Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (148)*bun venit pepitzel!*


Recommended Posts

Mqqm, si eu m-am emotionat[:D]

Tinem pumnii sa ai o nastere usoara si rapida[:D]

 

Cand va citesc cum va mobilizati sa slabiti, mai ca m-as apuca si eu[:D]

 

Mtl , noi ne mai vedem duminica ?

Este singura zi in care nu ploua[:D]

 

 

Cristina,

mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

mQQmid="red">[majoreta][majoreta][majoreta][majoreta]

Asa a fost si la mine, m-am scurs :) un pic si in aceiasi noapte a inceput calatoria lui asta micu :)

Olgaid="red"> vreau detalii pleaasee...post tii 3 zile pe saptmana? Post total sau doar fara carne?

LA MULTI ANI la frumoasa Sofia!

Doniaid="red"> io cre' ca ne-am apucat :) , sper sa ne si tina. Io's tare motivata acum pentru ca vreau la urmatoarea intalnire a Sezatorii sa nu ma mai ascund pe dupa copaci ( drept urmare propun sa ne intalnim la restaurant :)

 

Cami

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hopsieu]

Am fost la monitorizare, am prins 3 contractii in 20 de minute, erau BH. Leakage s-a oprit pe la 5 de tot, asa ca pe cand am ajuns acolo, la 7 si, eram in stare perfecta. In concluzie, alarma falsa. I-am tot povestit pe drum pana acolo ca as aprecia daca ar mai sta un pic, si, copil ascultator, vad ca s-a conformat.

 

Noh, respirati, adapati pomponarele, ca trebuie sa fie odihnite curand.[:D]

 

[pup] sar'na de sustinere!

 


Common sense is not so common...id="red">[Voltaire]
id="left">

id="size1">id="Comic Sans MS">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mQQm, la descriere as zice ca nu mai ai mult pana ce-l vezi in brate. Da semne puiul sa o cunoasca pe mami a lui [:D]. Tinem pumnii sa iasa in no time, da? [pup]

 

Olga, a propos de slabit si eu am fost una din aia care a luat 30 kg la prima sarcina, asta asa ca sa-ti spun ca you are not alone [:D]. Si de data asta m-am apropiat, dar n-am atins cifra, oricum sint in plin proces de dat jos pana ce incep scoala, caci altfel nu fac fata ritmului [alcool]. Asa ca please share si cu mine detalii. [flo] Felicitari micutei tale pt. cele 3 luni si ca e pe curba ascendenta [flo]

 

Aaaa, si ca tot veni vorba cand e urmatoarea intalnire ontariana? Nu de alta, dar sa nu-mi fac planuri.

 

Cristina

 

Mlle Yasmineid="purple"> et le bébé [baietel] Chris Anthonyid="blue">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui mQQm
Sofronica, tu ai extra senses?[pk]Pai nu stiu, da' s-ar putea. Atept soatza sa tragem o tura pana la spital, ca un pic curg. [:D]Da' n-am contractii si e doar fff putin leakage. Acu' ma duc sa vad ce zic aia si va zic. Eu nu-s gata, asa ca sper sa mai stea un piculetz, cateva zile, nagociez cu el de zor.[8D]
Common sense is not so common...id="red">[Voltaire]
id="left">id="size1">id="Comic Sans MS">
align="right" id="quote2">Mqqm draga mea chiar ma gandeam la tine azi, dar de-abia acu' seara am ajuns pe forum si iata ce citesc[bis]exact asa a inceput si la mine, incepusem sa pierd lichid incet incet, contractiile erau slabe, dar m-au oprit la spital. La 6 ore de cand a inceput scurgerea, il tineam pe Aidan in brate. Multa bafta mamico si nastere usoara![pup]Mona
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai si cand ma gandesc ca eram la un pas sa ne adunam pe 4 iulie pt baby shower. Noroc ca s-a gasit una inteleapta printre noi (cine sa ma istie ca memoria mi-e scurta) si a zis ca mqqm are due date pe 7 iulie, deci riscam sa-i facem un shower pepitelului direct. Chair de fu alarm falsa, tinem pumnii sa iasa cu bine cand s-o crede el destul de voinic sa iasa afara.

 

Khristin, Denisa, am primit. Merci frumos.

 

Romanitza,a bine ca stai acum acasa si te relaxezi.

 

Olga, am weekendurile book-uite la maxim pana la sf de august. Tot ce pot sa fac duminica, insa sotul meu duminica evita sa iesim din cauza ca a doua zi incepe o alta sapt de munca (e din cel ce are nevoie de mai mult somn). Asa ca poate ne-om aduna tot asa prin vreun parc mai pe la mijloc intr-o duminica sa mai punem copiii in priza putin. Cine e incantat de idee sa spuna. Altfel daca nu din sept incolo va onoram cu-o vizita de "lucru" sigur.

 

E aproape 1:30 si eu pana acum am stat sa caut cottage-uri la greu. Ca sotului i s-a pus pata ca vrea concediu si l-a luat, ne-am luat cu totii de fapt (si alti prieteni) si-acum cautam cottage-uri la greu si mai inchiriaza daca mai ai ce. Vrem cica sa mergem la Sauble Beach. Daca aveti vreun pont, poate ma scapati de belea. Ca asa-i cand iti iei concediu inainte de a face rezervarea. Esti tinut de-o data fixa.

Hai ca ma duc la culcare, culmea, desi nu mi-e somn deloc.

 

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...