Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

La noi la Galati sa veniti (34)


Recommended Posts

Bonjur fetelor! Eu la ore din astea ca hihurezul va scriu! Cafea nu va dau dar dau un lichior bun turnat peste inchetata de ciocolata...mmmmm....[alcool] Alina merg la Colegiul Carol Davila la asistente generaliste . Emotii nu am la deschidere , am emotii cand ma gandesc cat o sa am de invatat! Si la noi la gradinita deschiderea se face pe 17 la ora 9. Asa ca eu am sa ma imbrac , duc copii cu bona la gradinita iar eu dupa ce pup doamnele educatoare ma duc la scoala. Ma doare sufletul ca nu-l vad pe piticul asta mic cum o sa reactioneaze. Deja incep sacrificiile! Vilma si eu sunt inebunita dupa Outlandish "Calling you" ... superba ... merge direct la sufletel. Viorica am vazut pozele ! [8D] Maine incepe targul de la patinuar? Si eu vreau sa merg! Va pup...o noapte buna...maine daca ma trezesc devreme dau eu cafeaua.[recevere] Nimic nu se compara cu dragostea pentru copilul tau!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 298
  • Creat
  • Ultimul răspuns
[pup] la fete! Eliza, cu placere daca te pot ajuta! astept pm. Vreti cafea vad! am sa fac proaspata maine dimi, promit! Vazut poze,[pup] printesuca tristuneta! Merci mamei de printzesuca pt. promtitudine! De ieri suntem 4 in casa! Am adoptat un motanel de 2 luni. e scump foc, iar Seb e in al noualea cer! I-si dore tare mult o pisica! Uite ce fac copii din parinti! si eu nu sunt imunizata contra la toxo. Sa ma vedeti cum mangai pisicutzul cu manusi de cauciuc[bang]! Am promis ca fac atentie, dar sper sa nu dau in paranoia! In practica a inceput sa-mi placa, mai ales ca azi am predat o lucrare bine facuta de care contabilul shef avea oroare sa se apuce. M-am simtit tare bine cand mi-a spus ca e bine facuta! In plus maine am liber! I-mi place comta! va [pup] icesc! Edit: Vio, eu as opta sincer pt. franceza sau spaniola, avand in vedere timpul scurt. Sunt limbi latine si se aseamana multe cuvinte cu ro. Sunt sigura ca te vei descurca! Si cumpara-ti dicuri sau casete cu cursuri pe care sa le asculti in masina si sa vorbesti singura, pe langa prof! Eu am invatat fr. uitandu-ma la tv, nu am avut niciodata prof!Bon, am si fost nevoita! [url="http://community.webshots.com/user/sebilus?vhost=community&vhost=community"] pozici[/url] [url="http://bd.lilypie.com/CeJVp2.png"]bb2[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata de 13!!!!!!! Vad ca ati avut ceva activitate ieri :) Liliac oare nu am putea sa sarim peste fazacu intepatul copiilor? am primit si noi cupon pt Vlad da mie imi e groaza ca asta mik urla si trebuie tinut de 2 persoane si asa mai deparet, stresez copilul degeaba[bang] Asa deci de azi e iar targ la patinuar, a mai fost si acum o luna ca am fost cu soacra sa isi ia geaca de piele da aveau mai mult imbracaminte de vara si incaltaminte la fel, eu astept cu nerabdare kids expo care va fi la inceputul lui octombrie, vreau ghete pt vlad si jucarii. In alta ordine de idei ieri m-am vazut cu Cookie sa stiti ca mai traieste dar spune ca e foarte okupata :) Alina, mama de Vlad (25.09.2005) [url="http://photos.yahoo.com/alina_elena62000"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata... va pupik pe toate.. mi-a fost tare dor de voi... Eu nu reusesc sa mai intru prea des pe net, am un program super-incarcat.... abia ieri si azi am reusit sa mai intru putin sa va citesc, de aceea am tinut sa va si salut... Si noi mergem la gradinita, cu mari emotii. Apropos... nu stiu daca ati scris mai in urma...mai are cineva copilul la gradinita Cristal??? In rest am inceput sa ma satur de un program aglomerat si fara timp de copil, de casa, de familie... incep sa cred ca sunt o persoana familista si usor usor, jobul si cariera, pierde teren in inima mea... Cred ca m-am schimbat in ultima vreme...Voi ati trecut prin asa ceva? Cat am stat 2 ani acasa cu bebe, abia asteptam sa incep munca.... e destul de frustrant... Va pup si va salut acum, ca tre sa ma intorc la treburi. O sa incerc sa va citesc din urma sa mai aflu vesti despre voi... Pupici, si sper din toata inima sa reusesc sa mai intru...O zi buna tuturor!!!! Cris si Razvan cel nazdravan (23.11.2004) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/ciristina23/album?.dir=66a6&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//pg.photos.yahoo.com/ph//my_photos"]Razvan[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza nu am mai intrat de foarte mult timp,am avut foarte multa treaba. Am vazut poze frumoase de la mare -Laura si de la ziua Shalinei. Eu sunt in cautare de servici,mai e putin si se termina concediul. [pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup] toate fetele. Gabriela[hippi] mamica de printesa[zana]Alice-Cristiana(20.12.2002) si nazdravan[copil]Martin-Tudor(22.09.2005) [url="http://www.dropshots.com/OrbuGabi"]poze[foto]si filmulete[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by giuliella
Salutare fetelor. Imi cer scuze ca intru atat de rar..dar chiar nu prea am ce sa va spun...asa ca prefer sa intru atunci cand mai am si eu ceva de spus... Acum am nevoie de ajutorul vostru -1. peste 2 saptamani baietelul meu face 1 anisor si tebuie sa ii fac motul si ma tot gandesc ca un loc de joaca ar fi excelent. Problema e ca nu prea cunosc locatii in galati decat cel din tiglina de la Andra si Paul..unde e ocupat in acea perioada. Va intreb pe voi pe unde ati mai fost cu copii si unde vi s-a parut mai frumos..Eu stau la spitalul de copii ..si am vazut ca in apropiere in complex siretul s-a deschis un spatiu - a fost cineva acolo stie cum e? as vrea sa umblu sa ma interesez mai bine de spatii dar sunt singura cu bebe si nu am cum sa umblu prea mult cu el..si apoi daca voi ati fost in anumite locuri si va placut mult..am toata increderea sa merg si eu. 2. Tati vine in curand acasa dupa o lunga perioada de lipsa ..si vream sa mergem cu bebe la mare undeva. Si pentru ca sunt convinsa ca ati facut deja concediu la mare...poate imi dati o sugestie unde as putea sa merg cu bebe intr-un hotel cat de cat decent..si eventual si un loc unde sa mancam cu totii bine fara sa avem surprize. Am tot cautat pe net de ceva vreme..dar parerile sunt atat de impartite vis a vis de conditii sau mancare ..incat nu stiu incotro sa o iau. Sunt tentata sa merg in Saturn ca am inteles ca ar fi ceva hoteluri pe acolo cu condii mai bune...dar cu mancare stau cam prost..apoi ar mai fi si olimp- neptun..In mamaia mergem in fiecare an si dupa ce ca sunt toate ff scumpe nu prea gasesti conditii bune..la banii pe care ii cer. Asa ca astept ajutor din partea voastra. Iulia si bebe [copil] Albert Iustin (15.09.2006)
Despre locuri de joaca mai este Piticot daca nu cumva ai rezolvat deja Gabriela[hippi] mamica de printesa[zana]Alice-Cristiana(20.12.2002) si nazdravan[copil]Martin-Tudor(22.09.2005) [url="http://www.dropshots.com/OrbuGabi"]poze[foto]si filmulete[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[pup] la fete si las cafea pt. toate gusturile! Si daca vreti si cornuri calde cu dulceata....fara numar! [flo] o zi buna! [url="http://community.webshots.com/user/sebilus?vhost=community&vhost=community"] pozici[/url] [url="http://bd.lilypie.com/CeJVp2.png"]bb2[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata si de la mine ! Imi place ca ne-am adunat din nou la subiectul nostru....Va pup pe toate : Delphin, Liliac, Gaby, Alina, Cristina, Paky, Viorica, Vilma, Eliza. Vad ca sunteti super active si in viata de zi cu zi: facultati, examene.....Bravo ! Alina daca ajungi azi la targ sa ne spui si noua ce ai vazut si mai ales daca merita sa ne plimbam pana acolo. Vilma, cum a fost examenul ? Viorica, frumoasa foc copila ta ! Gaby, succes la gasirea noului serviciu. Delphin, si te faci contabila ? Ca mine.[il] O sa ne consultam ? Ce face burtica ? Vreau si eu pisica ! Si eu, si Daria...mi-ai dat o idee Poate mi-l fac cadou de ziua mea.[:D] Paky, deja la munca ? Cum e ? Liliac, si eu trebuie sa-i fac Dariei analiza pt gradinita; exudat faringian, coprocultura si coproparazitologic...si parca atat. Unde sa le fac ? Exista vreun centru unde le pot face pe toate ca sa nu ma plimb prin tot orasul ? Cristina, din pacate noi mamele toata viata vom pendula intre familie si cariera.... Greu, stiu. Dar cine stie poate castigam la loto si va mai trebui sa muncim asa de mult . Va pupacesc inca o data ! O zi buna sa aveti ! Fericirea te indulceste, incercarile te intaresc, tristetea te face mai uman, greselile te smeresc, succesul te mentine in forma, dar numai Dumnezeu te face sa mergi mai departe!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, este un centru unde-ti poti rezolva toate analizele odata, pe undeva aproape de IREG, dar uite ca-mi scapa acum denumirea. Eu acolo ii fac Andrei copro de fiecare data si stiu ca au si pt exudat. Daca nu te duci acolo, mai ai varianta: coproparazitologic, pe la sc 28 si coprocultura la directia sanitara de la potcoava. Vezi ca-s niste cooooozi, de te ia cu ameteala, atat la depus cat si pt rezultate. Eu am patit-o anul trecut si...slava Domnului ca nu tre sa trec prin fazele astea la fiecare inceput de an. Dar, tu o aveai pe Daria deja la gradi...de ce te pune sa-i mai faci inca odata analizele astea?? Alina, si eu as vrea sa sar peste programul national, dar pe partea cealalta, ma gandesc ca este o ocazie buna sa-i fac analizele, si chiar ma gandesc unde as putea sa ma duc sa impusc toti iepurii: 1. sa nu traumatizeze copilul; 2. sa foloseasca suficienti activi chimici a.i. rezultatele sa fie corecte si 3. sa nu ma scuture de bani. Ca am auzit diverse faze, cum ca activii respectivi sunt f scumpi, si din motive de genul asta nu pun suficienti, iar analizele ies...normale!! Pai dupa ce ma intep, sa n-am analize corecte??? Cam aberant! Cu targul....noi azi ne vom duce. Plec de la munca, iau fata de la maica-mea, il iau pe domnul sot de la serviciu si sper sa mai gasesc deschis!!! Ca astia de la targ ar fi trebuit sa-si faca programul cam asa: sa deschida pe la 4 dupa-amiaza si sa fie deschis pana pe la 2 noaptea...sa aiba timp si al'de noi sa ajunga [:D] Liliana& [comoara] Andra-Maria Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura bine ca ai mai aparut pana la noi ca acum umplem acutecul si nu are cine sa ne skimbe [:D] si nu ajung azi la targ ca pe la 1 plek intr-o plimbare in judet hehehe, imi iau copilul din dotare sa fug in lume. Liliac Vlad a fakut analize acum o luna doua cand am avut ceva probleme cu el, toate erau ok mai putin cele la ficat care erau imense .... cred ca din cauza medicamentelor pe care le luase,antibiotice si multe altele de aia nu stiu daca i-as mai face acum, sa vedem, un laborator bun , fara cozi si fitze stiu ca este pe strada aia paralela cu romarul, aia unde e si o biserica, pe acoloisi face mama analize, nu e aglomerat ca nu prea stie lumea de ei, noua ne-a dat acum cateva luni dr de familie un tel verde de la casa de sanatate cred si am sunta sa intrebam unde mai au fonduri si ne-au trimis acolo. Alina, mama de Vlad (25.09.2005) [url="http://photos.yahoo.com/alina_elena62000"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...