Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Poznazi smecherasi de mai-iunie 2004! (14)


Recommended Posts

Maria, draga mea, felicitari din sufle!!! Sa fie sanatoasa si tu sa ai o sarcina si o nastere usoara! Mi-era si teama sa te intreb daca mai incercati, stiind cat de greu iti e... Multi pupici.

 

Bertha, la multi ani cu intarziere, sanatate multa si multa fericire alaturi de cei dragi!

 

Eu am probleme cu David care bate orice copil pe care il bag eu in seama, sau chiar daca George il baga in seama, si nu stiu cum sa il dezobisnuiesc ca vad ca e din ce in ce mai rau. Incerc acum cu time-out de 1 minut, da eu stiu daca voi reusi?... Ati avut problema asta vreuna?

Eu incerc sa deschid o gradinita acasa, dar am cam amanat exact din cauza asta. Mi-e mila sa il duc la gradi asa mic si am zis ca stau cu el si pot avea grija si de alti copilasi. Am deja un baietel de 5 ani care vine de 2-3 ori pe saptamana cand nu se duce la kidergarden dar si pe el il bate daca nu-s pe faza, acum stau si il urmaresc tot timpul... Ceva sfaturi?

 

Pupici

 

 

 

Irina, Daniel (28 Mai 2004) , David (27 Iunie 2009) si ingerasul drag Maria

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

albinutza, asta nu e catel de curte. nici nu ai putea sa-l ti in curte. e mai friguros decat mine..si eu am fost impotriva animalelor. total. iar acum il iubec de nu mai pot. e ca o pisica. si lipicios si iubaret si nu lasa fir de par chit ca are blana lunga. dar asa e rasa lui.

 

in alta ordine de idei fi-miu (bomba hormonala alias Andu), a chiulit azi de la 2 ore. impreuna cu inca vreo 5 s-au dus in parcul din spatele scolii si s-au dat in legane. e primul chiul.... mai are absente la sport dar sta in sala fara echipament. dar asa cu mersul in parc... incep vremuri grele. si nu pot sa-l cert foarte tare pt ca el mi-a spus si daca il cert nu-mi mai spune.

 

LA MULTI ANI SARBATORITILOR DE AZI!!!

 

Vanessa, Andu (30.07.1997)si Catalin (13.06.2004)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vanessa, stiu ca acela nu e catel de curte, eu am vrut sa zic ca daca am sta la curte copiii mei s-ar bucura de orice rasa de catel, jucaus sa fie. si usor , usor cred ca si tati ar accepta unul de interior.

anul trecut copiii vecinilor au primit un pui de catel de rasa(nu stiu cum ii zice) tot asa, o jucarie vie, iti dai seama ce nedreptatiti s-au simtit ai mei, ca ei nu au voie , certuri, trantit de usi[:)]

 

referitor la chiulit, parca ma sperie clasa a VII-a, parca se transforma de la o zi la alta copiii astia. mi-am propus sa merg mai des sa vorbesc cu diriginta sa fiu pregatita

 

albinutza

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc din suflet pentru urari si pentru gandurile bune [flo]

Imi cer scuze pentru intarzierea cu care raspund, incerc de saptamana trecuta sa-mi schimb numele de utilizator sau sa imi fac un cont nou cu MariaG in loc de MariaI si am tot amanat sa intru sa scriu.

 

Vanessa eu ma simt si acum cateodata depasita de "problemele" lui Alex, cand va ajunge la pubertate nu stiu ce-o sa fac, sper sa ma luminez pana atunci.

 

Maria

Alex (6 mai 2004) si Mihai (13 august 2009 - 30 august 2009 Ne lipsesti, pui drag )

http://cealalta-realitate.blogspot.com/

http://www.copaculdehartie.ro/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MARIA daca aflii cum se schimba numele utilizatorului sa-mi spui si mie dar nu cred ca merge.

in ceea ce privste pubertatea, mie uneori imi vine sa plec de acasa si sa ma intorc cand se termina :D.

Iar problemele pe care mi le face Cata sunt deja mult mai mari decat facea Andu la aceeasi varsta. Mi-e groaza d einceperea scolii. Nu vrea sa invete, nu vrea sa citeasca, nu vrea sa rasfoiasca o carte. si cand ma refer la citit ma refer generic, pentru varsta lor. nu vrea nici sa-i citesc eu. orice are legatura cu cititul, scrisul, etc este un cosmar pentru el. acumm, mai nou nu vrea sa se duca la serbarea de la gradi de craciun. spune ca trebuie sa invete niste poezii prea lungi simai bine sta acasa. deabia l-am convins. si peste toate astea mai e si stangaci..

 

Vanessa, Andu (30.07.1997)si Catalin (13.06.2004)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara,

 

Imi cer scuze ca navalesc asa in casuta voastra. Vroiam doar sa va spun ca participam si noi la concursul Clipe de vara cu doua fotografii. Daca va plac va rugam sa ne votati [flo2]

 

Multumim,

Ioana si Carol

 

__________________________

 

[cri]Ioana mama lui [cavaler] Carol Ioan [colegi] Trazbâtii [colegi]id="Script MT Bold">

 

Am facut, probabil, ceva deosebit candva ca sa merit un fiu ca tine!id="Script MT Bold">id="size3">

 

Carol participa la concurs cu foto io-1 si io-2. Va multumim ca ne votati!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

doamne-ajuta, maria, ce veste minunata![flo][pk][pup]

 

vanessa, iulia, cius, albinutza si toate celelalte mamici frumoase si 'in etate', de la o "membra a clubului", multa iubire si frumusete si iara iubire, va doresc![flo][:)]. eu implinesc 43 in decembrie si nu ma doare nici in cot de numaru' asta [:D]

 

uau, vanessa, ce jmecheras ai [:D]. da-i destept, asa ca o sa stie sa-si foloseasca smecheria din el. ce cutu dragut! si voi, iulia, catelusa.... toata lumea se lipeste de cutulasi. nu stiu ce m-o apucat pe mine, acu' vreo doua saptamini, atita mi-o tot vorbit fii-mea aia mare ca nu stiu cum de i-sm promis un cutu husky cind implineste 13 ani. mor de ris cind scriu. ziceti si voi. azi, vine maya la mine si ma-ntreaba 'io o sa am 11 ani jumate cind primim cutu husky sa avem grija de el si sa locuiasca cu noi?" ioi, aia-s. ne facem si noi cu cutu peste 7 ani. doamne-ajuta, nu? [:)]

 

irinel, citeam ce-ai scris si ma gindeam 'da' oare citi ani poa' sa aiba ala mic a lu' irinel?' si vad ca are unu jumate! cum adica il bate pe alalalt baietel? (zimbesc) [:)]

sa-ti fie cu noroc si sa deschizi gradi faina!! mua! [pup]

 

mona, lia (24.04.2004) si maya (28.10.2005)

 

"Gatorland_Florida _August_2010"id="red">

 

"vara 2010"id="red">

 

 

ASA S-A NASCUT MAYAid="red"> ASA S-A NASCUT LIAid="orange">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...