Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (148)*bun venit pepitzel!*


Recommended Posts

Multumesc tuturor [flo] Noi, eu si Christine, am fost la clinica (Carmen [flo]) si suntem pe antib, doctorul zice ca a debutat si daca ii dau antib de acum pana sambata cand plecam organismul are timp sa react la antib. I-am explicat ca mergem in Ro si ca acolo oamenii sunt putin reticenti la toti cei ce vin de pe continentul N Amer din cauza gripei porcine, si el zice- da stiu, ca a venit o Mme romanca sa-i dau o hartie cum ca e ok (era putin gripata) si n-are gripa porcina [:-)))][:-)))][:-)))] Acum sa vezi ce loc s-o face in jurul nostru - 1. gripa porcina si supliment - scarlatina [:-)))] Atunci cand faci un pas catre Dumnezeu, El face zece pasi catre tine! Ce spui sa si infaptuiesti!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Maru ce inseamna spinning? Nelia eu sunt acolo in fiecare zi de la 9 la 1 fara pauza, asa ca daca esti in zona in jur de 1, ne putem vedea saptamana viitoare. Am intrat pe concediu fara plata ca sa pot sa ma concentrez doar pe franceza ca ma mult de lucrat individual fiind un curs concentrat. Azi am luat o amenda de parcare asa ca sunt pedepsita nu mai am voie sa cheltui nimic nimic. Parcarile in centru sunt toate cu ceva trucuri ba la ore ba la perioada, uf. [url="http://picasaweb.google.com/smt934"][bonjovi]si[copil][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nelia, LMA domnisoarei...8 ani, pre-adolescenta se cheama de-acuma...si frumos outfit i-ai ales Agatei ! Denisam, inteleg ca nu ati mai plecat in Florida, nu ? Lasa ca mai si alta ocazie, important e sa rezolvati cu maseaua infectata... Simonna, LMA si sa te bucuri de cei apropiati tie si de cel mai de seama cadou...Zarza ta cea mica ! Mikion, felicitari pt decizia luata...adica nu stiu daca e mai bine sau rau, dar stiu ca de mult cochetati cu ideea sa va mutati ...si da-ne detalii: ce slujba ai prins, cu ce te-ai tentat, etc...si felicitari pt examenul de franceza luat ! Ica, dar se da antibiotic la scarlatina ? Intreb si eu ca ai mei copiii nu au avut, eu parca nu, deci nu stiu nimic despre asta...ii apar eruptii, cum se manifesta ? Sa vezi ca nu-i de gluma cu gripa porcina in Romania, mama e consemnata la domiciliu, fratele ei care a asteptat-o la aeroport la fel, e la ea in carantina., lumea e isterizata, vorbeste cu vecinii prin usa ca toti sunt batrani si nu vor sa se riste ...mie mi se pare hilar, ca pe aici nu cunosc pe nimeni bolnav de asa ceva. As mai scrie da-mi moare bateria la laptot ...ajutooooor! Scarlet O'Hara : Si maine mai este o zi ! Laura ,Ioana Nazdravana si David Fermecatoru'
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, baaaiiii, ca uite ce scurta sunt la minte acu'.... mikiion, de doua zile tot vreau sa zic, felicitari pt job, ma bucur ca a iesit. Asa vin ele in grup de cele mai multe ori, sa te oftici... Va tin pumnii sa fie mutarea de bun augur![flo] Ica, sper sa fie bine fetita curand si vacanta frumoasa! Donia, a meritat plimbarea prin Niagara-on-the-Lake, probabil ca a fost ultima mea iesire in care fac ce vreau pt o multa vreme. Am vazut la intoarcere comotie la lac, erau gamezi de masini parcate, ne-am gandit ca e pt artificii. mini_me, bine ne-ai gasit, acomodare usoara in canada! Mona, spor la mutat! Imi mai amintesc eu peste doo zile si-altele, si mai vin![:D] [pup]
Common sense is not so common...[Voltaire]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ica, drum bun si sedere placuta in Romania. Si multa sanatate Christinei. Cu intarziere, La Multi Ani Agatei! Sa fie plina de noroc si sanatoasa, ca iubita este [flo]. Mona, spor la mutat, sa fie cat mai lina si putin obositoare. MQQM, cum nu intru asa des pe sezatoare, iti zic de acu nastere usoara [majoreta]. Sa ai un baietel sanatos si mancacios ... si cuminte [8D]. Maru, si eu is tot ca tine, o pofticioasa, la mine functioneaza bine regimurile disociate, unde oricum manc cam tot ce imi place mie (mai putin dulciuri si fainoase), dar nu le combin. [url="http://community.webshots.com/user/carmen77108"] [aerob] Strumfii mei [aerob][/url] Carmen [mamica]si [copil] Matei Gabriel + Marc David [bibe]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri


Citat:
citat din mesajul lui laurajr Ica, dar se da antibiotic la scarlatina ? Intreb si eu ca ai mei copiii nu au avut, eu parca nu, deci nu stiu nimic despre asta...ii apar eruptii, cum se manifesta ? Sa vezi ca nu-i de gluma cu gripa porcina in Romania, mama e consemnata la domiciliu, fratele ei care a asteptat-o la aeroport la fel, e la ea in carantina., lumea e isterizata, vorbeste cu vecinii prin usa ca toti sunt batrani si nu vor sa se riste ...mie mi se pare hilar, ca pe aici nu cunosc pe nimeni bolnav de asa ceva. As mai scrie da-mi moare bateria la laptot ...ajutooooor! Scarlet O'Hara : Si maine mai este o zi ! Laura ,Ioana Nazdravana si David Fermecatoru'
Laura, tu vorbesti serios? [alcool] [bang] Mai, eu nu pot sta in casa, trebuie sa merg la medici, io' am treaba acolo nu ma duc sa dorm [:D] Dar tot nu-mi vine a crede - si cine o pazeste sa stea doar in casa? A avut vre-un simptom? LA aeroport i-au facut vre-un control? A prins gripa din zbor in timpul transportului? Eu m-am inarmat cu servetele dezinf, si mi-am propus sa stau intr-un colt, si (nu radeti) eventual sa port si masca [bang] Nu are eruptii, inca, doar gatul rosu, s-a plans de dureri de burta, a avut incercari de a voma si a zis ceva de gat. Ce ma omoara pe mine, fetita de la care a luat era la al 2-lea tratament cu antib de 10 zile, parintii s-au tratat si nu prea iar fetita e facut a 3-a oara scarlatina. Ce fel de scarlatina e asta, frate? De se tine ca raia de om sanatos? Mamica respectiva m-a asigurat ca nu crede sa fi luat C ceva de la fiica ei, normal asa ar fi, dar uite ...[bang] Mi-e frica sa nu faca temp exact can ajungem in Bucuresti si ma si vad in carantina pana la plecare sau chiar mai mult. Atunci cand faci un pas catre Dumnezeu, El face zece pasi catre tine! Ce spui sa si infaptuiesti!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

spinning: pe bicicleta speciala, cu muzica si antrenor tipand de zici ca are un scai in kr, dai la pedale pe diferite intensitati, cum zice antrenorul. Eu fac cardio spinning, adica o jumate de ora de urcat dealuri imaginare si coborat in viteze cat mai mari. se face si spinning de rezistenta, e o ora, nu te chinuie la intensitate atat de mult, da nu tre sa te opresti din dat la pedale o ora. Miriam, colega mea, face 2 ore...da arata manechin!
Citat:
citat din mesajul lui codritu
Maru ce inseamna spinning? Nelia eu sunt acolo in fiecare zi de la 9 la 1 fara pauza, asa ca daca esti in zona in jur de 1, ne putem vedea saptamana viitoare. Am intrat pe concediu fara plata ca sa pot sa ma concentrez doar pe franceza ca ma mult de lucrat individual fiind un curs concentrat. Azi am luat o amenda de parcare asa ca sunt pedepsita nu mai am voie sa cheltui nimic nimic. Parcarile in centru sunt toate cu ceva trucuri ba la ore ba la perioada, uf. [url="http://picasaweb.google.com/smt934"][bonjovi]si[copil][/url]
Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

oare numai daca ai simptome te pun in carantina sau pe toti care vin de pe continentul american? nepotzica mea s-a dus la bunici in Romania si le-au pus o multime de intrebari, dar in nici un caz carantina. eu mai am o luna jumate pana plec, sper sa fie bine. weekend placut!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello, multumim din nou pentru urari, a trecut si asta, acum asteptam concediul, pentru care inca n-am facut research, nu stiu ce vom face, dar pina in august gasim noi ceva. Rox, imi mai spui o data de unde ti-ai luat canapelele? Ange, cind pleaca mama ta? Reusim sa ne intilnim intr-o vineri seara? Cit sa nu stai cu grija copiilor? Bon. Cica azi Atomix are turnament de tenis, da' totul e ud, aici a plouat in dusmanie azi-noapte, nici nu stiu daca se tine! Daca se tine m-a vazut gaia, ca e in ceva parc la cucubau! Da'l trimit cu autobuzul, ca pe toata lumea, se duce cind se duce si se intoarce cind se intoarce... :) Ce atita fitiiala cu masina! Gata, ca mor de foame! Pupici, Simonna http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72985
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...