Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Vitamine Romanesti in Germania (31)


Recommended Posts

"Ioana tu ai pus paiele si......ai uitat sa dai foc, ai zis de retete de salate si ai disparut sper sa nu faca si Ioana aialalta la fel ca o caftesc ." Clau ma daca despre mine i vb ,intradevar am cerut si eu ceva idei,iar daca era ceva care cred ca nu ma descurcam ceream si retete dar asa de aceea nu am mai revenit. Oricum va multumesc tie si la restul fetelor care mi-au raspuns. O zi usoara la munca hai nu fi suparata[pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

In sfarsit merge si PC-ul meu.

Monik si eu zic la fel Didialex, sub nici o forma lapte IN ochisori. Am lucrat ca asistenta la medic oftalmolog si sefa mea o lua razna cand veneau mamici cu infectii si povesti cu lapte de mama.

Stiu si eu ca aici recomanda moasele lapte de mama, dar pe o fasa sterila si sters cu laptele in jurul ochisorilor.

Noi am avut aceiasi pb cu Nico si l-am sters cu apa fiarta si racita, a trecut in 2 zile.

 

Eu de abia astept concediul, plecam si noi in Ro, in august. Astazi mergem sa facem pasaport lu Nico.

In rest la mine zilele sunt pline, alerg ca o nebuna de colo colo. Diminetile, spielgruppe, sport, spielplatz si dupa-amiezile la freibad, eu nici nu stiu cand trec zilele.

 

[mamica] de Tony 07.04.07 si Nico 23.02.09

Nunta

 

 

Poze

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna

 

Claudia - nu am nascut in Hochheim , am nascut in Rüsselsheim in puii mei , ca acuma trebuie sa umblu dupa acte ca o nebuna .

Tumpi - multa sanatate . Si noi dam o petrecere sapt.viitoare pt Jamie , noi vom petrece in gradina , meniul nostru este : salata de nudel party - mix , salata de fasole , salata de cartofi , grill , carnaciori , mititei facut de tata cumnatei etc , facem saratele , cornulete , prajituri sasesti si vom mai vedea .

Iar despre ochisorii lui Jamie voi incerca atunci cu apa fiarta si racita cu compresa sterila .

Mariana - ai grija de tine si sper sa nu fie nimic cu Daniel .

Va doresc o zi buna , eu mai tarziu trebuie sa merg la cump si seara vine coafeza [:D], insfarsit reusesc si eu sa ma tund , iar sapt viitoare sa ma si vopsesc , ambele nu pot de-odata ca bb vrea papa [:D] . Va [pup][pup]

 

Monik [bibe]Poze Monik

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monik,merci de sugestii si de urari.Sunt din ce in ce mai rau, nici sora mea nu m-a recunoscut la telefon.Din pacate de 3 ani in coace gatul imi este foarte sensibil, acum 3 ani am racit de 2 ori in vara si acum 2 ani in iarna cand m-a tinut o luna.Nu mi-a trecut pana nu am luat antibiotic.Cred ca de data asta tot la el ajung si am sa ma risc sa-l iau.

 

Clau te astept cu sugestii si de torturi cu fructe.

 

Eu ma gandisem sa fac printre altele salata de vinete, salata de fasole cu tahina,niste chiftelute, vinete facute pe gratar unse cu usturoi si patrunjel,fasii de pui date prin susn,astea ar fi o parte, mai am ceva idei dar inca ma mai gandesc.O sa gratarim si noi daca vremea tine cu noi.

 

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)id="red">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu incerc acu o pizza brot [pofta] numai ca nu am gasit-o pe turcoaica prietena mea acasa sa-mi dea niste chimen negru sa pun peste, vad eu cum iesi, fac si o ciorba de vacutza si mazare proaspata din gradina,am cules cateva pastai, marar proaspat,patrunje,leustean, Ioana vb pe mess iubita.

Puiul te-ai hotarat deci ce meniu faci.

Monikule [pofta][pofta][pofta] moama ai nebunit vin la tine [pofta][pofta] mai e mama la tine,fratele a plecat deja? aveti grija,pupam ochisorii lui bebe scump.

Claudia fain program ai,cum sunt copiii,cuminti? te descurci cu ei peste tot.

Cuscrele helau, unde umblati?

 

30 days remaining till [RO]

 

INGERASUL EMMA AIDAid="red">

ALATURI DE SEBI id="blue">

 

Album Claudia

Timisoara Impreuna

'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetele!

Mariana, sa-ti traiasca puiul mic si sa se faca mare si voinic, sa fie sanatos si plin de noroc!

Eu acum vin de la Einbuergerungstest, a fost ok, m-am grabit sa dau repede foaia ca asa mi-s eu repezita [:D] sper ca nu am gresit nimic, acum am mustrari de constiinta ca daca din repezeala mea am facut vreo greseala? M-a facut mama perfectionista si nu e bine deloc... De luat sunt sigura ca-l iau, astept sa primesc raspunsul prin posta si apoi depun dosarul...

Adina, parca si tu iti bateai capul cu asa ceva, cum merge la tine?

 

„Desparti drumurile, dar nu poti sa desparti si sufletele”

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pt cine vrea sa vada, am pus poze din concediu in albumul nostru[:I]

 

Sunt pe ceaiuri la greu, ma seaca tusea asta, ma doare si burta de la cat tusesc, uneori am senzatia ca nu mai pot respira[q].Gatul nu ma doare, decat in capul pieptului de la tuse.Sunt terminata, atat n-am chef sa ma duc maine la munca.

 

Maine nici nu stiu ce sa fac mai repede, noroc ca duminica avem invitati si nu suntem multi.In mare mi-am facut o idee cam ce as face, m-am gandit si la un tort, acum doar sa ma hotarasc la fructe.

 

Ma retrag la program de seara si sa-mi pun in ordine meniul.Sper sa apar dimineata.

 

O seara placuta va doresc.

 

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)id="red">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

 

In ciuda durerii groaznice de cap pe care o am de-aseara si care n-a trecut nici cu 2 paracetamol, sunt fericita: azi face Daniel o saptamana de viata! Si mi-a dormit de la 10 de-aseara pana la 3 azi noapte (5 ore legate!).

 

Am reusit sa scriu povestea nasterii, o gasiti aici:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=139350&whichpage=17

 

Mari, mami de dulceatzaid="red"> Elizaid="red"> (06.09.07) si bondarel Danielid="blue"> (27.06.09)

(re)Amintiri de la primul bb

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mariana [q] felicitari ptr tot [flo],ai grija de tine.

 

 

[cafea][cafea][cafea][cafea][cafea]

 

30 days remaining till [RO]

 

INGERASUL EMMA AIDAid="red">

ALATURI DE SEBI id="blue">

 

Album Claudia

Timisoara Impreuna

'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna

 

Haideti la cafea [cafea][cafea][cafea]

Claudia - fratele meu a plecat deja duminica , mama pleaca numai in august.

Mariana - ai un bb foarte cuminte , al meu de la ora 2 nu a mai vrut sa doarma , nici acuma nu doarme si eu am vrut sa merg repede pana la Rewe.Azi iar o sa avem musafiri [bang][bang] , vreau o zi fara musafiri , vreau un pic de liniste .

Va doresc o zi frumoasa . Va [pup]

 

 

Monik [bibe]Poze Monik

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...