Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Poznazi smecherasi de mai-iunie 2004! (14)


Recommended Posts

Bertha, ar trebuii s aintrati pe forumul ala ca eu nu am povestit decat o mica parte. Iti dai seama ca, nu am rezistat sa tac si le-am raspuns chiar punctual. dar le-am starnit mai rau. ma mancau palmele sa mai scriu... e pe forum la animale.ro la sectiunea caini, rase caini, yorkshire terrier. Eu sunt Nero_Bacsi (pe ultimile 2 pagini e scandalul), asta asa dac vreti sa va amuzati si sa vedeti cum e pe alte forumuri.

Si le-am si spus ca nu iau copii de pe net ca am fost capabila sa fac si sunt sigura ca ele nu au copii.[:D]

 

Vanessa, Andu (30.07.1997)si Catalin (13.06.2004)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Bertha, la ce sc mergeti? cred ca pila ca s ava inscrieti la aceea invatatoare. iar din experienta proprie va spun eu cum se face rost de "pila". pentru inceput un tort mare de la o cofetarie renumita si un buchet de flori impopotanat. Asta e discutia prealabila. Acum, incercati s anu va duceti la aceeasi inv amandoua cu acelasi gen de tort si de buchet. mai schimbati pe alocuri. Parfumul si alte chestii mai incolo, de Craciun. Inscrierile se fac in ianuarie. Acum e socializarea.[:D]

 

Vanessa, Andu (30.07.1997)si Catalin (13.06.2004)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vanessa, am ramas cu gura cascata citind pe forumul ala.[:0] Daca tu zici ca nu stiai nimic despre animale, inseamna ca eu sunt in pom. Nu realizam ca oamenii sunt atat de obsedati de puritatea rasei si ca exista si escroci care vand caini "impuri".[:D] Pe mine ma depaseste obsesia asta pt rasa si gena. Cand aveam 14 ani, am gasit in fata blocului o catelusa maidaneza cat un ghem, am adus-o in casa si am convins-o cu greu pe mama s-o pastram. Am iubit-o toti la nebunie, am vaccinat-o si am ingrijit-o ca pe orice catel de rasa si ea ne-a raspaltit cu multa dragoste si credinta. Cand s-a imbolnavit, mama (care initial n-o suporta) i-a facut cu constinciozitate tratament, inclusiv injectii intravenoase (ea fiind asistenta umana, sa zic asa). Cu toate asta a murit, la 10 ani si am plans-o cu totii indelung. A chemat-o Bertha.[:)]

Deci, nu as avea ce cauta pe un asemenea forum...nu spun ca nu si-or iubi animalele, dar ma intreb daca nu le-ar fi rusine sa duca de lesa un animal de rasa incerta. Mi se pare mult snobism si un mare interes financiar.

Multumesc pt ideea de inscriere la soala, nu ma gandisem la tort, dar e o idee buna.[pk] Incercam sa-l inscriem la o scoala de cartier, dar care e bine cotata, in ideea ca ar putea deveni cat de cat independent macar de prin clasa a 3-a. O sa vedem in functie de cum evolueaza, deocamdata e prea nazdravan pt a putea fi lasat singur.

 

Week-end placut tuturor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Io sunt pe aici. Mai niste pregatiri de facut. Bia are spectacol la dansuri azi. E foarte emotionata.

 

ma intorc cand am timp. Si am si o vorba despre catelusi.

 

Nicoleta si [ispita]Bia Ciocarliaid="red"> Sarbatoarea recoltei Filmulete

 

"Viata poate fi inteleasa doar privind in urma. Dar poate fi traita doar privind inainte." (Soren Kierkegaard) id="size2"> id="red"> id="Arial">

 

Un mare campionid="black">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bertha, si mie mi s-a parut ca nu sunt unde trebuie, dar mesajele mele au fost limitate. vreo 8 in 3 luni iar 3-4 in scandal. problema este clar financiara si lupta dintre producatorii autohtoni si intermediarii care au oricand la dispozitie caini de vanzare deoarece lucreaza cu mai multe canise. Plus ca asigura si transport, cei autohtoni livreaza la domiciliul lor. firma de la care am cumparat eu e de vreo 11 ani p epiata. am citit si eu mesajele in care e blamata si nici unul nu e concret. "intamplator" dupa povestea cu mine a aparut azi un mes despre un caine care a murit, venit de la ei bolnav. de ce sunt suspicioasa: mes a aparut cat era cald scandalul, este de la un utilizator inscris nou, cuu o singura postare, nu da rasa cainelui, nu da nimic. doar blsmeza firma si spune ca a stat o luna in tratament cu catelul. banuiesc ca daca avea catel bolnav intro luna mai avea macar o postare, doua. ca noi pe aici cam asa facem daca avem o problema. si imediat cea care m-a blamat pe mine rau de tot a postat pe topicul unde eram si eu referire la aceest mesaj.

Cu spiritul meu de detectiv, am cautat sa vad ce postari si cine sunt cele care m-au bombanit. sunt crescatori de animale care cu asta se ocupa. eu nu zic ca nu e in ordine dar cred ca e o problema legata de concurenta si d ebani.

si noi nu l-am luat pe Nero ca sa faca pui si sa-i vindem. mai e si baiat asa ca daca l-o apuca cheful de fete mai incolo mai vedem cu cine il insuram. Si se face atata caz pe adoptile de caini parasiti..pai daca eu iau unul dintro asa zisa canisa de proasta calitate ar trebui sa fiu laudata ca l-am salvat.

oricm, au sarit ca ciorile. si nici azi dupa 2 zile nu s-au potolit :)

Si ndu prin clasa a 3 venea singur acasa. de a noila scoala drumul e drept, pe acelasi trotuar vreo 2 statii d etrolebuz. problema e ca la mijlocul drumului se deschisese o cantina sociala si erau o groaza cu punga de aurolac. Acum nu mai stiu daca mai e deschisa. andu s-a mutat intra 5 a.

Nico, daca sari si tu cu gura pe mine te trimit la forumul ala sa socializezi cu maidanezii. glumesc.

 

Vanessa, Andu (30.07.1997)si Catalin (13.06.2004)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vanessa, da, im dau seama ca e o mafie mare si in domeniul asta, nu mi-as fi imaginat. Desi, acum ca povestesti tu, mi-am amintit de o prietena buna care avea un pechinez care s-a imprietenit cu o dsoara pechinez in parc. A convenit cu stapanul catelusei sa-i combine la timpul potrivit, urmand ca ea sa primeasca un pui, in calitate de stapana de tatic.[:)] Toate bune, s-au nascut 5 pui, au fost si i-au vizitat si au stabilit sa ia unul dupa o luna. Cand s-au dus sa-l ia, n-a mai vrut domnul respectiv sa-l dea, ei au insistat ca deja il promisesera unei nepotele de 7 ani si...tipul resp a luat un cutit si le-a zis s-o stearga daca tin la viata lor.[:0] Ulterior a aflat ca tipul avea mai multe femele, copiii lui la fel, rase diferite si din vazarea puilor traiau toti. Dar am considerat mereu ca aia erau nebuni si i-am privit ca pe o exceptie. Ceea ce arata ce naiva sunt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bertha, nici eu nu aveam nici o legatura si habar nu aveam de chestiile astea. acum am intrat in lumea asta, cu care nu vreau sa am deaface. Am si eu o prietena care are un baietel (bichon) si are o tipa in cartier cu fetita care i-a spus sa o sune cand intra in calduri baietelul (de cativa ani sunt "pereche"). interesant este ca dupa imperechere "fetita" dispare o perioada iar apoi stapana spune ca nu a avut pui si nici nu a fost insarcinata. pe prietena mea nu o intereseaza puii. se bucura ca are fetita pt el.

si in alta ordine de idei ca s avedeti cat de ciudata este lumea asta... mai am un subiect, mai vechi, imi era lene sa-l scriu.

Eu cand m-am inscris pe forum nefiind familiarizata cu astfel de chestii (forumuri, etc) - ma refer la acest forum, m-am inscris cu numele adevarat.

si aveam atasata si adresa cu linkul de poze. noi suntem prieteni cu unul dintre actorii de la acasa tv (Denis). am facut craciunuk, revelionul si alte sarbatori impreuna la noi acasa.

prin poze este si el. Acum cateva luni ducandu-ma la dentist, asistenta dr care imi este si amica mi-a sp ca m-a intrebat daca suntem prieteni cu denis stefan ca l-a vazut in poze cu noi [:D][:D][:D]

 

Vanessa, Andu (30.07.1997)si Catalin (13.06.2004)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele

 

Hop si eu.

 

Vanesa Eu nu ma iau de tine. Vreau doar sa iti spun ca, la un moment dat, am avut contact cu o familie care se ocupa de cresterea cainilor. Ei aveau 2 cateluse boxer si una rotwailer. Nu priveau animalele ca facand parte sin familie, desi le intretineau bine, ci ca pe o investitie de pe urma carora traiau. Erau si membri in asociatie si am avut ocazia ca merg acolo de cateva ori. Este o mancatorie si o rautate intre aceste persoane de nu iti poti imagina. Ividie si orgolii de numai, fiecare laudandu-se cu canisa lui peste tot ca fiind cea mai cea. Si da, am avut si eu o catelusa boxer luata de la ei, cu care am fost si la concursuri. Dar, din cauza mancatoriei si vazand, dupa pediegree, care sunt parintii si de unde provine catelul, nu ii dadeau titlu pe diverse motive ascunzand-ul pe cel real. Tie lehamite de astfel de oameni. Ei, de fapt, nu iubesc animalul, il exploateaza doar la maxim apoi il lasa de izbeliste cand nu mai pot sa faca fata cerintelor lor.

Si, nu, nu ma duc sa vad cat venin au in ei pe forum, mi-a ajuns acea perioada.

 

Berta, Maduta Si Bianaca insista cateodata sa nu ma duc la servici si sa stam acasa, desi stie, si i-am explicat mereul care este rostul serivciului ai al gradinitei.

 

Si despre noi. Vineri, Bia a avut la gradi activitate demostrativa la care au putut participa si parintii. A fost foarte interesanta. Au avut diverse probe de multimi, adunari si scaderi, despatiri in silabe, adica tot ce fac ei la gradi. S-au descurcat minunat toti si au raspus toti copii. Apoi dupamiaza, a avut la dansuri un minispectacol. Bia a fost foarte emotionata, dar s-a prezentat bine. Dupa spectacol domnul profesor ne-a tinut o sedinta in care ne-a prezentat obiectivele pe care si le-au propus, printre altele o grupa de performanta si un cantonament, la vara. Bianca vrea la amandoua si am avut o discutie serioasa cu ea si i-am dat si un timp de gandire, dar si sa ne demonstre noua ca e in stare sa faca fata noilor cerinte. Sa vedem ce va iesi.

Saptamana a inceput-o bine, azi s-a imbracat si pieptanat singura.

 

Gata, fug la munca

 

Nicoleta si [ispita]Bia Ciocarliaid="red"> Sarbatoarea recoltei Filmulete

 

"Viata poate fi inteleasa doar privind in urma. Dar poate fi traita doar privind inainte." (Soren Kierkegaard) id="size2"> id="red"> id="Arial">

 

Un mare campionid="black">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bertha, tu ai informatii suplimentare referitor la respectiva doamna invatatoare?

sper sa fie o alegere buna, adica sa nu fie genul dur ,nu cred ca i s-ar potrivi lui cosmin.

poate vor fi copiii colegi [:)]

raluca a inceput sa vina singura de la scoala de pe la sfarsitul clasei a II-a, dar ea parca era mult mai responsabila si mai atenta.

sau poate eram eu mai tanara si mai curajoasa[:)]

bafta la inscriere.

 

albinutza

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...