Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Vitamine Romanesti in Germania (31)


Recommended Posts

salutare fetele!

eu is in ro de ieri noapte, la piatra neamt la prieteni, maine plecam la vapor care e in ungaria. descarcam luni si ca sa umplem weekend-ul am plecat pe nepregatite

dupa ce terminam la unguri mergem mai departe spre ro cu vaporul, la turnu magurele si atunci sper sa ajungem si la galati sa ne facem buletinele....si ce-o mai fi de facut....

aici e soare, vant, ploaie si iar de la capat!

va pup!

 

poza cu noi

poze diverse

aprilie 2009

Simona, mama Antoniei (27.06.1998)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[alcool][alcool][alcool][alcool]

 

[tube]http://www.youtube.com/watch?v=f3Ct30ExcbI[/tube]

 

 

Claudia nu se vede linkul ce ai pus.

Simona sedere placuta la Romanica.

 

22 days remaining till [RO]

 

INGERASUL EMMA AIDAid="red">

ALATURI DE SEBI id="blue">

 

Album Claudia

Timisoara Impreuna

'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[pk][pk][pk][pk][olala][olala][olala]

 

 

[tube]http://www.youtube.com/watch?v=RPsqxCulc34&feature=related[/tube]

 

22 days remaining till [RO]

 

INGERASUL EMMA AIDAid="red">

ALATURI DE SEBI id="blue">

 

Album Claudia

Timisoara Impreuna

'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Claudi@ legat de lumanarea de botez - nasii Elizei i-au luat una alba cat mai simpla - avea doar o cruce aurie pe ea. Preotul a legat de lumanare fasa alba cu care leaga copilul - fara alte flori, fara nimic altceva. Uite aici o poza, sper sa iti dai seama cum era. Si fata a fost botezata de un preot roman ortodox ...

 

Mari, mami de dulceatzaid="red"> Elizaid="red"> (06.09.07) si bondarel Danielid="blue"> (27.06.09)

Mergem prin viata in PATRU-la

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Clau si eu cred ca trebuie o lumanare lunga simpla tipic ortodoxa, atata timp ca botezul va fi ortodox, la noi se invelesc lumanarile cu tüll si flori,eu cred ca poti face tu acasa un aranjament florar sa nu dai banii la gärtnerei, sau macar hartie creponata daca nu gasesti tüll.

 

 

[cafea][cafea][cafea]

 

mai Andi nu doarme nici sa-l tai mai mult de 7 la orice ora s-ar culca seara, ieri am ajuns rupti de oboseala de la 9 dim plecati, ajun si la 8 seara, toata ziua in Tripsdril, am avut noroc de vreme asa ca a fost super [pk].

Andi are de la 9 fußball turnier, eu stau pe acasa cu treaba ca dupa masa lucrez.

O duminica placuta va doresc.

 

22 days remaining till [RO]

 

INGERASUL EMMA AIDAid="red">

ALATURI DE SEBI id="blue">

 

Album Claudia

Timisoara Impreuna

'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Claudi@
http://de.dawanda.com/category/1986-Baby-Kind-Babyzubehoer-Taufkerzen?partnerid=GA2-kinder&gclid=CJuT9eKnzpsCFc4TzAodoAigLgsper sa mearga[mamica] de Tony 07.04.07 si Nico 23.02.09 NuntaPoze
align="right" id="quote2">Ceva in genul ala am ales si eu la botezul finutei mele. Raspunsul e da, preotul ortodox accepta asa lumanare, nu trebuie una care sa arate intr-un fel anume, lumanare sa fie, sa va placa voua (nasilor si parintilor finutei sau finutului). „Desparti drumurile, dar nu poti sa desparti si sufletele”
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pt ajutor. Am gasit ceva pe un seit romanesc si mi-a placut mult, am sa vad ce gasesc pe aici sa o fac singura, daca nu cumpar una cum au avut baietii mei.

http://www.organizareevenimente.ro/produse/1094-LUMANARE%20BOTEZ.htm

asta imi place si incerc sa o fac, albastra.

 

[mamica] de Tony 07.04.07 si Nico 23.02.09

Nunta

 

 

Poze

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...