Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (148)*bun venit pepitzel!*


Recommended Posts

Revin si eu dupa o super vacanta de 2 saptamini.Am avut vreme excelenta, 14 zile din 14 soare, mincare multa si buna (doar 2.5kg am pus)odihna totala,distractie si voie buna.

 

Am reusit sa citesc din urma tot ce a-ti scris. Felicitari Ontario ptr baby shower surpriza (de abia astept sa vad si pozele).

 

Cristina, sa-ti traiasca pepitelul,ti-am prezis eu ca vei naste pina ma intorc nu? Si constat ca la ora la care ai nascut, noi aterizam la Montreal. De abia astept sa vad poze dar vreau sa le vad si pe cele dinainte pe care le-ai scos. (cu Denisa, cu burtica)

Te pup din departare[pup][pup][pup]

 

Felicitari srbatoritelor pe care le-am pierdut.

 

 

 

 

Born to shop, forced to work.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Bine ai venit pe lume Pepitzel![s]

 

Bine ai revenit din vacanta Dana. Ma bucur ca ati avut vreme frumoasa. Asteptam pozele cu drag (imi aduc aminte de cele de anul trecut, au facut furori la cat de frumosi, bronzati si fotogeni sunteti)

 

Nelia pare tare fun unde duceti voi copii, la calarie, la piscine. Distractia maxima vara asta.

 

Denisa ma bucur ca v-ati distrat bine in US, era de asteptat totusi daca v-ati intors pe July 4 sa aveti ceva delay la vama.

[s]La multi ani pentru Alex, sa fie sanatos![s] Ce baiat mare este, seamana din ce in ce mai mult cu tati.

 

Fetelor, scuze ca nu am aparut asa cum am promis ieri la Centre de la Nature, dar... m-am ratacit [bang][bang][bang].

Am plecat cu catel, cu putcel pe la 11 de acasa, cu ochii carpiti de somn, ca nu dormisem prea mult noaptea trecuta, dar promisesem [:D] si am condus pe 440 pana s-a terminat, am intors inapoi spre 15 sud si tot nu am gasit Centre ala. Eu am mai fost acolo, dar nu am condus eu, si cum nu aveam harta in masina de curtoazie (ca masina noastra este in service [bang]), dupa ce am sunat o prietena sa imi dea indicatii (si tot nu am inteles) m-am intors acasa pe la 12:30. Imi pare tare rau ca nu m-am descurcat sa ajung. [pup]

 

Eu sunt tare stresata in momentul asta: am facut o oferta pe o casa in dimineata asta si am un ghem in stomac de emotii. Se pare ca sunt vanzatori dificili, care nu vor sa lase prea mult la pret, eu nu am o marja de negociere prea mare, asa ca vedem ce iese. Cami, daca iese imi gasesti locuri la gradi la tine pentru strumpfii mei? [:D] ca vom fi vecine [:D][:D]

 

Emma, vei ramane in sufletele noastre vesnic

id="Script MT Bold">id="size3">id="purple">

 

Monica & printesa Aylin Nicole (27 iulie 2007) & nazdravan de Alex (18 iunie 2006) & tati

 

"Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body."id="blue">id="size2">id="Comic Sans MS">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

monicutza, tin pumnii, daca e sa fie a ta, o sa fie! crede-ma!

 

Dana, era sa te dau disparuta, nu intelegeam de ce nu te mai vad postand[:D]

 

Denisule, sa-ti priasca excursia. Sa inteleg ca a fost asa, ca un second honey moon?

 

nelia, ma bucur ca le place fetelor la grajd. Andrei e topit dupa calutul lui, Hunter, il alinta tot timpul, ma cearta cand il cert pe Hunter, ce mai, e dragoste mare! Progres mare, ca el nu stia sa isi exprime sentimentele intr-un fel normal, fara efuziuni exagerate[olala]

 

Emma Aida e inger[ruga]

Doamne'ajuta!

http://maru-incotro.blogspot.com/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vai de mine si de mine ce de evenimente[olala]

Mqqm, ca tare as fi vrut sa apuc sa scot pompoanele, zic si nastere usoara (si auz ca a fost) si bun venit pe lume Pepitzel[pup][pup]

Ce ma bucur ca totul a fost bine si sunteti deja acasa. Felicitari parintilor[flo]

Pt icter, papa papa si iar papa. [pup]noul membru al forumului si asteptam poze.

Acuma ai si tu Vuitonul tau ce mai tura vura:))

Apoi LMA Simmona![flo]Sa ai o sarcina cat mai usoara cu o domsoara Zarzara cuminte si sanatoasa, alaturi de un frate deosebit si parinti asemenea.[pup]

Apoi Denisa, LMA pt flacaul tau. Toate cele bune. Da stiu ca rezistati eroic toata vara fara ei.

Mai mai sa ii trimitem si noi ca nu le facem fata[:D][:D]

Mai era ceva?

Nu prea mai stiu. Oricum stiu ca trebuie sa va multumesc frumos tuturor pt sustinere si gandurile bune.

Noi suntem bine. Saptamana asta se pare ca imi vine si sistemul, asa ca poate mai pot face poze si fara ceva pe cap. Nu de alta dar nu sunt obisnuita si nici nu ma dau in vant dupa accesorii din acestea[:D]

De parca mai pot face mofturi.

Saptamana viitoare mai urmeaza o repriza, da uite asa mai o discutie pe aici, mai o iesire pe afara si au trecut toate

[:D]

Pisoiasul meu drag creste de nici nu stiu. Indata o sa manance singur ca eu nu ma concentrez prea mult pe diversificare:)))

Chiar vroiam sa intreb de Andy de cateva ture si tot uit. Cum mai sunteti? Noua ne-au cam trecut bubitele, deci nu cred ca e dermatita si doar a fost la inceput mai cu probleme.

Na, cam atata am avut de zis. Va salut pe toate si va dorim numai bine tuturor.[pup][flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma grabesc si eu sa scriu ca sa nu se inchida capitolul.

MQQM - Doamne, Cristina ce veste minunata!

Sa va traiasca baiatul , sa fiti sanatosi si sa aiba noroc cu carul!!![flo][flo][flo]

Am tot fost plecata de p-acasa, ba pe la nasii celui mic, ba a fost ziua sotului si a trebuit sa-i fauresc si lui o petrecere surpriza. La ultimul sfarsit de saptamana am fost cu cortul si iata mi s-a stricat si net-ul asa ca sa fie tacamul complet. Nu am mai scris de la intalneala si nici nu am apucat sa postez pozele pe care le-am facut eu.

Astept pe astia de la Bell ca mi-au facut nervii funda. Acu am reusit sa-mi bag o linie pe laptop si asta nu are viteza prea mare. In fine, bine ca am reusit sa prind evenimentul nasterea lui Pepitel. Prevad ca oricum i-ar pune numele tot Pepitel o sa fie pe primul loc.

O sa incerc in zilele urmatoare dupa ce mi se repara net-ul sa va intreb de gredinite si de imprumutul pe care ti-l acorda guvernul pentru plata gradinitei.

Va doresc la toate numai bine si multa sanatate!

 

Mihaela

http://www.hi5.com/friend/photos/displayUserAlbum.do?albumId=119318750&ownerId=166574282

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mQQm, bine ati ajuns acasa! Hai ca imediat va obisnuiti unul cu altul si poate te lasa vreo cateva minute sa ne arati poze cu el si cu tine, mamica de 3 ori fericita.

 

Denisa, La multi ani pentru Alexid="blue">! [s] Ce repede a trecut timpul, nu-mi vine sa cred ca are 2 ani, sa fie fericit si baftos!

 

Dana P, bine ati revenit, suna bine de tot vacanta voastra!

 

mi_ro, La multi ani pentru sot [s], sa iti traisaca si sa fiti fericiti!

 


Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mqqm, felicitari si sa va traiasca baietelul [flo]! Sa fie mancacios, somnoros si vesel mereu !

Ce zic tineigerii, cum li se pare bebelusul ? Presimt ca vor urma mari alintaturi si rasfaturi pe capusorul lui [bibe]...cu care din ei seamana ?

 

Sofronica, stiu unde este Popeye pe Weber, m-ar tenta mult si pe mine sa merg la latino aerobic, dar cred ca trebuie sa aman pana la toamna, ca acum nu am cu cine lasa copiii...dar e interesanta ideea cu cardul de 5 ore...n-ar putea eventual sa vina aerobicul la mine? Si intre timp sa gateasca si sa distreze pustimea ?

 

Si acum serios, cum se procedeaza, te duci cand vrei tu s-au te-ai inscris intr-o anumita zi la gym ?

Rocs2, nu am gasit camionul de gunoi sub nicio forma la Winners, insa am impuscat un dvd la library cu garbage trucks, recyclable, cu sortari, e aur curat ! Cred ca-l clonez, ca ne ajuta de minune cand vine vorba de masa lui David.

 

Denisam, LMA pt Alex, cum s-a distrat de ziua lui ? I-a trecut sotului maseaua, mai ia antibiotic ?

Ce locuri faine de aniverdsare-joaca au aparut si in Romania acum...oare cat costa inchirierea ?

 

Dana Podeanu, sa va fie de bine vacanta, se pare ca banii au fost bine investiti daca ai luat 2.5kg, nu [:D]? Glumesc desigur, povesteste-ne cum a fost , ce-ati facut 2 saptamani, etc.

 

Monicutza, iti tin pumnii sa dea DD sa fie cum vreti voi negocierea pt casa ! Cum mai merge treaba cu mama ta, s-a mai adaptat ?

 

Daiopri, mamica eroina, ai un umor de ma dai pe spate ! Te-ai gandit sa pursue a carrier from it ? Esti haioasa rau de tot, dar cred ca asta te ajuta sa-ti sustii moralul; mereu gandeste-te ca noi suntem aici langa tine, te sprijinim si asteptam vesti .

 

M-am plans ca David urla ca un dinozaur daca nu faci ca el ? Ca o bate tare pe Ioana ? Mai , nu stiu ce sa ma fac cu el, dar e mare golan....oare toti baietii sunt asa ? Sa nu se uite Ioana la el, sa nu respire...faleu...daca era el primu' cred ca incerca sa-i faca sorasii felul din leagan !

 

Mai am 2 saptamani si plecam la cottage, de-abia astept...sa stau la soare, sa joc fotbal cu copiii, sa facem castele, foc de tabara ( cu marshmallow, bleahhh) si sa ma dragalesc cu sotul..na c-am dat tot din casa !

 

 

Scarlet O'Hara : Si maine mai este o zi !

Laura ,Ioana Nazdravana si David Fermecatoru'

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MQQM, FELICITARI pentru Pepitzel, de abia astept pozici si sa auzim cum il cheama [:D]. Nu mai stiu daca spusesem asta, dar numele mele favorite (dupa cele ale baietilor mei [:D]) sunt Felix, Daniel, Oliver, Benjamin .... sunt tare curioasa ce ati ales pentru bb.

 

[aerob] Strumfii mei [aerob]

 

Carmenid="size2">id="pink"> [mamica]id="Comic Sans MS">si [copil] Matei Gabriel + Marc David [bibe]id="size2">id="blue">id="Comic Sans MS"> id="size2">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine ati ajuns acasa, Cristina! Ce zic fratiorii mai mari? [olala] Sunt indragostiti, nu-i asa?

 

Si eu de abia astept sa vad poze cu voi si sa vad ce a deliberat consiliul de familie! Si sa ne zici peste ani si ani cum a reactionat cand i-ai spus si lui povestea despre alegerea numelui sau.

 

Acomodare usoara! [pup]

 

"Less is more" - Mies van der Rohe
id="right">id="purple">id="size1">id="Tahoma">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...