Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aradence DC...! (123 )


Recommended Posts

ada tare frumosi sunt copiii tai!

moni eu zic sa stai cuminte in pat ca tare bine i-ar mai prinde 2-3 saptamani in burtica...

flavia eu am reusit sa dorm ultimele 2 zile cu sedatif pc e un produs homeopat mi l-a recomandat sotul unei colege de lucru,e psihiatru.am incercat si cu capsule de valeriana dar degeaba...multa sanatate si poate reusesc sa te prind am incercat de 2 ori dar ai avut telefonul inchis.

niko imi pare rau de patania cu masina...

carmen sti tu ghicitoarea aia,manastire intr-un picior ghici ciuperca ce e...am facut chiuretaj...la noi dupa 14-15 saptamani te pun la celelalte doua,si daca iti fac cu riscuri si amenintari,in fine scuza-ma dar nu mai vreau sa-mi aduc aminte.dar pt ca simt multa curiozitate in aer...copilasul meu nu a avut perete abdominal,adica omfalocel incompatibil cu viatza,au inceput sa apara diferente in dezvoltarea membrelor inferioare cu cele superioare si a celor doua diametre ale capului,tabloul pledeaza pt o trisomie,voi afla saptamana viitoare cand primesc rezultatul de la analiza genetica,dar probabil sdr edwards...imi e foarte greu sa povestesc dintr-un singur motiv revad in fata ochilor zecile de ecografii si pe el acolo la mine in burtica,miscandu-se asa stangaci...si doare al dracului de tare.

gabi sa va fie de bine concediul.

ioana ce mari sunt baietii!multumesc de intrebare,fizic mai bine barbia se inchide incet incet,greu e cu demonii mei ,ieri mi s-au umplut sanii de lapte,azi parca-i mai bine....deastea...

 

alina mamica bulinei Elisa[zana](20 iunie 2007)

id="purple">id="Comic Sans MS">

 

 

 

povestea noastra...id="purple">id="size2">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ce fain, Ioanaid="red">! Mai pleci cu ei pe undeva sau stati prin zona?

Gabiid="red">, si eu vreau poze. Multumesc pentru felicitari, chiar am de ce sa fiu fericita. Am avut noroc de un job super cool.id="purple">

 

Licurici drag plecat in cer

 

 

Adaid="size3">id="red">, mami de id="purple">Iuliaid="size3">id="pink"> (10 iulie 2003)id="purple"> siid="purple"> Vladid="size3">id="blue"> (6 mai 2006)id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina id="red">a, iti multumim din suflet pentru detaliile date. Nu stiu daca plutea vreo curiozitate dar poate e bine sa ne spui, sa poti macar putin putin sa dai drumu' la toata tristetea asta coplesitoare. Nu stiu ce sa-ti spun. Doar ca plang alaturi de tine dupa puiul tau drag!id="purple">

 

Licurici drag plecat in cer

 

 

Adaid="size3">id="red">, mami de id="purple">Iuliaid="size3">id="pink"> (10 iulie 2003)id="purple"> siid="purple"> Vladid="size3">id="blue"> (6 mai 2006)id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da poate trebuia sa scriu mai demult dar abia de curand am relizat ca "plutea in aer" intrebarea...nu a fost reavointa,nu jena,pur si simplu de o saptamana povestesc aceeasi placa la toata lumea cu care ma intalnesc,care ma suna ,nici nu mai stiu cui i-am zis si cui nu...si efectiv astept rezultatul sa stiu sigur ce a fost,nu ma alina cu nimic, dar ramane in istoria noastra ca familie si sa stiu sa-i spun fetitei mele mai tarziu...

am noroc in schimb cu sotul meu,care e fantastic,nu stiu ce m-as fi facut fara el,si fara elisa,asa cel putin timpul trece si ranile se mai "ling"....

 

alina mamica bulinei Elisa[zana](20 iunie 2007)

id="purple">id="Comic Sans MS">

 

 

 

povestea noastra...id="purple">id="size2">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alinaid="red">a[pup] si iarta-ma daca te-am suparat,dar chiar nu ma pricep deloc la astea.Tu esti medic, sti ce ar fi fost mai bine sa faci si ai si facut.In plus de asta stiam ca esti suparata pe cei de aici si ca-i preferi pe cei din Ungaria.Nici nu stiu ce sa-ti mai spun decat ca , am o prietena care a trebuit sa renunte la prima sarcina la 5 luni,copilul fiind hidrocefal si acum are 2 copii,2 baieti minunati(nu gemeni).I-a fost greu si ei dar iti doresc sa fi puternica si sa-ti dea Dumnezeu ceea ce-ti doresti,indiferent ce ar fi.

Gabiid="red"> bine ai revenit!

Ioanaid="red"> tare scumpi pufuletii tai.Mai ai tu doi baietei dar Alesio eal tau si Nicolas a lui Ovi [:D].Ce fain ca poti sa-i pui in masina cu scaunele apropiate,eu nu pot [q].

Ada id="red">tot mi-am dorit eu sa faca odata Mela din bolile copilariei,asa ca...sa am grija ce-mi doresc,nu?

Moniid="red"> ai noroc ca nu e chiar asa de cald vara asta.Mey voi ati inceput sa va reimpartiti sarcinile in familie sau o trimiti pe Diana la bunci cand se apropie momentul?Hai ca zilele astea ma roade curiozitatea [:D]id="green">

 

Carmenid="orange"> cu [hippi]id="black"> Melania Ioana(14.01.2005)id="red"> siid="black"> [avion] Serban Andrei(11.06 2008)id="blue">

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa mai bag si io nasul,ca-s mai relaxata,nu de alta dar am reusit sa fac bagajul pentru spital macar pe trei sferturi [pk] A trebuit sa si calc ceva (camasile de noapte,halatul,hainele pentru bebe ...),de-aia o tot lalaiam cu el.Mai am declaratiile pentru finante ,ca alea pentru salarii sunt gata.Si dupa aia o sa stau cat de cat mai relaxata [olala].

CARMEN pai sarcinile-s impartite mai de demult.Io in afara de acte (cele e la firma alor mei),gatit si ocupat de Diana (in casa) nu prea fac mare branza.Sotul e cu cumparaturile,curatenia,scos fata la joaca.Si la mami o mai trimit pe Diana,dar zilele astea am tinut-o mai mult acasa,avand in vedere ca a fost 18 zile cu ai mei la Felix si i-a capiat destul.Macar un pic de pauza sa aiba.Dar azi a luat-o la amiaza mami la ei,alta viata [olala] Cand e aici nu prea am spor la nimic.Si zici ca nu e cald??? Vai de mine,curg apele pe mine de zici ca io am 100 de kile.Si mai merge si aerul conditionat.Si eu de felul meu sunt friguroasa.Dar asa am fost si cu Diana in ultima luna,aveam calduri [:-@]

ALINA.A [pup] sper sa iti treaca supararea cat mai repede.Daca asa ceva a fost,chiar nu aveai ce face.Nu se poate preveni asa ceva [:(] Si bine ca ai reusit sa rezolvi in Ungaria in varianta aia.

 

N-am apucat sa vizionez inca poze,dar urmeaza.Incerc sa termin si cu declaratiile pentru finante acum pana nu vine Diana acasa - ca probabil la noapte o aduc sa doarma iar aici,ca mai bine doarme.

 

 

MONI [gravi] [baietel] 34s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina.aid="red"> tot la tine ma gandesc. Poate nu am facut bine ca ti-am dat exemplul prietenei mele.Ma gandesc ca e o diferenta atunci cand nu ai inca un copil sau ai deja unul,te simti mama pt cel de-al doilea de cand a iesit liniuta pe test .Probabil ca te simti vinovata ca nu poti face nimic pt puiul tau bolnav si neputinta asta te doare.Oricum inca o data [pup]id="green">

 

Carmenid="orange"> cu [hippi]id="black"> Melania Ioana(14.01.2005)id="red"> siid="black"> [avion] Serban Andrei(11.06 2008)id="blue">

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina.a, ce rau imi pare ca am avut telefonul inchis. Am patit-o de cateva ori in ultima vreme. Daca doresti ne putem vedea, imi spui cand si fac tot posibilul sa ne vedem. Incerc sa te sun maine, numa sa nu uit, nu pt ca as uita de tine, dar viata mea e intoarsa pe dos acum si uit si cum ma cheama cateodata. Despre tratamentul ala homeopat trebe sa ma interesez si eu, mai ales daca zici ca a avut efect la tine, pt ca nu mai pot, nu am somn pana pe la 1, dimineata ma trezesc obosita rau, am cosmaruri foarte multe si foarte urate.[pup]

 

Carmen, imi pare rau ca trebe sa treceti prin toate odata. Stiu cum e otita la adulti asa ca ma gandesc ca la copii ii si mai groaznica.

 

Gabi bine ati revenit. Ati fost cu copii sau nu?

 

Ma bucur ca si la Miha e bine, oare Alina ce face?

 

Eu is mai bine, imi revine auzul treptat. Cu locul de munca nimic, nici nu ma astept sa gasesc asa repede, toti dau afara ce sa mai faca si angajari.

 

Ada, doar doar ne intalnim cumva. Zau ca nu stiu cand. Azi as fi putut, dar am simtit nevoia sa ma linistesc intr-un fel si am fost la maslu la Manastire in Gai.

 

Sa-l ajutam pe Sebi

 

Povestea unui Licurici

 

[mamica] de [bonjovi] Bogdan cel nazdravan (05.09.2006)id="Arial Black">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Flaviaid="red">, draga mea, fa orice te face sa te simti mai bine si mai linistita![pup]

Alina id="red">a, ma gandesc la tine si iti trimit toate gandurile bune![pup]

Asteptam poze de la Gabi id="red">si vesti de la Miha id="red">si Alina id="red">m.

Io acum mi-am terminat lucru' din biroul de acasa. Da' am la energieeee!!!

Clau id="red">ailaviu! [pup][:D]id="purple">

 

Licurici drag plecat in cer

 

 

Adaid="size3">id="red">, mami de id="purple">Iuliaid="size3">id="pink"> (10 iulie 2003)id="purple"> siid="purple"> Vladid="size3">id="blue"> (6 mai 2006)id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...