Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (148)*bun venit pepitzel!*


Recommended Posts

Yep, yep!!! Vine barza!!! Oficial, asa ca multumesc pt majorete! [pk]

 

Contractii dureroase, dop, e clar, smecherasul meu soseste curand![olala]

 

try, azi cred ca va vedeati voi intre voi, si dup-aia veneati sa respiram impreuna, haha.

 

Cata, poate intri aici, daca nu apar la cafeaua de 10:30 stii de ce.[:D]

 

Edit sa zic ca inca nu ma duc la spital, doar m-am trezit sa beau apa.

 

[pup]

 


Common sense is not so common...id="red">[Voltaire]
id="left">

id="size1">id="Comic Sans MS">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna, fetelor

 

mQQm nastere usoara!

 

Donia stam in Oman de 8 ani. E frumos, ne simtim ca acasa, dar e foarte cald. Azi sunt in jur de 40 de grade dar e umiditate foarte ridicata. Probabil ca pana saptamana viitoare cand plecam vom fi iar 45-47 de grade si iar tremuram de frig cand ajungem in Canada.

Eu am lucrat la o scoala si mi-a placut foarte mult. Vedem ce voi face anul viitor in Canada dupa ce nasc.

 

Eu la prima sarcina am pus aproape 20 de kilograme. Acum am 16 saptamani am si pus 4 kilograme deja. Ma stresez in fiecare dimineata cand ma urc pe cantar, mai ales in zilele in care face figuri si arata la prima citire o greutate peste puterea mea de a accepta. Norocul ca dupa prima sarcina, am pierdut mare pare din greutate in primele 3 luni, dupa care mai ramasesem cu vreo 4 kg care s-au mai dus pe parcurs.id="teal">

 

 

 

[gravi] DPN- Dec 21

"Louli" [zana]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[majoreta][majoreta][majoreta]Hai mQQm!!!!!id="size4">id="green">![majoreta][majoreta][majoreta]

 

Woow, am intrat sa verific si eu mailul si toate astea si nu-mi vine sa cred ce citesc... Deci Pepitzel vrea sa apara mai devreme... Si-a ales ziua Americii [:D] Deja tremur toata, abia astept sa aud vesti de la mamica si puiutul ei.

 

Am spus ca daca stau acasa, o sa am mai mult timp ... dar de unde? In fiecare zi am fost plecate sau ocupate, deja nu mai imi simt picioarele de la atata mers, dar ma simt ca intr-o vacanta[8D]

 

Fetelor, imi pare rau, n-am apucat sa citesc prea multe din urma, o sa recuperez eu saptamana viitoare de la munca [:D][:D][:D] Ca si-asa e ultima mea saptamana si cred ca ma voi simti ca intr-o vacanta.... Va pup pe toate si va doresc un weekend placut!

O sa verific spre seara sa vad ce vesti primim de la mQQm [pup]

 

[gravi] 36+ [fetita]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Haide bar-za!!! [majoreta] [majoreta] [majoreta]

Haide bar-za!!! [batetoba] [batetoba] [batetoba]

 

 

mini_me, wow, 8 ani! Da, e rau cu umezeala, si la noi se simte. Chiar 40 n-am avut, dar pe la 35-37 ne-am mai rasfatat [:D] si noi de cateva ori si e mai bine de stat prin casa decat pe afara! Vara asta in schimb se pare ca e mai racoroasa, eu sunt atat de fericita cu 23 de grade azi!

 

 

Citat:
citat din mesajul lui try
E aproape 1:30 si eu pana acum am stat sa caut cottage-uri la greu. Ca sotului i s-a pus pata ca vrea concediu si l-a luat, ne-am luat cu totii de fapt (si alti prieteni) si-acum cautam cottage-uri la greu si mai inchiriaza daca mai ai ce. Vrem cica sa mergem la Sauble Beach. Daca aveti vreun pont, poate ma scapati de belea. Ca asa-i cand iti iei concediu inainte de a face rezervarea. Esti tinut de-o data fixa.
align="right" id="quote2">

try, noi mergem peste o saptamana la Sauble Beach, o sa stam 4 zile la un motel care am inteles ca e la 1 minut de mers pe jos pana la plaja, au piscina si playground, plus iti ofera discount daca stai mai mult de 2 nopti. Daca va intereseaza, baga un ochi aici, pe site zice ca au si cabins:

http://www.saublebeachlodge.com/

 

 


Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mqqm, hai-de pepitzel! hai-de pepitzel [aerob][bum]!

Cum te simti, la cate minute sunt contractiile ? Acum cand scriu noroc ca stau cu picioarele incrucusate, ca iar imi amintesc de nasterile puilor mei...dar ce conteaza durerea cand iti vezi minunile ?

Deci il faci din start cetatean american, da? Bai, ce bafta are unii, cu cate 2-3 cetatenii din start...

Cine ne va da vestea ce buna, la ce ora s-a produs evenimentul, greutate, asemanari ?

Asteptam update-uri !

 

Mini-me, nick name-ul tau imi aminteste de personajele lui Austin Power...ai umor !

Pe unde este Oman, in lumea araba ? Ce fel de tara este, ce limba se vorbeste ? Cum ai ajuns acolo ? Cred ca te-am zapacit cu intrebarile, dar esti prima persoana care sa aud ca vine din asa tara exotica.

Cand ajungi aici in Canada poate vei regreta caldura de acolo, eu cel putin tanjesc dupa o zi cu soare fara vant , fara ploaie...

 

Try, noi mergem anul asta la cottage la Port Franks, langa Grand Bend, de abia astept ! Incearca pe la cunostinte, poate a mai inchiriat cineva prin Sauble Beach si are networkul facut.

 

Donia, nu-s cum se face, da' de cate ori ne punem in minte sa venim pe la voi, voi ne-o luati inainte si plecati de-acasa...sa fie o conspiratie la mijloc [:D]???

 

Ica, mama sta intr-un cartier cu f multi oameni in varsta care stii cum sunt, se tem de alte complicatii ale sanatatii pe langa ce au deja...asa ca prefera sa evite oamenii care au putea sa aiba o boala contagioasa.

Dar cand am auzit ca pana si dr de familie al mamei ( care-mi este buna prietena, si e si tanara, nu e inchistata) i-a recomandat sa stea in casa, am ramas fara cuvinte.

Cand mama a sosit la Otopeni, nimeni nu a intrebat-o nimic de gripa, simptome, nimeni nu purta masca sau manusi, isteria e la nivelul po****tiei, probabil speriata de jurnalele de stiri( mama, cand imi amintesc cum incepeau reportajele, cu imagini si muzica infricosatoare, nici nu e de mirare ca oamenii sunt asa speriati...).

Pe de alta parte citeam ieri in ziar ca inAnglia se fac swine-flu party la care se invita persoane afectate de virus si vin si alti oameni sanataosi, special ca sa ia virusul, chiar si copii...teoria lor e ca mai bine sa faca gripa acum, cat e mai usor vurusul, decat la toamna cand va deveni mai sofisticat si poate mortal...

Zilele trecute au venit in Romania niste adolescenti din Anglia care au imprastiat cu darnicie virusul la un orfelinat si acum sunt multi in spital, deci fii oarecum pregatita cu reactia altora, ca daca e sa iei o boala, daca tu stai in casa, nu inseamna ca vecinul nu poate lua virusul de la piata, de la altcineva.

 

Sofronica, unde faci tu latino aerobic, ca m-ar interesa si pe mine ? Poate ne cuplam, o luam si pe Maru, daca mai are putere dupa spinning si facem gasca mare !Eu as vrea sa scap doar de vreo 2-3 kg dar sa-mi intaresc musculatura si abdomenul in special...astept reteta magica sa se-ntample de la sine[8D].Dar o dezintoxicare ar fi buna, oricum.

 

Olga, nu fii egoista, da si tu te rog regimul ala de scos toxinele, ca au si altii nevoie, daaa?

 

 

Scarlet O'Hara : Si maine mai este o zi !

Laura ,Ioana Nazdravana si David Fermecatoru'

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...