitudinea. I-am spus ca nu mai primeste nimic de Craciun de la mine (ne pregatim ficare cate un cadou). Cadoul meu va merge la un copil din orfelinat, mergem impreuna sa il ducem alaturi de alte bunatati. In schimb cadoul de la Mos il va primi dar sper ca Mosul sa ii faca si putina morala. Aseara m-a lasat fara repica: mi-a oferti toate dulciurile lui sa le ducem la orfelinat. E un copil tare bun dar asa calca pe bec uneori. Vineri s-a certat si cu dna de la after-school. Nici la birou nu e roz. Cica vor fi negocieri; vor creste salariile, adica iau de la unul si dau la altul [bang]. Parca vad cat de bine ne vom intelege. Eu oricum aveam probleme cu un 'coleg' care nu putea proiecta din cauza salariului meu [alcool]. Sper sa vina vremuri mai bune. Nico
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui nma Eu oricum aveam probleme cu un 'coleg' care nu putea proiecta din cauza salariului meu [alcool]. Sper sa vina vremuri mai bune. Nico
Ca sa vezi, ce mentalitate. Nasol sa ai astfel de colegi [bang]. Nico dar calificativele astea nu inseamna fix o nota ci un interval? nu? Parca asa citisem. Mai bine de noi ca aici nu se da nimic. Sunt teste dar daca de exemplu Ana a luat 6 din 9 eu zic ca nu e corect sa calculez nota asa pentru ca au grad de dificultate diferit exercitiile. Ideea e ca d-na spune ca e de bine, noi trebuie sa o credem ca note cu adevarat nu vom vedea prea curand. Si oricum nu prea imi pasa de note. Eu vad acasa ce progrese face. A inceput si ea sa citeasca cate putin, acum intelege ce-i aceea scadere [:D]. Nu pot avea pretentii prea mari de la ea. Adica oricum merge la pregatire suplimentara la scoala si acasa la mate de exemplu facem si foile albastre din caiet, cele cu dificultate maxima care in clasa nu se fac dar noi am cerut caietul acasa. Edit ca nu am scris tot ce vroiam. Nico, nu-i da teme in vacanta. Vacanta este pentru odihna nu pentru scoala. Stiu ca probabil te mananca mainile ca si pe mine dar trebuie sa ne abtinem. Eu mi-am propus sa-i dau niste CD-uri cu Piticlick ca sigur se va baga si la cele unde trebuie sa faca exercitii ca sa ajunga in diverse locuri [8D] Adica nu-i dau propriu-zis teme, e abordarea play and learn [:D] Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata! Nico mai ia un ceai. Fac unul de ghimbir cu ceai negru si mult lapte. Eu il iubesc. Am invatat de la o colega indianca de la Belfast. Este delicos. Cat despre coleg si eu ca si Otilia zic...nu ar putea el sa-si vada de patratica lui dar asa sunt unii oameni... Cat despre lectii pe vacanta... Daca o prind pe Roxy de la joaca o sa-i dau ceva de facut [:D] daca nu fac si eu ca Otilia - ivatatul prin joc ca este singura sansa. A mea abia asteapata se plece in Romania la trupa de soc de acolo... In fine eu azi si ieri am avut niste zile de cacao ca nu ne merge un montaj si chiar am lichidat toate ideile...Azi la 12 trebuie sa plec ca are Roxi serbare. Este prima serbare la care o sa asist...I can't wait! Va doresc o zi super si va pupic! Cristina si Roxy (2.10.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetelor. [:D] N-am reusit sa intru demult, ca am fost cam luata pe sus de diverse. Aici in Bucuresti vremea s-a stricat, nu-i nici cal, nici magar, adica ninge dar deocamdata nu se depune. Suficient cat sa nu mai pot circula cu iubita mea (pe numele ei Fofy) careia nu i-am luat cauciucuri de iarna. Eu per total sunt bine, rupta de oboseala insa si nu mai reusesc sa ma trezesc dimineata. Azi m-am trezit la 8 si am ajuns tarziu la birou. Am reusit sa fac o parte din cumparaturile de Craciun, mai am de luat cate ceva si provizii alimentare dar care nu sunt esentiale intrucat vor gati altii excesiv asa ca m-am scos si eu (a se citi soacra va gati excesiv [:D]). Numai cand ma gandesc la tonele de mancare aferente sarbatorilor mi se apleaca. Cum starea mea de spirit nu e tocmai cea mai buna, m-am limitat la cadouri de Craciun simbolice si nici la alea n=am avut inspiratie prea multa. Copiilor in schimb le-am luat Zhu Zhu Pets, niste jucarii foarte dragute. IN rest...mama nu se prezinta bine deloc...eu am niste dureri de san de vreo 3 saptamani si ieri doctorul mi-a zis ca am mastoza fibrochistica desi nu mi-a facut nici o ecografie, doar m-a palpat. Azi ma duc sa-mi fac o sonoelastrografie sa vad totusi daca diagnosticul este sau nu adevarat. Dar cu toate acestea...vine Craciunul si abia astept sa fac bradul si sa ma uit la filme tematice pana ma plictisesc. Nu plecam nicaieri de sarbatori asadar intentionez sa ma odihnesc cat incape. Cand n-o mai incapea, o sa indes [:D]. Pup pe toata lumea! P.S. Mi-a placut partea cu play & learn, Oti, cred ca este cea mai eficienta metoda. Iepumic [iepu] [url="http://good-times.webshots.com/album/561858199FIToTi"]Noi pozici cu Iepi-Mici[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152145&whichpage=1"]PROTEST IMPOTRIVA REDUCERII AJUTORULUI PT MAME IN CIC[/url] [url="http://myopinion.ro/"]MyOpinion.ro - Site de reviewuri[/url] [url="http://www.mareeaalbastra.blogspot.com"]Mareea Albastra Blog[/url] All's Well That Ends Well.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Ancuta bine ai revenit! Se vede din mesajul tau ca esti mai bine - chiar daca obosita. Si eu planuiesc tot ca tine dar cred ca va trebui sa bucatarisesc pentru musafiri... Sa vedem poate se mai implica si mama in partea asta. La noi picura si este as o umezeala... La serbare a fost super duper. Copilasii au fost asa de simpatici cum nu poti sa-ti imaginezi si nu asa de stresati ca la noi. Ei au facut treaba lor fara ca cineva sa spuna mai tare, misca asa, fa asa. Chiar mi-a placut. Azi avem ziua de curatenie in lab, maine Christmas party aici... Busy times... Va pupic! Cristina si Roxy (2.10.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia]

Cristina astept poze de la serbare [olala]. Abia astept sa faca si strumfii mei. La Andra va fi prima serbare.

Anca sanatate multa. Ieri am fost si noi in Bucuresti dar tot contra cronometru. I-am facut lui Alex o encefalograma care a iesit bine. Acumm ne-am mai linistit.

Oti am spus eu ca facem lectii in vacanta dar va fi ceva tot play & learn. I-am cumparat toata colectia Disney de la Adevarul (tare ii plac, avem si colectia de anul trecut), plus cateva CD-uri de la o revista. Daca il pun sa citeasca de mai multe ori lectia o memoreaza si nu am facut nimic. Totul trebuie sa fie o joaca.

Calificativele sunt cam asa: FB - 9, 10; B - 7, 8; S - 5, 6. Alex primeste calificativul si in paranteza nr. de puncte.

 

Nico

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nico imi pare rau dar nu pot sa pun pozici ca ne-au pus sa semnam o chestie ca nu le vom posta nicaieri... Aici este o nebunie cu chestia asta. Si ca sa aiba copilul fata picatat trebuie sa semnezi ca esti de acord. Daca unul din parintii din clasa spune ca nu este de acord cu filmatul sau pozatul nu ai voie ... Imi pare rau... Cristina si Roxy (2.10.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Aici ninge deci hai nebunie... Roxy toata noapatea a smiorcait...O ustura un pic in gat dupa harjoneala de ieri pe afara. A reusit sa-si piarda si bluza. Eu am bucatarisit chiftelute in stilul meu propriu aseara pana la 10. Pai am facut 3kg... Azi dai distractie dupa nedormitul de aseara. Va pupic! Cristina si Roxy (2.10.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...