Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Poznazi smecherasi de mai-iunie 2004! (14)


Recommended Posts

Buna fetele Maduta [pup] pe burtica. Ai facut analizele? Sarcina usoara. Ma bucur ca Ana e incantata. Car despre Andreea, ea es mai mica si inca nu isi da seama cum este cu un frate/sora mai mic. Felicitari pentru sustinerea unei tari mai curate. Cat despre cumnatame, io cred ca sufera de un retard mintal. In ultimul timp ma abtin sa ii mai spun ceva, pana si sorasa a recunoscut ca e foarte nesintita. Maria Vor unii sa iasa mai in fata cu ceva, dar chiar mi se pare aberant sa platesc educatoare de la gradi. Si mie mi-a micsorat salaraiul, tot Guvernul sa traiasca, dar asta nu inseamna ca nu imi mai fac treaba pentru care m-am angajat. La fel si cu educatoarele. Mai ales ca situatia nu este de azi de ieri. Si ca sa o mai spun si pe asta, educatoarele Biei sunt tinere, au 25-30, deci stiind situatia din invatamant nu cred ca s-au arunt cu capul inainte fara sa stie si cu cat sunt platite. Berta Mai cunosc si eu pe cineva care trage de ochi ca sa asculte toata povestea sau sa vada filmul preferat [:D] A da, pai am uitat sa mentionez si lista de rechizite, care este lunga cat o foaie A4. Nu am luat nimic din ea inca. Astept ziua de salariu, pana atunci sunt Lefter Popescu. Nicoleta si [ispita][url="http://community.webshots.com/user/tnicoleta"]Bia Ciocarlia [/url] [url="http://good-times.webshots.com/album/561099784yldmZh"]Sarbatoarea recoltei[/url] [url="http://www.dropshots.com/tnicoleta"] Filmulete[/url] "Viata poate fi inteleasa doar privind in urma. Dar poate fi traita doar privind inainte." (Soren Kierkegaard) [url="http://www.libertatea.ro/stire/transplantat-de-rinichi-e-campion-la-ping-pong-25686.html"]Un mare campion[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[hia] Va anunt ca am achizitionat toata lista de pe coala A4.[bis][bis][bis] Amj rasuflat usurata. Am dezlegat misterul suitajului/suitasului, e o panglica subtire si ieftina (30 bani/m). Deja ma simt mai desteapta.[:D] Nicoleta, nu stiu ce contine lista voastra, dar pregateste-te psihic pt un shopping costisitor.[flo] De ex, azi am dat 10 lei pe 20 coli de xerox colorate, cumparam un top de hartie cu banii astia.[:D] Maria, pe mine la toata treaba cu rechizitele ma intristeaza ca se fac liste ff lungi si se folosesc f putine. Anual se cere foarfeca si anul trecut au decupat de 2 ori. Am cumparat anul trecut vreo 10 feluri de hartie creponata si au lucrat o singura data cu ea. La fel cu hartia glasse. Adica as da banii cu draga inima, daca as sti ca se bucura copilul de activitatile resp. Monet, cum te descurci la serv? Sper ca atmosfeara a ramas la fel de placuta.[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bertha, fata mea a facut 3 ani de gradi, cosmin face 4 ani de gradi, amandoi la aceeasi gradinita si in fiecare an avem pe lista aceea luuunga, foarfeca.[:)] eu n-am reusit sa dezleg misterul[:)] ieri am incercat sa-i mai triez jucariile lui cosmin si i-am propus ca pe cele cu care nu s-a mai jucat de aprox. 1 an si sunt si in perfecta stare, sa le ducem la gradinita. din pacate nu am avut nici un succes, s-a jucat cu ele vreo 5 min si a zis ca nu vrea sa le dea. albinutza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Albinutza, deci foarfeca e un mister al vietii de gradinita![cool][:-)))] Bertha, mami de frumuseti rare - [bonjovi] Darius-Andrei (DN 08.06.2004) si [zana] Ioana-Ruxandra (DN 12.11.2008) [url="http://community.webshots.com/user/bertutza"]poze[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=131933"]Cum s-a nascut Ioana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetelor! Am scris zilele trecute un mesaj lung si s-a resetat boala asta de calculator:( . De cand am memorie noua:) se reseteaza de 2-3/zi cand mi-e lumea mai draga. Si tip degeaba... Of, am citit despre listele interminabile de rechizite si de cotizatii, cred ca fara sa gresesc Bertha esti pe primul loc:). Nu imi vine sa cred cate va cere. Eu ma consider atunci o norocoasa(desi ieri cand am vorbi cu alte mamici care se mirau ca am stat doar o ora la sedinta cu parintii m-am uitat cam stramb la ele:)). Platim 12/zi/mesele, 20 lei caiete speciale, 50 lei fondul clasei. Rechizite chiar am constat ca am cumparat in plus(am luat eu din experienta anilor trecuti), mi-a spus educatoarea ca mai au destule din anii trecuti. In rest ducem 1 sapun, 1 hartie igienica, 1 prosop bucatarie/luna. Apa plata bidon de 5L la cerere. Optionalele sunt ok 1.75/engleza, 3.5 lei/dans, 4.5 lei/informatica. Problema mea de acum este scoala. Trebuie sa il inscriu aproape de mama sa il poata lua si ambele scoli sunt cam de fitze, deci foarte greu de intrat. Scoala spre care tind eu este cam departe si la fel am probleme cu inscrierea pentru ca nu locuiesc in zona. Aici este un pic deplasat intrucat este scoala cu profil de arta deci nu ar trebui sa fie restrictionata. Mai intervine si barbatul asta al meu care are retineri pentru scoala de arte privitor la restul materiilor..., plus ca desen (optiunea noastra) incepe abia in clasa a 2 a. Deci, inca sunt in deriva si colac peste pupaza mi-a zis ieri educatoarea ca ar trebui sa stiu ca se face tarziu?!? Mihnea este bine, s-a readaptat la gradi, are totusi ceva probleme de comunicare, mi se pare ca i se accentueaza timiditatea. Asta mi-a ridicat multe semne de intrebare si incercam sa il indrumam atat cat ne pricepem. Stiu ca trebuie sa il las sa incerce/descopere lucruri/comportamente, dar din pacate observ ca lucrurile nu se imbunatatesc, dimpotriva:(. Acum mai citesc cate ceva si am cerut si sfatul unui psiholog, vom vedea. Nu mai pot scrie acum, dar incerc sa revin Laura si Mihnea [hagi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

albinutza, in stilul asta pot educatoarele se isi deschida o librarie sau ceva de genul...ca la chioscurile din fata spitalului: se duce omul, cumpara un pachet de cafea pt asistenta si chioscul este al astistentei, care il revinde.... bertha, felicitari pentru achizitionarea listei! Azi am si eu sedinta cu parintii la Ana. De principiu platim doar manualele si unele optionale. Sa vedem cu ce ne loveste azi. O dupa-amiaza insorita va diresc! SMS 858 - Doneaza 2 EURO pentru inima copiilor Madutza[mamica],Mariuca[zana](17 Mai 2004),Andreea [zana](21.11.2008), [gravired] (DPN 16.04.2011) http://community.webshots.com/user/padme_ami2003?vhost=community
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am fost dimineata la dentis si i-am scos lui Cata 2 dintisori (incisivii de sus). a fost tare viteaz. ma bucur ca am reusit sa-i scoatem 2 ca e indicat (pot extrage o cantitate decelule mai mare). Din unul singur e posibil sa nu ajunga si atunci trebuie al doilea. iar diferenta este de 300 euro fata de cat am platit acum. e vorba de transport si kit separat. nu a simtit nimic. doar ca acum cand vorbeste scoate limbuta prin gaura lasata de dintisori. Asa ca, am doi stirbi in casa. I-au cazut dintisorii si lui Nero (catelusul nostru) ca si el e puiut... noi avem maine sedinta la gradinita. dar anii trecuti am dat parca un milion pe semestru din care s-au cumparat rechizite. din cate vad mai au si acum. cumpara carti, caiete si tot ce au nevoie. la Andu am dat 50 ron fondul clasei (in special markare pt tabla). Cartile sunt multe si scumpe iar caietele sunt toate studentesti. nu stiu cat sunt anul asta optionalelel. cu mancarea am inceput cu 12 ron pe zi dar au schimbat firma si e 13 ron acum. nu mai avem bucatarie proprie de anul asta.... Foarfeci stiu ca si la Andu la scoala cumparam de zor (in clasele mici). Mai ales din acelea cu dintii in diferite modele. si eu vreau sa ma ocup in octombrie de scoala. e in zona si e cea la care a fost Andu. Avem o invatatoare tare buna in seria care incepe la anul. dar toata lumea vrea la ea asa ca, o sa trebuiasca sa ma ocup din octombrie. si oricum ca sa nu am cine stie ce surprize o sa-l inscriu si la o alta scoala. e tot foarte buna dar e departe... Oricum, vreau la prima pentru ca au si program after school cu invatatoarea. Vanessa, Andutu (30.07.1997)si Catalin (13.06.2004) http://picasaweb.google.com/cristina.avi69/GuraHumorului
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetele sunt putin necajita. ieri am fost prin mall Liberty Center sa-i cumpar ralucai racheta de tenis,in fine, stiam de o oferta la Hervis , am cumparat, apoi vad niste adidasi pt Cosmin cu un imprimeu Spiderman si bucurosi nevoie mare ii cumpar si pe acestia.dimineta bineinteles ca s-a incaltat cu ei la gradi si apoi si seara la ora de tenis. cand ajug acasa observ ca ambii adidasi erau pur si simplu taiati in locul unde se indoie normal un adidas cand mergi. stiam ca nu-s de piele, am dat 70 de ron pe ei, dar chiar asa sa nu reziste nici o zi? si cei luati din piata rezistau un anotimp, exact atat cat i-ar fi trebuit copilului pana sa devina mici, dar chiar sa se rupa din prima zi ????[bang] maine ma duc peste ei, sper sa-mi recuperez banii, n-am mai patit niciodata asa ceva. albinutza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Albinutza, acum vezi de ce zic eu ca le iau mai scumpi... Si nuneaparat cu mult. Noi am luat saptamana trecuta tot de la Afi adidasi din piele cu 100 ron. Aveau la Humanic o groaza de incaltaminte si la niste preturi mai mult decat rezonabile (raport calitate pret). AAm luat cu 100 si ghetute de iarna foarte frumoase. Vanessa, Andutu (30.07.1997)si Catalin (13.06.2004) http://picasaweb.google.com/cristina.avi69/GuraHumorului
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...