Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dura lex sed lex(Clubul Juristilor:)(8)


Recommended Posts

Vai, fetelor...mi-ati amintit de perioada aia, cand ne-am mutat...am stat o luna fara mobila de bucatarie...pana a fost gata...[bang]...nu vreau sa mai trec prin asa ceva vreodata...aveam doar aragazul, frigiderul, filtrul, cuptorul cu microunde si-o masa...si toate vasele in cutii...ne venea sa mancam numai in oras...si isi mai baga si fiica-mea nasul prin ele!!![alcool] Mathilda, bafta la impachetat! Lora, mami de [url="http://community.webshots.com/user/LoraG76"]IUSTINA[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 294
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna dimineata! Si eu m-am mutat anul trecut si inca nu am reusit sa imi organizez casa asa cum doresc[bang]. Mathilda spor la treaba! Eu mi-am facut bagajele ani la rand de mai multe ori pe an, impachetam-despachetam, dar am invatat sa car numai lucrurile pe care in locul respectiv nu le gasesc. Deja era rutina. Ce vremuri!!! Si ce baba nostalgica sunt[:D] In plus, eu incepeam invers. Intai faceam bagajele si dupa aceea aranjam ce ramanea la loc sau aruncam. Cate aventuri! Of, imi vine sa plang! Mai bine ma retrag sa citesc[cit] Va pup si va doresc o zi buna![flo] http://community.webshots.com/album/558697342zQuuRs mama lu' Claudiu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, sunt tare obosita. am fost la primarie sa-i fac pasaport asteia mici, am gasit si un spatiu de depozitare pt lucrurille pe care nu le luam, ne costa 75euro pe luna, asta mica doarme, m-ai am putina treaba, de impachetat, e a 5 cafea cred si seful ma suna intr-o nebunie - sunt plina de nervi, oboseala, stres- mai tb sa ajung si in paris la consulatul canadei pt toata administratia uf va las ca m am multa treaba va pup, ma duc sa fac a 6 cafea si sa impachetez.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o speta: doua persoane casatorite dobandesc impreuna, in timpul casatoriei, un apartament. Ei nu au copii, dar au nepoti din frati. Cauta solutia cea mai buna si mai ieftina, pentru ca in cazul decesului unuia dintre ei, celalat sa ramana cu casa. Doreau sa faca testament unul pentru celalat. Se duce sotia si intreaba la notar daca pot proceda asa si i se raspunde ca testamentul poate fi atacat. Pentru ca nu am practica si, probabil nici viziune de ansamblu, va rog sa imi spuneti de catre cine poate fi atacat atat timp cat nu exista mostenitori rezervatari decat sotia. Daca lasa legat universal, cine il poate ataca in cazul in care respecta conditiile de forma? Speta reprezinta numai o provocare pentru neuronii mei si asa greu incercati in aceasta perioada[:D]. Va multumesc mult, anticipat, pentru raspunsuri[flo] http://community.webshots.com/album/558697342zQuuRs mama lu' Claudiu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eva, pai daca e bun comun revine de drept sotului supravietuitor. nu tb sa faca nimic. in cazul decesuluisi al sot supravietuitor atunci revine mostenitorilor acestuia. la noi nu e inca contr prenuptial sa dob bunuri proprii in timp casat. si tot ceea ce se dob in timp casat chiar daca e trecut numai 1 sot in contr e considerat bun comun. sper ca ai inteles sotii nu tb sa faca nimic pt ca revine de dr. sot suprav. pup
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

1. Locuinta este pe numele ambilor soti. 2. Te referi la dreptul de abitatie al sotului supravietuitor? Acesta are un caracter temporar, pana la executarea iesirii din indiviziune, dar cel putin un an de la deschiderea mostenirii sau pana la recasatorirea sotului supravietuitor. Mai mult, comostenitorii pot cere restrangerea dreptului de abitatie, cand locuinta nu-i va fi necesara in intregime. Dupa incetarea dreptului de abitatie va putea fi evacuat in conditiile dreptului comun. http://community.webshots.com/album/558697342zQuuRs mama lu' Claudiu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetele juristele si mamicutele....eva03, draga ea m-ai facut sa ma simt rusinata de faptl ca nu am mai trecut pe la voi ..recunosc mea culpa...m-am concentrat pe forumul nostru celor de septembrie -octombrie...si recunosc m-am mai bagat pe la chestiuni legislative..unde am reusit sa intru si in polemici pe diverse teme.juridice...asta e... credeam ca teoria si practica mea are ceva de spus dar se pare ca sunt mai tari unele mamici care vorbesc din viata lor personala..asa cum au trait ele niste aspecte ..si apoi se intreaba..cum vine asta ca ele nu inteleg...in fine... Voi ce mai faceti?...m-ati iertat...dar nu v.am parasit....avem si o provocare... parerea mea e ca sotul suprav. nu prea are de ce sa-si faca griji , atata timp cat nu vine in concurs cu prima clasa de mostenitori, fratii si nepotii sunt colaterali , au cota mai mica...si nu vor putea sa-l scoata din casa,daca nu are unde sa se duca...e adevarat dr.de abitatie e temporar..in rest actele intre soti pot fi atacabile.. Noi suntem bine ,burtica creste, obosim,ni se umfla picioarele,avem arsuri...stiti voi chestii din astea...miscam , facem tumbe...si se pare ca vom fi fetita..deci va fi Oana Isabella, ca de la Bogdanel ne-am cam luat gandul ...sau cine stie? In rest prospectam piata de patuturi si carucioare...ne gandim cum vom naste:))))) facem repetitii:))))....glumesc si eu va pup pe toate si proit sa scriu mai des carmen[gravi] 26s 70% fetita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...