Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ingineri fosti, viitori...(34)


Recommended Posts

Cristina mii de scuze [iartama]. De abia acum am realizat ca a fost ziua Roxanei. Multa sanatate si bucurii in viata! Elena cum te simti? sper ca te-au ocolit greturile. Pisi, o incantare sa te citesc. Cand mai trece taifunul poate apuc sa povestesc. Desi prea curand nu cred [:D] Noi nu facem bastonase si carlige pentru ca in Norvegia nu se scrie de mana [8D] ci doar de tipar. Oricum asta imi mai lipsea. Ca usor nu mi-a fost sa inceapa scoala la nici doua zile dupa ce am nascut. Dar nu-i bai ca ne ocupam timpul cu altele. Are concurs de reguli de circulatie si siguranta in trafic, cum sa foloseasca reflectorizantele noaptea. Iar azi a plecat singura de la scoala [bang] ca au terminat cu 10 minute mai devreme si eu am intarziat putin si uite asa m-a pus pe jar pana am sunat sotul si am aflat ca este acasa deja ca doar scoala e la 50 de metri de casa. Trebuia sa vina si ziua asta cand nu mai are rabdare. Dar s-a speriat si ea ca nu stia ca e taicasu in casa daca era usa incuita. El a iesit cand am sunat eu crezand ca vreau sa descuie si a gasit-o plangand pe trepte. Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[flo]Morning, fete dragi!

 

Poftiti la [cafea][cafea][cafea], si-un mic dejun copios[papica][papica][papica], sa ne mearga toate din plin si sa uitam ca afara-i toamna si frig si frunzele se-astern in covor aramiu pe strazile ude si cenusii [:-@]. Brrrrrr! A venit, a venit toamna ...

 

[tube]http://www.youtube.com/watch?v=dYCWb5NB5Bo[/tube]

 

Cristina, mea culpa! [iartama][iartama][iartama]

Abia acuma am vazut ca ti-ai sarbatorit printesa!

 

LA MULTI ANI, RUXITA, DRAGA!id="red"> SA FII SANATOASA SI CUMINTE SI NOROCOASA SI DUMNEZEU SA-TI ASTEARNA-N CALE NUMAI ZILE FRUMOASE SI SENINE, CA SUFLETELUL TAU![flo][flo]id="Times New Roman">id="size3">id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!

 

Multumesc frumos de urari Oti si Pisi! Si voua va doresc la fel!

Pisi bine ai revenit! Ma bucur ca sunteti bine. Si noi asteptam raspuns de la scoala si problema este ca nu sunt acolo saptamana asta si sapt viitoare sunt doar doua zile. Sa speram ca o veni si raspunsul...

Oti si eu cred ca m-as fi speriat. Si ea a fost curajoasa sa plece singura... Dar invatatoarea cum de a lasat-o sa plece singura?

Eu am capul cat un dovleac de o tona dupa trainingul de azi...Abia astept sa ma intind un pic.

Ancuta voi cum mai sunteti?

Va pupic pe toate!

 

Cristina si Roxy (2.10.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

Vad ca se someaza pe aici.[:D]

Eu de dimineata am sarit direct intr-o intrunire la varf de care of course nu am stiut... A iesit bine...

Plec miercuri la Belfast - Joi este sustinerea... Am fetelor stomacul cat un purice...

Va pupic si fug la treaba!

 

Cristina si Roxy (2.10.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor,

salutare. Eu nu am avut puterea sa scriu nici 2 randuri. Saptamana care a trecut a fost de cosmar, am lipsit 3 zile de la servici alergand pe la doctori.

Cristina, iti tin pumnii sa fie bine sustinerea, sunt convinsa ca o sa ii faci praf, ceea ce iti si doresc, sa vada si ei ce oameni muncitori si destepti poate da Romanica noastra.

Dorina, Ioana, Ghiocela, Nico, Oti, sarutmana de sustinere, sunteti, ca de obicei, alaturi de mine si va multumesc din suflet.

 

Eu nu pot sa dau vesti mai bune decat data trecuta: am aflat ca pt mami operatia si chimioterapia nu mai pot face nimic. Ea saraca nu stie tot adevarul si nici nu i-l putem spune fiindca nu ar mai lupta. Am fost la Clinica Naturalia si i-am luat un tratament naturist care sa o mai intareasca, ma rog la bunul Dumnezeu si la Sf. Nectarie sa o ajute. Tata e intr-o stare psihica ingrozitoare, cum nu l-am vazut in viata mea si mi-e teama sa nu pateasca si el ceva, frate-miu la fel. Eu inca mai incerc sa gasesc solutii dar nici nu stiu unde sa le mai caut. Suntem in faza aceea ingrozitoare: "spera la ce este mai bun dar pregateste-te pentru ce e mai rau". id="Comic Sans MS">id="size2">id="purple">

 

Iepumicid="red"> [iepu]

Noi pozici cu Iepi-Mici

PROTEST IMPOTRIVA REDUCERII AJUTORULUI PT MAME IN CICid="red">

MyOpinion.ro - Site de reviewuri

Mareea Albastra Blog

 

All's Well That Ends Well.id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anca[flo] multa-multa sanatate mamei tale!

 

Cristina la multi ani cu intarziere domnisoarei!

 

Ghiocela nastere usoara!

 

Pisi, of, ce cosmar cu scolile astea!

 

A mea are azi serbare. Scoala lor s-a implicat intr-un proiect UE, si ieri a venit delegatia din strainatate la scoala. De cand au inceput clasa a 3-a, abia mai fac lectii, doar pt asta se pregatesc[bang]

Cu cel mare avem lupte grele, cu pubertatea, cu matematica, cu prea mult timp la calculator, etc...

 

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

 

Povestea nasterii: Lili si Robert Locul nostru preferat

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ancaid="red">, multa sanatate si sa fie cat mai mult alaturi de voi. Cati ani are mama ta? Tu cum mai esti fizic, psihic? Ca si tu tot vizitezi doctorii iar in ultimul mesaj vorbesti doar despre ceilalti din familie.

Cristinaid="red"> drum bun si sa iasa perfect sustinerea [pup]

 

Eu cred ca poate Ghiocelaid="red"> este deja cu bb in brate. Daca nu ii urez nastere usoara si bb sa fie sanatos si cuminte.

[majoreta] Hai Ghiocela![majoreta]id="green">

 

Mami de Ana Mariaid="red">(18.12.2004), Elisa Andreeaid="red"> (09.12.2008) si Iulia Alexandraid="red"> (14.08.2010)id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!

Multumesc frumos de urari si de sustinere!

Ancuta ma rog laq Dumnezeu sa va fie bine, sa iesiti din pasa asta proasta. Se pare ca tu esti cea mai tare din toti dar trebuie sa nu te neglijezi pe tine concentrandu-te asa de multpe cei din jur. Stiu ca este o situatie dificila dar macar fratele tau trebuie sa te sutina in lupta asta...[pup]

Gabi bine ai revenit. Nu ai mai trecut pe la noi de un car de vreme. In afara de pubertae si de EU festivals ce mai faceti voi?

Otilia ce fac cele trei printese?

Elena ce face bebe si flacaul tau? Cum se mai simte soacra?

Nico, Pisi - iar diparute. Cred ca una misiunea casa si cealalta misiunea scoala si alte peripetii cu pisoiasii.

 

Eu toata ziua am stat in laborator. Demontam o masinarie care nu merge si cum am fost la training m-au gasit pe mine buna...[:D] Of course este o alta masina decat cea de saptamana trecuta dar nu conteaza...

Va pupic si cred ca ne auzim dupa furtuna.

 

Pupici!

 

Cristina si Roxy (2.10.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

S-a comprimat rau timpul [bang]. Sincer ieri nici nu i-am verificat temele lui Alex [q]. De saptamana viitoar sper sa fiu mai libera. Daca banii nu ar fi o problema asi lua concediu fara plata macar un an. Ajung zilnic acasa dupa ora 17.30. Si asta fara sa ma opresc la cumparaturi, plati facturi si alte cele.

Vineri facem receptia la casa. Am facut cateva poze dar nu stiu cand reusesc sa le descarc.

 

Alex la scoala se descurca binisor. Eu am impresia ca e putin marginalizat de dna invatatoare pe motiv ca merge la after-school.

la baschet nu am reusit sa il mai duc (poate de saptamana viitoare) dar face engleza si mai nou germana. M-a plans doua saptamani sa il las la germana [alcool]. Sunt curioasa de invata ceva.

Andra se impaca bine cu gradinita. Singura problema e mancarea. Domnisoara e alergica la multe si zilnic trebuie umblat la meniu.

La gradi megre si ea cu un ghiozdanel plin cu toate cele (la fel ca Alex) [:)].

 

Anca, Doamne ajuta sa fie bine [pup].

Ghiocela nastere usoara si mult laptic pentru puiul mic.

Cristina bafta multa [pup]. Sunt sigura ca va fi foarte bine.

Ce ati facut cu scoala?

Gabi sa ne povestesti cum a fost la serbare. Ma bucur ca ai revenit [flo].

Oti voi cum mai sunteti?

Elena ai scapat de greturi? Cum a reactionat seful?

Pisi ma bucur sa te citesc [pup]. Cum e Vladut dupa evaluare? Continua tratamentul?

Il inteleg pe Raducu. La fel e si Andra. Sa vezi cum isi pregateste ea ghizdanelul in fiecare dimineata [olala]. Dupa ce fac lectiile cu Alex trebuie sa o iau de la capat cu ea [:D].

O zi cu mult soare [pup]!

 

Nico

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...