Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Vitamine Romanesti in Germania (31)


Recommended Posts

hat dir gefallen [:D][:D][:D][:D]Adino,multam fain de cafa si subscriu eu aici TOATE SUNTETI INVITATE la party.

Bey iara is cu treaba, sa caut un cadou ptr un baietel la ziua caruia e invitat Andi,asa ca o tund dupa ce duc copilul la gradi,dupa masa masa iarasi program de scarbici,

Codruta misiune indeplnita, ne vedem sambata.

 

30 days remaining till [RO]

 

INGERASUL EMMA AIDAid="red">

ALATURI DE SEBI id="blue">

 

Album Claudia

Timisoara Impreuna

'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Neata si de la mine

Am mai revenit si eu caci luni am fost moarta de oboseala,abia am reusit sa ma ridic din pat.

Suntem bine acum a plecat fata la gradi si ma gandesc ca ar trebui sa ma mobilizez si eu un pic dar parca cu vremea asta ma cam atrage patul

Spor la treba fetele[pup][pup][pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[bum][s]LA MULTI ANI GABI - SOT DE IOANA, la implinirea a 40 de veri inmiresmate (poate in ro ca aici nu-s) iti doresc sa ai parte de sanatate si putere sa le faceti pe toate in viata impreuna[s]

 

30 days remaining till [RO]

 

INGERASUL EMMA AIDAid="red">

ALATURI DE SEBI id="blue">

 

Album Claudia

Timisoara Impreuna

'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!

Scuze ca dau buzna in discutiile voastre, as avea o rugaminte:

la inceputul lui august voi ajunge in Germania cateva zile. As vrea sa cumpar de la farmacie niste plasturi (Scopoderm) pentru rau de miscare (de avion in special - pe care il suport foarte greu). Poate cineva intreba la o farmacie (cand aveti drum) daca se da fara reteta, sau de ce fel de reteta din Ro ar fi nevoie? Am sa am si cardul de sanatate european (dar nu stiu daca serveste la ceva)!

Va multumesc anticipat!

Anca

 

 

Pentru Claudia -Am editat, nu stiu de ce nu ma lasa sa raspund!

 

 

Uau! Multumesc de informatie! Cam toate par a avea aceeasi substanta activa - Dimenhydrinat. Le pun pe lista. Problema mea e destul de suparatoare, mi-e rau de mor pe avion (si avem bilete in toamna), am intrebat si un medic neurolog care la randul sau a mai intrebat cativa, se pare ca plasturii aceia cu scopolamina sunt foarte eficienti, dar nu se gasesc deloc la noi. Oricum, am sa-mi iau cateva medicamente de acolo, la noi in afara de Emestop nu gasesti nimic! Si acela e cam apa de ploaie!!

Multumesc incaodata de link (mi-am tradus informatiile cu google translate[:D])!!!

Anca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anca uite aici o tona de astfel de pastile si cu pretul mic, nu necesita reteta,dar eu sincer nu le stiu care sunt bune,am avut si eu ptr copii guma de mestecat ptr rau de masina,dar numai situ cum se numesc si nici daca si.au facut efectul, nu stiu ce sa te sfatuiesc care sa iei, sunt multe firme care produc dupa cum vezi acolo.

 

30 days remaining till [RO]

 

INGERASUL EMMA AIDAid="red">

ALATURI DE SEBI id="blue">

 

Album Claudia

Timisoara Impreuna

'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu riscul de a-mi lua niste rosii in freza ( va rog nu uitati de castraveti...sa-mi pot face o salata buna [:D] )

 

Eu am anuntat in urma cu cateva saptamani, ca in Iulie sunteti invitate la party. E vorba de WE 18-19 Iulie. 2 fete mi-au spus ca nu pot veni si 2 fete au acceptat invitatia.

Sunteti toate invitate. Trebuie sa trimit invitatii personalizate? [:D]

 

 

[flo][pup]

 

Wohlleben ist die beste Rache!...Mikiid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...