Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Poznazi smecherasi de mai-iunie 2004! (14)


Recommended Posts

dragele mele,

 

nici sa suflu n-am timp :)

am mutat-o pe soacra-mea in noua resedinta. i-am aranjat sutele de cutii cu lucruri strinse intr-o intreaga viata! (am convins-o sa puna patru cutii la vinzare, da' tare cu greu!! [alcool]). am muncit trei zile intregi (doua de weekend si una dupa servici pina la miez de noapte), sa nu zica ca o venit in florida si n-o ajuta nime'...! ioi. intre timp, nici nu mai tin minte v-am scris, nu v-am scris, am pus dale noi in bucatarie, arata super si, in sfirsit, am pus piatra de granit in bucatarie, pe pulturi si insula. arata super-bine. o sa fac poze. ii meserie casa, acuma. si sa vezi c-o sa trebuiasca sa ne mutam in north carolina, sa nu ma pot io bucura de noua fatza a casei (north carolina, din cauza jobului lu' sean.... grupa lui din siemens se relocheaza acolo. om vedea.)

noa, atita. doamne-ajuta la toata lumea, va pup si mai vorbim! mua!

 

mona, lia (24.04.2004) si maya (28.10.2005)

 

"Gatorland_Florida _August_2010"id="red">

 

"vara 2010"id="red">

 

 

ASA S-A NASCUT MAYAid="red"> ASA S-A NASCUT LIAid="orange">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

am uitat sa va zic: lia-i prima in clasa ei. o primit cea mai mare nota la rezumatu' ce l-o facut (ea l-o scris, cuvintel cu cuvintel) la cartea cu delfini si balene ce-o citit-o in septembrie. toate testele la mate si limba i-s 100%. miine ma intilnesc cu invatatoarea ei care m-o chemat sa vorbim cum mergem mai departe, cu teme pentru clasele mai mari. io nu prea vreau; vreau sa-i fie usor liei, sa se bucure de copilarie, de jucat. se joaca cu maya asa frumos, joaca "teatru" o gramada, pentru mine, pentru bunici, pentru vecini, fac amindoua o intreaga productie. lia face afise cu reclama pentru "show"-ul lor. is atita de sociabile, amindoua!

de ziua lu' maya, mergem la calarit, la o ferma de cai, aici linga noi.

[:D]

 

mona, lia (24.04.2004) si maya (28.10.2005)

 

"Gatorland_Florida _August_2010"id="red">

 

"vara 2010"id="red">

 

 

ASA S-A NASCUT MAYAid="red"> ASA S-A NASCUT LIAid="orange">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetele

 

monet, felicitari liei[pup] si sa o tina tot asa, sa fie mereu prima in toate. cred ca esti o mamica tare mandra de fetele tale[olala]

 

noi inca suntem in plin proces de aflat informatii despre doamnele invatatoare care vor prelua anul viitor cl. aI-a. deocamdata n-am reusit mare lucru dar ne mai straduim.

cosmin iar a inceput sa tuseasca, am fost marti la tenis si era cam rece si imediat noaptea a inceput concertul.

astazi ar trebui sa mergem iar dar e destul de rece.

ieri a a avut o fetita de la gradi in vizita la noi acasa[olala], tare frumos s-au jucat.

am observat ca lui cosmin ii e mai usor sa socializeze cu fetitele[:)] m-am gandit eu ca poate pentru ca are surioara!!

 

albinutza

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

un prim pasa in viitorul copilului meu (cel mic) a fost realizat! am fost la scoala si l-am "inscris". inca nu e oficial, inscrierile se fac di ianuarie. Dar am vorbit si e pe lista. Imi doream tare mult o anumita invatatoare si am experienta de la Andu cand m-am dus pe 14 ianuarie si deabia am mai gasit un loc la invatatoarea la care vroiam. Parca mi ss-a luat o piatra de pe inima... Dar si ce senzatie ciudata am avut... la Andu dup ce l-am inscris am plecat plangand de la scoala. La Cata aveam lacrimi in ochi si nodul in gat. E o noua etapa.. Ca si la Andu ddeltfel acre e ddin ce in ce mai crizat. Are niste aere de masculinitate de nu va vine sa credeti. Si mai e si indragstit...De o saptamana nu vorbesc cu el pt ca e obraznic. Si i se pare interesant, numai ca azi dimineata a constatat ca nu mai prea are tricouri curate. in cateva zile or sa i s etermine si chilotii. Ca eu nu-i mai spal de o saptamana. si nimic nu-i mai fac. ieri am refuzat sa-l duc la scoala si sa-l trezesc dimineata. i-am spus sa-si puna ceasul. bineinteles ca tot eu l-am trezit dar a intarziat 50 minute la scoala si avea si prima ora cu diriginta.... E un pic de "care pe care". Vanessa, Andutu (30.07.1997)si Catalin (13.06.2004) http://picasaweb.google.com/cristina.avi69/GuraHumorului
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vanessa, o fi asa mai obraznicut pt ca este indragostit? poate e si el bulversat de propriile sentimente? zic si eu.

deocamdata fii-mea nu s-a indragostit asa, prea serios[:)] sa vedem cum va fi cand se va intampla. doamna diriginta ne-a atras atentia ca din clasa a VI-a incep marile schimbari si ca se transforma din copii cuminti de cls.a V-a in obraznicuti cu tupeu. chiar le-a interzis sa intre in contact cu clasa vecina (a VIII) ca sa-i mai fereasca putin, sa nu fie tentati sa-i copieze .

 

albinutza

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

e, Andu e chiar a VII. Nu cred ca de la dragoste i s etrage. in ultimile luni a inceput s afie mai obraznic, dar acum a atins cote inalte. si doar cu mine e asa. eu sunt cea care sunt tot timpyul in fundul lui. Eu sunt soferul lui personal, eu il car peste tot, eu spal, eu strang dupa el, etc. Isi arata si el "muschii" si neavand cui, si-i incordeaza cu mine. recunosc momentele astea, am trecut toti prin ele. Treaba cu dragostea nu are legatura decat cu faptul ca il face poate "mai interesant". de exemplu, de cand a inceput flirtul asta, eu m-am prins ca innainte imi povestea de ea (e noua in clasa). dupa ce s-a legat ceva imediat m-a sters pe mine din lista lui de prieteni de pe Fb si si-a confidentializat toate postarile sa numai vad eu nimic. Dar eu ma uit pe pagina ei ca ea nu are setari de confidentialitate. si oricum am aflat desprea ea intro zi mai multe decat ar fi aflat el intrun an. Nu face nimic nou sub soare. doar ca ei au senzatia ca inventeaza roata. Prin tot ce trec ei si tot ce fac ni s-a intamplat si noua. doar ca ei au senzatia ca totul e nou si noi suntem depasiti si habar nu avem. Intrun fel ma si amuza cand face tot ce face si eu am un sentiment de deja-vu. nu face lucruri grave, doar ca trebuie sa restabilim echilibrul ...asta pana la urmataorea etapa. se apropire de 14 ani si pana pe la 17 -18 probabil ca asa o sa fie , in diferite etape. Doar ca ...asteptam momentul si totusi a venit brusc. Toata viata am fost "prietena" lui nu "mama" lui. si acum ma trateaza ca pe o mama nu ca pe o prietena. Momentan m-a exclus din zona lui. dar nu ma las si stau in spate. La tine, poate fiind fata o sa fie altfel. Fetele sunt mai deschise cu mamele. Baietii cred ca intro prima faza se jeneaza. Vanessa, Andutu (30.07.1997)si Catalin (13.06.2004) http://picasaweb.google.com/cristina.avi69/GuraHumorului
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, cateva vesti repede: 1. andre este f cuminte, drept pt care a avut mana in gips o saptamana, pronatie dureroasa de cot. don'soara a vrut sa se smulga din mana tatalui si a reusit sa isi smulga osul din articulatie.... 2. de luni incep serviciul (bertha, in aceeasi cladire deocamdata) ma duc sa scot fetele din baie, ca deja stau de 1h. poate reusesc sa mai intru in week-end pupici SMS 858 - Doneaza 2 EURO pentru inima copiilor Madutza[mamica],Mariuca[zana](17 Mai 2004),Andreea [zana](21.11.2008), [gravired] (DPN 16.04.2011) http://community.webshots.com/user/padme_ami2003?vhost=community
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia]

 

Madutza, pb asta cu cotul o are fetita unor prieteni, i s-a intamplat de 3 ori. Nu cunsoc subiectul, dar am inteles de la ei ca nu e atat de grav, cat de dureros. Fetita nu a stat in ghips, doar au mers la urgenta in hohote de plans si i s-a pus cotul la loc, of, mi se pare f dureroasa manevra asta. Pb e ca la ea doar prima data s-a smucit bine, urmatoarele 2 accidente au avut loc in urma unor miscari normale, nu violenete. Asa ca aveti grija o perioada, ca ea sigur nu se va feri.[:)]

Eu incep peste o luna, sigur ne vedem intr-o zi.[pup]

 

Incerc si eu sa revin sapt viitoare cu un mesaj mai lung.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,

 

Asa cum am promis cu cateva luni bune in urma, iata, in sfarsit, poze cu renovarile facute in casa (vedeti link mai jos):

 

http://www.facebook.com/album.php?aid=2079089&id=1029401790&l=e129e7e074

 

Mona, felicitari Liei cea frumoasa si desteapta.[flo] Succes in continuare!

 

Madutza, vai ce rau cu bratul micutei. Sper ca nu v-ati speriat prea tare si ca pentru ea nu a fost prea dureros. [pup] sa-i treaca repede.

 

Vanessa, cu ce probleme de adolescenta va confruntati voi... O sa trecem si noi pe acolo, imi este si frica sa ma gandesc... Este o perioada zbuciumata, dar frumoasa. [:)] Felicitari pentru inscrierea lui Cata la scoala.

 

Noi ne pregatim pentru aducerea catelusului acasa. Nu stiu daca v-am spus, dar am decis sa cumparam un catelus (mini-Schnauzer). Este fetita, implineste 6 saptamani martea viitoare si am botezat-o Ivy. Baietii asteapta cu mare nerabdare sa o aducem acasa. Am vizitat-o de doua ori pana acum. Eu stiu ca ma asteapta munca multa, caci am mai avut o multime de animale de companie la viata mea, deci stiu cum este. Pentru sotul meu este primul caine si i se pare interesant. Stai sa vezi cand va fi nevoit sa o plimbe la -40 de grade pe furtuna de zapada daca i se va mai parea interesant... [:)]

 

David a fost cam bolnavior zilele acestea. A facut ceva infectie in gat si este pe antibiotice acum.

 

Va doresc o saptamana frumoasa si linistita.[flo]

 

Iulia P., Thomas Anthony (16 iunie 2004, http://lbyf.lilypie.com/pgYgm4.png) si David William (14 noiembrie 2006, http://lb4f.lilypie.com/SAeQm5.png)

 

http://iuliapp.wordpress.com/

 

Thomas: For Earth Hour, we should all light candles like is everyone's birthday, everywhere in the world...

 

Mommy, when I smile at you, that is my way of showing you that I love you! (Thomas)

 

Our freedom starts with the prison we choose...

 

Nous sommes peut-être devenus aveugles et nous ne voulons pas le...voir.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...