Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Vitamine Romanesti in Germania (31)


Recommended Posts

Monikule nu-s niciunde [q] la tine nu sunt numai alea 7 vechi,incerc diseara cand vin de la lucru, poate le bearbeiten [alcool][alcool]

 

30 days remaining till [RO]

 

INGERASUL EMMA AIDAid="red">

ALATURI DE SEBI id="blue">

 

Album Claudia

Timisoara Impreuna

'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

numai noi miki, slaba miscare dimineata asta, eu cafe nu beu....[:D]

am stat sa citesc din urma

bun venit acasa proaspetelor mamici si copii cat mai cuminti!

monik, nu-ti fie jena sa spui nu cand nu ai chef de vizite, reprogrameaza elegant si gata, esti si tu om si inca unul in conditii speciale, trebuie sa inteleaga! [pup]

 

ar trebui sa povestesc cum ne-am mutat, da am reusit! dar cere timp si aici la vapor unde am ajuns in toiul noptii ca si acasa de unde am plecat is multe de facut, cand ma eliberez daca mai sunt in DE (mergem spre unguri) ma intind mai mult la povesti

 

pozitia: in 2 ore ajungem la regensburg

clau: sarbatoritele lunii iulie! sa nu uiti [:D]

va pup si vreme frumoasa!

 

poza cu noi

poze diverse

aprilie 2009

Simona, mama Antoniei (27.06.1998)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza fetele [pup] haideti la o cafeluta cu lapte [cafea]

 

Eu mi-s droghi de ieri, dupa aproape o saptamana de intarzieri mi-a venit perioada si m-a busit rau de ma tine mai mult la pat [q]

 

AdinaF nu stiu ce Gespräch vor aia de la tine ca eu inca nu am ajuns asa departe. Am luat-o pe schema asta: pregatesc dosar cu toate actele cerute, inclusiv Einbürgerungstest si ma prezint cu el complet la Heidelberg la Ordnungsamt sau asa ceva... Mi-a spus Leiterul de la VHS in ce cladire se depun dosarele in HD. Tot de la el stiu si ca se pot depune la nivel de Rathaus local, de unde sunt trimise mai departe la HD la Landratzamt... dar la mine in sat e o "domnisoara" batrana pusa mereu pe harta si nu am incredere in ea ca se va ocupa cu bunavointa si in timp util de dosarul meu, asa ca il voi depune personal la HD de indata ce primesc rezultatul prin posta de la BAMF pt Einbürgerungstest... Tu cum procedezi?

 

Monik iarta-ma ca ma bag cu sfaturi nesolicitate, dar ar trebui sa opresti valul de vizite nedorite pt un timp prin a le spune amabil, dar direct si raspicat ca acum nu e momentul oportun de pelerinaj la tine acasa, ca ai nevoie atat tu cat si copilul de liniste si de o perioada de acomodare...

 

„Desparti drumurile, dar nu poti sa desparti si sufletele”

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetele!

Am revenit de St. Petersburg aseara, a fost superb, dar am umblat de ne-am omorat, a fost din pacate foarte frig si eu am plecat cam sumar imbracata, dar una peste alta, foarte frumos orasul.

Azi am fost la dr. si am prima atestare documentara "a lu asta micu", un sambure mic-mic. Se pare ca vrea sa ramana acolo. Avem 6 saptamani.

 

>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin

 

Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena si samburelu mititelu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Yasmine - felicitari pt samburic si sarcina usoara in continuare [flo].

Monik - mai lasa vizitele si petrecerile, odihneste-te, ca altfel poti sa pierzi laptele. Eu am zis ca daca vrea cineva, ne poate vedea la spital, altfel - cand o avea copilul 2 luni. Avem si noi nevoie de odihna, sa ne acomodam la noul statut. Cine nu intelege asta, sa-i fie de bine, dar nu mi se pare normal sa te dai tu peste cap ca sa nu jignesti pe X-ulescu [:D].

 

Mari, mami de dulceatzaid="red"> Elizaid="red"> (06.09.07) si bondarel Danielid="blue"> (27.06.09)

Mergem prin viata in PATRU-la

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua vitamine.

 

Mai , dar liniste pe aici.

 

Mariana, vazut printisorul , e dulcic foc, sa va treaiasca.

 

Miki, bine ai revenit in lumea netului[:D].Te pregatesti, te pregatesti?

 

Corina, felicitari pt samburel, sa ai o sarcina usoara in continuare.

 

Am avut 2 zile pline,in care nu am stat foarte mult,dar bine ca a iesit totul cum trebuie, am sa pun si poze.Oricum mai am si maine treaba,ca trebuie sa pregatesc pt miercuri sa duc cate ceva la munca si nu am nici o idee ce sa fac.

 

Clau, totul ok, nu am vazut sa fi intrat azi.

 

[pup] la toate fetele

 

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)id="red">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...