Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (148)*bun venit pepitzel!*


Recommended Posts

Simo, de la Centrul de lichidari Sears care este pe Decarie (unde la etaj gasesti Home Sense / Winners) in spatele Walmart-ului. Rulajul este destul de mare acolo si trebuie sa mergi de mai multe ori poate pana gasesti ce-ti place, dar la preturi se simte. Chiar daca nu ca acum trei ani cand am luat canapelele, caci ne-am mai cumparat tot de acolo recent doua fotolii, tot Natuzzi, si nu am mai putut negocia la fel de mult. Dar oricum preturile sunt mai mici decat regular in magazin. Si trebuie sa le inspectezi bine sa nu aibe defecte majore. O mica zgarieture ceva mai pe la spate, mai scade la pret daca nu te deranjeaza... Cum merg renovarile? Ceva poze? Succes lui Radu la concursul de tenis!
"Less is more" - Mies van der Rohe
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

 

Laurajr [pup] pentru mesaj.

 

Tudor a avut scarlatina prin 2007 si dr.ne-a spus ca doar primele trei zile e contagios, in perioada de eruptie; dupa ce e plin tot de bubitze nu se mai transmite, dar eu l-am tinut in casa izolat vreo zece zile si pentru sanatatea lui si a celorlalti copii;

incepe cu rosu in git si febra(este usor confundata cu virusi, noi asa am patit, dr ne-a trimis acasa fara tratament pe baza de virus si copilul a zacut trei zile cu febra inainte de eruptie fara antibiotic), apoi apare eruptia, a avut antibiotic 10 zile, am inteles ca fara medicatie poate face forme grave de la febra; a luat si ta-su de la el si s-a simtit mai rau decit copilul, eu nu;

 

ma speriati cu izolarea, sper sa nu raceasca sor'mea ca ea se intoarce pe 21 august si pe 23 trebuie sa inceapa jobul;

 

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata, ne-am intors si noi dupa lunga calatorie pe care am avut-o [:)]. Am rasuflat usurati cand ne-am vazut acasa obositi cu 3 copii galagiosi dupa noi dar sanatosi [:D]. Din pacate vremea nu a tinut deloc cu noi nici in Montreal, Quebec City sau Kingston, si am avut parte mai mult de ploaie. Si ca sa puna capac la tot cand am ajuns in Toronto niste nori negri de furtuna planau deasupra [bang]. Dar asa am avut timp mai mult de taclale cu prietenii, copii s-au simtit in elementul lor, dandu-se in mare stamba, iar noi parintii cu gura dupa ei [:-@]. Chris a rezistat mai bine decat am crezut in masina, dar am hotarat ca data viitoare nu-l mai expunem la distante asa lungi.[:D]

 

Simonna, La Multi Aniid="red">, sa fii fericita si iubita, o sarcina usoara pana la capat si o bebelusa sanatoasa si cumintica. [bibe] Sa stii ca am primit mesajul tau si ti-am lasat si eu un mesaj de pe telefonul finilor nostri. Nu sint sigura daca s-a si inregistrat, la un moment dat m-am trezit ca vorbeam singura [:-@], dar oricum daca vezi un nr. de tel. necunoscut din Montreal sa stii ca eu eram. [:D] Imi pare rau ca nu ne-am putut vedea, data viitoare poate avem mai mult noroc si le facem cunostinta si bebicilor nostri. [flo]

 

 

Mimitete, multumesc de oferta tourului, am vazut mesajul abia acum [alcool], data viitoare prin octombrie asa cand mai ajugem noi pe acolo daca esti in zona, maybe we can make it happen. [pk]

 

 

Mikiion, multumesc ca v-ati gandit la noi si sa fie de bun augur mutarea in Quebec City. Mie ca simplu vizitator imi place mult mai mult orasul decat Montreal (no offense montrealezelor, nu dati [:D]), dar cum stii si tu o mutare ca asta depinde de mult mai multi factori si oportunitati.

 

 

Nelia, sa-ti traiasca domnisoara[flo]. Va apropiati cu pasi repezi spre pre-adolescenta. Sper ca tu mamico, esti pregatita [:D]

 

 

Denisa, m-ai confuzat....pana la urma ati plecat sau ati ramas acasa? [alcool]

 

Ontario, am vazut pozele care au dovedit ca a fost o intalnire pe cinste [cool]. Gravidutele radiau de fericire, asa am cunoscut-o si pe Romanitza pe care nu o stiam [asia], burtica lui mQQm parca a mai avansat un picutz [:D] (semn bun [pk]), copii frumosi si mamici tinere si zglobii [flo]. Si ca sa citez o vorba celebra Kudos everyone [flo]. Data viitoare sa nu mai puneti intalnirea cand nu pot sa vin si eu, okay? [neand][:D]

 

Mai fetelor nu e chiar asa grav cu gripa in aeroportul din RO. Va spun ca atunci cand s-a intors soacra-mea a pus-o sa dea o declaratie ca nu are simptome dubioase si adresa unde poate fi contactata in caz de urgenta. Asa ca nu va speriati degeaba, nu e chiar cum pare [:D].

 

Cristina

 

Mlle Yasmineid="purple"> et le bébé [baietel] Chris Anthonyid="blue">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara

 

Bine v-am gasit! Multumesc de primire.

 

Donia vom ramane la Ottawa un an sau doi (avem ceva prieteni din Oman care s-au stabilit acolo si rude ale sotului meu in Laval), dupa care mai vedem.

 

A propos, mai e cineva aici care sta la Ottawa. Am vazut ca foarte multe fete sunt fie in Montreal, fie in Toronto.id="teal">

 

[gravi] DPN- Dec 21

"Louli" [zana]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Caut lecitina ca imi pierd capul in curand.

Andrei s-a mutat la o alta gradinita si acum e suparat pe mine. E tare pierdut in spatiu acolo, e suparat ca si-a lasat prietenii si dragutza la gradinita veche. Sper sa-si revina cat mai repede.

Maruid="red"> si Mona Bid="red"> si la mine e aceiasi problema cu dieta. Habar n-am daca am mai scris chestia asta mai inainte...nici eu nu pot si nici nu vreau sa urmez nimic drastic. Mi-e si f greu ptr ca eu gatesc acasa si nici nu prea cred in dietele drastice. Am inceput si eu aceiasi chestie, redus portiile, folosesc farfuriile mici ptr mine.

Sport eu fac acum de doua ori pe saptmana latino aerobic si din 14 incep si eu spinningul si inca un program Full Body Blast ii spune si nu stiu inca ce e.

mQQmid="red"> scoatem pompoanele ?

 

Un week-end fain

Cami

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sofronica, tu ai extra senses?[pk]

 

Pai nu stiu, da' s-ar putea. Atept soatza sa tragem o tura pana la spital, ca un pic curg. [:D]

Da' n-am contractii si e doar fff putin leakage. Acu' ma duc sa vad ce zic aia si va zic. Eu nu-s gata, asa ca sper sa mai stea un piculetz, cateva zile, nagociez cu el de zor.[8D]

 


Common sense is not so common...id="red">[Voltaire]
id="left">

id="size1">id="Comic Sans MS">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vai mqqm m-au apucat emotiile!!!!!!!!!!!!!!!!! Ma rog pt tine. Si sa vina micutzul in pace si bucurie si sa ai parte de nastere usoara.

 

Sofronica, maru acu sunt eu balenutza dar am vesti super bune. Intr-o saptamana am slabit 1 kg 1/2. Fac aerobic de 3 ori pe saptamana, nu mai mananc dupa 7. Mi-e foarte greu ca alaptez dar dupa ce termin cu alaptatul fac aerobic si pilates de 5 ori pe saptamana si umblu la dieta. Adica no carbs, fructe, salate, legume si carne de pui sau peste. Asa am dat jos data trecuta 30 kg. Cred ca oricum pt motive pur medicale voi incerca raw diet fructe si vegetale plus un fasting de 3 zile. Scoate toxinele in draci. Va dau detalii daca vreti.

 

Azi am facut 3 luni. E foarte bine micutza, pe grafice 90% si la greutate si la inaltime.

 

Va las ca ma lupt cu o migrena crunta de azi dimineata.

 

Olga

 

Fericirea nu este nimic decat sanatate buna si o memorie proasta.

Albert Schweitzer

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mQQm, sunt cu voi! Ce m-am emotionat, numai la tine o sa ma gandesc toata noaptea. Sper sa mearga totul usor atunci cand s-o hotari pepitel.

Si la Cristinelu s-au rupt membranele si apoi au inceput contractiile, dar mi-a dat ceva timp sa fac dus si sa strig indicatii pentru bagaj.

Pe noi cine ne anunta?

 

mini_me, mai aveti ceva de calatorit, vad. Cand am vazut locatia ta, primul gand a fost ca e o gluma, apoi am vazut ca intr-adevar locuiti acolo. Trebuie sa fie interesant, nu?

 

Olga, felicitari cu kilogramele, vad ca esti foarte hotarata. M-ar interesa dieta cu detoxifierea, te rog da detalii.

 

sofronica, ne apucam? Sau en-am apucat deja? [:D]

Eu deocamdata citesc ce active sunteti voi, si apoi pe luni ma apuc si eu.

 


Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...