Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Piticodromul Festiv de Sept - Oct 2005 (3)


Recommended Posts

Salutari la fete [flo]!

 

La multi ani sarbatoritilor [flo][flo][flo]! Sa aveti parte de tot ce va doriti!

 

Feteleor [flo][pup][flo]! Am citit din urma si m-am emotionat cand am vazut galeria si toate incurajarile si felicitarile! Mersi mult de tot [pup]!

 

Se pare ca am ales bine ziua pentru cezariana deoarece dis de dimineata pe 12 am pierdut dopul si mi s-au fisurat membranele. Asa ca daca eu am fost pregatita pentru ziua cea mare Bianca nu se putea lasa mai prejos [:)].

Au fost ceva complicatii la operatie, uterul meu nu mai rezista presiunii, se subtiase f. tare ca abia l-au "peticit" la loc, asa ca nici nu se mai pune problema de vreo alta sarcina (nu ca ma gandeam la alta, dar as fi preferat sa decid singura). Oricum important e ca si eu si Bianca suntem bine si sanatoase.

 

Bianca momentan e cuminte, suge bine, doarme destul de bine. Dupa cum presupuneti noaptea e mai greu, dar ne obisnuim incet, incet. Vlad inca se trezeste noaptea [alcool], n-am reusit sa-l dezvat pana la varsta asta...

 

Fratii se inteleg bine [:)]. Vlad a declarat ca o iubeste pe Bianca mai mult decat pe taica-su, asa ca momentan e liniste si pace in casa. Vine mereu sa ma ajute sa o schimb, el alege scutecele in functie de maimutoii desenati [:D]. Se vede ca nu-i convine uneori ca nu pot merge la el cand ma striga, dar se straduieste foarte tare sa se adapteze. Eu ma straduiesc cat pot sa-mi impart timpul in doua si sa mentin lucrurile ca inainte in casa... Noroc ca e foarte intelegator.

 

Cam atat pentru moment... Ah, cateva poze

 

[pup]

 

Irinaid="red">, mami de [aerob] Vladid="blue"> (26.08.2005) si Biancaid="red">(12.10.2010)id="Comic Sans MS">id="size2">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

la multi ani tuturor sarbatoritilor!

 

mihaela, ma bucur ca e totul bine!

 

uau, Bianca, bun venit! sa fii sanatoasa si fericita! Irina, felicitari!

ooo, ce mama curajoasa, a si intrat pe forum! vaaaaiii, ce frumoasa e Bianca!!!

moaaa, ma uit ca numa' propozitii cu semn de exclamare am scris!!!

 

nici nu mai imi vine sa scriu altceva. decat ca multumesc pt urarile pt Radu, l-am serbat acasa cu bunicii, la Mac cu copiii, iar acasa cu nasii si finii, a fost ff dragut totul.

 

un la multi ani special pt maine dimineata sa citeasca Bianca mare - sa-ti traiasca Milanul! (ii stiu pe de rost ziua de nastere, ca e aceeasi cu a mea hihi).

 

Cristina, mama Radului (4 ani)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani sarbatoritilor!

 

Diana, la multi ani pentru 12, si la multi ani lui Mihnea! Petreceti in octombrie, nu gluma[:)].

Bianca, la multi ani lui Milan!

Kristina, la multi ani!

Irina, inca o data, sa-ti traiasca Bianca!

Marinela, ma bucur ca ne-ai scris[:)]. Ce frumos ca inveti multe lucruri noi.

Mihaela, imi imaginez ce bucuroasa esti ca vrea Ana la gradi.

Despre diplo auzisem ca a emigrat in Spania.

Codruta, sa va fie de bine concediul.

 

Noi am fost cu copiii la stomatolog, totul e ok. Am fost si la Opera, la baletul Frumoasa din padurea adormita. Foarte frumos, ne-a placut.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Milan!!![s]

Bianca, sa-ti traiasca baiatul!!! Petrecere frumoasa![flo]

Kristinutza, la multi ani fericiti!!![flo][flo][flo]

Ioana, unde-ai fost la stomato cu copiii? Au fost diplomati medicii? Buna ideea cu opera, incercam si noi.

Nu mai stiu dac-am zis, am fost cu Ana la Gr. Alexandrescu la cineva recomandat, chirurg pediatru, mi-a spus acelasi diagnostic, picior tal valg, kineto si ghete ortopedice. Mi-a recomandat o doctorita kineto care sta f. aproape de mine si vine acasa. La faza asta am ajuns dar inca nu sunt f. convinsa ca e drumul cel bun...sau se poate repara totusi de la sine.

[pup]

 

Mihaela si [zana] Ana Maria

Poze AICI

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru urarile la adresa mea si-a lui fiu-mio.

 

Milan,La multi ani!Iti mai plac pestii?

 

Kristinuta,La multi ani!Sa fii sanatoasa!

 

Codruta,va pupam si noi.

 

Irina,E o frumusete fetita voastra.M-a cucerit!

 

Tonnia si frumosii ei ce mai fac?Stie cineva?

 

Mifloricico,nu cred ca are sa-i strice la ceva kinetoterapia,dimpotriva.

 

Diana si Mihnea(18.oct.2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca nimeni n-a mai ridicat pe aici "chestiuni" importante de genul al vostru face/mananca/doarme/etc.Poate va era dor.

Deci,ati dat copiilor bronhovaxom?Daca da cum/cand?Nedumerirea mea este legata de faptul ca pe prospect scrie ca se administreaza pe nemancate.Asta inseamna dimineata pe stomacul gol?Sau poate insemna si seara inainte de cina?

Multumesc anticipat[:D]

 

Stati ca mai am una.

Le-ati facut copiilor analize de sange?Eu nu i-am mai facut lui Mihnea de la 2 ani.Vreau sa verific daca-s denaturata.

 

Diana si Mihnea(18.oct.2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani sarbatoritilor!

Irina felicitari pentru Bianca!E o dulceata!

Multumim pentru urari!

Alexia si-a serbat ziua duminica, evident la Mc.Nu a fost chip sa o conving sa facem in alta parte.A fost foarte incantata, a primit multe cadouri.

Am inceput sa primesc reclamatii de la gradi,nu e atenta la activitati- in special la engleza,se pare ca se plictiseste.Au recapitulat notiunile si fi-mea a ajuns la concluzia ca ea stie tot asa ca nu mai trebuie sa fie atenta.Ma inebuneste cu fraza asta:"eu stiu tot sunt deja desteapta!" Am stat sa-i tot explic ca tot timpul trebuie sa invatam cate ceva, dupa o lunga discutie ma intreaba asa foarte serioasa:"bine da noi cand stim tot?"

Noroc ca la celelalte activitati invata lucruri noi si e incantata.De fapt ea e foarte dornica sa invete nu si sa repete .

Diana,eu i-am facut primele analize abia acum la varsta de 5 ani.

 

 

 

 

Casiana si Alexia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara piticodrom!

 

"La multi ani!" aniversatilor zilei: Fabiano-Antoninoid="blue">, Milanid="blue">, Alexandra Denisaid="red">. [bis][bis][bis]

 

Carmiid="purple"> [flo] sa va traiasca Fabianoid="blue"> si sa va aduca numai bucurii! Poate mai ai timp sa intri, eu una iti cam simt lipsa![pup]

 

Irinaid="purple">[flo] felicitari inca o data, sa va traiasca Biancaid="red"> alaturi de Vladutid="blue">, ce frumusete de fetita aveti si sunt de acord cu Cristinaid="purple">(cge), poza unde esti tu si copiii e superba![pup]

 

Sa raspund si eu la intrebari: nu, eu nu dau lui Albertoid="blue"> bronhovaxom iar analize de singe Albertoid="blue"> a facut in primii trei ani de viata regulat (verifcari facute datorita nasterii premature) dar cum niciodata nu am avut probleme, in ultimii doi ani nu am mai facut asa ceva. O sa intreb insa pediatrul daca e necesar si cit de des se fac aceste analize.

 

E ceva vreme de cind vroiam sa va intreb dar o fac acum ca tot a scris Ioanaid="purple"> de mers la stomatolog: copilasilor vostri au inceput sa le cada dintisorii de lapte ca Albertoid="blue"> inca din august are 2 dinti de jos cazuti si deja ii cresc ceilalti. Albertoid="blue"> merge cu mare drag la stomatolog (la control numai o data la 6 luni caci pina acum nu a avut alte probleme cu dintii) si e in continuare incintat de aceasta meserie de stomatolog. La Albertoid="blue"> in clasa mai bine de jumatate din copii au deja dinti de lapte cazuti, voi cum stati la acest capitol?

 

Salutari tuturor!

 

Dana Lucia si Alberto

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...